Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

suzanna
16. čer 2010

dajna a nepocita se ani hypoteka na dum?? Chteli totiz i plat meho soucasneho manzela...a vse co platime...zda se mi to na hlavu...ja mam 2 mesice do porodu a soudkyne chce,abych se osobne dostavila k soudu...odmitla jsem preci se nebudu trmacet 1000km nabidla jsme ji telefonicky rozhovor na me naklady...

dajna11
16. čer 2010

myslela som že ak by mal on nejaké požičky,či hypoteku,tak tie mu neberu do uvahy že ich treba platiť...lebo vyživovacia povinnosť je prvoradá.a je nad všetko prednejšia. no a kedže si znovu vydatá jasne že pýtaju plat aj tvojho manžela...žijete ako rodińa...ale takisto budu brať do uvahy aj plat jeho ženy kedže je znovu ženatý.takže asi tak.aspon u nás.

15natalinka18
16. čer 2010

ahojte mamičky ak chcem branit otcovi /neboli sme zobraty) vo styku s našou ročnou dcerov kebi to dal na sud možem sa branit tym že mi neplati vyživne ? chodi neohlasene aj to mu vždy musim dat evro na vlak inak mi oxiduje pred domom aby som sa ho zbavila .a može nakolko som z okolia trnavy vybavit sud ohladom malej v lučenci ?

dajna11
16. čer 2010

natalinka....zákony su sice jasne,ked má platiť,musí mať aj práava sa vidať s dieťaťom....ale ani ja som malu nedávala ex ked neplatil,vyhrážal sa že to dá na súd...ale po pravde,koho by skor riešili?to že neplatí výživné,alebo že ja sa takto bránim?ved aj svoju hanbu by tam pretriasal.takže som nemala obavy že by to dal na súd lebo by škodila j sebe.

suzanna
16. čer 2010

dajna jeho zena je take na materske.Muj soucasny muz palti na svoji ex a jeste na dve deti tak k tomu by soud snad mel prihlizet take ne??

suzanna
16. čer 2010

dajna ja si ted vsimla ,ze taky cekas v srpnu miminko o den driv a taky chlapecka 🙂 tak gratuluju 😵

dajna11
16. čer 2010

jeeee to je sranda......no aj tebe tak gratulujem,ako pozerám po samých dievčatách konečne chlap!!! 🙂

dajna11
16. čer 2010

inak vieš čo toto ti neviem presne povedať......to by bolo fajn keby sa tu vyskytla nejaka právnička....ale raz tu baby písali teda jedna,že tiež bola druhý krát vydatá,a jej manžel mal z prvého manželstva deti a ex chcela zvýšiť výživne....a to že mal teraz s terajšou ženou dieťa ich na sude nezaujimalo....tak neviem.ale kedže žijete v zahraničí,isto máte vyššie platy ako v čechách...možno mu to nezvýšia....neviem....

suzanna
16. čer 2010

dajna no na to si myslim by prave nemeli koukat.Vzdyt my zijeme tady a platime slozenky tady a ne v CR...no stejne kdyz jsem vse zaslala na soud ,plat manzela a vydaje byli jsme 400 euro v minusu tak uvidime....a on mi plati na 3 deti 4 500kc...a palt ma 25 tisic...

dajna11
16. čer 2010

jaj no tak na tri deti platí aj dosť malo. ale i tak,aj ked musiš dokladovať manželov plat,vyživovaciu povinnosť na deti ma tvoj ex a nie tvoj terajší manžel,takže neviem či to nejako velmi rozhoduje.
jasneže žijete tam anie tu,aj moj brat pracuje v zahraničí a je sám bez detí,a skoro nič neušetri,lebo tamojšie výdavky sú dosť vysoke.

suzanna
16. čer 2010

dajna akorat me nastvala ta soudkyne,ze zada,abych se dostavila k jednani ,kdyz vi,ze mam 2 mesice pred porodem a soud odrocila na neurcito tak kdo vi, jak dlouho se to jeste potahne 😒

dajna11
16. čer 2010

no ale ved nemusíš byť u soudu ked ťa zastupuje právnik nie?ved je hluposť sa trepť NIEKDE tak daleko v takom stave. ja som rada že zvladnem nákupy 20km od bydliska.

