Manžel mi nechce dávat dítě, co mám dělat?

noatakco
8. dub 2014

Hezký den všem..Po rozvodu dostal do péče naše dítě manžel, protože jsem pracovala v cizině a narovinu, byla jsem mladá a hloupá, že jsem na to přistoupila(měla jsem se na práci vykašlat). Nemáme soudně dané návštěvy, protože jsme se domluvili, že si ho budu brát kdy chci. Ale uplynulo několik let a bývalý zjevně z nudy nebo co, mě dal k soudu, že mu neplatím výživné( spoléhal na to, že jsem hodněkrát dala peníze přímo jemu do rukou a nenechala si to podepsat,tak mi to řekl právník), přitom jsem platila vše. Soud dopadl tak, že mu za několik měsíců (něco jsem naštěstí platila převodem nebo složenkou), musím zaplatit skoro 30 000 kč, což pro mě není problém, ale on se vzprčil a nechce mi malého(12 let) dávat. Zkoušela jsem to po dobrém a neustále jsem ho prosila, abych mohla dítě vidět, jenže teď už jsem ho neviděla od vánoc a jediné co mi napsal, že mi ho nedá a že udělá vše proto, abych k němu měla zákaz. Prosím vás neberu drogy, nepiju, žiju slušný život s mým přítelem už několik let a tohle nás dostává do problémů, jak finančních tak to ani psychice moc nepřidá. Syn mi neustále píše a volá, že by chtěl bydlet u mě a já ho nechci štvát oproti jeho otci a slibovat mu,že si ho vezmu, když ani nevím, jestli je to vůbec možné, abych ho dostala zpět ,takže jsem v situaci kdy nevím co mám dělat. Velice ráda bych syna měla u sebe a nevím jak na to. Na právníky nemám zbytečné peníze a mám strach, že mi ho úplně sebere. Nevíte kam se mám obrátit? Děkuji mockrát za odpovědi.

tarra27
8. dub 2014

Zasla bych za dobrym pravnikem, je mu 12let, nejsem si jista, ale ve 12ti uz se muze rozhodnout sam...pokud ne ve 12ti tak v 15 ti urcite....ale u soudu je schopen dosvedcit, ze jste se vidali, ze jsi mu kupovla obleceni atd...

nenechej se zastrasit. Investuj do co nejlepsiho pravnika...a bojuj. Je to tvoje dite... Navic urcite mas minimalne moznost zazadat o stridavou peci...dite te zna atd...a v 15 si rict muze 100% s kym chce byt.

drzim pesti a neboj nevzdavej to!!

ps samozrejme pokud muz nezije v islamske zemi apod

berulinka1
8. dub 2014

ahoj,napadá mě zkusit se spojit se sociálkou,poradí co a jak,přece jen mají hodně zkušeností.A to asi co nejdřív.Pokud možno,nech si schované sms nebo zprávy jak od syna,tak bývalého.Držím pěsti,aby se to vyřešilo co nejdřív a nejlíp,hlavně kvůli synovi,ten to nese nejhůř.Dospělák vždy zapomíná na to,že netrestá toho druhého,ale dítě.

martaa
8. dub 2014

Doporučuji striktně dodržovat písemnou korespondenci, opravdu vše písemnou formou, SMS a maily tisknout atd. okamžitě navštívit sociální pracovnici v místě trvalého bydliště dítěte a požádat o radu a pomoc. Je to odbor sociálněprávní ochrany dítěte, podat k soudu Návrh na úpravu poměrů k nezletilému dítěti , vzory najdete na netu, např. www.juristic.cz i jinde, všude zjevně dávejte najevo zájem z vaší strany se domluvit. V návrhu k soudu pravdivě vypište vše, jak dlouho jste syna neviděla jaké k tomu má otec důvody atp. Je-li synovi 12 let má právo se u soudu sám vyjádřit k situaci a souhlasit či nesouhlasit s návrhovaným, jeho názor by měl být soudem respektován. Nebojte se, vše zvládnete, na sociálce buďte otevřená, upřímná,ale neházejte na muže špínu, to úřednici v těchto sporech neradi vidí a slyší. Hodně štěstí🙂

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rozarka65
8. dub 2014

Ahojky,netuším,jak je to teď,ale před 22 lety mi bylo deset a byla jsem pozvaná k soudu,kde jsem řekla své přání bydlet u táty a soud to povolil na rok na zkoušku a protože matka o mne nejevila pak už zájem (byla dotčená),tak jsem zůstala v péči otce...Tady píšeš,že bys syna chtěla vídat a on ti to nedovoluje...určitě bych se obrátila na sociální pracovnici a pak na soud...nemá na to právo a ty se nenech zastrašit...přeji hodně sil a hodně štěstí..

zamilovanadonej
9. dub 2014

Co nejdříve podat k soudu "návrh na úpravu styku matky s nezletilým". Jedině soudně to pomůže, nic jiného. Jinak právník se specializací na rodinné právo by si za sepsání návrhu neměl brát nijak horentní sumu, ale zvládněš to sepsat i sama, podle vzoru na netu.