Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

dajna11
12. dub 2010

ak spolu nechcú žiť a ona s ním neráta,nech ho ani nedáva do rodneho listu.moj názor. ak by sa niekedy vydala,mala novú rodinu,nebude sa mu musieť prisposobovat.

antoniab
12. dub 2010

no moj brat by chcel aby boli spolu aj sa knim prestahoval a teraz chcu aby sa odstahoval pritom odzaciatku vedela ze snim nechce byt ona mala este len teraz v marci 18 takze nema predstavu o zivote to je tak ked si deti robia deti 🙄
dakujem za rady 😉
torcha som presla diskusiu a ked to tu tak citam tak tych 100eur je v celku dost co jej chce platit a casom sa to moze upravit nie je to tak ze je to nejakych 30percent z platu 😕

dajna11
12. dub 2010

nie,nie su to precentá z platu. ja dostávam 50eu. takže tých 100eu je celkom ok.myslím,z hladiska matky však si myslím že je to smiešna suma,ale tak to závisí od príjmu a ochoty ....počtu detí a pod. niekto sa dohodne sám a pred súdom to len zpečatia aby to mali na papiery. ja som sa musela o všetko však dohadovať-.

mirica
12. dub 2010

antonia - ono je to dosť diskutabilné . čo je dosť veľmi veľa závisí aj od platu a sudcu ...ak brat zarába 800 eur , býva u rodičov a iné než pôžičky nemá , tak mu súd môže kľudne určiť aj 250 eur výživné ......ona má(bude mať nárok po pôrode) aj na výživné pre seba .

mata1826
12. dub 2010

Tak toto je teda téma fakt na zamyslenie a myslím žeby si ju mali prečítať i niektorý ľudia tam hore a troška sa nad tým zamyslieť. Tiež som si týmto preskákala moje skúsenosti no strašné. Z otcom dieťaťa som sa rozišla ešte pred pôrodom nakoľko sa objavila na scéne ďalšia tehotná priateľka. Kaď sa dieťa narodilo chcela som sa s ním rozumne dohodnúť načo mi povedal že sledujem veľa televízor a mám mu dať pokoj. Na prvé súdne pojednávanie o výživne som čakala 11mesiacov od podania žiadosti nakoľko som bola odcestovaná a vopred som sa zo sudkyňou dohodla že druhé nám dajú o mesiac môj užasný ex sa dostavil. Sudkyňa ktorá nás mala pridelených mala nehodu a tak sme dostali druhú tá spísala výpoveď s bývalým priateľom o tom ako sa on o mňa počas tehotenstva staral čo všetko bábätku kúpil a dobrák ani lístky nemal on ale ja lebo pre prípad reklamácie. no kôň! Na druhom pojednávaní mi naša milá sudkyňa hneď chcela naúčtovať pokutu za nedostavenie na prvé čo sa našťastie vysvetlilo a potom mi predstrčila podpísať jeho výpoveď akože s tým súhlasím. jasné že som nepodpísala. Správala sa tak nehorázne a ja som vyšla jak nejaká krava a môj ex jak príma kluk. Napokon mu súd určil platiť 500 korún lebo on si nemohol ako dobrovoľne nezamestnaný viac dovoliť (to že má 3 izbový byt, chatu na druhom konci štátu a dve autá sa neráta pretože má aj rodičov na ktorých to je písané). V živote som od neho nevidela výživné. Posielal mi niekedy aj 20 korún a keď som s tým šla na socialku a políciu tak sa spísalo trestné oznámenie a to bolo všetko pretože on prejavil záujem platiť ale viac nemal.
druhá nehoráznosť bola keď som sa vydala a môj manžel požiadal o osvojenie dieťaťa. na toto sme tiež čakali 11 mesiacov potom bolo prvé pojednávanie na ktoré sa ex nedostavil a súd mal potrebu sa ho napriek tomu že keby mu dáte dve deti nevie určiť ktoré je jeho v živote mu nekúpil ani lízatko a celkové výživné za sedem rokov ktoré som od neho dostala bolo menej ako 1500 korún opýtať či si to nerozmyslel a nechce si budovať svoj vzťah k dieťaťu. Takmer ma šľak trafil od bezmocnosti a vytočenia. Z druhého pojednávania ho našťastie na našu žiadosť vylúčili a malý sa mohol aj na papieri stať synom svojho otca. Takže aspoň šťastný koniec. 😵
toľko moje skúsenosti želám všetkým ktorý sa niekedy ocitnú v takej situácii pevné nervy a dobrého právnika. 😉

