Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

lizatko1009
30. črc 2010

@krasnulka neni napisane od narodenia, ale budeme o to ziadat, aj ked zil s nami aj s malym do 7mesiaca, ale mu nekupil ani jednu hracku ani jedno oblecenie. predvolanku na sud prevzal, ale neprisiel mne hovoril uz skor, ze nepride, lebo nema advokatku, bud sa bal, alebo to ma na salame, lepsie pre mna, ze neprisiel a este sa sa opovazi pytat aj maleho. a ked povie, ze to chce splacat na splatky? ale ja mu maleho nechcem dat, lebo sa chodit k...t a hnusim sa toho aby sa dotkol maleho 😠 ale inac good sudca taky mladas 32rocny, vysoky, cierne vlasy 😉

krasnulka
30. črc 2010

@lizatko1009 ked povie ze chce splacat tak nesuhlas...ty tiez malemu nedavas jest na splatky. A mam taky pocit, ze take male dietatko mu dat nemusis, a aj keby chcel, tak povies, ze s tym nesuhlasis, ze ho moze vidat len za tvojej pritomnosti a je na tebe ci mu ho potom ukazes alebo nie, s tym uz neurobi ani sud nic ked mu nedovolis maleho. A ked sa mozem opytat, kolko si ziadala vyzivne?

lizatko1009
30. črc 2010

@krasnulka ved urcite, ze nebudem suhlasit, no urcite ho dostane, ale za mojej pritomnosti 2x do mesiaca, ale co to je? ja musim na neho pozerat aj ked nechcem a tak sa pojdem znova trapit a on sa pojde zabavat. a ked sud urci, ze ma pravo sa s nim stretnut musim mu ho ukazat moze zavolat policiu. ziadala som 200€

krasnulka
30. črc 2010

uf, to nie si z lacneho kraja....a kolko asi tvoj ex zarobi? Lebo mne moj ex posiela 80 eur ale to sme sa dohodli,ja chcem poziadat sud o urcenie a neviem kolko si mozem dovolit ziadat ked zaraba tak cca 17.000sk. teraz hovoris, ze nechces nanho pozerat ale musis, a ked ste splodili Matuška tak si nekricala ze nanho nechces pozerat,co?🙂)) zaujimave, ze aj ja sa v tomto vidim v tebe...taky isty pristup k ex ako aj ty🙂 no vies, to je nas osud trapit sa s detmi a ex si uzivaju...ja mam strasne nervy, ked vidim, ze moj ex pride za malym raz za mesiac-dva ako kedy, ale vzdy ine auto a zakaždym nove oblečenie a topanky. Ale nie obycajne, hned Nike. A malemu priniesol posratu mikinu a teplaky od wietnamca, co to smrdi wietnamcinou uz na dialku.

dajna11
30. črc 2010

baby ked si manžel.....moj terajší.....bude uplatnovať danový bonus či čo je to tá ulva na dani na naše bábo čo sa teraz narodí,može si aj na moju dceru z prvého manželstva kedže ja budem na MD?

lizatko1009
30. črc 2010

@krasnulka fuuuuuuu tak moj ex je zivnostnik mesacne ma 3 niekedy az 4 tisic € mesacne, ale vykazuje 0 tak to robi kazdy. dieta by malo zit na urovni rodicov ja dostavam mesacne 186€ aj to musim pytat od nasich, lebo to je malo a od septembra ide do jasiel, lebo musim ist na maturitny rocnik, teraz som mala a rok prerusenu skolu. a jasle stoja 133€ ked nie viac. moj ex neposle ani nedonesie malemu nic dovolila som mu ho raz vidiet po 3 mesiacoch myslela som si, ze sa spamata, raz povie, ze chce so mnou vychadzat normalne a na dalsi den mi vynada do spin, neviem ci netrpi schyzofrenou normalny clovek toto nerobi, som zvedava co bude ked bude mat maly rok, ale podla mna nic, lebo je to bezcitny egoista a ja koli tomu zozieram, lebo to nedokazem pochopit, minuels om isla po sidlisku a moj ex si vypaloval pysk s priatelkami na terase a ked mu povedali tak co si sa nesiel pozriet na syna, tak sa zacial smiat, mala som sa chut otocit a povedat mu ci je to smiesne, ale pomyslela som si vyser si oko a idem dalej. aj moj si rozbil auto, skodu spravil za 200 tisic a uz ho zahvilku bude mat opravene, chvali sa, ze piatky si prepije len 100€ s partiou, ale malemu poslal 2x po 70€ jemu to plne staci ved len za 50€ kupim malemu mesacne 3pixle mlieka. a znackove ma na sebe vsetko od hlavy po paty.

