Když se odstěhuju, má manžel povinnost dávat mi peníze?

brisalek
23. črc 2011

Ahoj vsem. Po dlouhem rozmysleni, hadkach a usmirovani....jsem se definitivne rozhodla, ze od manzela odejdu. Jen ted nevim, kde zacit. Dceri jsou 2 roky , mam ji od rijna zapsanou do soukrome skolky kam mela chodit zatim jen na 2-3 dny dopoledne. Od ledna pak na 3 dny cele a ja jsem chtela od ledna 2012 do prace na pul uvazku. Pristi tyden mam schuzku s pravnikem, na co mam od manzela narok, jak se muze vyvijet"hadani od dceru", manzel bude chtit stridavou peci a ja jsem zasadne proti, protoze dite potrebuje jeden domov a ne se harcovat tyden tam a tyden sem. Ale jde o to, ze nemam zadne hotove penize a kde bydlet v Praze. Mam rodice na malem meste 100km daleko a budou chtit, abych sla zpet k nim. Financne by to pro me bylo vyhodne. Byt bych si tam koupila za 1/3 nez tady v Praze. Ale nechci byt zavisla na rodicich. Mamka je takova ta co vse organizuje, vse musi byt po jejim, ale jinak by vse bylo na dedovi, ktery je uz v duchodu...a moc by se mi do vseho(vychova male) pletli🙂. Jak to mam udelat? Mam malou strcit uz od toho rijna do skolky na cele dny a jit do prace? Ona je hrozny mamanek a kdyz mame pani na hlidani, ktera k nam chodi 1x tydne na 3 hodiny, nekdy se stane, ze buli , ze jdu pryc. Nekdy neni ani s manzelem na pisku, kdyz odejdu udelat veceri aleti hned za mnou domu.....a tak. Nebo se mam snazit vydrzet do toho ledna, aby vse melo hladsi prubeh?? Proste jsem ted v situaci, ze nevim, kde zacit. Nechci to male vic zamotavat nez je nutne a treba ji dat tady do skolky a za 2 mesice zase u nasich , kde by ji snad take vzali..... Tak bych si rada popovidala s tema z vas, ktere to zazily, jak vse udelat. Jestli ma manzel povinost davat mi nejake penize, kdyz se ted odstehuji a porad budeme manzele (vim, ze teoreticky ma povinost me zivit jako manzelku, ale jak je to ve skutecnosti) atd, atd???

lumixii
5. zář 2011

@sayast jééé tak to ti moc přeji, aby to Ti to teď vyšlo. 🙂 🙂

darling007
5. zář 2011

@brisalek Ahoj, četla jsem Tvůj první příspěvek a reaguji hned, aniž bych dočítala, co se tu diskutovalo později....
Já sama mám dvojčátka kluky, rok a třičtvrtě. Manžel se o nás absolutně nezajímal, ještě navíc mě mlátil, byl zlý a panovačný, prvního dubna letošního roku jsem sbalila děti i sebe a odešli jsme od něj. Musí posílat peníze, to je bez diskuze. Ale teprve nedávno proběhl soud o děti, kde děti svěřili do mé péče, on musí platit (zatím ale stále platí méně než by měl) a návštěvy u otce nechali na naší domluvě.
Moje rada zní - pokud cítíš, že to dál nejde, odejdi od něj. Nemá cenu zůstávat s chlapem kvůli dítěti, on se nikdy nezmění! Bohužel, je to kruté, ale je to tak... Držíme palečky, abys to zvládla. Jen tě chci ujistit, že se to dá zvládnout... buď statečná a dokážeš to a budete mít klid...

silvia84
31. led 2013

Brisalek, ja ma to iste!!!:O MImochodom, viete mi poradit? Prave odchadzam od muza na Slovensko, zijeme este pod jednou strechou aj s nasim 3,5 rocnym synom, no mam naponahlo, pretoze tie hadky malemu neprospievaju a casto sa stazuje ze hoboli hlavicka, manzel vkuse rype a skace do mna.
Za muza som sa vydala pocas vysokej skoly, otehotneli sme a bola som na materskej samozrejme bez materskej.Mikde som nepracovala, teda oficialne, len par prac na cierno, cize som nikdy nestala na vlastnych nohach, co si nikdy neodpustim. Mam byvanie na Sk, uz zhanam skolku pre drobca a chcem sa zapisat na urade prace, aby som mala aspon zdravotne poistenie pre seba a pre maleho. Chcem co najskor zacat pracovat. Viete mi povedat, co vsetko mi este ako matke s dietatom po navrate zo zahranicia treba vybavit?myslim urady, papiere a tak..treba nieco na socialnom???Kym nie som rozvedena, budem poberat RP zo zahranicia, to je vsetko co mam .

silvia84
4. únor 2013

Nikto?:/

tomatek
20. led 2014

Ahoj , přečtěte si pár jiných stránek na toto téma a zjistíte že nevíte co a jakého chlapa vlastně chcete.!!!

tomatek
20. led 2014

Vážím si všech žen a jsem 25 let ženatý. Dokola jen plácáte sere mě ,vadí mě,on to nebo ono.Proč se nerozejdete??? a to zas on mě živí ,nemam kam jít, bude mi dávat peníze? Co děti? ( vychcanost?) jo jo že to není tak lehký ? JASNĚ!!!