Jaké výživné mám žádat?

xlucka
18. led 2009

Můj expřítel vydělává 14 000Kč měsíčně, z toho měsíční výdaje činí 6 000Kč.
Já jsem na mateřské, příjem činí 3 800Kč(mohu doložit), přídavek na dítě nepobírám a ještě mi chodí pravidelný měsíční příspěvek 5 180Kč, který ale v měsíci červnu skončí.
Chtěla bych se zeptat, kolik byste poradili navrhnout výživné? Expřítelův návrh je 1 500Kč.

kamajka
13. zář 2010

@adri27 ďakujem pekne veľmi ste mi pomohli 🙂
@filipal jasné dám vedieť 🙂

inak dnes poslal 100eur akože neviem zalepiť mi oči??? pako pri takom príjme, on si bude žiť ako kráľ a ja nemám ani byt z čoho cvaknúť, no je to normálny človek? ach jaj no bude ako bude

adri27
13. zář 2010

@kamajka tak to asi nemá ani kožu na tvári, to je fakt ako výsmech 100 eur na tri malé deti.... by som sa ho spýtala, či to je výživné na 1 týždeň. tu nezostáva nič iné len ísť pevne za svojim a žiadať pre deti čo im patrí.

kveta
13. zář 2010

@kamajka Tuším na Slovensku je minimálne výživné na jedno dieťa čosi vyše 60 Eur... takže tými 100 EURami to nevybaví.. ./blbec/

juliap
14. zář 2010

@kveta minimalne vyzivne neexistuje, sud mu moze urcit, ze na zaklade primov bude platit aj len 1 euro na dieta, to je blbe na nasom sudnictve, ze hocaky debil dokaze, ze chudak nema nic, nepracuje, a ty sa mozes s detmi ist past ... ☹

darina77
14. zář 2010

Kveta, kamoška dostáva 60 eur na dve deti.

marecek4
24. zář 2010

holky,a kolik na slovensku je možné přiřknout vysokoškolákovi, byl vedený na úřadu práce a vydělával si,na brigádu pokud vím chodí i nadále minimálně během prázdnin,takže tam bylo přerušení,jedná se mi o to,že když byl soud o zvýšení-než šel na ten pracák,tak mu přiřkli 5000,-sk,a vůbes nebrali nic v potaz,ani hypo,ani malého,synáček napsal,že si tatínek žije dobře a soud ani jeho příjem nezajímal-má základní mzdu-48,5 na hodinu a výplatu honí přesčasama aby jsme měli na to co potřebujeme a jeho matka vydělává 25 000,-sk

mateson
26. zář 2010

@marecek4 muj ex platí na dceru které studuje vš 132 eur. Platí na ni stejne od doby co jsme se rozvedli tj od 2002. Jenom školné za jeden semestr nás stojí 580 eur tj 1160 ročne. Krome toho musí jíst, bydlet, oblékat se , cestovné atd. Muj ex jiné deti nemá. Podotýkám , že krome výživného ji nijak jinak naprosto vubec nepodporuje. Krome vánoc, narozenin. Podle mne platí málo. Vím kolik vydelával když sme se rozvádeli, nevím kolik vydelává ted a ani mne to nezajímá. Mého manžela stojí dcera určite víc než jejího vlastního otce. Nechápu poznámku že jeho matka vydelává 25000 sk. co tím bylo myšleno?

mateson
26. zář 2010

@marecek4 možná budu hnusná ale nechápu proč by deti z prvního manželství meli brát ohled na to že jejich otec má nové deti a hypotéky. Když si ty nové deti a hypo porizoval vedel že už nejaké deti má. Mne se v novém manželství taky narodilo díte, byla jsem 3 roky doma a mého ex to nezajímalo. vedel, že muj príjem se snížil a výdaje zvýšili. Tak nevím proč by to melo být naopak. To je muj názor.

