Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

mariro
30. čer 2010

@krasnulka - na sude sa berie do uvahy i tvoj zarobok i zarobok otca a naklady, ktore uvedies....takze ak budes ziadat napr. 100€ na dieta treba to aj zdovodnit.Povinnostou oboch rodicov je dat detom tolko, resp, taku zivotnu uroven na akej si ziju oni sami.A zalezi kolko rokov maju deti,ale treba radsej skusit so sumou vyssou ,aby si mala ist z coho dole.
A na take male deti a jeho plat a ty si predpokladam na MD , tak ja by som skusila aspon 90€ na jedno dieta, vzdy mozes ist dolu.
Pekne si spis ake mas vydaje na byvanie, stravu a potreby pre deti.

krasnulka
30. čer 2010

@mariro- no 90 eur sa mi neoplati davat ani na sud, na dohodu dostavam 80 eur, ale chcem viac a neviem kolko mozem ziadat. Ja som na MD, manzel je teraz prvy mesiac zamestnany-lebo ma novu pracu cize jeho plat bude takych 12000sk maximum, a vydavky mame na byvanie 7000sk a s manzelom mam dceru,voci ktorej mame obaja vyzivovaciu povinnost. Otec mojho syna zaraba okolo tych 15-17000sk a kedze on ma take nizke naklady, neviem sa ani odvazit typnut kolko mozem ziadat,aby ma nevysmiali. Co sa tyka mna, takych 150e by sa mi pacilo🙂 komu nie, ale naozaj neviem.

mariro
30. čer 2010

@krasnulka - aha ...takze tam sa jedna o jedno dieta vo veku 3 rokov....tak ziadaj 150€ a pojdes dole s cenou ak bude treba, vyskusaj 😉

mariro
30. čer 2010

@mariro - ja mam 92€ na jedneho a tiez by som chcela aspon 160€, ale mam 15 rocnych chlapcov dvojcata... s tym ze nadsadim viacej aby som k tejto sume dosla...ale zalezi to od toho co bude tarat na sude ex,lebo sa brani zubami nechtami.Zrovna zajtra idem podavat, uz to mam spisane. 🙂

mariro
30. čer 2010

@krasnulka - to bola pre teba odpoved....sama sebe pisem... 😉

krasnulka
30. čer 2010

@mariro- tak skusim ziadat 170eur a pojdem dole aby som mala aspon tych 150 eur. Lebo mi platime este vyzivne na manzelovu dceru co je 100 eur. Takze ak by mat ex platit na nasho syna tolko,aby bol na rovnakej urovni,tak chudatko dieta neviem ako by vyzilo. My mame co robit ked nam mesacne dojde 17000sk celkovy prijem pre 4-roch + vyzivne a ex ma tolko sam pre seba.

mariro
30. čer 2010

@krasnulka - jasneee treba skusit,neboj sa.Drzim palce.

krasnulka
30. čer 2010

@mariro-dakujem aj ja tebe

dajna11
30. čer 2010

@15natalinka18 to neviem....ale vy ste neboli svoji a meno má po tebe tak myslím že keby si sa vydala tak jej to meno možeš kludne zmeniť. ja to mám ťažšie kedže on isto nebude suhlasiť......a dokonca moj ex aj má potvrdenu psycho´diagnozu.

15natalinka18
1. črc 2010

@dajna11 a aku ma diagnozu ? ak smiem vediet pretože ten moj normalny určite neni minimalne porucha osobnosti alebo schyzobfenia...........ozaj inak ako si vichadzaš s byvaleho rodinou ? on ma super rodinu a nechcela bi som aj im malu odopierat ale len ked on nebude pri nich ..možno som blazon ale som si ista že bi dokazal malej v hneve ubližit

dajna11
1. črc 2010

@15natalinka18 moj ex je alkoholik...alebo ted a asi teraz abstinujuci,lenže to je doagnoza na celý život a ešte má panicku poruchu..stanovenú...takže ked ho chytí panika,pije aby sa nebál....neviem ako je na tom teraz,velmi nie sme v kontakte kedže je vonku.stýkam sa len s jeho mamou,lebo malu chce vidavať a ja im to nechcem braniť,lebo aj mala ju má rada....boli aj zlé chvile a aj dobre..teraz sme tak celkom dobre na tom s komunikaciou.

