Jde si "tajně" zažádat, abych měla dceru ve své péči?

kralicek007
11. čer 2011

Ahoj...našla jsem dnes tyhle super stránkya tak mi nedá se nezeptat...
jsem vdaná a mám 4letou dcerku.. ale sem tam to mezi mnou manželem skřípe a on mi řekl že kdyby se něco mezi náma stalo tak že už malou nikdy neuvidím ☹ jsem bez práce a tak mu věřím že by udělal cokoliv..jde to nějak ,,tajně,, si zažádat at mámdceru ve své péči?jen tak kdyby něco.. abych byla klidná a nemusela myslet na to ,,co když .. ☹
díky za vaše vyjádření vůbec si nevím rady a chtěla bych mít jistotu ☹(

paegaska
11. čer 2011

tajně to rozhodně nejde. Otec je stejný rodič jako matka, tak má právo na informace o úředních věcech kolem dítěte.
A svěření dítěte do péče se projednává u soudu, kde jsou předvoláni oba rodiče.
Navíc pokud si dítě necháš svěřit do péče a s partnerem spolu nadále žijete, tak to rozhodnutí po čase ztrácí platnost.

terkao
11. čer 2011

@kralicek007 já jsem v tom nevyznám, ale moje bývala kolegyně z práce to takhle taky udělala ještě v manželství. Prý si poslala nějakou žádost k soudu o předběžné svěření dítěte do péče kdyby něco a taky se později rozvedla a měla holčičku ve své péči, ale víc podrobností nevím, ale asi by to tedy mělo jít.

kralicek007
autor
11. čer 2011

diky ..no já bych to potrebovala ale asi to tedy takhle nezjistim ach jo ☹( ale diky moc

paegaska
11. čer 2011

@kralicek007 Co nezjistíš ?
Píšu ti, že to jde, ale že se to manžel dozví.
A pokud si dítě necháš svěřit do péče a budeš ho s partnerem dál společně vychovávat, tak to rozhodnutí ztrácí platnost a při rozchodu to budeš muset stejně žádat znovu.
Požádej o svěření dítěte do péče až budeš chtít opravdu od manžela odejít. Je to první co se dělá, samozřejmě, že ještě v manželství. Až pak se rozvádí.

berenika39
11. čer 2011

@kralicek007 úplně stejně uvažuje i tvůj manžel a třeba už děti ve své péči má 😝 😝 😝 .

ria80
12. čer 2011

To je nesmysl, rozhodnutí soudu by platnosti nikdy nepozbylo.
Ale "tajně" by to šlo jedině, kdyby sis podala předběžný opatření. Manžel by se to dozvěděl, až by vám rozhodnutí poslali, a to i kdyby to zamítli. S předběžnýma opatřeníma se vůbec docela šetří. Počítej ale,že by se tím vaše manželství rozpadlo, manžel by to asi nevydýchal.
Můžeš si podat žádost o normální svěření do péče, ale to se manžel dozví ještě předtím.

Zajdi za právničkou, řekni jí váš příběh, a ona ti taky poradí. Každý případ je trochu jiný, ona ti řekne, jestli zrovna ty máš šanci, aby ti předběžné opatření vyšlo. A jestli to nejde udělat nějak, že by se to manžel nedozvěděl. Ale podle mě nejde.

paegaska
12. čer 2011

@ria80 Není to nesmysl.
Teď zrovna to chtěla udělat známá : nechat si svěřit děti soudně do péče, ale rozvést se pak nechce.
Chce jen strašit manžela, že se rozvádí.
Řekli ji, že pokud se nerozvede a dál s manželem povedou společnou domácnost a budou společně vychovávat děti tak rozhodnutí ztrácí platnost.
Něco jiného by bylo poud by se nerozvedli a žili si každý zvlášť.

kralicek007
autor
12. čer 2011

diky...no u nás je to jako na koni chvíli dobře a chvíli po sobě ječíme že už to nemůžeme jeden s druhym vydržet tk já vážněnevim ☹ asi to necham az kdyby vážně náhodou něco tak zajdu za právničkou jen doufám že bych to pak stihla dřív,je to hnusný když vám chlap řekne že kdybych se rozvedla tak už nikdy děti neuvidím ☹
jse nezaměstnana a ještě s malou doma v září jde do školky ... a nezeměstnané matce by soud děti nepřidělil ☹

paegaska
12. čer 2011

@kralicek007 přidělil 😀
Každý se může stát nezaměstnaným a neodeberou mu proto děti.

ria80
12. čer 2011

@paegaska Soudní rozhodnutí ztrácí platnost až dalším platným rozsudkem, jinak ne. Kdo to té paní řekl?

@kralicek007 Myslím, že do vlastní péče by dítě nedostal, ale čím dítě bude starší, tak hodně hrozí péče střídavá.

paegaska
12. čer 2011

@ria80 Řekla jí to opravdu kompetentní osoba.
Taky mě to překvapilo, ale věřím tomu.
Pokud oba rodiče nerespektují soudní rozhodnutí, je třeba rozhodnutí nové.
V případě, že si např. králicek007 nechá svěřit dítě do péče - pro jistotu, ale dál ho společně s partnerem vychovává ve společně provozované domácnosti, tak nerespektují oba.

ria80
12. čer 2011

@paegaska Ale to by někdo z nich musel podat žádost. Soudu je to jedno, navíc dohoda rodičů má přednost před rozsudkem, to že ho někdo nedodržuje, začne soud zajímat až když si někdo stěžuje. A stejně zůstává v platnosti to rozhodnutí až do nového rozsudku.

Myslím, že taky o tom něco vím.

paegaska
13. čer 2011

@ria80 Ano, možná platí jak píšeš, že dohoda rodičů má přednost před rozsudkem .

ria80
13. čer 2011

Ale myslím, že kdyby to zakladatelka udělala, stejně by se manželství rozpadlo, takže by rozsudek určitě
nebyl k ničemu.

kralicek007
autor
14. čer 2011

no u nás už je ted zase klid taksad to bude dobré,jen mě zarazilo když mi řekl že malou už neuvídím kdyby se neco stalo .-( tak jsem z toho paf a radši budu držet hubu a krok a dělat co on chce jen aby mi ji nevzal :_(