suzanna
16. čer 2010

Ja to prave taky nechapu muj muz rikal,ze je to od te soudkyne arogance...ze ja neco chci tak si prijed...
ja to odmitla a navrhla ji telefonicky rozhovor na me naklady a vzdyt existuje i skype je takovych moznosti tak jsem to opravdu dobre nechapala...
Muj ex predlozil u soudu fotky i jak bydlime....dela proste vse proto,aby nemusel platit o korunu navic...a chce vse prelozit do cestiny...je to boj .

dajna11
16. čer 2010

a čo jeho do toho ako žijete?ved má na tom velký podiel aj tvoj terajší manžel nie?a nie on.....a nechce náhodou aby ste na oplátku vy platili výživne jemu? 😒 ved tvoj manžel nije povinný živiť tvoje deti z prvého manželstva.....to je povinný ex.

suzanna
16. čer 2010

danja to ja rikam take....ale buhvi jake jsou v CR zakony...ex jeste detem vola a rika jim vzdyt se tam mate dobre ne? Tak na co chcete vic penez...se proste spoleha na meho soucasneho muze, je to katastrofa, udela si tri deti a platit na ne nechce...a je to smutny... ☹

dajna11
16. čer 2010

ja to poznám suzanna...mám sice jedno dieťa ale tiež je to takto. ex pracuje v zahraničí,ale nemá ani korunu na vyšše,vraj...neplatí na malu a od kedy som sa vydala tak nejako si zmyslel že načo by platil ked mám už muža?ale ved aj ked dcerku berie ako svoju,nieje to jeho povinnosť jej platiť kružky,šaty,výlety nie?

suzanna
17. čer 2010

dajna tak ten muj plati pouze ty alimenty a to jak se mu zachce...holkam neda nic k narozeninam,svatku,vanocum....a nikdy si pro ne ani neprijel,vzdycky mu je tam 2x do roka vozime az pod nos a nebo platime cestu 😒
a ty zakony v CR jsou desny...

dajna11
17. čer 2010

no suzanna ani moja nedostane nič navyšše......od otca,to jeho mama sem tamničo kupi ked má sviatok a tak...ale to skor tak nepraktické veci že mne osobne to nepomože a oni sa možu vyšklebovať že sa staraju ale je to nnanič.

suzanna
17. čer 2010

ja doufam,ze mymu ex ty alimenty zvysi....porad se ohani tim,ze za to nemuze,ze jsme se odstehovali do zahranici a deti zde studuji drahe skoly...si mysli,ze v CR je skola zadarmo nebo co..vzdyt vim,ze kazdy v CR plati detem autobus,ucebnice....dcery musely mit zubni rovnatka to take neco stoji,ale on mi na to rekl to tam nemate pojisteni a takovy kecy....nejradsi by na ne neplatitl nic..rika,ze ma manzelku a dite a tyhle deti jsou asi co?? 😖 Je to des...

dajna11
17. čer 2010

no toto ppoznám tiež a nemusim byť v zahraničí.....v školách sa platia knihy,zošity,pomocky,doprava stoji kolko,nedaj bože ked má dieťa nejaké zdrav.problemy....lieky,a pod. všetko stoji niečo,zo vzduchu nikto neižje.

suzanna
17. čer 2010

dajna a muzu se zeptat kolik eur das mesicne za ten autobus? My platime za dve 171,- eur mesicne.

15natalinka18
17. čer 2010

@dajna11 on je bez hambi a so psychickymi problemami ktore nerieši ničoho za nebojim len že bi mal na nu v buducnu zly vplyv a bol bi schopny huckat ju proti mne je to hajzel...nič nechcem viac ako mat od neho doživotne pokoj........vam dal potom ex pokoj ked si mu bránila v styku ?

dajna11
17. čer 2010

no vyhrážal sa mi..samozrejme...ale ja som bola pred tým taká tichá,ako on povedal tak bolo....a ked teraz zistil že už ma nezastraší...a že aj tak bude ako ja poviem,tak potom časom dal pokoj.teraz ked nemá zaplatene výživne a dlží mi,ani sa neozve že by ju pýtal.tiež ju huckal proti mne,chodila od neho zlá a nahnevana na mna. tvoja maličká je ešte malinká....kludne by som si povedala že ju može vídať iba za tvojejj pritomnosti .