15natalinka18
2. črc 2010

takto bi som to chcela mat aj ja s ex svokrou henten moj je zavisli na stavkovani zapasov peniaze z penaženky mi mizli jedna radost
@dajna11

dajna11
2. črc 2010

@15natalinka18 no lenže boli časy ked som mu necchcela dávať malu ked neplatil na nu a tak a vtedy sa mi aj ona vyhrážala,nadávala mi ako som ja rozbila manželstvo,ako rychlo som sa cchela rozviesť.....čo na tom že som dva roky trpela rozne liečenia a bez úspechu......ale nejako sa to rokmi ukludnilo....svojho dieťaťa sa asi každá matka zstane nech je aké je....

15natalinka18
2. črc 2010

@dajna11 to je samozrejme ani sa jej nečudujem aj ta jeho trpi jak kon ale zas neni slepa a neobhajuje ho len prizera a nechape........bože bodaj bi sme mi v takej situacii kedy naše deti budu pachat zlo nikdy neboli

dajna11
2. črc 2010

@15natalinka18 aj moja ex svokra bola pri mne pokým som posluchala ale ptom ked som necchela dať malu alebo čo tak ma hanila.....a ked šiel ex pracovať do zahraničia a bála sa že jej malu nedám,tak už bola milučká.
ja dúfam že malej dám dosť rozumu a dosť dobru výchovu aby a mi toto nikdy nestalo.aby som takto trpela koli dieťaťu a jeho výčinom.

15natalinka18
3. črc 2010

@dajna11 tak v to dufam aj ja

dajna11
3. črc 2010

@15natalinka18 držím palce tebe aj mne aby sme to s výchovou zvládli

15natalinka18
5. črc 2010

@dajna11 zvladneme nejako bolo a nejako bude

ada32
5. črc 2010

@dajna11 prepac ale ja sa tu smejem na tom : pije aby sa nebal 😅 ja viem ked je to naozaj tak smiesne to velmi nie je.

ja mam fantasticku exsvokru uz ked pre nic ine tak kvoli nej tam syna sem tam poslem lebo ked jej syn je pako,dcera zije v amerike-jej dve deti vidi tak raz do roka ani to nie...
tak ma len toho nasho chlapca a uz otom nikoho.dala by mu aj posledne.ta ma tiez teda zivot.velmi dobry clovek je.

dajna11
5. črc 2010

@ada32 no vidíš....aj ja sa teraz na to pozerám inak....ale je to tak,bola som pri tom ked chytil paniku,to sme normálne volali záchranku akom bol stave a neskor ked cítil že ide na neho ten záchvt paniky tak začal piť...až do nemoty a vtedy už nevnimal nič anikoho. takto sa sám leičil a dlho 🙂
aj oja exsvokra mala muža alkoholika,prežila si s nim peklo a teraz ked je on po smrti a mala by mať klud tak jej takto osladil život synček.

nina41
10. črc 2010

Ahojte 😵
Ja mam problem s byvalym mužom,na zameškane vyživne už čakam 2 roky detom ma dať 7000sk,ma majetok,ale exekutor mu vždy ma doručiť poštu,a kedže sa zatajuje a nikto nevie kde je ,tak to stale ostava tak,že to nemôžem dať ani na policiu-trestne,a s riškovim otcom mam zas ten problem ,že mi neplati vyživne vôbec a bojim sa ho dať na sud ,aby sa nemohol stretavať s malym-vyhražal sa mi,tak neviem ako to mam riešiť,

sny
10. črc 2010

🙂 @nina41 Ty máš naozaj 5detí?ti fakt nezávidím,si moc mladá,ale nepochybujem,že aj dobrá mama.Ako to všetko vládzeš?Finančne-keď otcocia detí nechcú platiť-aj psychysky,si na všetko sama?Klobúk dolu,ja mám jednu dcéru a už teraz mám strach,ako to sama zvládnem

