Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

mariro
18. čer 2010

@dajna11 - mne plati kreten 92€ na jedneho a poviem ti ze uz je mi to malo,idu na strednu, maju 182 cm,15 rokov...zjedli by aj za vola a su fesaci a chcu sa paradit a sem tam nejake vreckove,nic extra zasa nemaju...mam dvojcata...maju svoje potreby, hoci su to deti, su ako za dospelych ci v strave, obleceni....skratka su to chlapaci uz.A nenosia veci jeden po druhom,nejde to.A prechod teraz na strednu....cestovne, obedy, vselijake poplatyk co mi povedali na zdruzeni uz....tak nove vydavky budu na jedneho na skolu 100 mesacne...a to nevravim o nejakych pomockach a veciach k zaciatku roka.....takze ak si moze zit na urovni kreten, tak preco nie aj deti....ja tiez nezarobim zle, ked dostanu odo mna tak nech maju aj od neho.
Takze idem podavat o zvysenie min. na 150€...a moze si mysliet kto chce co chce.
Zamyslite sa kolko stoji jedlo , alebo nejaka s prepacenim posrata cokoladova tycinka,je problem najst nejaku do 10sk, ked ich kupim musim ich schovat lebo su schopni zjest aj 3-4ks....a to som spomenula len taku malickost... 🙂 , su to chalani vo vyvoji...a co taky rezen???....3-4 ks nie je problem.....a nevravim o kadejakych skolskych aktivitach...teraz na zds mali koncorocny vylet 80€ na jedneho...povedala som ze nepojdu ze je to fakt vela...za obidvoch naraz zaplatit....nekomentovali to...ze ok nepojdu....a moj terajsi manzel sa ich pytal kolko ich nejde, ze 4 aj s nimi...tak ten vylet im zaplatil , ze hadam "NASE" deti nebudu smutne doma.
Kreten ani nevedel ze je vylet,lebo chalani si odmietli ist od neho pytat aspon polovicu,ze zas povie ze nema.....
Co k tomu dodat.Nie je to jednoduche, okrem ineho platim i hypoteku a manzela mam len 1 rok,doteraz som tahala vsetko sama.Teraz je uz lepsie predsa.Ale kurnik sopa ved su to deti kretena, tak nech sa stara aj on ciastkou ktoru treba,ked sa moze starat i moj manzel terajsi.

filipal
18. čer 2010

@mariro ja mam tiez velkeho syna, tak viem o com hovoris....jeho bio-otec mu v zivote nezaplatil ziaden vylet, ani exkurziu, tabor, dovolenku....nic
ved to, ako sa potom maju take decka citit? a pritom on si zije ako prasa v zite! vobec mu to nie je trapne....

dajna11
18. čer 2010

baby uplne vás chápem. ja mám dievča,síce tolko nezje,ale to zasa bude tiež moda,kozmetika....jednoducho puberta. a čosi myslíte vie vobec ten blb ženejké výlety sú?že treba na nejaké pomocky?nie.......ani sa radšej nespýta aby som niečo nepovedala. ked bol pri mori,doniesol jej mušle čo nazbieral pri pláži a ona a taaaaaaaaak tešila,,ťapša jedn mala....ale nemohla si ich ani doniesť domov,lebo to sú iba jej....asi by som si urobila mušlovú polievku sakra.

mariro
18. čer 2010

jednoducho by si mali ti chlapi uvedomit ze ked raz splodili deti treba sa o ne i postarat,oni sa na svet nepztali,my sme ich chceli.A tie penieze copytame na nich su take ktore by im bezne dali keby sme zili v spolocnych rodinach bez rozvodu,lenze ked pride rozvod tak ma kazdi z tych dvoch navysene naklady na byvanie a svoj samostatny zivot,tak nech si to ti kreteni uvedomia kolko ich to bude stat ked sa rozvedu a bd nech sekaju dobrotu alebo nerobia deti.Tie si to veru nezasluzia.A keby sudy kazdemu jednemu prisudili poriadne vyzivne, tak by si kazdy rozmslel ci bude vymyslat alebo bude normalne zit v usporiadanej rodine.
Netreba ich setrit,my sme matky 24 hodin denne a oni obcasne na navsteve deti u nich,nemaju ani potuchy co vsetko stoji.

dajna11
18. čer 2010

moja dcera je ešte také deculo,má rada hračky,rada sa hrá.....ked boli vianoce tak jej kupil hodinky...juj a ni dotknuť sme sa ich nemohli,to su od otca.....ale popri tom viem,že su hodene v šufliku,nezájem.....potešila by sa nejakej hračke ktorú má rada,ale to oni nevedia,lebo sa nspýtaju....si myslia že ked jej kupi hodinky za 200sk tak je tým celoročnapovinnosť splnena. jediná jeho vec ktorá ho zožierala bolo že som sa rozviedla s ním,pánom dokonalým.....a aby mi to dal pocitiť že som bez neho niktoš tak mi to cez dieťa zťažoval ako len mohol.