antoniab
12. dub 2010

napisem to takto brat ma strasne vela dlhov lebo hral automati a teraz to vsetko splaca a ona to dobre vedela donedavna nemal pristup ani k peniazom co zarobil mala som to nastarosti ja a vsetko som mu platila dostaval len vreckove
nebyva z rodicmi je v zahranici z mojim mm a zaraba na svoje dlhy plus teraz bude makat na ten co si urobil na celi zivot 😠
takze ona o vsetkom dobre vedela a teraz chce 5tisic na dieta to sa nehnevajte ale my sme dvaja a to na dieta tolko financii na mesiac nemam ☹
mirica preco vyzivne na seba ved neboli manzelia ......? 😅

dajna11
12. dub 2010

no tak ked robí v zahraničí a oficiálne a prinesie si od tial príjem,tak dakujem pekne....bude to slušné výživné.
a mata1826....tieto naše zákony a súdy poznáme. tiež nemal chuáčik na vyši výživné,lebo si danové urobil ako mu vyhovovalo a auto všetko mal napísane na niekoho iného. a to takých je prosím velmi vela.... a dcéru zakopne len ked mu to prikáže jeho mama že by ju rada už aj videla,ale ako sa učí či je zdrava to je fuk. a ked si teraz moj manžel bude chcieť osvojiť malu tak ja sa mám prosíkať tomu d.....aby súhlasil?jasne že nebude,lebo ja som chcela rozvod lebo mi nič neurobí po voly..to už teraz viem.

mirica
12. dub 2010

antonia - to je príspevok na výživu nevydatej matky....má na to nárok , ale ako sa berie do úvahy jeho situácia , tak aj jej , tiež budú zisťovať jej pomery...či žije s rodičmi , aký je príjem všetkých členov domácnosti atď .....tak to je výlučne na sudcovi , ako to posúdi ...lebo živiť ju má prednostne osoba čo "zapríčinila " , že nemôže pracovať....teda tvoj brat... ale berie sa samozrejme do úvahy aj to že má materskú , či má náklady na domácnosť a nájomné) - čiže sa to posudzuje komplexne....
môže sa samozrrejme stať , že jej ho nepriznajú .....
Ale naopak , ak je jeho príjem vyšší - tých 5000 v prepočte na EUR dostať ako výživné môže, a možno aj viac -
lebo dlhy z hier na automatoch mu nikto do nutných výdavkov nezahrnie.

antoniab
12. dub 2010

mirica dakujem za vysvetlenie 😉

lizatko1009
12. dub 2010

tak ja som bola dnes za socialnou kuratorkou, spisali sme ziadost o vyzivne, behom tyzdna to ma poslat a ze vraj do mesiaca mu pride ten papier co sme to spisali aj predvolanie na sud, aby sa vyjadril k danej veci a tak o par mesiacov dalsi sud, som zvedava, bojim sa, ze vybuchnem, musim si pred sudom vziat nejake utlmujuce tabletky 😉 ja som si dala 200€ a styk s malym v najnizsom rozsahu. pytala som sa aj o ten prispevok nevydatej matke, tak ona mi povedala, ze to musim riesit toto cez advokata. 😖

danula2
27. dub 2010

dievcata ja skor potrebujem poradit z pohladu muza 😖
moj manzel ma dieta z predosleho manzelstva, jeho ex sa druhykrat tiez vydala a ma druhe dieta s "novym" muzom
my tiez cakame nase vytuzene babatko 🙂
manzel co sa tyka vyzivneho plati vzdy nacas vsetko do jedneho centa
o vyske vyzivneho rozhodoval sud, tahalo sa to dlhoooo, dlheee mesiace kym prestala ex robit naschvaly a prietahy
platili sme do pravoplatnosti rozsudku 150 euro, v rozsudku sa nachadzalo napriklad:
na dieta je povinny platit od 1/5/2009 sumu 180 euro
ani slovo o nedoplatku!
rozsudok bol pravoplatny az niekedy 1/12/2009
vcera nam prisla exekucia ze od nas jeho ex vymaha cez exekutora 210 euro ako nedoplatok na dlznom vyzivnom a dalsich 90 euro exekutorovi!!!!

