Jsem manželova služka. Rozvod?

polgar
29. lis 2011

Dobrý, mám taký problém, že jsme manželom tri roky manželia, ale som iba jeho služka mame aj maleho! A vždy mi hovori, že ked odídem s domu, tak nic nedostanem, lebo je to jeho dom a vsetko...poradte prosím

luciebx
29. lis 2011

on si muze rikat co chce... pokud jste dum a vse poridili vprubehu manzelstvi mas narok na polovicku.. na dite by ti pak platil mel ale... vse zalezi v jakych ste podminkach a tak..

elvira
30. lis 2011

polgar - vezmi nohy na ramena a odejdi, pokud jenom trochu máš kam. Manžel asi bude pořádné kvítko, když umí takto vyhrožovat.
Majetkové poměry řeší soud u rozvodu, takže pokud manžel vlastnil dům už před manželstvím, je opravdu jeho, pokud jste ho pořizovali za dobu trvání manželství, tak je to půl napůl - pokud není právně sepsáno jinak.
Nakonec - jak je to uvedené na katastru?
A k tomu, že děláš služku...těžko se k tomu vyjádřit. Co jednomu připadá jako služka, je pro druhého "normální". Nijak jsi to nespecifikovala blíž.
Nicméně podle Tvého psaní cítím, že manželství není zrovna ideální, tak držím palce, ať to trápení netrvá příliš dlouho. 😉

misi.21
30. lis 2011

Já myslím,že ti jenom hraje na city,protože se bojí,že fakt odejdeš. Takhle ti namlouvá,že zůstaneš bez prostředků...Pokud máš kam jít,tak běž. Soud všechno rozdělí a jestli máš kde bydlet a dům je jeho,tak co...Na děti ti platit bude muset.Není to asi lehké rozhodnutí,ale přijde mi,jako by si už rozhodnutá byla a touhle otázkou se v tom jenom utvrzuješ. Pokud si přijdeš jenom jako služka a ne jeho žena,myslím že naní na co čekat. Je to jenom můj názor,rozhodnutí je stejně jenom na tobě,ale já bych v takovém vztahu asi nezůstala... Přeju hodně sil...

markytkaz
30. lis 2011

Byla jsem vdana a citila jsem se stejne.Odstehovala jsem se i s dcerkou k mamce.Ted jsme rozvedeni a zijeme spolu i nadale.Je nam mnohem lepe,protoze snatek nam neprinesl nic dobreho.Jen zklamani.I kdyz budes rozvedena,nic na tom neni,ale u soudu se ptaji jestli to jeste nejde spravit a jestli on rekne ze ano,tak vas nerozvedou.

weri1
30. lis 2011

jestli dům získal před svatbou a vše v něm tak nedostaneš nic, jestli jste si ho pořídili za manželství tak máš nárok na půlku

llluckaaa
30. lis 2011

Těžko poradit, když toho o vaší domácnosti moc nevíme. Kdybys byla sama, tak jsem určitě pro odchod, ale když máte společné dítě, je to komplikovanější. Jako služka si doma taky občas připadám (na to manžel kontruje, že on zase maká jako idiot, aby nás uživil a měli jsme kde bydlet). A s majetkem vás asi nerozsoudíme - jak píšou holky, záleží, jestli jste si ho pořídili spolu po svatbě nebo ho měl manžel už před tím.Asi by sis měla rozmyslet, jestli ho máš ještě ráda, jestli chceš vztah udržet a vidíš společnou budoucnost. Jen z finančních důvodů bych s manželem nezůstávala.

lienka4343
15. pro 2011

skus si precitat 5 jazykov lasky-ceska kniha-odporucam na krizi a zle myslienky v manzelstve,partnerstve...tak skus este mozno...neviem..ahoj