mamina31
18. čer 2010

pridam sa aj ja mam dve deti a ex im nekupil za ten cas co sme rozvedeny nic ani ich druha babka vyzivne posiela skoro na konci mesiaca aj to s komenarom ze mozem byt rada ze mi nieco posle ...starsia ide do novej skoly a ako predpubertacka ma aj jasne poziadavky co by chcela jasne ze jej nic nekupi ale na dovolenku s frajerkou to ide.Ze ma deti a jedno je chore a musi byt doma je v pohode mam sa starat ja.

dajna11
18. čer 2010

to akože nikdy ani moj sa nezaujimal či je mala chorá alebo kto by bol snou.......mne bola zverena tak je to moja starosť nie? ked si aj chcel dakedy zobrať a ja že nemože lebo je chorá....ani sa nespýtal že čo jej je.....či má soplík alebo zápal plúc. svokra prejavila záujem o nu cez letne prázdniny len ked bola už po dovolenke...na ktoru brávala svojho vnuka...asi vnučku už nemá.....a ked teda jej zvýšil čas a mala porobene v záhrade tak velkodušne že ked treba tak si ju zoberie....no moja cela rodina si na leto vždy plánovala volno tak aby mal kto byť s malou...už len na jej pomoc sme veru čakali...

mamina31
18. čer 2010

ja som musela zostat doma na predlzenej rodicovskej zo zdravotnych dovodov pretoze mladsia dcera bola stale chora skolku sme museli prerusit ,tak to mi povedal ze jeho to nezaujima ze mam chodit do roboty.starsia je integrovana porebuje toho tiez viac ,ale on sa ha ze je akoze vzorny otecko ale chcem si podat o zvysenie vyzivneho len neviem ci je druhy stupen uz piata trieda ci az siesta trieda.a ani nemam sajnu o kolko zvysit...

dajna11
18. čer 2010

prvý stupen je 1.-4.ročník

15natalinka18
21. čer 2010

@dajna11 no nebit toho že mam otca podnikatela stolara a oproti nam robia domovu vystavbu tak bi mi to bolo aj jedno len kazi meno rodine

suem
21. čer 2010

@mariro no ale necuduj sa, ked mas deti s kretenom 😖 To si im vybrala super otca. 😨

mariro
22. čer 2010

@suem - to mas pravdu teda,ale co uz.... 😉

dajna11
22. čer 2010

@15natalinka18 chápem to,aj ja som sa hanbila za ex,tiež robil problémy,scény,hanbila som sa nakolko som z dediny a tam sa všetci poznaju,normálne by som vtedy brala keby niekam zmizol a viac s a nevrátil.

15natalinka18
23. čer 2010

@dajna11 no a ja aj ked som z mesta je to rovnake a probley sa nikdy neututlia a kebi len to mi sme sa spoznali v robote odkial ho potom vyhodili lebo bol agenturovy a teraz ho tam zas vzali tak vieš kto je pred kolegovcami ubohe chudatko ktoreho sme vyhodili ach ko.ot každy večer sa modlim nech si tam najde nejaku trubu zavesi sa na nu a zabudne že existujeme.s jeho rodinu probley nemam oni su tiež proti nemu lebo robil hambu aj doma ma take sklony po svojom otcovi takže jeho mama si to preživa zas.možno som svina ale najlepšie bi mu bolo v chladku kam s tymi dlhmi aj smeruje,bol bi klud

dajna11
23. čer 2010

@15natalinka18 ach chápem ťa....je to hrozné ked takto niekto otravuje život..........aj ja ked som sa chcela rozviesť,tak chodil do práce za mnou,prosil,ked nepochopil,hučqal tam pred kolegynami na mna.....hambu som mala aj tam..

15natalinka18
25. čer 2010

len vieš čo je najlepšie že on neprosi v živote sa ani len neospravedlnil a ver tomu že ma za čo.mi pripada že berie ako samozrejmost že sa mam ja onho starat ako doživotny sluha alebo čo to ako on je bez chrbtovej kosti.a už ti je dobre ? nemaš s nim trapenie ?

15natalinka18
25. čer 2010

@dajna11 to bolo tebe pisane potom

dajna11
25. čer 2010

@15natalinka18 no ved aj ja som bola na tom tak. jednoducho skúšal všetko aby som stala prinom. dokonca som len tak z pasie navrhla že ja som si vlastne ani neužila iných mužov a hned som sa vyávala za neho...a on že ok,ved nech si užijem s inými a potom onma počká...to je čo?
takže boli prosby,boli vyhrážky,chytil ma aj pod krk.....ale ja som sa nedala zastrašiť.
bolo všelijako.....našťastie sa odťahoval tam od kial pochádza do mesta 20km od nás a a to sa mu už necchelo tolko chodiť. našiel si inú chvala bohu...takže potom ten záujem o nás opadal.

