Jak probíhá soud ohledně svěření dětí do péče?

mrnous81
2. dub 2013

Ahoj, v nejbližší době mě čeká soud ohledně dětí svěření do péče před rozvodem a po rozvodu ... Může mi některá z maminek napsat, jak tento soud probíhá, na co se ptají atd. atd. ? Kluky mám staré 8 a 5 let ! Před podáním žádosti jsme se s manželem na výživném nedohodli, tak mám v žádosti napsáno, aby výši výživného určil soud ... ale posléze jsme se domluvili na částce 4.500 kč ... manžel je zastupován právničkou,která mu to i do žádosti napsala ohledně výživného ! Budu ráda za každou Vaší zkušenost, radu a i zda si mám na něco dát pozor či se něčemu vyvarovat 😉 předem díky. Veronika

lucyvivien
2. dub 2013

Tak u nas trval tento sud asi 15 min, dopredu sme sa dohodli, že dieta bude v mojej starostlivosti a na výške výživneho sme sa tiež dohodli, pred tím sme navštívili soc. poradkynu, ktorá bola tiež na sude prítomná, Na sude sa nás pytali na výšku prijmov, výdajov, miesta bydliska, a ako sa stará matka o dieta 🙂 Sudkyna vyniesla rozsudok cca za 5 min a poznamenala, že sme príkladnými rodičmi , že kiež by bolo takych viac, čo sa dokážu dohodnut v záujme dietata. Sud sme mali v Brne, v justičnom paláce 🙂

hanacek
2. dub 2013

Ahoj 🙂 ,tak už ti to přišlo 🙂 ,mě taky ale my to máme až koncem května ☹ ....A taky mě zajíma jak to probíhá 🙂 .My se teda nerozvádíme...TAk budu sledovat rady ruzných maminek...Už aby jsme to měli za sebou 😉 ...Držím ti palce 🙂 ....

dripik
2. dub 2013

Nás se teda na nic neptali, měli jsme každý svého právníka, četli vše ze spisů, my šli k soudu, ale dohodnutí, jak o péči tak o výši výživného...trvalo to asi tak 20min., jediné námitky měla sociální pracovnice co zastupovala dceru,na výši na které jsme se domluvili, že se ní to zdálo málo, ale taky vše v pohodě nakonec, ex musel slíbit, že bude platit nad rámec a to mu i napsali do rozsudku...na 3 minuty jsme šli ze soudní síně, pak nás zase zavolali zpět a řekli rozsudek, ten na kterém jsme se domluvili...ale bez právníka bych tam nešla, dělá to hodně když člověk ví, že je tam někdo kdo tomu rozumí a kdyžtak se bude prát za mě...

mrnous81
autor
5. dub 2013

ahoj, napíše některá z Vas ještě nějaké zkušenosti ... ? 😉 díky

cisama
12. dub 2013

Taky by mě tyto otázky zajímaly. Jsem v tom stejně zatím ale čekám na termín.

marie_travnickova
6. čer 2013

Ahojky,před mesicem a pul sem podala návrh na zmenu pece o kluka.Stale mi nic neprislo-nevite ze zakona jak dlouho se muze cekat od podani navrhu?Dekuji

aja2004
8. čer 2013

Já to mám dost dramatické táhlo se to deset měsíců,On chtěl střídavku někdo mu nakukal že nebude platit alimenty což je blbost,já chtěla dceru do výlučné péče ,komunikace mezi náma na bodu mrazu házel na mě hnuj,lhal u soudu ,sprostě mi nadával,soudkyně to odročila s tím že když se nemůžeme dohodnout my dva nařizuje psychologické vyšetření soudním znalcem stálo to deset tisic a já to nemusela zaplatit,mu to dali uhradit do tří dnů,na druhém stání mi konečně malou dali do mé výlučné péče a mu stanovili styk jednou za 14 dní,byl vzeky bez sebe zmetek jeden ,ožralej a pan znalec napíše pije jen v rámci regionálních zvyklostí ,fakt k smíchu copak on s náma žije aby viděl tu realitu,

aja2004
8. čer 2013

@marie_travnickova jak v kterém měste ,mě se to táhlo deset měsiců ,a teprve ted čekám na rozvod a potom hned po nabití právní moci podávám žalobu na vypořádání SJM ,nenechám se okrást ani dceru.

aja2004
8. čer 2013

@mrnous81 na dvě děti je to dost málo na dnešní dobu a drahotu,někde se soudy řídí těmi tabulkami od Kovářové je to na netu,záleží jaké příjmy prokáže tvůj manžel/přítel a jakého bude hrát chudáčka ,schovávám si všechny účtenky hlavně od obědů,družiny,kroužků,škol.potřeb,oblečení,léky,vzala sem to k soudu,i kolik mi poslal do soudu,zeptali se kolik jsou výdaje na bydlení ,půjčky a hypotéky se neřeší to až už majetkoprávního vyrovnání,Navíc manžel je OSVč takže optimalizované danové přiznání,ale soudci ví o co tatínkům jde ,že hrál tam chudáčka jak mu zbydou jen tři tisice pro svou potřebu,soudkyně mu nevěřila ani popel a napařila z cca 15000 měs.přijmu 3000 ted a po rozvodu 3500kč a to na jedno dítě . a za tři roky si zažádám o zvýšení,,,

