Kontroluje sociálka při svěření dítěte do péče vodu?

dolby
18. srp 2011

Ahoj holky,kamarád má přítelkyni, která je s ním nyní těhotná,ale zároveň se bude teď rozvádět.S manželem má jedno dítě a to co teď čeká bude automaticky manžela.Plánuje se nastěhovat teď ke kamarádovi,ale on nemá pitnou vodu.Studnu má,ale voda v ní je pouze užitková.Tak teď na něj tlačí,že prý až se bude u soudu rozhodovat o dětech a příde k němu sociálka,takže prý budou kontrolovat vodu a kvuli tomu,že nemá čistou pitnou,takže jí děti seberou a dostane je manžel.
Opravdu sociálka kontroluje vodu?
To je podle mě její výmysl.

A ještě by mě zajímalo,zda bude automaticky otcem ještě nenarozeného dítěte její manžel,se kterým se bude rozvádět?Ona má termín koncem září a pak mají opět předvolání k soudu.Může u soudu usilovat manžel i o to malé,které se má narodit,ale není jeho?Je jediná možnost,jak prokázat otcovství tím,že se udělají testy a nebo je jiná možnost,jak by kamarád mohl vzít dítě za své?

sova33
18. srp 2011

S tou vodou ti neporadím , ale s tím otcovstvím je to pravda, dítě narozené v manželství i asi 300 dní po jeho skončení je automaticky považováno za potomka manžela (bývalého manžela). Ale samozřejmě jsou možnosti, jak to řešit. Otcovství se dá popřít (pokud by se všichni tři dohodli, bylo by to ideální), jinak soudně a tam asi by bylo potřeba to něčím podložit.

dolby
autor
18. srp 2011

Jo a jak to bude se soudem,když ona se stěhuje do jiného okresu a zhruba 250 km od svého nynějšího bydliště?Bude muset dojíždět k soudu tam a nebo se to bude vyřizovat v okrese novém?Ona tu bude mít zatím nahlášené,že zde s dětma bydlí a trvalé bydliště si bude nahlašovat až časem.

dolby
autor
18. srp 2011

@sova33 její manžel se dítěte vzdá,až pokud to prokážou testy.On jí chce ublížit,tak jako automatický otec bude bojovat i to,které není vlastně jeho.Takže to bude muset nakonec stejně řešit soud.

dolby
autor
18. srp 2011

@dolby A co kdyby se rozvedla a hned by se zase vdala.Třeba do půl roka od narození toho malého?

bellka
18. srp 2011

@dolby pokud by se přítelkyně kamaráda stačila DO PORODU dítěte rozvést a s kamarádem by uzavřeli manželství, bude automaticky za otce dítěte považován současný manžel, i když doba od rozvodu s prvním manželem byla kratší než oněch 300 dní 😉 Popření otcovství lze provést do 6. měsíců ode dne, kdy se dověděl o narození dítěte 😉

sova33
18. srp 2011

@bellka
@dolby To jo, ale já jsem pochopila, že termín porodu má ještě před rozvodem. Nebo jsem to pochopila špatně? Pokud by se rozvedla, hned vdala ještě před porodem, pak samozřejmě platí to, co psala bellka. Známá to nedávno takhle měla.

bellka
18. srp 2011

@sova33 to jsem přehlídla, pardón 🙂 takže nic, budou muset počkat až co na to testy 😉

dolby
autor
18. srp 2011

A kdo to bude muset zažádat o testy?Manžel,který bude chtít prokázat že není otcem a nebo přítel,který bude chtít prokázat,že otcem je?A co když si bude manžel stát za tím,že je otcem a nic nebude chtít prokazovat?
Ona se bude rozvádět,až porodí.Už měli jedno stání,kde jim navrhovali střídavou péči(ohledně chlapečka,kterého mají spolu) a další stání bude až po porodu.I když mě střídavá péče příde trochu nahlavu,když od sebe budou bydlet 250 km.

bellka
18. srp 2011
sova33
18. srp 2011

@dolby Tak snad ta přítelkyně, ne? Pokud se manžel k tomu nebude mít, musí to otcovství popřít ona.

dolby
autor
18. srp 2011

Takže buď to popře manžel a nebo ona?Jelikož ten to popřít chtít nebude,tak to zůstane na ní.A co kamarád,ten o to nemůže zažádat?Aby vůbec věděli,kdo se o to má postarat.

veria
18. srp 2011

Pokud nepodá návrh na popření otec, musí tak učinit matka, a to do 6 měs. od narození dítěte! Jinak dítě automaticky "zůstane" manželovi. Do návrhu uvede i toho skutečného otce, pokud bude chtít manžel dělat problémy a bude tvrdit, že dítě je jeho, soud nařídí test DNA a potom rozhodne.
Jinak sociálka by měla kontrolovat, zda je prostředí vhodné pro dítě. Takže pokud někdo poukáže na to nebo se nějak dozví, že tam není ta voda, tak ano, určitě se o to bude zajímat. Ale určitě to automaticky neznamená, že jí dítě vezmou.