Mám po rozvodu nárok na přídavky na bydlení?

zzz111
20. dub 2012

Ahoj, budu se rozvádět, ne z mojí strany a ted jsme našli nájemní byt. Je tam vyšší nájem, já mám nízké příjmy. jak je to s přídavkem na bydlení...jakou dobu na něj má žadatel nárok? Nějaký měsíc nebo nevíte jak dlouho se může pobírat? Mám 2 děti.

maruja
20. dub 2012

@zzz111 ahoj abys mohla žádat o příspěvek na bydlení, musíš tam mít trvalé bydliště( ty a děti) pokud tam bude ještě někdo další počítá se i jeho plat.
jinak ho můžeš pobírat dlouhodobě podle platu 😉

zzz111
autor
20. dub 2012

jo, byla bych jen já a děti a trvalka tam bude. A jako příjem - počítají se alimenty?

zzz111
autor
20. dub 2012

@maruja ato jsou asi menší částky že?

maruja
20. dub 2012

@zzz111 já bych řekla že se tam počítaj i alimenty, no a počítá se to z celkových příjmů, může to bejt docela dost peněz, zkus nějakou kalkulačku na netu 😉

j.a.n.i
20. dub 2012

@zzz111 Ano, alimenty se počítají, je to příjem.

zzz111
autor
20. dub 2012

@j.a.n.i tak pokud započtu aloše - i ted co by byly, tak mně vyšlo něco přes 7000. To jako fakt? Jsem myslela spíš nějaká stovka. Takže na to je nárok i třeba na rok???

j.a.n.i
20. dub 2012

@zzz111 Jojo, může to být i takhle vysoké...

zzz111
autor
21. dub 2012

@j.a.n.i fakt jo? a vysoké i třeba rok, dva?

diviska
21. dub 2012

@zzz111 ahoj, může to být klidně 7000 a i na rok, ale až po 3 měsících co tam máš trvalé bydliště

zzz111
autor
21. dub 2012

@diviska No tak to je ok zpráva. A je tam i max doba rp čerpání, např. doba možnost max rok? Nevím jestli to počítám ok, ale právě mi vychází dost. Už vím přesný příjem i nájem. Snad počítám dobře. 😨

diviska
21. dub 2012

@zzz111 maximální doba tam není, jen teď politici hovoří o zrušení .. ale je před volbama, tak to ještě bude chvilku trvat než to udělají.

zzz111
autor
21. dub 2012

@diviska tak snad to neudělají, to bych nevyšla☹

j.a.n.i
21. dub 2012

@diviska Maximální doba tam je, ale je dost dlouhá... myslím, že snad 7 let.

diviska
21. dub 2012

@j.a.n.i aha, tak to jsem přehlédla

speedygon
25. bře 2013

U příspěvku na bydlení je pro mě plus, že se díky tomu, že tu mám TP jen já a malá, nepočítá přítelův příjem...což je svým způsobem nelogické...Já pobírám jen podporu,v dubnu beru naposledy, žádat budu v lét....tak z čeho jako oficiálně žiju a bydlím, když se přítel nepočítá? A u příspěvku na živobytí se zase počítají všechn osoby v daném bytě žijící....No, blázinec. Jestli jsem to zadávala dobře do těch kalkulaček, tak bych měla projít u obou dávek. A pokud bych dostávala částku, která mi v kalkulačkách vyskočila, bylo by to super 🙂

speedygon
25. bře 2013

Tak teď jsem si to kontrolovala a teda u jednoho příspěvku budu mít smůlu...měla jsem blbě zadané životní minimum...no, uvidíme....

aaa
30. dub 2013

Počítají se do nákladů na bydlení i splátky hypotéky?

j.a.n.i
30. dub 2013

@aaa Ne, to je investice do tvého majetku.

lucyvivien
30. dub 2013

tak ja si práve vybavujem tieto príspevky a musela som doložit :
nájomná zmluva
potvrdenie o príjme (som na UP)
zmluva s elektrárnami
zaplatené složenky (elektrina, voda ,) tuhé palivá nie ,na to maju nejake priemer. tabulky
rozsudok o tom, že mám dieta vo svojej starostlivosti ( s razítkom a nabití pravnej moci)
rodný list dietata, OP, trvalý pobyt
a vypísané formuláre..

a do príjmu sa započitávaju aj alimenty 🙂

simonalucka1
22. dub 2020

ahoj mam narok na prispevek na bydleni ,kdyz po rozvodu mame majetkove vyrovnani?