marecek4
26. zář 2010

mateson-tady se jedná spíš o to,že přítel má minimální mzdu-8000,-a z toho mu dali výživné 5000,- bez jakýchkoliv ohledů a aniž by si zjišťovali jeho příjem bez možnosti odvolání,pokud vím,tak taky obě děti mají nárok na určitý stejný standard,takže když bych to vzala nějak základově,vím,že se to tak nedá brát už vzhledem k věku,ale 5000 jedno 5000 druhé a jemu nezůstane nic a ještě je v mínusu a jeho máma vydělává 3x tolik,ano beru,že u ní bydlí,jí obléká ho,ale zase by to nemělo být na úkor druhého dítěte ktreré u soudu nevzali vůbec v potaz-jako by nebylo a o hypo tu už psal někdo přede mnou,že by měli brát v potaz,taky někde musí bydlet-přítele BM vyhodila z baráku,který sám zrekonstruoval absolutně bez ničeho,jen s pár igelitkama,který mu vyšoupla za dveře-my jsme se dohromady dali až potom,pro zvědavé,takže jí zůstalo veškěré zařízení,zařízení dílny,a je to s podivem,ale nechala si pro syna i oblečení po tátovi,syn i matka dál jen natáhli ruce pro alimenty,ale že by od syna dostal email s přáním k svátku se za těch pět let co jsem spolu nedočkal,teď byl rok na pracáku,zkusil přihlášku na VŠ kam ho vzali,mimochodem tvrdil,že má práci a na školu nepůjde,proto jsem na MD šla já,volalo se mu,že umřela babička a nejen že nebyl schopný popřát upřimnou soustrast a dojít na pohřeb,ale jen suše oznámil,že ho vzali na školu,a že by s otcem chtěl mluvit-ale další odezva žádná,přece když něco chci tak to udělám,nic mu nebránilo dojet,dojít,zvednout telefon,napsat-prostě nevím co si mám myslet,a že se bojím aby příteli nedali zase pálku 5000,myslím není divné,když si spočítám jeho příjem a porovnám s výdaji tak je mi špatně,a na těch přesčasech zase tolik nevydělá,předtím jsem mu dost pomáhala,protože moje výplata,přídavky a ještě když BM poslal alimenty tak to bylo skoro to co vydělá máma přítelova syna,teď je to o 10 000 míň a když BM penízky nepošle tak o 15 000, ty v tomto případě tedy chybí,kdybych byla v práci,tak je to něco jiného,jenže na mém místě mají jinou paní,a tudíž s dřívějším nástupem počítat nemůžu,jen na občasnou brigádu když mají velcí prázdniny a malého pohlídají,

a ještě dodám,že i když se přítel snažil se synem zkontaktovat,tak ten to odmítal a odmítá,telefony většinou nepřijímá,pravda dopis nepsal,ale pochybuju,že by ho přečetl-pokud by se k němu dostal,setkali se jednou a ještě mu to bylo vyčteno,že se synovi nikam nechtělo,že nemá zájem o bráchu celkem chápu,ale že otce takto odstřihl,to tedy ne

takže otázka spíš zní,jak se to výživné počítá,co jsem zjistila tak tady je to asi jinak-mě u soudu přítele brali v potaz,brali v potaz malého i naše výdaje a výdaje BM-který je mimochodem nemá na hypo,ale na dluhy když si neplatí zdravotní a sociální pojištění,daně a pokuty-prostě všechno a přiznám,že pro tři děti mám jen o 440 korun víc než Ty pro jednu a že by BM přispěl něco navíc si můžu nechat zdát i když to slíbí,prostě otázka nezněla jak se výživného střepat,ale jaké může být spočítané

marecek4
26. zář 2010

doufám,že jsem to napsala trošku srozumitelně,rozhodně si nechci stěžovat,ale jen se připravit na to co může nastat a rozhodně tady nechci nikoho naštvat,takže mateson jestli jsem u Tebe začala tak se omlouvám

mateson
26. zář 2010

@marecek4 já jsem se nenaštvala. Jenom jsem napsala svuj názor. Dost dobre ale nechápu jak nekomu kdo vydelává 8000 muže soud odsouhlasit 5000 výživné?Pochop to tak, že každá vidíme tento problém z té své strany. Muj ex nemá žádnou starost. Nemel ji když vycházela školu, jestli se dostane na strední, pak maturita , prijímačky na vysokou. On neprožíval pubertu, jestli se nechytí nejaké party, vrátí se z diskotéky v porádku domu. Jediné jeho starost je jednou za mesíc poslat peníze. A to se nekdy taky včas nepodarí. Když maturovala já jsem mela nervy jak blázen on jí ani nezavolal jak dopadla. A je to jeho jediné díte.