nina41
10. črc 2010

@sny dakujem,najhoršie bolo odysť od byvaleho muža,najprv som nam zabezpečila azylovy dom,lebo sa vyhražal že ubliži mojim rodičom,rok som nemala žiadne peniaze na 4 deti mi dal raz za 4 mesiace 1500sk,potom nas začal ešte aj psychicky tyrať,podala som trestne ,rozviedla sa,spoznala som riškovho otca ,ktoremu ked som oznamila ,že čakam maleho,tak mi daval peniaze na interupciu,takže som ostala sama s detmi,chodila som aj do prace,mesiac po pôrode som už pracovala,a s byvalym mužom ma čakaju ešte 4 sudy,k detom mi chodi mama kym som v praci,asi 6 mesiacov dozadu som spoznala priatela,ktory ma velmi oklamal,ked som sa snim rozyšla ostala som tehotna,a teraz rozmyšlam čo dalej,je to moja chyba,mala som použivať antikoncepciu,ale kedže platim hypoteku,byt,ešte za byvaleho dlh na byte,.

sny
10. črc 2010

@nina41 No naozaj nie ľahká siruácia,mala by si požiadať aspoň úrady,nech ti neako pomôžu,i ked tie naše úrady,brŕŕŕ.Tvoja situácia by nebola ľahká pre nikoho,toľko bolesti a sklamania za tak krátky čas ☹ Keby sme tak aspoň raz mohli nazrieť do svojej budúcnosti,život by bol možno krajší a menej utrpenia.Držím ti palce,aby si to naďalej zvládala statočne,tvoje deti ťa potrebujú a raz ti to určite vrátia.

nina41
10. črc 2010

@sny úrady ti nepomôžu,a ty sa ideš rozvadzať?

maminuska
10. črc 2010

nina, ja ta obdivujem takto sa akos a povie po česky porvať zo životom. Teda nie že by som ti schvaľovala tie tehotenstvá ďaĺšie dve , ale stalo sa. Nikto nie je dokonalý.
Pozri ak zvládneš 5 detí , zvládla by si aj to šieste. Po tom čo si už preskákala, tomu plne verím.Ja mám tri deti, dvoch psov, hypotéku na krku, muža stále preč a exmanžela - no že aspoň to výživné posiela, že nemám ešte aj na starosti exekútorov a tak. lebo ja by som v tejto veci bola nemilosrdná a on to vie. Peniaze nie sú moje ale detí.

sny
10. črc 2010

@nina41 veď ja viem to stými úradmi.A vyzerá to tak,že podáme návrh na rozvod,po dohode.Už mám dosť tej ľahostajnosti,lenivosti voči nám.Nech je stými,s ktorými sa cíti lepšie,ale nech sa aj starajú o neho a basta.Ja mu ešte ukážem kto z koho,teraz ho mám pre zmenu na háku ja a ukážem mu,že s malou si vystačíme sami.Napríklad dnes sme boli samé na kupku a bolo nám super.Auto má muž,my sme boli busom,hrali sa a ja som bola šťastná,že sa malá tešila 🙂 🙂 🙂

nina41
10. črc 2010

@maminuska mne vyživne na 4 deti plati štat,mne sa už ozyvaju exekutory čo si byvaly nabral pôžičky do rozvody,aj ako živnostnik neplatil socialku a zdravotnu,

dajna11
10. črc 2010

@sny tak treba mu ukázať že to ide aj bez neho,že neje nenahraditelný. ja ti poviem že som si s malou po rozvode viacej užila ako za cele manželstvo. výletov,zábavy...aj ked len na hambáč sme šli,na pizzu....jej sa to rátalo,cez leto na kupko.....a dokonca sme boli dva krát spolu pri mori.....počas manželstva sme neboli nikde..........a tvoja maličká bude väščia,bude to s nou lahšie,aj niekam isť,užiť si.

nina41
10. črc 2010

@sny môžeš si požiadať o vyživne aj na seba,