Když se odstěhuju, má manžel povinnost dávat mi peníze?

brisalek
23. črc 2011

Ahoj vsem. Po dlouhem rozmysleni, hadkach a usmirovani....jsem se definitivne rozhodla, ze od manzela odejdu. Jen ted nevim, kde zacit. Dceri jsou 2 roky , mam ji od rijna zapsanou do soukrome skolky kam mela chodit zatim jen na 2-3 dny dopoledne. Od ledna pak na 3 dny cele a ja jsem chtela od ledna 2012 do prace na pul uvazku. Pristi tyden mam schuzku s pravnikem, na co mam od manzela narok, jak se muze vyvijet"hadani od dceru", manzel bude chtit stridavou peci a ja jsem zasadne proti, protoze dite potrebuje jeden domov a ne se harcovat tyden tam a tyden sem. Ale jde o to, ze nemam zadne hotove penize a kde bydlet v Praze. Mam rodice na malem meste 100km daleko a budou chtit, abych sla zpet k nim. Financne by to pro me bylo vyhodne. Byt bych si tam koupila za 1/3 nez tady v Praze. Ale nechci byt zavisla na rodicich. Mamka je takova ta co vse organizuje, vse musi byt po jejim, ale jinak by vse bylo na dedovi, ktery je uz v duchodu...a moc by se mi do vseho(vychova male) pletli🙂. Jak to mam udelat? Mam malou strcit uz od toho rijna do skolky na cele dny a jit do prace? Ona je hrozny mamanek a kdyz mame pani na hlidani, ktera k nam chodi 1x tydne na 3 hodiny, nekdy se stane, ze buli , ze jdu pryc. Nekdy neni ani s manzelem na pisku, kdyz odejdu udelat veceri aleti hned za mnou domu.....a tak. Nebo se mam snazit vydrzet do toho ledna, aby vse melo hladsi prubeh?? Proste jsem ted v situaci, ze nevim, kde zacit. Nechci to male vic zamotavat nez je nutne a treba ji dat tady do skolky a za 2 mesice zase u nasich , kde by ji snad take vzali..... Tak bych si rada popovidala s tema z vas, ktere to zazily, jak vse udelat. Jestli ma manzel povinost davat mi nejake penize, kdyz se ted odstehuji a porad budeme manzele (vim, ze teoreticky ma povinost me zivit jako manzelku, ale jak je to ve skutecnosti) atd, atd???

simi.w
31. črc 2011

Ahojky, utíkej co nejdříve i s dětmi od takového chlapa....tyrana a násilníka, když to čtu, nechci si představovat, co musíš prožívat a hlavně ty maličké dětičky, které za nic nemůžou 😢
Zajdi na sociálku, všechno tam řekni a věř, že i život v domě pro matky s dětmi bude pro tebe a tvé děti rájem na zemi. Pokud tě manžel bije, zajdi k dr. ať to sepíše, udělej si fotky, takové věci jsou pro mne nepochopitelný hnus 😢
Vyhledej si telefon na linku pro oběti domácího násili, zavolej a oni ti poradí nejlépe a hlavně na nic nečekej, jednej rychle, od takového chlapa nevíš co můžeš čekat 😒

simi.w
31. črc 2011

To není život, to je přežívání, ach jo, je mi tě moc líto a dětí ještě více.............smaž si fotku v albumu, aby ještě nakonec manžel nezjistil, že vaši situaci řešíš tady 😨
A neboj se, že by děti po rozvodu připadly manželovi, tím se vůbec nezabývej, on tě pouze tím vydírá, určitě je mu samotnému jasné, že agresorovi s dluhama žádný soud děti nesvěří.

mitote
31. črc 2011

@sparka podej trestni oznameni za neho, zajdi za nejakym advokatem nebo do nektere poradny - clovek v tisni, bili kruh bezpeci, atd....pro tyrane a zenuzivana zeny, tam ti poradi, co dal a jak resit. Jsou azylove domy, kde muzes byt s detmi a kam ho nepusti. Pokud vam chce kamarad pomoci podnajmem, prober to s nim a nevahej. Nebo se si o pomoc rici.

