Jak sepsat žádost o navýšení alimentů na syna (7 let)?

andry01
8. dub 2012

Ahoj holky potrebovala bych poradit, nevite jak sepsat zadost o navyseni alimentu na syna ktery ma 7 let? a rovnou hned zadat o svereni mladsiho syna a o urceni vyzivneho i na nej?
Ve zkratce: s pritelem jsme meli soud kdyz mel prvni syn cca trictvrte roku nyni ma 7 let. (nerozumeli jsme si, ale dali jsme se dohromady) soud uz tedy davno probehl v roce 2005 a dostal castku 800,- mame druheho syna tomu ted byli 3 roky,bohuzel nam to s pritelem neklape a nevim co bude, na mladsiho syna nemam urcene nic a proto nevim jak tu zadost sepsat, nikde jsem to nenasla.
Zatim s nami pritel zije ale proste si nerozumime a radeji bych to chtela soudne jen nevim jak na to kdyz potrebuji zvysit vyzivne a sverit mladsiho syna do pece + urcit i na nej vyzivne. Muze mi prosim nekdo poradit jak postupovat???
Moc dekuji 😉

amrash
8. dub 2012

@andry01 Ja jsem ohledne alimentu zasla na socialku, kde mi urednice poradily i daly vzor, jak zadost sepsat. Chtela jsem do toho jit sama, ale nakonec jsem se odvolavala jeste ke krajskemu soudu a tam uz jsem si brala advokatku. Ale aspon to stalo za to a dobre dopadlo.

tedynka
8. dub 2012

@andry01 Ahojky, já bych zašla rovnou na místně příslušný soud na občanskoprávní oddělení, kde se určením výživného zabívají a myslím si, že by to tam jistě s tebou někdo rovnou sepsal a nebo ti alespoň poradil jak na to.

andry01
autor
9. dub 2012

@amrash
@tedynka

Holky moc dekuju, nasla jsem nejake vzory na internetu, jenomze nevim jak postupovat a jak to sepsat kdyz mam uz prvniho syna svereneho, hlavne nevim zda to je zadost o stanoveni na nezletileho syna a zvyseni alimentu a nebo jestli je to svereni do pece... ach jo je to tak slozite popsane ,,, 😠
Navic jsme se s ''pritelem'' dohodli 😔

tedynka
9. dub 2012

@andry01 Ahoj, na dohodu bych nešla, lepší je když to máš soudně, ať na něj máš nějakou páku, kdyby dělal problémy a neplatil, nikdy nevíš......No já si myslím, že to bude to svěření do péče, protože napřed musí určit kdo bude mít dítě v péči a pak mu vyměřit alimenty, ale vážně bych se zašla zeptat na ten soud 🙂

danaruj
9. dub 2012

@andry01 můžeš dát na jeden návrh svěření jednoho a určení výživného (zvýšení) na oba. Může to mít i formu dohody, kterou vám pak posvětí soud. Nedávejte ale částku moc nízkou (jako že se domluvíte oficiálně třeba na nízké částce s tím, že přítel bude přispívat nad rámec dle potřeb), to soud zpravidla neschálí.

jop
9. dub 2012

@andry01 ahoj, zajdi si přímo na soud, kde ses soudila původně o alimenty na staršího syna, poradí ti, sepíšou s tebou, co je třeba. Podle toho, co popisuješ, tak bych na dohodu s přítelem nešla.

amrash
9. dub 2012

Jo... ja mela taky dohodu na cestne slovo a ten muj byvaly zazrak toho pekne umel zneuzit. Takze nic - pekne at to mas stanovene.soudem!!!
@andry01

andry01
autor
9. dub 2012

@danaruj Dekuji 🙂

@jop Mi to predtim sepisovala znama na socialce, jenomze uz to nedela a odstehovala se 😖

@amrash asi mas pravdu, kdovi co bude treba za par let 🙂

Holky moc dekuju za kazdou radu 😵 😉

pelenka
9. dub 2012

Ahojky: jsem exospoďačka, takže pokud chceš vzorová podání, mohu mailem poslat. Na syna, kterého už v péči máš, požádáš o zvýšení výživného, u druhého syna podáš návrh na úpravu poměrů k nezletilému dítěti. Do obou vypíšeš, jaká je situace, proč žádáš o zvýšení (co se změnilo od doby stanovení apod., že chceš více peněz). Pokud mají kluci stejného otce, do obou těch papírů napiš, že současně podáváš i návrh druhý, a že žádáš, aby to bylo projednáno společně, aby o tom věděli. Případně to můžeš sloučit i do jednoho podání, ale aby to nebylo zmatečné, není výjimka, že to soudce čte až před jednáním, tak ať je to radši přehledné a jasně ví, co chceš. V reálu je jedno, jestli bude papír jeden nebo dva, v opatrovnických sporech za podání neplatíš🙂.

Jinak z mé praxe - u nás na OSPODU jsme mamkám (i taťkům🙂 návrhy sepisovali, naopak u našeho soudu každého vyhodili a poslali k nám. Ve vedlejším městě situace opačná, na OSPODU dali do ruky vzor, na soudu s nima sepsali🙂.

jitulik4
9. dub 2012

Tak já jsem si našla na internetu vzory smluv- zvýšení a určení výživného na dítě a našla.Teď jsem si žádala o zvýšení a šla jsem se zeptat na soud co potřebuju a soudní tajemnice mi to rovnnou sepsala,doklady jsem měla s sebou a dostali jsme dvojnásobek

helena76
21. kvě 2012

Ahoj...chtěla bych se zeptat jak to potom probíhá u soudu,mám z toho strach,hlavně se ani s bývalým mužem nechci vidět.Podám žádost o zvýšení výživného.a co se pak děje?A musím udávat o kolik chci výživné zvednout?Nevím jaký má bývalý příjem.Děkuji

avatia
30. lis 2012

Ahoj,prosim o radu,,Priatel ma s byvalou 2 deti v letech 5 a 3 ...spolu mame syna 10mes....musi sa royviest aby som dostavala matersku no rozvod vybavuje jeho byvala a ya 4 mesiace neneposlala papiere a zaziadala si 3000 alimenty +chce od neho abz platil skolku dohromady je to 5000 a to si ich bere kazdy vikend a kupuje im furt nejake veci.....pritom ona moye do prace a sedi doma......je normalne pztat taku sumu???