Je nějaká "výhoda" při rozvodu, že muž pije?

cocolada
15. čer 2014

Ahoj, zvažuji rozvod. Manžel rád pije, dlouho jsem mu promlouvala do duše, nic nezabralo. Nepřestal ani kvůli dětem, několikrát jsem mu opakovala ať s tím přestane , než bude pozdě. Nepřestal. Dělá že nepije, ale jen jdu spát, už to do sebe klopí.. Každý večer.. Před pár dny jsem mu oznámila, že uz s ním nechci být, vše co jsem k němu kdy cítila, zabil alkohol.. Máme 2 děti, (5,5 a 3 roky) nevím, zda bude dělat problémy, ale zdá se, že si myslí, že jen kecání a dál budu ta hodná a poslušná ženuška.. No, plete se.. Chci se zeptat, je nějaká " výhoda" při rozvodu, že muž pije? Určitě mu děti nechci dát přes víkend.. V noci ani ráno nejde vzbudit... Kdo by se o děti staral kdyby něco??? Díky!

jeziskova
16. čer 2014

@cocolada ahoj,víš,že mi píšeš z duše. I jsem mu dala nůž na krk,že jestli bude každej den pít nebude spát v ložnici a je mu to jedno a radši spí jinde. Taky si myslím,že už to nemá cenu. Jen se zeptám, máš s ním sex?

zamilovanadonej
16. čer 2014

@cocolada Ne, výhoda žádná není. To, zda bude mít děti přes noc stejně určí soud, ty můžeš maximálně poukázat na jeho alkoholismus a např. navrhnout, aby si soudce vyžádal nějakou lékařskou zprávu-pokud to jde nějak dokázat. A můžeš navrhnout, aby měl děti např každou sobotu od 8.00-18.00 😉

cocolada
autor
16. čer 2014

jeziskova, do poslední chvíle měla, ač jsem z toho neměla žádný požitek..pořád jsem věřila, že to nějak půjde, že nebudu dělit rodinu..ale už to vážně nejde, už asi týden jsme bez čehokoliv..a na čem ujíždí ten tvůj? můj nemá problém zkombinovat prakticky cokoliv, ale na to kolik toho večer vypije, přes den celkem funguje..
zamilovanadonej, díky za rady..co tě táhne do této diskuze když jsi zamilovana? 😉

j.a.n.i
16. čer 2014

@cocolada No, navrhnout, aby neměl děti přes noc můžeš, ale je otázkou, zda to bude něco platné, protože na tvá slova, že je alkoholik soud moc reagovat nebude, pokud už s tím neměl partner nějaký "oficiální" problém...

jeziskova
17. čer 2014

@cocolada tak ten můj pije zatím jen pivo,ale denně tak 5 -6 kousků a o víkendu i více. Vysedává denně do půlnoci i do jedné v garáži u počítače nebo televize a lemcá. Ráno vstává o půl šesté do práce.

cocolada
autor
17. čer 2014

jeziskova, tak to u nás bylo asi před rokem..do jedný do rána v garáži, ráno to z něj táhlo a tvrdil mi, že si dal jen 2 pivka! pak jsem v garáži nacházela lahve se slivovicí..no fakt hnus, ale to jsem si ještě porád myslela, že se to zlepší..akorát mi lhal!.. a lže do teď, myslí si, že o jeho pití nevím!! ..takže být tebou, tak se mu jasně vyjádřím, buď s tim ihned skončí, nebo bude konec. žádnej sex ani pusa..třeba mu to doteče..

jeziskova
18. čer 2014

@cocolada tak to už jsem zkoušela,dokonce mu řekla,že nebude spát v ložnici,když bude napitej .A tak spí jinde.A nevadí mu to. Sex teda zatím máme,ale taky to chci utnout jestli bude takhle pokračovat.Jinak je vzorný otec k dětem. A jak to teda dál řešíš ?

cocolada
autor
19. čer 2014

Jeziskova, nápíšu ti..

aluh
10. zář 2014

Já bych jen chtěla přidat vlastní zkušenost - manžel taky pije denně, asi 6 piv. Někdy to prokládá ještě tvrdým alkoholem. Taky všude nacházím prázdné lahve, od vína, od piva, od slivovice. Pije tajně, v garáži, ve sklepě, po cestě z obchodu. Jsem s ním 9 let a máme 3 děti. Po celou dobu jsem se snažila, nechtěla jsem rozbíjet rodinu. Ale letos jsem se definitivně rozhodla, že už s ním končím. Je nespolehlivý, když se dětem něco stane, musím je zavézt např. do nemocnice já, s ním nemůžu počítat nikdy. Nikdy nevím, v jakém stavu přijde domů. O víkendech začíná pít už dopoledne. Je to hrůza. Dřív to bylo nárazově a dnes denně. Jinak sex s ním nemám asi půl roku a nespím s ním ani v jedné místnosti. Přitom je velice inteligentní člověk, v zaměstnání má vysoké postavení, dřív jsem si ho vážila. Asi před čtyřmi lety jsme byli i v poradně, ale stejně to nepomohlo. Taky mám strach z toho, že by mu soud svěřil děti na celý víkend. A obávám se, že by chtěl i střídavou péči.. Problém je v tom, že jsem na mateřské a máme hypotéku. Musím ještě vydržet než si najdu práci, ale už jsem definitivně rozhodnutá!!

anatanka
21. zář 2014

@cocolada Jak uz psalo par ostatnich vyse - ze pije se tezko prokazuje, navic je to takovy klasicky argument, ktereho je casto vyuzivano (resp. zneuzivano) u soudu o deti, tak mi prijde, ze uz k tomu soudci prihlizeji s velkou schovivavosti. Bohuzel pro nas, ktere to nebereme jako zbran ale fakt. Ja napr. mela i original lekarske zpravy, kde bylo jasne cerne na bilem, ze manzel je zavisly na kokainu a ma abusus alkoholu, ale nemelo to absolutne zadny efekt. Tehdy 2,5 lete dite mu soud urcil vidat kazdy tyden 2 dny vcetne noci, takze jeste vic, nez je klasicky vikendovy styk.

Pokud byste opravdu dosli tak daleko a prisel rozvod, tak bych na to piti moc nespolehala....

anatanka
21. zář 2014

@cocolada Jak uz psalo par ostatnich vyse - ze pije se tezko prokazuje, navic je to takovy klasicky argument, ktereho je casto vyuzivano (resp. zneuzivano) u soudu o deti, tak mi prijde, ze uz k tomu soudci prihlizeji s velkou schovivavosti. Bohuzel pro nas, ktere to nebereme jako zbran ale fakt. Ja napr. mela i original lekarske zpravy, kde bylo jasne cerne na bilem, ze manzel je zavisly na kokainu a ma abusus alkoholu, ale nemelo to absolutne zadny efekt. Tehdy 2,5 lete dite mu soud urcil vidat kazdy tyden 2 dny vcetne noci, takze jeste vic, nez je klasicky vikendovy styk.

Pokud byste opravdu dosli tak daleko a prisel rozvod, tak bych na to piti moc nespolehala.... Pripadne bys musela zacit postupne uz ted sbirat dukazy, ktere bys pak predlozila. Ale jen rict, ze manzel pije a proto zadas o zuzeny styk s detmi, je fakt malo.