Mala by banka vedieť pred rozvodom, ako sme sa dohodli?

lesana4
6. črc 2013

ahojte, potrebujem poradit..
S manzelom sa chceme rozviest.
Spolocne sme postavili dom, ktory je napisany len na manzela, ale ja som spoludlznikom hypoteky ktoru sme si na stavbu domu zobrali. Manzel zatial nevie ako s domom nalozi, bud si ho necha a hypoteku zobere celu na seba, alebo dom predame a v tom pripade ak by sme ho dobre predali ma vyplati. Mala by banka ktora nam poskytla hypoteku, vediet o tejto skutocnosti este pred rozvodom? Mala by som sa nejak osetrit, urobit nejake potrebne kroky, ohladom vysporiadania majetku este pred rozvodom?
Dakujem.

jajina.c
6. črc 2013

@lesana4 Ahoj, řeším něco podobného a banka mi řekla, že tohle je nezajímá, že to si musíme vyřešit mezi s sebou nevím, jak na katastru, tam jsem se ještě neinformovala, zatím řešíme banku. Ale pozor, jsme u KB a ve dvou pobočkách mi řekli docela jiné informace, jak to vše řešit, takže asi taky záleží na náladě člověka za přepážkou 😉 , hodně štěstí 🙂

j.a.n.i
7. črc 2013

@lesana4 No banka vám hlavně musí případné provedení na manžela schválit a není to automatické, budou zjišťovat jeho bonitu, takže ano měla by to vědět, abyste se pak nedivili vy, až to zamítne... Jinak případný prodej s doplacením schvalovat nemusí, ale zas o tom musí vědět, aby vyčíslena zůstatek a vyřešila se zástava .