je toto vobec mozne, ak by nas sud zaviazal doplatit nedoplatok tak ho urcite uhradime a necakame na exekutora
pre pochybenie sudu, ktory to tam zabudol dat, alebo neviem z akeho dovodu nedal mame teraz pozastaveny majetok
sme vobec v prave? co robit?

andzi
27. dub 2010

danula2, ak chceš aby som ti presne poradila, odpíš prosím presne a doslovne výrok rozsudku. Môžeš aj do IP.

mausy21
27. dub 2010

ahojte,možno ma tu ukamenujete,ale chcem sa len spýtat na par veci....
mám priatela s ktorým mam ročnu dcerku,z manželstva má ale syna.na výživnom sa dohodli a teraz si požiadala na zvyšenie.chcem sa spytat že sa tu piše že dieta má narok na rovnaky štandart ako rodičia, takže ked moj priatel plati výživne 85e a k tomu mu platime poistky a sporenie dalšich 30e a jeho matka mu neplati žiadne aka je tu spravodlivost....kto vymeria matke kolko dava na svojho syna ona mesačne?????kedže jej to nevychadza pretože zobrala uver na byt...tak maleho v podstyte živime my????a matka čo????dakujem za odpoved ...nechcela som tu žiadnej z vas ubližit len je to zasa z druheho pohladu....
budem radaak mi niekto odpiše dakujme

danula2
27. dub 2010

ahoj mausy,
viem presne o com hovoris, byt rozvedenou matkou bojujem zato, aby sa malo moje dietatko co najlepsie
ale v prvom rade by mi zalezalo hlavne na tom, aby moje dieta milovalo oboch rodicov ROVNAKO, oboch biologickych
nenavidim zeny ktore stvu deti proti otcom /ak je otec chrapun, lajdak a zbabelec, nech radsej neposiela ani cent a ja ho v zivote nechcem vidiet/
a najhorsi je ten "nas" pripad, ked ide o POMSTU, ked niekto robi len naprieky a naschvaly
ale slnko sieti na nas vsetkych rovnako, bozie mlyny meluuuuu.....
😝
mausy co sa tyka odpovede na tvoje otazky, z nasej praxe, nepomozes si, bohuzial, nase sudnictvo je tak ubohe a chabe ze mi je z toho az do placu

inak poznam ta z HC, byvali ste v tej novostavbe, prestahovali ste sa?

andzi
27. dub 2010

mausy, neuraz sa, ale za výživné sa považuje aj osobná starostlivosť o dieťa. Ja by som si nikdy nedovolila napísať to čo ty. Ako môžeš povedať že matka dieťa živí len z tých 85 € čo platí otec? Veď dieťa musí aj niekde bývať, treba platiť byt, vodu, energie, jedlo, škôlku, či školu, lekára, hračky, učebnice, nespočetné množstvo vecí...a o dieťa sa osobne stará. Tak prečo si dieťa nevezme do svojej starostlivosti otec a matka bude platiť výživné?

danula2
27. dub 2010

vsetko je to len o komunikacii a vztahoch medzi ludmi
ak sa s niekym raz neda dohodnut /a to je jedno ci je to muz alebo zena/ tak sa neda dohodnut
ak by kazdy ci on alebo ona pozerali na dobro dietata, tato diskusia neexistuje, vzdy si to odnesu tie chudence deti
je mi z toho smutno 😔

dajna11
27. dub 2010

nechápem.....mausy...ak by si sa nedaj bože aj ty rozviedla,tak by si bola spokojna s 30eu mesačne?ved všetko stoji peniaze,j som bola sama s dcerkou,to nieje len poslať mesačne peniaze...a akože je postarane,lekári,škola,strava,krúžky všetko stoji peniaze.aj denne jogurt a keksík decku niečo stojí.všeobecne je dokázane že muži zarobia viacej ako ženy a hlavne sú uprednostnovaní čo sa týka práce..od nich sa neočakava že ked deiť ochorie bude s ním doma,že bude často vynechávať v práci. jednoducho maju viacej možností sa zamestnať a postarať sa.