mateson
26. zář 2010

@marecek4 za to jí ale zavolal když šel nejaké své momentální milence kupovat dárek. Jako aby mu poradila. No netrefil by Te šlak 😉 😉

marecek4
26. zář 2010

mateson,trefil by mě,ale on se nestará vůbec a nemá snahu-pokud to chápu,

přítel odešel(byl vyhozen)když mladému bylo patnáct a dokud bydlel u maminky tak to bylo celkem v pohodě,ještě se i sešli,ale když se odstěhoval potom k nám,tak začal ignorismus ze strany syna,a nic si z toho nedělej,můj BM se taky absolutně nestará-hlavně o problémy,mladší holka je teď ve výchovném středisku,už od loňského prosince jsem BM upozoňovala,že má problémy,s chováním,že je drzá doma i ve škole-no u něj se chovala vzorně,tak to neřešil,chodila jsem s ní do poradny kde nám to středisko doporučili,když se přiznala,že doma krade a když měl přispět polovinou,tak nakonec na poslední chvíli řekl,že s tím nesouhlasí a že nedá ani korunu-pro představu tři dny před nástupem,na upozornění a žádost,aby vysvětlil klukovi,že na netu a ani jinde se nedá hailovat a psát rasistické narážky,že je to trestné a měl by z toho problémy jen suše oznámil,že ty děcka co jsou u mě maj pořád nějaký problémy a neřešil nic,nechal kluka u švagrové a sám se jel bavit s tou svojí,no a syn švagrové je takový no dejme tomu rarach,který má jakési problémy s cikánama,chodí mu výhružné sms a Honza nemá nic pilnějšího na práci,než ho napodobovat

ono každý máme nějaký problém,záleží na tom,jestli ho řešíme nebo to necháme jen tak plynout a stěžujeme si,nebo se snažíme něco udělat,a TvojíKáti přeju aby školu úspěšně dokončila,protože v Tobě má velké zastání a Tobě hodně sil při dalšívh zkouškách

a správně píšeš-jak mohli někomu,kdo vydělává 8000,-což je základ vypočítat 5000,-výživné-proto se taky ptám a zjišťuju jak to vlastně na slovensku funguje

verunka25
26. zář 2010

ahojky, potřebovala bych poradit. Mám 8.měsíčního syna a přítel se na nás chce vykašlat. Je rozvedený a z předchozího manželství má 13.letého kluka. Údajný argument, že nechce udělat stejnou chybu jako v prvním manželství, být ve vztahu jen kvůli dítěti. Přítel je o 10 let starší a on byl ten kdo chtěl miminko, já chtěla ještě min.2 roky počkat. Na první dítě platí 2.500 Kč měsíčně + plus mu kupujeme kredit, hradíme tenis, tábory a občas kupujeme i obuv a oblečení. Pobírám rodičovský přísp. 7.600Kč, z toho ještě splácím 3.000Kč naše auto a nájem mě stojí 3.000Kč, platím malému spoření měsíčně 500Kč, takže z příspěvku mi de facto nic nezůstane. Přítel splácí 6.000Kč hypotéku na svoji chatu, je živnostník, takže vykazuje co nejnižší příjmy. Jakou mám šanci, že dá synovi 5.000Kč alimenty? Bude soud brát zřetel na hypotéku na chatu? Vůbec nevím, jak to zvládnu, mám nárok na nějaké příspěvky, popř. jaké?
Moc děkuji za odpověď.

