Jsou kroky a šance ke svěření dítěte do péče otce?

amysek
7. zář 2011

Dobrý den,můj přítel má z předchozího vztahu 4 letého syna.Nyní jsme zjistili,že na matku je vedeno několik exekucí,matka má z předešlého manželství 13 tileteho syna,jenž má v péči její bývyaý manžel(který je invalidní důchodce) a dluží mu skoro 150 000 na alimentech,dále má udajně dluh kolem 50 000 za pokuty(vše můžeme doložit).Nepracuje,dítě nechodí do školky nevíme kde se synem pobívá,peníze dluží i bývalé tchýni,které píše,že nemá peníze aby jí to splatila,neustále lže a podvádí.Jsou nějaké kroky a šance vůbec aby bylo dítě svěřeno do péče otce?

bertica.h
7. zář 2011

to,že lže a podvádí je duvod na to,aby nebolo s nou dieta?WAU...

zabudla si na jednu vec..ktorá s tým,že si nevie dat financie do poriadku nesuvisí.
aká je matka?
má dieta čo potrebuje?stará sa onho?
platí otec alimenty?
kolko rodín,maželských párov je zadlžených,nestihaju splácat,maju majetok v nehnutelnosti?to deti maju dávat do domovov?
nieje to tak,že sa otec teraz spamatal a bude dieta chciet stoj čo stoj?no..ono to tak často býva..

kaleilah
7. zář 2011

to by nemusel být takový problém. Jestli je otec schopnej doložit, že řádně platí alimenty, stará se o dítě- nebo o něj aspoň nějak projevuje zájem a že máma je opravdu neschopná... Jen to bude náročnější, budou se zkoumat majetkový poměry otce atd, ale šance podle mě je. Pro dítě je důležitý vyrůstat v rodině, která je i finančně zabezpečená, takže jestli matka není schopná se o dítě postarat v tomhle směru, tak je asi správný, aby bylo u táty. Ale jestli táta napíše jednou navánoce a víc se s dítětem nevídá, tak by snad bylo lepší nahlásit to sociálce, aby rodinu víc sledovala, dohlídla na mámu a ne dělat ukvapený rozhodnutí

paegaska
7. zář 2011

Prvořadé je, zda je dobrou matkou, zda má dítě co potřebuje - nemyslím tím přepych.
4-leté děti běžně nechodí do školky.
To není tak neobvyklé.
Kvůli tomu, že je matka nemajetná by jí dítě rozhodně být odebráno nemělo.
Proč by měla být potrestána za dluhy odebráním dítěte, to by byl trochu velký trest. Pokud je tedy dobrá matka.

Navíc by ses měla zamyslet nad přítelem, copak nevěděl s kým si pořizuje dítě ? Vždyť ví, že ona dluží na předchozí dítě 150 000 Kč ana alimentech. Ten dluh je zřejmě starší než jejich společné dítě.

anatanka
9. zář 2011

Tak v tomto pripade by mi tedy mely dite taky odebrat, protoze do skolky nastoupilo teprve ted a to jeste nevim, zda ho tam necham, protoze to spatne zvlada a co se tyka financi, tak jsem na tom uplne silene.

Ono malokdy najdes samozivitelku, ktera si muze vyskakovat. Kazdopadne dluhy nejsou vubec rozhodujici faktor v tematu odebrani ditete matce.

Znas ji osobne nebo jen zprostredkovane pres sveho pritele? Ono je obcas realita nekde uplne jinde a nexta kolikrat kouka, kdyz lepe pozna exku, jak je mozne, ze to neni takova silena furie, prohnila mrcha, alkoholicka a fetacka, jak ji bylo liceno...

jop
9. zář 2011

špatná finanční situace matky rozhodně není důvodem k odebrání dítěte! Musely by k tomu přibýt další okolnosti - alkoholismus, zanedbávání péče o dítě atd.