dajna11
17. čer 2010

suzanna...moja dcerka ešte nchodí busom,ale sťahujeme sa a ona chce chodiť nadalej tam do školy ako chodila...je to asi 15km,tak sa bude musieť naučiť chodiť busom.teraz kým nemám bábo tak ju tú dialku nosím autom...aj to je dosť na benzín hore dolu behať....ale tá 5O-tka to mesačne bude. ja som skor myslela kolegyne čo bývaju v meste a platia mestku dopravu....to su tiež dobre pálky mesačne. a bez nej sa ani jedno dieťa nepohne.

anonymka17
17. čer 2010

dieta s manzelom este nemame, zato mame jednu super ex ku ....nopodla toho co ste pisali a co som nasla v zakone o rodine,ked budem mat dieta ja..mozeme ho zivit hoci aj z luftu pomaly podla sudov...tak to uz je aka spravodlivost..pritom nasa exka ma od mojho muza pevne 6000skkna jedno 6 rocne dieta + stravne o kt sa staraju moji svokrovci denne+dalsie vydavky ktore ma na dieta ..,vylety atd a ona stale pokusa...hlavne ze ma na party,alkohol no a na cigarety dava v prepocte 180 eur na mesiac kedze vyfajci 2 skatulky denne...

anonymka17
17. čer 2010

a este nechapem preco sudy sr beru do uvahy aj prijem manzelky...takze ja mozem driet ako kon ,mat aj dve vysoke skoly aby som sa mala niekedy lepsie a budem prispievat na nejaku spinu co sa o dieta ani nestara?...to je fakt sila..samozrejme ze berem zeny ktore maju deti su rozvedene a staraju sa o tie deti ale ta nasa nie je ten pripad..

dajna11
17. čer 2010

nuž sú ludia rozny...tak ako sa muži nestaraju,tak su j ženy ktorým je to jedno. ja som mojej dcere nikdy nič neodoprela....a čsto krát to bolo na dlh.....ale jednoducho som sa starala aby mala krásne detstvo plné zážitkov.a moj ex platí minimum...nie vela,a aj to málo neplatí ...ako samu zachce. ja keby som dostávala také vysoke výživne tak som happy ako blcha.

anonymka17
17. čer 2010

@dajna11 ja som tiez z rozvedeneho manzelstva, nas otec neprispieval vobec a sama som sa o dalsich 3 surodencov starala kedze mama nemohla,takze vsetko chapem..ale aj ked mama chcela dat otca na exekuciu povedla som jej nech to nerobi ..nema to zmysel..uz sa nejako vystrabime a aj tak bolo ..ale toto co vystraja nasa ex ..vsetky vydavky ktore sa tykaju starostlivosti o dieta znasame my s muzom a svokrovci,jej sa plati tak ako je dohodnute len aby bol klud taze sa plati valstne 2xtolko..nuz uvazujem ako dlho to vydrzim a ci vlastne chcem mat spolocne dieta za takych pravnych podmienok v sr a nevymozitelnosti spravodlivosti ci uz v pripade nasom alebo zien ,kt.sa fakt staraju o dieta a manzel neprispieva

dajna11
18. čer 2010

no vidíš,ja som raz dala e na exekuciu....a škoda reči o čom to bolo......čakala som pol roka na vyjadrenie sudu,ktorý teda všetko zamietol nakolko mi ex do toho pol roka dlh uhradil...a že neplatil dalej nič to je asi vedlajšie.mne sa nechce behať stále po uradoch...ved ofotene a overne fotokopie všetkých dokumentov tiež niečo stoja..a výsledok je aj tak nijaký.koho to baví?žena ak je sama s deckom a pracuje na toto čas nemá. a keby ste si odkladali všetky učty bloky z obchodov za šaty alebo čo a ukázali to na sude.......?

filipal
18. čer 2010

@suzanna ja to mam s ex podobne ako ty. plati na syna 33 € mesacne a zivi ho moj druhy manzel...
je pravda, ze ja som sa s nim uz dlho nesudila. na zaciatku som mala problem z neho dostat aj tych 1000 sk.....
pritom odhadom mozem povedat, ze synove naklady mesacne su asi tak 10- nasobne vyssie.. doprava do skoly nas stoji mesacne asi 25 €, ale to chodi verejnou dopravou. ine vydaje su: poplatky v skole, obedy, specialne ucebnice, lyziarske a ine kurzy, tiez nosil strojcek na zuby plus ine lekarske vysetrenia, a nehovorim ani o obleceni, zariadeni izby a pod..... v zivote mu otec na nic neprispel.
tvoj ex plati na 3 deti bezpochyby malo. 4500 korun je tak na jedno dieta....