marecek4
27. zář 2010

verunka25-jak jsem psala už výš,mě brali v potaz všechny platby,a příjem si u podnikatelů zjišťují přes FÚ-ale prý to nějak zprůměrují,a spočítají kolik si v dané lokalitě a v daném oboru může vydělat-BM vykazuje každoročně téměř nulu,že si nasbírá papíry na výdaje a neuhrál to na to,navíc jezdí pracovat i do zahraničí a všechno přiznává-takže poslední výživné u soudu potvrdil příjem že za čtyři měsíce si vydělal 320 000,-,ale strašně tam brečel kolik má dluhů a splátek tak nakonec na tři děti platí 4 400,-,co můžu poradit tak na žádost napsat víc,aby to soudce měl kam snížit,a myslím,že máš jěště nárok na výživné i pro sebe

nikka23
4. říj 2010

Baby poradte, čo sa píše na súde ako náklady na starostlivosť o dieťa? Mňa totiž čochvíľa čaká súd na výživné a mám vydokladovať, že koľko ma mesačne stojí starostlivosť o moje najdrahšie dieťatko.

bonparuska
4. říj 2010

@nikka23 ak ti to aspon trošku pomôže tak ja som uvádzala do návrhu na výživné náklady na plienky, umelú výživu, oblečenie, obuv, hračky, kozmetiku. držím moc palčeky, je to veľmi ťažké prosíkať sa o každý cent.

nikka23
4. říj 2010

Súd máme budúci týždeň...už teraz sa bojím...neviem čo ma čaká, no pre moje slniečko budem bojovať ako levica. Potom Vám napíšem ako som dopadla

berenika39
5. říj 2010

@nikka23 neboj se soudu, ber to tak, že je to nutnost, která pomůže tobě i malé ke klidnějšímu životu, nastaví pravidla, s kterými to bude jednodušší.
rozváděla jsem se sice už dávno, a pak jsem několikrát měla soud, kde jsem podávala žalobu o zvýšení výživného. a musím říct (asi jsem měla i štětstí), že paní soudkyně byla velmi velmi ohleduplná, skoro bych řekla, že neobjektivní...ze spisu věděla, jak se věci mají, mě dávala takové otázky, aby odpovědi vyzněly v můj prospěch, naopak na exm byla taková - no ne moc hodná 😉 . Měla jsem tu samou soudkyni u všech stání, za což jsem ráda a vždy jsem tak nějak dosáhla všeho ve prospěch sůj a syna. (ex byl prevít, o syn nejevil ani nejmenší zájem, stavěl se do roviny nebožáka bez příjmů, na pokraji chudoby a vážil asi 130 kilo a budil dojem spokojeného bezstarostného chlapíka 😉 😉 ).
Je to jen chvíle v soudní síni, nepříjemná, ale uteče to a tobě se uleví.
Odpovídej podle pravdy, oni si to umí vyhodnotit a rozhodnou spravedlivě, neboj.
|Držím palce.

nikka23
5. říj 2010

Ďakujem za povzbudenie. Verím, že to nejako zvládnem 🙂

zukrik
8. říj 2010

@nikka23 Určite to zvládneš 🙂 pekne si všetko spíš na papier,kolko ta stojí mesačne dieta,odfoť si doklad o kúpe,napr plienky mlieko atd. a všetko bude ok,myslím,že si máš priniest aj doklad aký máš príjem od sociálky
a rod.prid. 🙂 Môj ex tam tiež knučal ako pes,že nemá,chcel mi dávať le 40 Eur na jedno dieta 😠 no čistý debil...
Držím ti palce a neboj sa 😀

nikka23
14. říj 2010

ahojte, dneska som mal súd, kde sa malo stanoviť výživné, no súd bol odročený, lebo môj ex-priateľ 😠 si zohnal právnika a ten nemohol prísť, tak sa to bude ťahať až do novembra. Údajne s výživným súhlasil, no žiada úpravu, kedy sa bude môcť s dcérkou stretnúť. A z ničoho nič, ju chce cez víkend na 4 hodiny, pričom od jej narodenia s ňou nebol viac ako pól hodiny. A vôbec to s ňou nevie, lebo malá začne hneď jačať a keďže on nevie ako na ňu, tak jej všetko dovolí. Ide ma poraziť. Mám nervy v kýbli.

