Manžel na děti neplatí. Dostanu něco zpětně po rozvodu?

lucifan
28. dub 2014

Dobrý den, ráda bych poprosila někoho o radu. Od narození syna mě manžel dva roky podváděl a holdoval alkoholu. Před Vánoci 2013 jsem od něho odešla se dvěma dětmi (2 a 5 let) a zažádala o rozvod, který mi manžel podepsal a v návrhu na výživné mi podepsal částku 4,500,- měsíčně na obě děti. Jsem na mateřské a mám 7100,- rodičák. Vrátila jsem se do domu bratra, kde mám své patro. Manžel mi dal od prosince 2013 do dubna 2014 celkem pouhých 4000,- korun a tvrdí, že nejsme rozvedeni a proč by tedy platil, že jsem odcházet nemusela. Nyní budu mít konečně v květnu stání o děti a nevím, jestli mám nějak nárok dostat ještě něco zpětně a pokud ano, tak jak? Mám něco vyplnit a vzít k soudu a nebo to mohu při stání zmínit? Manžel podepsal a teď říká, že bude platit jen 2000,- na obě děti, že je to až dost. Je úplně mimo a dohoda není možná...bydlení mi platí bratr, protože bych neměla šanci vyjít a uživit dvě děti a sebe ze 7100,- Poraďte prosím, jak postupovat? Moc děkuji Lenka

mami1801
28. dub 2014

ahoj dolezite je napisat do ziadosti o rozvod alebo to poslat ako poddodatok sudu ze ziadas doplatit aj vyzivne spatne od doby kedy nie ste spolu ....iba v tom pripade to bude sud akceptovat.....bude ti to musiet doplatit, ak to ziadat nebudes , tak len od pravoplatnosti rozvodu ti bude mat zacat platit....., ak sa nejdete rozvadzat tiez to treba podat na sud o plateni....aaaa na dalsej strane odporucam podat navrh na urcenie vyzivneho a ty si tam napis kolko ziadas a sud potom urci ci on na to ma hlavne si spis vydavky svoje a prijmy aby si mala dokazi drzim palce

anina32
28. dub 2014

Když jsem se před deseti lety rozváděla, měla jsem v žádosti že žádám o "výživné na dobu před rozvodem i po rozvodu" Nevím jak je to teď, zkus se zeptat sociální pracovnice která bude zastupovat děti u soudu, mě tenkrát psala i všechny žádosti, neměla jsem právníka.