lizatko1009
30. črc 2010

@dajna11 chod sa opytat na danovy urad ja idem v pondelok.

dajna11
30. črc 2010

@lizatko1009 niekto tu pred tým niečo písal....ťe asi ano,tak som si to len chcela overiť.mne sa už nechce nikam behať...mám termín,čučím doma.akurát ešte chcem stihnuť podať o zvýšenie výživneho a to je asi tak do porodu všetko

lizatko1009
30. črc 2010

@dajna11 to pisala krasnulka o 8:37

dajna11
30. črc 2010

@lizatko1009 no no tuším....tak som si to chcela overiť... 😉 😉
@krasnulka ked som znovu vydala a moj terajší manžel si bude pýtať ulavu na dni či danový bonus či čo je to....na naše dieťa,tak si može aj nam oje dceru z prveho manželstva? niečo také si písala tak by som si to chcela overiť.

krasnulka
30. črc 2010

@lizatko1009 no tak to dobre poznam...ja som tiez prerusila maturitny rocnik, a viem ze to nieje med lizat. Tak to ja si asi velmi trufnem pytat po nom 170 eur, vsak? mne ide hlavne o to, aby mi to urcili dva roky pospiatku a hned naraz ich budem chciet vyplatit. A ked nezaplati do 30 dni od rozsudku tak si ich budem vymahat ako sa len bude dat. Nech vie ake to je mat starost o dieta a nemat dostatok penazi a kazdu noc rozmyslat ci vobec vyzijeme alebo nie. Moji rodicia kupuju stale nejake oblecenie deckam, co ja si nemozem dovolit. A on si bude takto uzyvat? Ked bude on, bude aj jeho syn....ma na to pravo...A mna ten maly stoji mesacne viac ako 80 eur...to si mysli iba ten d.b.l ze 80 eur staci...A nie si jedinna, co ma problem s ex, aj ten moj ex ma svoje muchy. Vraj bol na diskotejke a balil tam nejaky baby a jedna moja kamoska jej povedala, ze on ma dieta...tak zapieral ako len vedel. A to som pocula od viacerych ludi. Zapieras? Vsak pockaj ako sa ti to vymsti na sude...

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 ano jasne ze moze...ja mam tiez syna s ex a moj terajsi manzel pobera danovy bonus aj na mojho syna. Staci, ked si tvoj manzel zoberie do prace vas sobasny list a rodny list dietata. A pokial bere tvoj ex danovy bonus na dietat, tak to nahlas a z prace mu to strhnu a tebe vratia...a bonus mozes pytat len od noveho roku. My sme si ho davali na manzela v aprili, vyplatili mu ho az v maji, ale keby som bola vtedy chytra tak by mi ex musel vratit to, co zanho zobral. Cize ex strhnu sumu za danovy bonus a tvojmu manzelovi ho vyplatia od noveho roku cely naraz.

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka díky moc. ja som do teraz pracovala tak som na dceru brala ja,ale už som na MD a tu som sa dočítala že teda assi može aj moj manžel poberať na nu aj ked nieje jeho,tak to by bolo super. po rozvode si chcel danový uplaniť ex...no debil...tak ja som s nou on platí smiešne alimenty a ja si akože neuplatnim bonus na nu?aký je len mudry.hovno jej s prepáčenim dá a ešte by na ňu chabral........

lizatko1009
30. črc 2010

@krasnulka tak to uz je riadne hovado, ze zapiera vlastneho syna, vykastrovala by som ho, ved je to uboziak, jemu sa to vrati, na kazdu svinu voda vrie. cize ty mas problem s ex prveho maleho a druhu uz mas s terajsim manzelom? a ako sa ti vsetko zda? nemyslis niekedy na ex. ved tvoj moze ziadat maleho myslim do svojej starostlivosti ci tak nechcete? ale to by musel sa s tvojim ex stretnut na sude. ja mojmu dam taky danovy bonus, ze sa zoserie 😠 este sa mi vysmieval, ze zhrabne 1000€ to ide podla toho co zaraba? mam to povedat na sude?

