Jak se nařizuje exekuce na plat na neplatícího otce?

martinka24
25. zář 2013

Potřebuju poradit, kde se vyřizuje nařízení exekuce z platu bývalého přítele , neplatí už rok alimenty. Děkuji za odpovědi.

speedygon
25. zář 2013

nejdřív trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti-na policii....

martinka24
autor
25. zář 2013

a to se musí? já si myslím, že ne....

andy80
25. zář 2013

Nemusí se to honit přes policii. Každý právník sepíše návrh na exekuci na plat z důvodu neplacení alimentů. Většinou to zabere a není třeba podávat trestní oznámení - znám to od kamarádky, která tento návrh už podávala několikrát.

jedendomov
25. zář 2013

@martinka24 Jestli chceš na něj podat trestní oznámení, můžeš. jestli trestní oznámení dělat nechceš, zajdi k exekutorovi, kterýho si vybereš, vem s sebou rozsudek o stanovení výživného a oni to tam s tebou zadarmo sepíšou a začnou vyřizovat. Náklady platí otec.

martinka24
autor
26. zář 2013

děkuji 🙂

zaziinka
30. zář 2013

@martinka24 já podávala návrh na exekuci z platu sama, teda pomáhala mi ho sepsat paní na sociálce, jenže u nás je problém, že pořád mění zaměstnání, takže je to pořád neplatné...

martinka24
autor
30. zář 2013

@zaziinka a kde přesně na sociálce mi to řeknou?

kitinka76
30. zář 2013

@martinka24 odbor péče o dítě

kitinka76
30. zář 2013

@martinka24 na policii nemusíš. I když ve tvém případě už to trestný čin je. Trestným činem se to stalo po 4 měsících neplacení. Ale než to policie prošetří a dostane se to k soudu... nakonec ho zavřou, ale peníze stejně nedostaneš 😒 Ale i když platit bude, ale nižží částku než má stanovenou, tak si můžeš zažádat o exekuci. Návrh ti pomůžou sepsat na městském úřadě - Oddělení sociálně-právní ochrany dětí a ten si pak podáš k soudu. Sama přes exekutora jsem to nikdy nezkoušela.

kitinka76
30. zář 2013

@zaziinka to znám!! Než došlo rozhodnutí zaměstnavateli, tak už pracoval jinde 😒 a když už jsem ho náhodou dohnala, tak mu to při odchodu "zapomněli" napsat do zápočťáku. Věčný kolotoč 😒

zaziinka
17. říj 2013

@kitinka76 Kiti a to má mít napsané v zápočťáku????

kitinka76
17. říj 2013

@zaziinka ano při odchodu ze zaměstnání by to jeho účetní měla napsat do zápočťáku, aby v dalším zaměstnání věděli, že mu mají alimenty strhávat

kaculka46
23. říj 2013

http://www.rodinausoudu.cz/navrh-na-exekuci-pro...

podle tohoto vzoru jsem si to podávala já.

martinka24
autor
14. říj 2014

už to mám vyřízené, srážejí mu plat ze mzdy 🙂