Kde mi sepíšou žádost o svěření dítěte do péče? Ostrava

janca1313
25. dub 2012

Holky moc Vas prosim nevite nahodou kde v Ostrave vyridit no spise kde by mi sepsali zadosti o svereni deti do me pece a urceni vyzivneho na deti(alimenty)??
Nemam to na cem ani sepsat, ex mi vtal i PC a ja jsem jeste na materske byla jsem na socialce jenze tam mi dala jen predlohu jak by to melo vypadat, ale ja bych potrebovala aby mi to nekdo se mnou sepsal. Moc dekuju za radu J. 😒 😉

maximsarah
1. kvě 2013

Ahoj Jani. Žádost o svěření dětí do péče ti sepíše sociální pracovnice. Stačí zajít na sociálku obor péče o děti dle bydliště a tam jí poprosíš aby to s tebou sepsala a domluvíte se na nějaké částce kterou bys po něm chtěla aby platil. Bude záležet i na tom kde pracuje, jaké příjmy u soudu předloží atd... To se posílá pak k soudu a oni ti pošlou termín stání. Tam si vás pozvou oba i tu sociální pracovnici která tam bude jako zástup nezletilé osoby 🙂 Kdyby něco tak se ptej, my už to máme za sebou...

zelii1988
3. zář 2014

Zdravím, my máme s přítelem napsanou dohodu... stačí tedy tuto dohodu poslat na soud ? A jak to probíhá? To budou chodit do bytu a koukat, u koho to bude mít malá lepší nebo jak to je? Děkuji mnohokrát

andelka
4. zář 2014

@zelii1988 a jde vám o svěření dítěte do péče? Na to jsou návrhy na netu, dohoda rodičů. A podává se to na soud. Tam určí opatrovníka a ze sociálky přijdou domů, poptají se co a jak, sepíšou papíry pro sebe a pak navrhnou jakou formu péče by bylo dobré dát. Pokud už bydlíte každý jinde, tak přijdou ke každému. Pokud nevíte, zašla bych na ospod. dohoda je pěkná věc, ale vždycky je lepší mít ji potvrzenou soudním rozsudkem.

pajav
27. bře 2015

@maximsarah Ahoj, můžu mít otázku? Na tu sociálku musím tedy za každou cenu, aby mohl proběhnout soud? Nebo to mohu sepsat doma sama? 🙂 Děkuji

andelka
27. bře 2015

@pajav na sociálku nemusíš, můžeš to sepsat sama a podat na soud. soud sám určí opatrovníka (ospod) a předá mu to. Pak přijde někdo ze sociálky na návštěvu, nějaké papíry se sepíšou podle jejich dotazů a oni soudu dodají posudek,vyjádří se. U soudu pak bude soudce, vy jako rodiče a někdo z ospodu (u nás teda výjimečně nebyl nikdo, prostě ze sociálky nikdo nepřišel, i soudkyně se divila) a soudce pak rozhodne.

pajav
27. bře 2015

@andelka Děkuji za odpověd 🙂

maximsarah
27. bře 2015

@pajav ono pokud vás to nějak neomezuje, raději bych to sepsala s tou sociální pracovnicí. Přece ona jen už má zkušenosti jak to sepsat pokud tedy už nejste se svým prartnerem domluvení předem. A pokud tam jsou nějaké neshody ohledně výchovy, peněz atd... bylo by lepší aby o tom věděla už předem a bylo to vše sepsáno i u ní

pajav
27. bře 2015

@maximsarah My jsme na všem domluvení, tak myslím, že nebude problém to sepsat doma a poslat na soud. Nějaké vzory jsem už našla a sepsala. Ještě uvidím 🙂 Každopádně moc děkuji za odpověd.

bobca111
6. pro 2015

ahojky holky,mam problem,puj ex pritel ma sverene moje dcery do pece,ta jedna uz ma 18 a ta druha 14.a ex pritel mi navrhl jestli bych si tu mladsi nevzala do pece ja,ame chceme to udelat mimo soudne,na vsem jsme se domluvily.ale ja si myslim ze potrebuji mit nejaky papir v ruce,abych ji mohla orihlasit na jinou skolu.holky porad te mi.drkuji

andelka
9. pro 2015

@bobca111 tak ohledně bydliště a školy stejně mají právo oba rodiče, teprve pokud se nedohodnou rozhoduje soud, jinak je to na jejich domluvě, nehledě na to, kdo má svěřené děti do péče.
Jaký je důvod, aby se měnila forma péče? Osobně si myslím, že taková změna by měla jít přes soud, bez nového rozsudku není nic. Ale změna školy by měla jít i bez toho.

bobca111
13. pro 2015

@andelka dekuji za odpoved,skolu jsme uz vyresily.ja vim ze by zo melo jit pres soud?na vsem jsme domluveni z byvalim,nestacila by nejaka plna moc od nej ze budu starat ja.a jak je to se stridavou peci,kdyz kazdy rodic bydli jinde,ja Plzen a on Olomouc?Dekuji

andelka
13. pro 2015

@bobca111 nic takového není,plná moc nic neřeší.
Střídavá jde i takhle,ale záleží jak to myslíte. Kde bude dítě chodit do školy? Plzeň a Olomouc je dobrá streka, to bych nechtěla absolvovat několikrát za měsíc ani jako dospělá, natož dítě.

