Je možné zažádat o snížení alimentů na manželovy děti?

trpaslikg
24. kvě 2012

Ahoj všem, kamarádky manžel, neplatil alimenty, protože je bez příjmu, na všechno se vyprdnul (tupec) a jí teď zablokovali podnikatelský účet (vedlejší činnost k mateřský), a soukromý na který jí chodí rodičovský příspěvek. Jakým způsobem to má řešit? Sama živý svoje 4 děti a nezaměstnanýho manžela, teď by měla platit na další dvě děti 6000,-, z vedlejší činnosti, vydělává akorát na nájem, jídlo a nutný poplatky. Ráda by to nějak vyřešila, protože v případě, že bude muset živit jeho děti, skončí sama se svýma pod mostem. Je možné zažádat o snížení? Exmanželka není samoživitelka a v domácnosti mají dva příjmy. Prosím vás o návrh možnýho řešení této situace, vím, že její manžel má povinnost alimenty platit, ale kamarádka je opravdu zoufalá.

natalie77
25. kvě 2012

@trpaslikg bylo by asi dobré, kdyby pán začal pracovat nebo měl alespoň nějakou brigádu. Neznám asi situaci do detailu, ale o snížení požádat lze. CHápu, že je kamarádka zoufalá, ale platit na svoje děti je povinnost, to, že není exmanželka samoživitelka neznamená, že nepotřebuje peníze pro svoje děti, které si udělali společně se svým exmanželem. Koukni na to z pohledu exmanželky a kamarádky. Mám dojem, že je dobré na to koukat z obou stran. Pán je skutečně tupec, jak je v úvodu napsáno. Ale pomoc by měl hlavně ten pán, který neplatí na svoje děti a nové partnerce hodil tuto povinnost na krk na úkor jejích dětí....omlouvám se, ale nechápu, že by se mělo přihlížet na to, zda je někdo samoživitel nebo má více příjmů....je to o prioritách a já nějak z duše nemůžu vystát lenochy, kteří problémy neřeší, dělají si další děti a pak se tváří, že oni za to nemohou a čekají pomoc od cizích a pak v tv pláčou, jak za to nemůžou. Kamarádky je mi líto....ten balvan jí bude pomalu táhnout ke dnu..

trpaslikg
autor
25. kvě 2012

víš co je nejhorší, že on se tak nějak k řešení nemá...asi bych mu nakopala a šel by, protože i kamarádky dcera přišla o alimenty od svýho otce teď jí je bude dávat hotově...naštěstí pouze o jeden měsíc, ale i tak...jen doufám, že se trochu poučí a tuhle situaci začne řešit jako první bych konečně dotáhla dokonce co začala, má zažádáno o alimenty i když teda ví že je od něj nedostane, rozvod sepsaný na papíře, ale tak nějak doufala, že začne pracovat ☹