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 no tak to su ty vycurany chlapy....oni su naozaj tusim vsetci rovnaky...danovy bonus si dajte na tvojho manzela a on nech si naserie...A mozem sa spytat, ake mas vyzivne urcene? ja si chcem zaziadat a neviem kolko mam pytat

krasnulka
30. črc 2010

@lizatko1009 no tak to je len nejakych 20 eur, ale pri zivnostnikoch neviem...viem ze obycajny robotnici vo firmach maju 20 eur. Ano, prve dietat-syna mam s ex a druhe-dceru s terajsim manzelom...ja a mysliet na ex? No mohla by som ho o.....t z vysoka a nie aby som nanho myslela....no my sme sa s mojim manzelom uz rozpravali ze by si maleho osvojil,ale pridem tym o vyzivne... ☹ tak kasleme na to...

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka ja mám 50eu,ale chcem na buduci týžden podať o zvýšenie ešte kým porodím...nech si vyserei oko..neviem či mi to prejde ale chcem.

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka ja som sa trochu popýtala na to osvojenie lebo sme to tiež chceli,ale detksá kurátorka ma hned schladila že to nebude tké lahke a skor nemožné.

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 tak to je dost malo...ale ja si myslim,ze by ti to malo prejst...vies, ked mojmu manzelovi odklepli 100 eur pri plate 700 eur a ked mu poklesol zarobok na 500 eur a este k tomu si zobral mna za zenu a nechceli mu to znizit ani o cent, tak neverim tomu, ze by ti nezvysili. A zaziadaj si hned 100 eur,aby sa ti to vobec oplatilo ked si vo vysokom stadiu tehotenstva chodit po sudoch. A este k tomu si zaziadaj s dvoj ročnou splatnostou pospiatku, aby to stalo za to ten sud🙂

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 ako ze nemozne? Vsak staci, ak prides na matriku s bio otcom dietata a on ti to odsuhlasi, podpise a idete domov. A ked mu povies, ze uz nemusi platit vyzivne tak uz skor by suhlasil nie? Ale niekde na nete som sa docitala, ze si mozes podat navrh na sud ze aby ho zbavili rodicovskych prav s tym, ze bude platit vyzivne, ale neviem co to je....a osvojit si ho mozes aj sudnou cestou, ked budes mat dooost dobry dovod...ako ja napr tym, ze jeho otec neprejavuje zaujem, kazdy vikend ma inu, cele vikendy je napity atd...musim to svedkami dokazat,ale vraj to ide....skusime, uvidime

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka no jedno je zmena priezviska...to ak suhlasí ex tak sa to vybaví na matrike,a iné je dieťa si osvojiť...to už ide cez súd lebo tým pádom by ex prišiel o rodičovské práva,neplatil by výživné...ale to podla kurátorky nebude takélahké,nakolko moj ex ani priezvisko nechce povoliť zmeniť.

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka je to málo,aj ked podla ex je to hrpoooooooooooozne vela. chcem si žiadať 100eu,ved on robí v zhraničí....len neviem dke a ači má pracov.pomer na papieri. a ozi.......ked som sa znovu vydala ako sa teraz berie príjem ked si zažiadam o zvýšenie?viem že buduu brať do úvahy aj plat mojho manžela.....ale ako to je?preveruje sa náš majetok či ako?možu mi potom koli tomu neodsúhlasiť to vyššie výživne?