15natalinka18
26. čer 2010

@dajna11 tak presne toto zaživam aj ja uplne všetko čo si napisala tych debilov asi niekde školia rovnake zaobchadzanie so ženami

dajna11
26. čer 2010

@15natalinka18 ja ti neviem či sa tak dokáže niekto zmeniť alebo my ženy sme tak zaslepené...ved snád by som si ho nebrala keby som vedela aký je divný.to ako mi odlahlo ked zmizol,ked sa odsťahoval aj ked nie daleko.....ale predsa len aspon menej otravoval......teda až od kedy si našiel prácu a mal iné starosti. to bol klud...to mi padol kamen zo srdca

15natalinka18
28. čer 2010

@dajna11 to maš pravdu ešte že som si ja henteho nezobrala.kebi odtiahol domov bolo bi to super lučenec a trnava neni tak blyzko.kolko krat bi mi aj stačilo aby mi ani tych 120 e vyživneho neplatil len nech sa už v živote neukaže.som myslela že po rozchode budeme spolu vychadzat ako kamarati ale ostal nepriatel.

nikolka2
28. čer 2010

@mariro Mas svatu pravdu moja 😉

dajna11
29. čer 2010

@15natalinka18 no tak ja som si prešla ešte aj rozvodom ☹ a to výživné mám chabé oproti tebe a vobec ani necchem si ho zvyšovať,naťahovať sa s ním,počúvať tie trápne výhovorky ako mi nemože platiť lebo nemá z čoho a ani to čo má riadne neplatí. ked cchem malej zmeniť priezvisko tak musí sulhasiť a to je teda teraz pre neho tromf........lebo prečo by mi urobil dobre po voli????robí sa na velko ako si to premylsí,ako sa spýta malej či ona chce a pod. je to hajz.....

15natalinka18
29. čer 2010

@dajna11 to vyživne mam take lebo mi podpisal dohodu hral machra že nepride na sud tak den pred sudom som sa mu vyhražala ako ho budu stihat a bolo ale v živote som z vyživneho nevidela ani cent takže som natom horšie.a ako staru maš dceru ? aky ma vztah k biologickemu ocovi sa bojim že ked povirastie bude mi vyčitat že otca nepoznala

mariro
29. čer 2010

@15natalinka18 - o to sa veru neboj ci ti bude vycitat...urcite nie,ako sa bude tatko k nej spravat, taky nazor bude mat,a urcite nezostanes sama a zvykne si na nejakeho tatina ineho,lebo ver tomu , tatino je pre deti ten co s nimi travi cas a je v spolocnej domacnosti ,a kedze tvoja malinka je ozaj este mala, tak to urcite nebude pocitovat ako ujmu.
To ze ten pan ju splodil, neznamena ze je tatko v plnej parade,to nestaci splodit dieta,ale vychovat ho ,postarat sa on, travit s nim cas,smiat sa , hrat sa.....takze nemaj strach,bude to dobre 🙂

dajna11
29. čer 2010

@15natalinka18 no ja by som aj vysúdila viacej lebo robí v dánsku,ale necche sa mi do toho,jedna vec že je preč a to by som čakal dlho na súd a potom on sa bude brániť ako vždy že vlastnej dcere nemá z čoho dať.takže ked aj neplatí nebehám po exekútoroch.....nech mi dá pokoj. mne malá občas vyhadzovala na oči že ja som na vine že nie sme s oteckom spolu,ale to len ked prišla od neho.tak som sa vyhrozila že ešte raz také reči bude mať,viacej tam mala nepojde,nie som povinná mu ju dávať...iba umožniť sa stretávať a to može prísť j on ku mne a budem sedieť pri nich....tak od vtedy je pokoj...ako taký!!! a neboj sa že ti bude niečo vyčítať.....jasne že možno bude mať otázky,výčitky...ale aj mna mala nekonečne miluje a šetrne som jej to všetko vysvetlila. a aj to že otec nieje ten kto dieťa má,ale kto sa o dieťa stará a vychováva ho....to na margo mojho terajšieho manžela.....neboj,deti sú rozumne,držia s tymi kto je pri nich den aj noc....

jonatanka
29. čer 2010

mozem vas poprosit o radu som oficialne slobodna mama deti od priatela ich otca som odisla zo spolocnej domacnosti, som jedinny zakonny zastupc deti aj ked je uvedeny v rodnom liste?, nechcem aby to vyznelo nejako hlupo, ale viem ze sa mi bude chciet nejako pomstit a to bude len cez deti, ja mu nijako branit v styku nechcem len sa bojim aby mi ich nevzal ☹

15natalinka18
30. čer 2010

@mariro diki toto ma tak trapi do buducna ako jej vysvetlit že ma otca cvoka s nepotvrdenu diagnozu

15natalinka18
30. čer 2010

@dajna11 a ako to je pri prepise mena ? musi to podpisat otec aj ked ma mala moje priezvisko ?

krasnulka
30. čer 2010

Baby, mozte mi prosim povedat, kolko vam urcil sud vyzivne ked ex zaraba okolo 15-17OOOsk? Neviem kolko si mozem zaziadat a nechcem napisat malo ale zasa ani vela. Viem o nom len tolko, ze jeho mesacne naklady na byvanie su okolo 2000sk a cesta do prace je asi za 800sk.