mausy21
28. dub 2010

čakala som takuto reakciu.v pohode.Len ak raz sa chcela rozviest pretože si našla pre nu lepšieho partnera,tak čo teraz chce.chlapca doslova štve proti nam a podobn
dajna ano všetko stoji peniaze ale ak sa raz chcela rozviest mala na to mysliet....prečo vyhadzuju ženy na oči taketo skutočnosti????kludne dieta može byvat u otca,a dostane to čo mu patri.ved to je normalne.....nie len otec treba valit peniažky ale takisto aj matka.my mame tiež vlastnu rodinu a potrebujeme tak isto peniaze ako aj ona.
na tuto temu by sa dalo diskutovat donekonečna.....ale jednym som si ista.keby pošlem mojho chlapa k vode kvoli inemu akože lepšiemu, nikdy by som nešla prosikat o peniaze....raz sa dohodneme a hotovo.Pre mna by to bolo poniženie,ved ked mam lepšieho tak nech ma podpori,ked kvoli nemu rozbijem rodinu.To je ale moj nazor.Určite by som pre dieta to najlepšie,ale nie za taku cenu,aby som ho štvala proti otcovi a tak dalej.....

Ale som rada že sa tu najde aj niekto kto vie o čom hovorim Danula🙂

a samozrejme ak bol chlaphajzel tak nech plati,ale v našom pripade to je naopak.A dufam že jej žiadne zvyšenie alimentov nevide,nech sa topi v tom čo chcela ona sama.Malý vždy od nas dostal čo mu patri,vela veci sme mu pokupovali....kdež na jej strane tobolo tak že ...prišiel maly a povedal aha mam nove sandale to som si ja kupil za svoje peniažky......nehnevajte sa t na mna ale aby som nutila decko aby si kupilo samo topanky za peniaze čo ma v sporkaske..?

mausy21
28. dub 2010

A nie je matka ako matka....niektore su skutočne matky,ale niektore sa na to len hraju aby z tych svojich byvalých vytrieskali čo najviac penzai....prostrednictvom deti....

mata299
28. dub 2010

mausy súhlas...nie je matka ako matka, mm platí na syna 4000 sk, nechal ex byt, bez toho, aby okrem nájmu musela splácať niečo iné, jeho syn k nám chodieva a vždy, keď k nám príde, tak ho človek musí obliecť, aby sme s ním mohli ísť niekam von, pretože si so sebou donesie asi 3 slíp, 2 nohavíc s dierami a pár tričiek...ak ide do školy v prírode alebo do tábora, tak mu vždy polovičku zaplatíme...ono sa niekedy fakt treba na to pozrieť aj z druhej strany, určite nie je ľahké ostať s dieťaťom sama, ale na druhej strane ukázať dieťaťu, že otec je len na to, aby si z neho ťahal prachy, tiež nie je normálne...hneď ako sa dozvedela, že čakáme bábo, tak mu zavolala, že nech zvýši na malého výživné sám, inak to pôjde cez súd...takže mausy, viem o čom hovoríš...

danula2
28. dub 2010

ahoj mata, nemali ti nasi muzi jednu ex 😀 ?

moj manzel nechal svoje exmanzelke byt 3jizbovy komplet zo zariadenim, vsetky spolocne uspory /v tom case cca 500 000!!!!/
zacinali sme spolu od nuly, nemali sme ani korunu len par drobnych co som mala ja nasporene, zobrali hypo a tesime sa aj z toho mala co mame
chceli sme len jedno, pokoj od tej k..vy co si nasla "lepsieho"

to, ze s novym bohacikom si postavila novu vilu a byt prenajima za 12 000sk, to sme brali normalne, muz mohol s tym ratat, ale to, ked sa dozvie ze cakame babatko a chceme aj my zit ako normalna rodina, a ona, chudera nema co jest ani jej deti a poda si o zvysenie, tak viete co dievcata s prispevkami vyssie...........
tieto zeny si nezasluzia byt matkami, nezasluzia si ani euro, nieto vychovavat deti 😢

mata299
28. dub 2010

😀 , teiž sme brali hypotéku, splácame 1 800 000, takže žiadna sranda, ja som teraz na rizikovom...takže ja dostanem fakt minimum, nehovoriac o tom, aké to bude, keď budem dostávať len rodičovský príspevok.l..ona sa o nič také starať nemusí, nehovoriac o tom, že jej syn je vkuse u jej rodičov, prespáva tam, ona si ho berie len sem tam domov, nemá čas...je to fakt na grc, malého od začiatku používa ako zbraň, je kopec chlapov, ktorí sa o svoje deti nezaujímajú, neplatia...viem, ale nie je to náš prípad...a ja sa pýtam, či naše dieťa nemá nárok na rovnaké podmienky, čo sa týka financií?

