Jak zabránit, aby otec vídal bez mé přítomnosti malýho?

slunicko1991
10. čer 2013

s přitelem se rozchazime odešel od nas ale maliho se nevzda...jakou mam šanci že bude v moji peči??a jak zabranit aby ho vydal bez me přitomnosti? malinky ma 4 a pul měsice.

elephant
10. čer 2013

Máš 100% istotu, že bude dieťa u teba. Takto malé deti idú k matke automaticky, pokiaľ teda nie si narkomanka, alebo podobne.
Akurát nerozumiem tomu, že má otec dieťa vydať... Komu? Akože by si malého vzal na prechádzku a potom ti ho nedoniesol domov? To by bol asi únos, to si myslím, že do toho nepôjde...

dripik
10. čer 2013

Myslím, že tazatelka slovem vydal měla namysli vídat, jako aby se s ním stýkat nemohl...
K dotazu: jak ho bude vídat záleží na vás jak se domluvíte anebo jak vám stanoví soud, nevidím důvod proč by ho vídat němohl, je jeho otec, má na to nárok....s tou tvojí přítomností to už záleží... malinký je dost malý, takže mu soud třeba nařídí jen hodinu bez tebe, ale podle mě nárok na otce bez tvé přítomnosti má...

andy80
10. čer 2013

Taky jsem se lekla, komu má otec prcka vydat. Asi mělo být : Aby otec vídal malého. Pokud určí soud, že si otec bude dítě brát na víkend, nic s tím nenaděláš, pokud o dítě stojí. Jen, pokud kojíš, tak ho bude moct vídat asi jen na pár hodin, abys ho mohla nakrmit.

brisalek
10. čer 2013

je mi jasné, že se tady na zakladetelku snese lavina protestů )a pak i na mne), že brání dítěti , aby mělo otce. Ale já jsme od dcery odešla prvně asi v jejích 4- 5 měsících nakoupit a za 15 minut mi manžel volal co má dělat , že pořád jen řve a řve a řve( abyl s náma doma a staral se). Je možné, že pokud muž odchází, přestože mají tak malé mimi...dítě na otce absolutně není zvyklé, protože otec doma skoro nebyl a prakticky se nestaral(příklad). Fascinuje mě jak se všichni neustále ohání tím, že má každé dítě nárok na otce, ale nikoho už nezajímá jaké "traumu" mu působí tím, že k němu prostě musí i když je to pro něj v tomhle věku a díky situaci třeba úplně "cizí" člověk. Protože dítě má v tomhle věku pouze jednu "svojí blízkou osobu"(která je pro něj životně důležitá) a až později začíná "potřebovat" i ostatní. Zajímá se někdo o to co otec udělal proto, aby mohl dítě vychovávat v úplné rodině a nemusel se soudit, jestli ho smí vidět???? Prostě má jen práva a morální povinost nula...to se to pak odchází jinam (a ještě se lituje jak mu bývalá ubližuje).... Pokud ho chce otec vidět a záleží mu na něm tak proč by si vynucoval,aby s ním byl bez matky???...u tak malého dítěte to rozhodně na víc jak půl hodiny - hodinu není podle mne vzájmu dítěte, ale pouze sobeckost a naschvál otce.

anetadr
12. čer 2013

Já si tedy nedovedu představit, že by mi někdo bránil v kontaktu s mým vlastním dítětem a pochybuji, že by otcova láska byla nějak zásadně menší, že by se s tím smiřoval líp. Podle mě je teď NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, aby jste se vy dva dohodli po dobrém, normálně si sami stanovili, jak budou návštěvy otce probíhat, aby se spor nedostal do takových obrátek, kdy se budete jen hádat a každé předávání do otcovi péče bude pro dítě tím pádem trauma. Sama jsem z rozvrácené rodiny, kdy se rodiče nedohodli a do dnes si z toho nesu následky. Pokud chcete brát prvořadě ohledy na dítě, dohodněte se a respektujte práva otce, sama by jste určitě nechtěla být od dítěte odtržená. Varuji Vás, následky mohou být na dítěti opravdu zásadní. Nesnažte se dítě stahovat na jednu či na druhou stranu. Ono za váš spor nemůže. Jinak co se týče právní stránky styku otce s dítětem - soud k omezení otcovských práv přistoupí jen ve zcela vyjímečných případech - tedy pokud by vliv otce na dítě měl negativní dopad na jeho vývoj nebo zdraví - např. pokud je narkoman, trestaný, má násilnické sklony apod. Jinak na styk s dítětem nárok má - byla jsem u soudu, kdy se matka otci snažila právo odepřít a rozhodně jí to nevyšlo. Co se týče Vaší přítomnosti, to by se asi dalo na něco uhrát - ale to by jste možná musela dokazovat PROČ by s ním otec nemohl být sám - tedy že třeba nezvládá péči o něj, nebo že dítě trpí separační úzkostí - to vše by jste ale dle mého názoru musela dokazovat např. nějakým posudkem. Než se do toho všeho pustíte, zamyslete se, jestli není cesta dohody, kdy by jste tak dítě uchránila vyhrocených emocí. Moc Vám přeji, aby spor dopadl co nejvíce smírem a hlavně štěstí na příštího partnera.