lidiab
31. črc 2011

@sparka Nezlob se, ale nechapu proc s nim jeste stale zijes. Pises ze penize chodily na jeho ucet, proc jsi si nezalozial vlastni ucet a nenechala je posilat tam?? Proc na nej nezavolas policii kdyz te mlati? Mohou ho vykazat ze spolecne domacnosti a bude mit cas si popremyslet. Vzdyt to vidi i tvoje deti. Rozhodni se a neco udelej, takove veci nikdy dobre nekonci 😖

sparka
31. črc 2011

Děkuju vám,ale bojím se ☹

sparka
31. črc 2011

ještě přemýšlím o tom kamarádovy,a asi by to docela i vyhovovalo,je to 150km od bydliště co ted žiju,jen jsem uplně na dně 😢 ☹ vubec nevím co dělat

simi.w
31. črc 2011

@sparka Víš, co, já tě úplně chápu, měla jsem v okolí podobnou situaci a pro ty, kdo nechápou, proč s takovým chlapem stále jsi..............pro nás, co to nezažily je to opravdu nepochopitelné 😢

http://www.manzelstvi-portal.cz/nasili/96-proc-...

sparka
31. črc 2011

kam mám sama s dětma jít?je to těžké bojím se že mi pak udělá ze života peklo 😢

sparka
31. črc 2011

to v tom článku je pravdivé bohužel 😖

sparka
31. črc 2011

lidiab:nezlob se na mě ale ty bys z mateřské uživila sebe děti a bydlení?v tom případěmáš muj obdiv

simi.w
31. črc 2011

@lidiab Zažila jsi to, že tě někdo, dalo by se říct, na kom jsi finančně závislá, zmlátí, znásilní, chová se k tobě jako k nějakému odpadu................ takto se totiž s člověka stane ovladatelná loutka, ubitá k zemi a strach je to, co ti zabrání věc rozumně řešit.
Domácího násilí je mnohem více, než toho co se dostane na veřejnost, většinou se tak děje mezi manželi a dětmi, přitom venku působí spořádaně.

@sparka Hlavně se ničeho neboj, radikálně začni jednat a dej lepší život sobě a svým dětem. Takové zacházení si nikdo nezaslouží.

sparka
31. črc 2011

simi.w:máš uplnou pravdu,nejhorší je že on se dokáže bezvadně přetvařovat před lidma ☹ každý si myslí jak je v pohodě,ale to co se děje doma nevidí 😢 asi zkusím toho kamarada říkal že by i finančně pomohl.jen musím sebrat tu odvahu a začít to opravdu řešit už totiž nemužu a moc ti děkuju za podporu

simi.w
31. črc 2011

@sparka Myslím, že pro tebe bude azylový dům pro matky s dětmi vysvobození, tam manžela nepustí a pokud ti bude vyhrožovat, podej na něho trestní oznámení, dej mu jasně najevo, že už nejsi loutka se kterou byl zvyklý manipulovat, ukaž mu, že jsi s ním skončila..........možná nebo spíše určitě nebude chápat tu změnu, ale musíš zlomit tu pomyslnou větev útrap a pak bude už jen líp, musíš začít, tvé děti vaše prostředí doma může poznamenat na celý život, hlavně ty dvě starší.

lidiab
31. črc 2011

@sparka ne, neuzivila. Ale urcite bych si ji nechala alespon posilat na vlastni ucet...
Ja mam v nejblizsim okoli podobnou situaci a skoncilo to dotycnou v invalidite a manzelem ve vezeni. Vsechno se to odehravalo pred detmi po dobu peti hodin. Takze mi odpust pokud se te ma slova dotkla, ale muj postoj v takovych vecech je nekopromisni.