anitta
23. říj 2010

ahojky
tak manžel podal žádost o rozvod důvody jsou hlavně ptákoviny ve kterých ho jeho rodina maximálně podporuje ale to je fuk , bere devadesát tis čistého ale máme hypo ale byt prodáváme takže by se to umořilo , on mi řekl at bydlím u rodičů ale to je nesmysl tam to nejde nemáte někdo zkušenost kolik by mi tak mohl dávat vyživné máme roka půl starého chlapečka vůbec se v tom nevyznám a nevím co chtít s právníkem mám schůzku za dva týdny.

takyja
24. říj 2010

@anitta Ahoj, chtěla bych 15% z jeho čisté mzdy (bez odečtu nákladů). Jeho příjem totiž odůvodňuje tvorbu úspor, atd. Další argumenty Ti dá určitě právník. Mrkni na ministerské tabulky, kde jsou orientačně procenta.

Věk dítěte Kolik by měl rodič platit
do 5 let 11 až 15 %
od 6 do 9 let 13 až 17 %
od 10 do 14 let 15 až 19 %
od 15 do 17 let 16 až 22 %
nad 18 let 19 až 25 %

brumlan
3. lis 2010

@anitta ... hodně, ale opravdu hodně záleží na tvém právníkovi... navíc výživné bys měla dostávat i ty, jestli jsi na rodičovské. Tabulky na výživné jsou sice orientačně dané, ale záleží na soudci,který to bude soudit, protože co soudce to jiný názor. A věř tomu, že na jednom soudě v ČR by dostal výživné cca 12.OOO,- a na druhém dostane 5.000,- Kč, jsou tam dost velké rozdíly. tak hodně štěstí na právníka.

sayast
11. lis 2010

ahojky,
otviram znovu tema.
22.11. mame s manzelem soud o vyzivne pro malou (ted dava 2 tisice-podle nasi domluvy), ale nadale chce davat podle toho co soud urci. ale,na papire ma udany prijem od zamestnavatele 4800 kc 😒 (dela v hospode a zbytek penez dostava na cerno na ruku). myslite ze soud na to prihlizi hodne nebo ze neni hloupy 😅
s alimenty o vysi tisicovky nevyziju ☹. vyhovovali by mi ty 2 tisice co dava ted. bohuzel domluva neni moc mozna.
nema nekdo zkusenosti?

bocinka
11. lis 2010

@sayast ahoj, řekla bych, že do teď byl schopen dávat 2 tis., tak ať je dává dál... .můj otec na mě do 15ti let platil 800,- pak po domluvě 1 300,-, ale soudy už se zajímají dál... je jim jasné, že podnikatelé nepřiznávají plný plat.... a přiznaný měl taky živ minimum.... 😉

sayast
11. lis 2010

no,on se bude ridit co urci soud a verim ze je schopny po me chtit i vratit co by nahodou preplatil (zpetne myslim) 😒

dajna11
12. lis 2010

@sayast ak doteraz platil čo platil a povieš to,tak nemyslím že by mu dali platiť menej. aj u nás to tak bolo...dohodli sme sa na tisícke a to bol nezamestnaný a ked začal podnikať a podala som o zvýšenie....tak sa vyhovára že nemá na to aby platil viac...a presne súd toto hovori že ked nemal prácu a vyšlo mu platiť tisícku tak ako to že teraz nemá ked podnika na vyššie?tak ako to podniká ked nemá aby dal dcere viacej .....oni ni su hlupi.

sayast
24. lis 2010

ahojky,
tak jen pisu jak jsem dopadla. manzelovi samozrejme neverili kolik vydela,nakonec priznal 15 tis cistyho, chteli aby mi daval 2,5 tisice, nesouhlasil. tak jsme na 2 tisicich. aspon ze tak.
@dajna11 diky za radu a povzbuzeni 😉