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 no ja s tym priezviskom nemam vobec skusenost tak neviem ako to je, ale skusim zistit nieco co sa da tak, aby sa syn volal po nas a ex ajtak platil vyzivne...a na vyzivnom ich zaujima len a len prijem a vydaj..to je prijem tvoj a manzelov a vydaje spojene s byvanim...elektrika,plyn,najom,,atd, nezaujimaju ich tam pozicky a dokonca vraj ani dalsia vyzivovacia povinnost zo strany tvojho manzela-to neviem ci tak je, len som o tom pocula,ale ked je to sudom,tak je to povinne platenie tak by sa to malo pocitat ako vydaj. Vsak uvidis. Radsej ziadaj viac,aby ta mali z coho stiahnut...ja si zaziadam takych 170 a budem rada ked mi daju 130 eur.comu ajtak neverim,ale vyskusam

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka moj manžel nemá inú vyživovaciu povinnosť.a tak neviem čo mi povedia,lebo staviame a to je z požičiek ale ked sa to neberie ako výdaj tk neviem,lebo platíme dosť.
a stým priezviskom je to tak,že možeš ho zmeniť ak ex súhlasí...stačí ak pojdete na matriku a tam to podpíše,.prehlásenie že suhlsí. ale povinnosti aj práva rodiča mu ostávaju,takže bude musieť aj nadalej platiť alimenty.ak by si ho tvoj terajší manžel osvojil,tak iba vtedy nemusi už platiť alimenty,lebo by sa na rodnom liste už uvádzal ako otec tvoj terajší manžel.takže ten by mal práva a povinnosti rodiča.ako otca.

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 tak to ti verim ze stavat je dost draha zalezitost,ale ako vydaj ich to zaujimat nebude...ale skus dat...nam to nepomohlo...no tak s tym osvojenim nebudem robit nic,lebo nechcem prist o vyzivne´-teda teraz urcite nie ked som na MD a suhlasit ex nebude so zmenou priezviska. Asi budem kaslat na to a pojdem len po tom vyzivnom....

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka viem že ich to nezaujima...lebo aj ked som prve žiadala o vyššie výživne a ex sa ohánal tým že nemože dať lebo hypoteka atak...tak nezaujm,viem že výživne je nadradene nado všetko.ved sa pojdem popýtať na kuratelu.mna dorazilo to,ked som sa pýtala o to osvojenie,tak vraj či sa ex zaujima o malu a či platí.....vravím že zaujima raz za pol roka ked príde domov zo zahraničia...ale ved volať sa dá cez skype aj písať hoc každý den,kto mu brani aby sa s dcerou spojil?ale on sa neozve,ako sa má,aké mala vysvedčko a tak.a výživne platí raz za 3mes.lebo vie že ked nezaplatí po 3mes.možem žiadať o náhradne výživne,tak aby a tomu vyhol...a kurátorka že sa teda zaujima omalu,podla mopžností,ale zaujima...a aj platí...aj ked sporadicky,ale platí...super.tak dám dcere jesť len tak sporadicky nie?

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11-dajna to je zaujimave....on ti plati raz za tri mesiace a nemu nemozu nic? Moj manzel plati vyzivne pravidelne kazdy mesiac, no nie vsak v plnej vyske a mame to tak daleko, ze uz je to na sude ako trestne oznamenie sa neplnenie si vyzivovacej povinnosti. A to uz mozu? Tak preco mu nemozu nic ked posiela len raz za tri mesiace? To je aka spravodlivost?

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka no ked to dám exekútorovi tak to rychlo doplatí a nemožu nič.to že od dalšieho mesiaca zasa neplatí ako má to je už asi jedno....a teraz behaj každý mesiac po exekutoroch,polícii a pod. sú to hrozne otravne postupy....on vie dobre čo može...aj teraz som pýtala výživne za 3mes. a on že bude v auguste.....hovorím že dcera šla do tábora,kupovali sme veci do školy,aktovku...ved to nieje lacne....ale on iba že povedal že budu v auguste a basta!!no ked on na mna takto tak može si dceru pýtať....ho kopnem akurát niekam.

krasnulka
30. črc 2010

@dajna11 dobre a ked poziadas exekutora aby mu vyzivne zrazal zo mzdy? Ci ked robi v zahranici sa to neda?

dajna11
30. črc 2010

@krasnulka ale dá sa to...ale asi len ked dlhuje nejaku sumu....kým to dal exekutor na sud,čakal na vyjadrenie súdu lebo iba na jeho povolenie može zistiťi kde je zamestnaný vonku....tak on tú dlhobu uhradil a bolo šmitec. a nanovo to zasa riešiť...ved to treba znovu overené papiere,rozsudky,rodný list...to su ved peniaze...mna to stalá 300sk a k čomu to bolo?