sparka
31. črc 2011

☹nejhorsi je ze se ho zeptam jestli ho to sere ze me uhodil a on odpovi ano,sere me ze sem ti nedal vetsi.☹

simi.w
31. črc 2011

@sparka Agresoři se před okolím dokážou převařovat a dělat ze sebe nejlepší otce a manžely, to je o nich známo...................jen co se zavřou dveře, stanou se z nich tyrani, právě to je domácí násilí, to, že okolí, o tom se se děje za zdmi, nikdy nic netuší.
Pokud je to dobrý kamárád a máš v něho důvěru, tak jdi do toho, až bude manžel v práci pobalte to nejdůležitější a běžte. Jestli ještě jednou na tebe manžel jenom vztáhne ruku, běž na policii, ať máš důkazy.
V tvé situaci bych se nejvíce bála, že ublíží fyzicky mne nebo dětem, snaž se nebýt s manželem o samotě, před jiným člověkem si nic nedovolí, je to slaboch, když si troufá na bezbrannou ženskou a děti, které k němu mají vzhlížet jako ke svému vzoru.

sparka
31. črc 2011

On mi vyhrozoval ze pokud tam nebudou penize na jeho uctu tak me vyhodi atd..co sem mela delat?:-/

simi.w
31. črc 2011

@sparka Na tvůj poslední příspěvek nemám slov, jen........ ten chlap není normální

simi.w
31. črc 2011

@sparka On tě úplně ovládá, máš z něho strach a uděláš cokoli, aby byl klid, to je jasné, ale takhle nemůžeš žít, pořád ustupovat a nechat se ponižovat, udělej razantní konec a hlavně co nejdříve, každý den takového života je škoda a především mysli na to, že to děláš pro své děti, to ony jsou tím nejvíce zatížené a věř, že v budoucnu ti poděkují, zůstat žít v takovém prostředí...........nechci pomyslet, jak se to na nich podepíše 😔

sparka
1. srp 2011

on se takhle chová i k jeho matce,jen ona je slepá a nevidí to,nebo nechce vidět,jen řekne nevim co se snim děje...to už říká minimálně 2 roky.. je jasné že ho brání a stojí při něm.nejhorší je že se nemám o koho opřít že ona i když vše vidí a ví tak stejně říká všude je něco ano má pravdu ale je rozdíl zda to něco je jen banalita občasná hádka a nebo to něco je týrání.budu muset sama,musim odejít nenechám sebe ani děti týrat miluji je nadevše a udělám to pro ně.

paegaska
1. srp 2011

@sparka Co tvoji rodiče, ví o tom ? Nepomůžou ? Máš alespoň antikoncepci ? 3 děti s násilníkem stačí

danfal
1. srp 2011

@sparka Vím, že se bojíš, ale nemáš nějakou dobrou kamarádku nebo toho kamaráda? Promluv si s ním, všechno proberte a naplánujte, jak se odstěhuješ a potom už budeš v rozjetém vlaku a pojedeš tím správným směrem. Ale řešila bych to co nejdřív. Pokud tě bije, nikdo mu děti nedá a navíc ty se o děti staráš, atkže není důvod Ti je brát. Vyhrožovat může, ale bude mu to prd platné. Všechno se dá zařídit a vyřešit. Já jsem sama s malým už pět let. Muž mě nebil, měl milenku. Taky jsem byla na mateřské, ale na sociálce mi poradili, co mám dělat, všechno se mnou sepsali a bylo to. Vojta chodil i do jeslí, já jsem si našla práci a teď si kupujem vlastní byt a jsme spokojení. Musíš v sobě najít sílu a udělat první krok, jsem si jistá, že to zvládneš.

sparka
1. srp 2011

holky děkuju vám,jediný kdo mi může pomoci je ten kamarád,pomohl by mi i finančně,ví jak mě a děti manžel ničí.Ano moji rodiče o tom ví,ale nějak moc při mě nestojí,hlavně otec ten je pořád za názorem že rodina se má zachovat at se děje co se děje...s mamkou se o tom dá mluvit,je hodná jen má svých starosti dost a materialně mi nemají jak pomoci.bohužel..fakt jen ten kamarad snad pomuže.. ☹

paegaska
1. srp 2011

@sparka Tvoje rodiče nechápu. Fakt ví, že tě bije ?