libidrozdova
14. pro 2015

@bobca111 ahoj, podívej se také do této skupiny na Koníkovi https://www.modrykonik.cz/group/6785/ třeba Ti nějaké informace pomůžou..nebo tam už jsi? Držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

gwendelina
26. srp 2016

Ahoj holky potřebuji poradit. Můj přítel už s námi nechce být psal mi na mobil at se zbalim a vypadnu pak se to nejak urovnalo a ted to zaclo zase. Jen mi pořád vyhrozuje, ze mi veme maleho i kdyz by vubec nemel cas a ani chut se o nej starat. Vubec si s nim nehraje, nemazli jsem s nim porad jen já a ted babicka jelikoz jsem se prestehovala k ni. On mi vsak říká, že uz má sepsanou zadost o svěření do péče, že on na to má jelikoz bere pres 100 tisic a ja mam holou "prdel" zaplatí si prý nejakou pani na hlídání, prosim poradte mi co mam udelat aby mi ho nevzal dělá to jen na vztek a pry kdyzu ho ted nedají tak to zkusí za dva roky znovu

andelka
5. zář 2016

@gwendelina podat návrh na svěření do své péče. To komu se dítě svěří a jaky podíl bude mít druhý rodič nezávisí na příjmech ale na úplně jiných věcech.

hani_lama_gumova
17. dub 2018

Ahojky všem.🙂 prosím o rady. Chci opustit přítele, už je to neúnosné. Máme spolu 2 letého kluka. Prosim o radu jak postupovat se sveřenim malého do me péče. Dale budu muset na socialce zadat i o prispevek na bydleni. Máme hypotéku a on v momentě kdy odejde to přestane platit. Jsem ještě rok na mateřské, takže nemám šanci to platit.
Děkuji Vám za každou radu 🙂
Mějte krásný večer. Hanka

misakri
17. dub 2018

Jestli je hypotéka vas obou,tím,že odejde se jí nezbaví 😁 a nějak nechápu?příspěvek na bydlení nemá nic společného s hypotékou.. na tu vám nikdo neprispeje. Jak tady už bylo napsáno,buď si žádost na soud o svěření dítěte napsat sama nebo s podporou socialky nebo s právníkem.. podat na soud,partnerovi přijde kopie,dorazí k vám že socialky provézt šetření a pak se čeká na soudní stání.. k němu nejlíp mít připravené, vyčíslené a doložitelné výdaje sebe a dítěte..

gwendelina
14. srp 2018

@andelka prosím na čem záleží? Dekuji

andelka
14. srp 2018

@gwendelina na tom jak to fungovalo předtím,kdo se více staral o dítě,na jeho věku, samostatnosti,na jeho vztahu k oběma rodičům,na možnostech rodičů pečovat o dítě,na tom jak je který z nich schopen se s tím druhým domluvit..je toho hodně,ale rozhodně nezáleží na tom,kolik má kdo na účtě.

gwendelina
14. srp 2018

@andelka jsem s nim pořad já, přítel ho vůbec neuhlídá, nehlidal, akorát mě depta predtim jsme to ustálí, teď si našel milenku a hrál to na obě strany, je furt v práci kde spolu spí a nebo na pivu či na pracovní cestě, jenže on muže vykládat něco jiného, nevím no

andelka
14. srp 2018

@gwendelina a jak je dítě staré?

blahova_andrea
14. srp 2018

holky a jde žádat o svěření do péče a o výživné, i když budeme bydlet stále pod jednou střechou? zatím nás nevyhazuje, ale nespoléhat už nelze na nic. on si prostě řeší svoje věci, dům a já si musím řešit svoje - děti. když jsem řekla, že chci půlku na výdaje teď na školu a školku (jako dává ex), tak se mi vysmál, že by po mě teda mohl začít chtít půlku inkasa apod. má vůbec smysl chtít teda alimenty, když mi pak napočítá nájem a inkaso a stejně mu to zas celé odevzdám? :-/

gwendelina
14. srp 2018

@andelka 2 roky a 7 měsíců

andelka
14. srp 2018

@gwendelina a otec si to představuje jak? Popravdě čím dřív zazadas o svěření do péče a alimenty,tím líp. Brzo půjde dítě do školky a ty do práce a vaše pozice bude mnohem srovnatelnější.

andelka
14. srp 2018

@blahova_andrea no,jako..my jsme měli péči a alimenty vyřešené před odstěhováním,ale než se odstěhoval tak je neplatil. Jen vyloženě když jsem dětem kupovala něco většího, oblečení, boty, jiné potřeby,tak zaplatil buď celé nebo větší část. On platil bydlení a půjčku.

blahova_andrea
14. srp 2018

@andelka hmmm, tak to nemá cenu řešit dokud nepřijde fakt na stěhování

gwendelina
14. srp 2018

@andelka to by taky zajímalo, na mou odpověď řekne, ze už mám určitě vše zjištěno

andelka
14. srp 2018

@gwendelina no,tak jednej. Když nemá protinávrh s tvůj bude rozumný,není důvod to neschválit.

gwendelina
14. srp 2018

@andelka prvně se musím odstěhovat pak začnu jednat

martin5483
18. črc 2019

Dobrý den poradíte my manželka podala o rozvod i o svěření dítěte do její péče manželka se odstěhovala k svoji máme já mám svůj byt chci se zeptat mám šanci získat syna do své péče i když manželka bydlí u své matky syn nemá žádné zazemy u její matky bydlí 2+1 a bydlí tam 2 osoby stoho jedna do pěstounské péče může tě my poradit děkuji.