beruskaa2012
15. črc 2013

Kdyz male dite prchazi obdobim rozchodu ci jine takove veci svych rodicu tak to odnasi nejvice. Ale me zajima jen co mam delat aby mi nenadaval a nebyl protivnej at udelam cokoliv.Snazim se o vse mozne ale nic nema nekdo nejakou rada jak uklidnit chlapa?? 😎

klarema
8. dub 2017

Dobrý den, mám 5ti měsíční dceru. S přítelem nebydlím od jejích dvou měsíců. Její otec neměl o ní zájem jak v těhotenství, tak i po porodu. Prvních pět dní, co mě rodiče přivezli z porodnice mě ignoroval, tudíž i dceru. Odstěhoval se do obývacího pokoje. S dcerou mi za ty dva měsíce nikdy nepomohl, naopak ji naschvál budil, řval ji do obličeje a pokud brečela mlatil dveřmi, nebo mě strkal do jiné místnosti s dcerou na ruce. Měla jsem co dělat abych s ní neupadla. Hlavním důvodem našeho rozchodu a hádek bylo, že hulil marihuanu. Odstěhovat jsme se rozhodla až po té, co jsem se bála o dceru, že ji ve vztehu ublíží a tím jsem tomu předešla. Momentálně bydlím u matky a její otec smí dceru navštěvovat jednou za 14 dní o víkendu v určítých hodinách (dobu a čas si navrhl sám). V dohodě je i poznamenáno, že jí může vídat pouze v mé přítomnosti. O dceru nadále nejeví zájem a čas nedodržuje, do styku s dcerou ho však tlačí jeho matka, která si dělá na mou dceru nárok a vyhražuje mi, že v nejbližší době bude dcera svěřena do péče jejího syna, nebo minimálně do střídavé. Chtěla bych poznamenat, že bývalý přítel na ni žárlil a miminko se muselo podřizovat jemu. Nikdy s ní nebyl u lékaře, neví jaké má alergie, co je pro ni nebezpečné a nedal mi na ní za dobu společného bydlení žádné peníze - ani před porodem, co se týče výbavy. O dceru se starat neumí a myslím si, že ji ani nemá rád. Výhružky jeho matky mě nenechají ale spát. Jde nějak zbavit práva otce na dítě? Aby ji nemohl dostat do péče po celou dobu její nezletilosti? Opravdu mi tu nejde o to, aby dceru v mé přítomnosti navštěvoval - jednou za měsíc, kdy tedy dorazí na 5 minut mi opravdu nevadí (Dohoda mezi námi, není nařízena soudem a nemám na něj žádné důkazy, že by dceři ubližoval)

mialagia
8. dub 2017

@klarema zbavení rodičovských práv to není jen tak, to už musí být např. nějaký trestný čin proti dítěti a pod..tkž to soudy fakt výjimečně rozhodnou..nicméně buď v klidu podle mě ta šance, že by dítě dostal do střídavé nebo svojí péče otec je minimální i takhle..ty tam prostě příp.řekneš, že od narození nejeví zájem, že je závislý na drogách a předložíš vaší dohodu s tím, že on jí ani tak nedodržuje a na něm pak bude prokázat opak, což těžko zvládne..jinak bych být tebou zažádala soud naopak o určení výživného ať otec platí a to lze až 2 roky zpětně..🙂

klarema
9. dub 2017

@mialagia moc děkuji. Já se o dceru velmi bojím a chtěla bych púředejít veškerému riziku, možná zbytečně plaším🙂