sparka
1. srp 2011

Ano moji rodice vi co se deje a delo.muj otec je staromodni,ze rodina musi zustat nerozbita.drzte mi pesti budu volat tomu kamaradovy.tak snad to klapne,pak se"jen"prestehovat.ale zas bude klid.nikomu nechci rict kam a kdy pujdu nechci aby me nasel,a zacnu vse resit on se z toho zblazni za to vsechno prece musi trpet.

paegaska
2. srp 2011

@sparka Ale sparka, on se přece dozví kde jsi..
Zajdi na sociálku - OSPOD. Zažádej těsně před odchodem od manžela o svěření dětí do péče.A zažádej o rozvod. Nebo se taky může stat, že o děti zažádá manžel dřív . Tvá pozice u soudu bude psychicky horší.
Nevím jestli tvůj ex bude trpět, ale nejspíš bude pěkně zuřit. Tak se dobře připrav. Rady od OSPOD jsou fakt důležité.
Co se týká dětí není důležité jak se choval ex k tobě, ale k nim.

veronikaka
2. srp 2011

@sparka OKAMŽITĚ JEDNEJ !!!!

POKUD TO NECHCEŠ UDĚLAT PRO SEBE, UDĚLEJ TO ALESPOŇ PRO DĚTI (o děti se neboj,oni Ti zůstanou)....

DONA linka na tel. č. 2 51 51 13 13 (viz www.donalinka.cz) = zavolej na toto číslo a svěř se, oni Ti pomůžou

Násilí mezi blízkými není normální.
Nikdo není povinen trpět.
Nikdo nemá právo jiného týrat psychicky či fyzicky.
Není se za co stydět. Vina je na straně násilné osoby.

Nepomůže nechávat si své pocity pro sebe.
Je dobré o trápení s násilným chováním blízké osoby říct známým, přátelům, spolupracovníkům a příbuzným, na které je možné se spolehnout.

Násilné chování blízké osoby může u ohrožené osoby vyvolat:
• stálý stres a strach z příštího setkání
• pocit, že když cokoliv udělá jinak, než násilná osoba říká, může to znamenat konec
• pocit, že důvodem násilí blízké osoby jsou jen její chyby, že je to všechno její vina
• snižování skutečných následků násilného chování blízké osoby
• „slepotu“ vůči nebezpečí, které může v budoucnu hrozit (ohrožení života, ohrožení dětí)
• pocit, že nikdo nemůže pomoci

Prvním krokem z domácího násilí může být:
- telefonát na některou z linek důvěry
- telefonát na nepřetržitou DONA linku na tel. č. 2 51 51 13 13 (viz www.donalinka.cz)

Další místa odborné psychologické, sociální a právní pomoci:
Intervenční centra
Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy
Občanské poradny
Poradny Bílého kruhu bezpečí
DONA Centrum
Krizová centra psychosociální pomoci
Azylové domy

V případě akutního nebezpečí je nutné přivolat pomoc:
Záchranné lékařské služby (tísňové volání 155)
Policie ČR (tísňové volání 158)

sparka
2. srp 2011

Nejhorsi je ze ja se nikam na socialku atd nedostanu,hned by vedel ze se neco deje..a navic cestovani s detma:-/myslite ze to jde i postou?no kazdopadne zavolam na tu dona linku.dekuji vsem mnohokrat

paegaska
2. srp 2011

@sparka zavolej na dona linku, popros o pomoc se sociálkou a vyřizováním.
Pokud se domluvíš, tak tvá sociální pracovnice má určitě mail a dá ti ho. MMCH adresy telefony a maily socálních pracovníků jsou veřejně přístupné.
Najdi si stránky vašeho města, pod které spadáte a tam je městský úřad a pa sociální odbor.

sparka
2. srp 2011

tak sem volala na tu dona linku vše jim řekla,byly velice milý a chápavý,poradily mi co a jak,jen ted vyřídit tu socialku.. 😒 to nevím jak udělám nemám šanci se tam dostat aniž by to věděl,zkusim to přez ten email a uvidím,jinak všem děkuji za podporu hned vše vidím lépe.musím vše naplánovat vyřídit a pak hurá vstříc novému životu bez stresu a hádek.snad vše dobře dopadne