mausy21
28. dub 2010

Juj konečne!!!!
som rada že si sa pridala Mata,pretože je to skutočne nefer voči nam.Máme tiež pravo na normalny život a nie len zvady kvoli tomu že tyým "ex" sa stále máli.My máme takisto uveri pretože staviame dom,takže sme tiež zadlženy a ja som na materskej takže je to s odretymi ušami....A čo sa tyka toho oblečenia deti, maly tiež chodi k nam ako nejaka socka poobliekani...Naposledy som to nemohla vydržat lebo s amu najnovšie akože pokazil zips na nohaviciach a stake fnukal, tak sme išli kupit nove gate a uvidela som super bindu,skutočne krasna 30e,rifle 20e,boli sme rozhodnuti že to berieme.on ale chudačik otras boty že to k tomu nepasovalo,ale povedala som že boty sa kupovat už nebudu nech zavola ex či je ochotna mu kupit nejake normalne boty že mi sme kupili rifle a bundu,,,,,a ona na to že: čo si mysli že ona nema na to aby mu kupovala boty...krava.....
tak sme zobrali len bundu,a nech si mu kupuje aj nohavice aj topanky ked sa tak zachovala.maly celu cestu plakal a nakoniec sme boli najhorši zasa len my

mausy21
28. dub 2010

A inak ked su tie ex na tom tak finančne zle prečo teda deti nezveria do otcovej starostlivosti??????ja by som bola za.....nemuseli by vyplakavat a možu byt na našom mieste.

danula2
28. dub 2010

no to urcite mausy a potom by cez koho otravovali a zneprijemnovali zivot 😉

len vies co ja neviem pochopit? je vydata, ma noveho muza, spolocne dieta,....
preco jej to tan chlap trpi? ved zacala novy zivot s nim,nie je mu neprijemne ze sa stale vracia do minulosti a doma u nich sa nepretriasa nic ine len jej ex?
bavi ho to, vozit ju stale na sudy a pojednavania, otvarat doma listy tykajuce sa stale a stale jej ex? 😖

ja som tiez rozvedena /ale dietatko sme nemali/ a neverim ze moj muz by mi toto toleroval keby som furt riesila byvaleho

mausy21
28. dub 2010

no ved to...ja si myslim že nie su tie ženy až take šzastne ako to nazačiatku vykreslovali,inak by nerobili to čo robia.....

zasa sa nechcem niektorej tu dotknut pišem o tych našich ex.vieš mojmu povedala že potrebuje zvyšit o 500sk.chapeš?kvoli tomuto chce sud?tá žena nema ine problemi, ja si myslim že ten jej priatel na nu kašle a preto robi to čo robi...keby ju miluje´tak jej ani nedovoli aby si chodila pytat prachy od byvaleho no nie???

mausy21
28. dub 2010

ach otras....počkaj na prvy prispevok od nejakej ex nas ukamenuju.ale je to pravda,aspon čo sa tyka mna

dajna11
28. dub 2010

deti maju k matkám bližší vzťahpreto samozrejme väčšinou ostávaju po rozvode s matkami. ja nerozoberám vzťahy medzi ex,kto koho štve a pod.to je mi fuk,.len chcem povedať že výžviné nejakých 80eu nieje ani extra vela....že čosi stojí viac,bežne denne výdavky. a po rozvode sa ma majetok rozdeliť..potom vás štve takéto kto kolko má a nemá..ani ja som necchela dom ked sme sa rozvádzali,navrhla somho predať a rozdeliť sa. aj poistku sme zrušili a sama som malej šporila...aby mi niekto vyhadzoval neksor na oči že to či ono....rozvod a nový život...treba ho začať s novýmm štítom.

mausy21
28. dub 2010

dajna11 tak ty si asi priklad takej ex aká by malas byt asi každa......má matky vždy bližšie k diatatu???som si nie uplne istá.tak a ak si ona určila kolko chce dostavat, a dostava tolko tak čo potom ešte chce?ak raz nemá peniaze na uživenie svojho dietata nech ide decko k otcovi,prečo nie?ved sa pozera na dobro deti....

mata299
28. dub 2010

ja si myslím, že je to taká hnusná ženská ješitnosť....a hlavne ich štve, že cih bývalý partner by mohol byť šťastný aj bez nich...to nie je o dieťati...to je o ich egu, nehovoriac o tom, že poniektoré sa neštítia využívať dieťa na to, aby bolo akýmsi špehúňom, my sme niekoľkokrát zostali zarazení z otázok a poznámok malého...