Jakou adresu mám uvést při rozvodu?

dracena1
17. říj 2011

Potřebovala bych poradit ohledně adresy. S manželem se budeme rozvádět a nyní sepisujeme veškeré potřebné dokumenty (svěření dítěte do péče, společné jmění manželů a samotný návrh o rozvod). problém je v tom, že se za nějaké cca 2 měsíce budu stěhovat do jiného bytu, kde si budu chtít udělat i trvalé bydliště. Bohužel nevím přesný termín stěhování (kvůli rozsáhlé rekonstrukci) a nevím, jakou adresu do formulářů uvést? V době konání soudu již mohu být, ale také nemusím být přestěhovaná 😒 Občanky se u soudu samozřejmě kontrolují a já vážně nevím, jak postupovat

sayast
17. říj 2011

@dracena1 ja mela uvedene trvale bydliste kde jsem bydlela. ex manzel mel uvedenou adresu sve matky, kde trvale bydliste nemel a nebydlel tam. a uvedli jsme to ze trvale bydliste tam a tam, dorucovaci adresa zas tam 😉
a co si udelat trvaly pobyt v novem byte uz ted? je jedno ze tam nebydlis, jen bys tam obcas zkontrolovala postu 🙂
jinak u nas zadost o svereni dcery podana v zari a soud probehl az na konci listopadu, urcite i u vas to bude chvili trvat... a nez probehne soud, tak socialni pracovnice se prijde podivat do vaseho bytu, kde budes s ditetem-detma bydlet

dracena1
autor
17. říj 2011

A ta sociální pracovnice mě bude nejdřív nějak kontaktovat, že? Aby nepřišla jednoho krásnýho dne a já neměla místo pěkného bytu všude krabice atd ☹

sayast
17. říj 2011

me kontaktovala ze prijde urcity den,ale ne cas. a to jen proto ze na nas nekolikrat zvonila a my pokazde nebyli doma a tento den byl posledni nez se tekrat v pondeli konal soud...

sayast
17. říj 2011

@dracena1 nevim jak to bude presne u vas, ja jsem zadost o svereni sepisovala na socialce,peci o dite primo s pani co nas mela na starost, ta mi i vse vysvetlila, mela moje tel. cislo a pak i volala, ale to bylo jen proto ze enbylo lehke nas najit doma a uz nebyl cas. ale nic nekontrolovala. slo o to ze dite ma svoji postel, svuj koutek s hrackama, obleceni a nezije v holobyte s 15 lidmi a spine,napr.
a myslim ze kdyztak snadno vysvetlis, ze jsi cekala na rekonstrukci a stehovani, proto to neni jeste uplne hotove

dracena1
autor
17. říj 2011

Já se dnes chystám na sociálku, ale nejsem si jistá, jestli u nás pochodím. jsme malé město a nejsou tam různé oddělení. Jsou tam pouze na dvěřích písmena podle příjmení..... vím že se má dojít na nějaký odbor péče o dítě nebo co a to u nás asi není......tak kam jinam zajít?

sayast
17. říj 2011

@dracena1 my jsme 25 tisic. mesto a tech pani je tam celkem asi 5, maji lidi rozdelene podle mista bydliste. u nas to je na okresnim urade (ale to u vas bude asi jinde), socialni odbor a tam pece o dite. melo by to byt i u vas. jen je otazkou kde. jestli mas kamaradku co uz ma rozvod za sebou nebo rozchod s partnerem a meli dite, zeptej se ji, bude vedet

dracena1
autor
17. říj 2011

právě že nemám ☹ je možné že je to na městském úřadě?? Soicálně- právní ochrana dětí???

dracena1
autor
17. říj 2011

A když tam zajdu a paní mi pomůže vše sepsat, už je to závazné? Nebo si to mohu v klidu vzít domů a ještě popřemýšlet?

sayast
17. říj 2011

to by melo byt ono
u me to bylo zavazne,ale ja s tim souhlasila co bylo napsane. bylo tam ze zadam svereni dcer do sve pece, kdy bylo uzavreno manzelstvi, ze jsme si prestali rozumet ve vychove ditete a traveni spolecneho casu. a kolik zadam vyzivneho. zadna spina, zadna zbytecna omacka. zkus se s ni domluvit

marketa97
23. říj 2011

Ahoj holky jsem sociální pracovnice přímo na OSPOD - oddělení sociálně právní ochrany dětí. Vždy provádíme návštěvy bez ohlášení, pouze v případě jak píše sayast, kdy nezastihneme rodiče opakovaně doma, tak posíláme pozvánky, aby se rodiče dostavili na úřad a nebo pokud máme k dispozici telefonní číslo tak voláme. Svůj návrh můžete vzít v proběhu řízení kdykoli zpět, tedy do doby než bude vydán rozsudek soudu. Návrh na svěření dětí si můžete sepsat samy, nebo na našem oddělení a nebo na soudech (většinou se příslušná oddělení u soudů jmenují opatrovnická).