aja2004
8. čer 2013

@mrnous81 Hlavně v klidu ,dýchat z hluboka ,působit vyrovnaně,nehroutit se a nebrečet a tím ho vytočíte ,a u soudu budete působit jako dospělá a svépravná žena ne jako hysterka ,kterou se bude z vás snažit udělat manžel,
Vím o čem mluvím ,hlavně říkat co je nejlepší pro děti ,zázemí,babičky,zájmy,kroužky,jak tráví prázdniny ,kam jezdíte na výlety spolu,otec nemá čas,tchyně se neozve ani na vánoce ,děti mají radší vaši mámu-babičku atd.Vy dohlížite na to aby měli nejaký řád ,plnily si úkoly a potom volnočasové aktivity a vyjmenovat všechny kroužky,prostě zabojovat ze všech sil ... 😵

jitka22
3. črc 2013

V rámci svěření dětí do péče můj případ běží 3 rokem. Měla jsem i právního zástupce a v této chvíli se zastupuji již jako maminka sama. Hodně štěstí všem maminkám.

jitka22
3. črc 2013

@marie_travnickova . vždy je to na lokalitě soudu a jejich vytěžitelnosti. V případě problémů, které můžete prokázat zažádejte o předběžnou péči s rozsudkem vykonatelným než proběhne soudní líčení. Hodně štěstí,

jitka22
3. črc 2013

@mrnous81 - pokud se Váš případ potáhne, a vy sama se o dítě řádně staráte, pak využijte předběžné péče, kde soudce Vám dítě na základě návrhu svěří dítě do 7 dní. Ale vždy musíte mít řádné důvody a jedním z nich je péče, výživné. Ale všechny vás upozorňuji na práva odvolání druhé strany a to všech vydaných rozsudcích, atd. Hodně štěstí.

jancamichlova
9. srp 2013

@aja2004 mohla bych se zeptat?zda nevite na co se tam u soudu presne ptaji ohledne deti?mam ted soud za par dni svereni ditete do pece.mam 2 leteho synka a s manzelem neni rec on ho chce do pece ja tez

hufnaglova
22. říj 2016

Ahoj. Chtela bych se zeptat jak casto mate s ex stanoveny styk s ditetem. Co je optimalni..Byvaly pozaduje malyho na vikend so az ne jednou za 14 dni + z ne vecer do pondeli rano kdyz nebude mit vikend + st az ct take pres noc. Ja nechci aby malej pendloval kazdy 3 dny sem tam. Proto ted chci poda

hufnaglova
22. říj 2016

Proto chci podat navrh na svereni syna do pece a aby mel malyho max.vikend jednou za 14 dni + plus tu jednu noc pres tyden. To bude ale tutove prskat

marunka84
24. říj 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

Ahoj kamarádka to měla celý víkend, jednou za 14 dní ale toť vše. Tohle je zvláštní...jste ze stejného města alespoň? Teď si vem když soud povolí střídavou péči, to je ještě horší ☹

hufnaglova
24. říj 2016

Ahoj. Ja to taky u nikoho koho znam ve stejne situaci neslysela. Ale potiz je v tom,ze on bydli u rodicu 5min od nas autem. Nejde o tu cestu kdy bude malej cestovat,ale ze se takhle kazdou nedeli presouva a ja s detma - mam jeste starsi dceru - dost casto odjizdime na vikendy na chalupu,ktera je 2 hodiny cesty. A to pro nas znamena se vracet zpatky mnohem driv a jak prijedeme domu,tak uz zas syna lifruju pryc,coz se mu nelibi. Ale bojim se ze prave proto ze jsme tak blizko sebe,tak by mu to soud stejne povolil. Vim ze prave tim bude bejvalej operovat. Stridavou peci mi taky vyhrozoval,jestli to dam k soudu a nepristoupim na ten jeho navrh

marunka84
25. říj 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

@hufnaglova zkus se poradit s někým, kdo v tomto má větší zkušenosti. Napadá mě právě ta neziskovka, kde to kamarádka řešila, dají ti zdarma užitečné rady a ty se pak rozmyslíš, co dál. http://konzultum.cz/#!/cil

hufnaglova
26. říj 2016

Diky moc za radu. Uz jsem jim tam napsala a pani se mi ozvala. Jen jsem to nechtela resit pred detma,tak ji budu volat az budu mit klid. Dam vedet,co mi poradili. Treba se to bude hodit i nekomu jinemu

andelka
28. říj 2016

@hufnaglova my to nemáme soudně ale dohodou. Dřív si bral děti út,ct,so nebo út a víkend. Teď je změna a bere si je každý týden ct,pa a buď s víkendem nebo bez. Děti ví že začátkem týdne jsou se mnou,koncem tydne s tátou a víkendy střídavě. Ještě nechodí do školy.
Obecně pokud bude rozhodovat soud určí tak víkend co 14 dní a nějaké odpoledne v týdnu.

andelka
28. říj 2016

@hufnaglova doporučuji zapomenout na pocit že střídavou péčí se vyhrožuje a soustředit se jen na rozumnou a vhodnou frekvenci. Je zbytečné tomu dávat nálepky. Máš pravdu že neděle večer na přesun není nejlepší nápad. Já mám v neděli večer vždy děti doma,at mají víkend můj nebo otcův.

marunka84
31. říj 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

@hufnaglova Jasně 🙂 on člověk často potřebuje slyšet všechny možnosti, co dělat a pak se může snáze rozhodnout 😉 Snad se to podaří vyřešit nějak ke spokojenosti všech