Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

lizatko1009
11. črc 2010

ahojte baby tak 30 jula mame sud, take voloviny popisal do vyjadrenia, ze dovidenia, este ked sme boli spolu popytal rodny list maleho, ze chce ulavu na daniach a on zhrabol bonus na maleho a nic mi o tom nepovedal, teraz neviem ci mam nejaky narok na ten bonus ja, niekto mi hovoril, ze to patri tomu kto zaraba, ale ked nezijeme spolu, tak matke, viete mi poradit?

mamina31
12. črc 2010

lizatko1009 skus na sude ze pobera danovy bonus aby ti ho vratil alebo sa dohodnite medzi sebou .Alebo potom na danovy urad ze pobera danovy bonus a nech ho riesia oni,ale necakaj ze ho daju tebe.V podstate ak s vami nebyva na spolocnej adrese tak nema co danovy bonus na dieta poberat.

kveta
12. črc 2010

Kamoška mala podobný problém, že nejaké prídavky chodili jemu.. a polícia to normálne zaevidovala ako trestný čin, lebo zadržiaval peniaze patriace dieťaťu.. možno aj pri daňovom bonuse je to tak isto..

lizatko1009
12. črc 2010

tak neviem uvidime, on mne povedal, ze chce len ulavu na daniach, viac nic o nijakych peniazoch mi nepovedal, az teraz socialna kuratorka sa ma nato pytala. mam sto chuti mu to vyzvonit, ale necham si to az na sud.

andromeda73
20. črc 2010
andromeda73
20. črc 2010

Ahojky chtěla jsem se zeptat pokud někdo bude vědět byvalí mi na kluky platí pouze polovičku výživného a podat na něj trestní oznamení nemůžu jelikož posíla alespon něco má to i exekučně nemocenskou bere 1/2 roku přes 11.600kč a vyživné má platit 4200kč nevím jak už na něho uřady tvrdí že si musím počkat jestli nastoupí do prace s tím že mu zbýva dost peněz tak by měli posílat určenou častku a ne pouze půlku je možné podat oznamení soudu pro dluh a vyživném i kdyby neměl anni korunu je mi to jedno když se o ně nezajíma měl by alespon platit co klukům naleží ...Už mě to rozčiluje že zakony za nic nestojí a jsou spíše proti matkám ktere se o děti strarají na celý uvazek...

andromeda73
20. črc 2010

@denisa.ojo http://www.mesec.cz/clanky/jak-vymoci-alimenty-... bohužel nemám s tím to zkušenosti ale snad vám to pomůže

andromeda73
20. črc 2010

hezký den

dajna11
27. črc 2010

ahojte baby. chcem si podať o zvýšenie výživneho na dcerku,ale ex pracuje v zahraničí aja neviem kde a u koho ako...a na kuratele mi povedali že by bolo najlpešie to vedieť,že aj bude problém ho kontatkovať aby sa dostavil na pojednavanie kedže je vonku. ako zistiť kde robí?on mi to asi nepovie.ja neviem,ved aj oni na úradoch by to mali vedieť zistiť a to skor ako ja fyzic,osoba.

andzi
27. črc 2010

@dajna11 s tým sa netráp, jednoducho návrh podaj a súd si zistí jeho pobyt cez ministerstvo zahraničných vecí.

dajna11
27. črc 2010

@andzi dakujem ti pekne.lebo toto mi povedali že ked neviem kde robí tak to pojde ťažko.ale ved to nieje moja starosť toto zisťovať.ked s ním nekomunikujem tak nemám ako. vraj aby sa ho dcera opýtala ked bude u neho kde robí....no to je rda.to nieje divné,už len ju by to zaujimalo. dohodnuť sa s nim nedá,na vyšše neprispeje ani cent,tak pojdem to podať a oni nech zisťuju kde je zamestaný.

andzi
27. črc 2010

@dajna11 súd zisťuje zamestnávateľa cez Sociálnu poisťovňu, inak povedané, na súde majú prístup k databáze všetkých poistencov Sociálnej poisťovne, tam jednoducho zadajú meno, priezvisko, dátum narodenia a rodné číslo a vylustruje im zamestnávateľa. Takže sa neobávaj.

dajna11
27. črc 2010

@andzi myslela som si že cez sociálnu poisťovnu to bude musieť súd zistiť,lebo ked som aj vymáhala dlžné výživne cez exekutora tak on čakal na povolenie od súdu aby to mohli v poisťovni zistiť,ale nakoniec to súd zamietol.

dajna11
27. črc 2010

@andzi dakujem ti velmi za odpoved.

mamina31
28. črc 2010

Ahojte cchela by som si podat o zvysene vyzivne pretoze starsia ide do novej skoly a ten zoznam co budu potrebovat je ... ☹ ex nie je ochotny cokolvek kupit naviac aj tenisky co jej kupil si musela nechat u neho.Ale chcem sa spytat ja viem ze ma dve zamestania jedno robi oficialne a to druhe nacierno a vsade si zarobi pekne peniaze.Je mi jasne ze ked bude mat dolozit papiere tak s tej druhej neda.Mozem do ziadosti o zvysenie napisat ze ma dve prace a tu druhu na cierno???dakujem

dajna11
28. črc 2010

@dajna11 a ešte by som mala otázočku.ked som volala na kuratelu tak som povedala že som znov vydatá a čakáme bábo a ona povedala že aj to sa berie ako dovod na to aby som si podala o zvýšenie,lebo že sa u nás v rodine menia podmienky,lebo budem mať na dalšie dieťa vyživovaciu povinnosť. nepochopila som to dobre,lebo ved na nu má vyživovaciu povinnosť moj manžel,to ssa netýka ex. ako to je?

dajna11
28. črc 2010

@andzi a ešte by som mala otázočku.ked som volala na kuratelu tak som povedala že som znov vydatá a čakáme bábo a ona povedala že aj to sa berie ako dovod na to aby som si podala o zvýšenie,lebo že sa u nás v rodine menia podmienky,lebo budem mať na dalšie dieťa vyživovaciu povinnosť. nepochopila som to dobre,lebo ved na nu má vyživovaciu povinnosť moj manžel,to ssa netýka ex. ako to je?

didiana333
28. črc 2010

@dajna11 aj ty máš vyživovaciu povinnosť a ked budeš mať dalšie dieťa,tak už aj voči nemu...tak sa ti vyž.povinnosť zdvojnásobí.A stále máš len jeden príjem,tak od ex môžeš žiadať zvýšenie,lebo živ.uroven pre staešie dieťa by sa mala zachovať.Tak nejak to je.

dajna11
28. črc 2010

@didiana333 hej?ja to nechápem,lebo som bola v tom že ved ked budem mať druhé dieťa ano,mám aj na to vyživovaciu povinnosť ale spolu so mnou aj manžel,ktorý teraz vlsstne nemá vyživ,povinnosť voči staršej dcere.že teda aj ked budemna MD a príjem ja osobne budem mať menší,bude so mnou manžel ktorý má nejaký aký ten príjem...je to iné ako ked som bola sama alebo by som bola sama na dve deti.ja sa v tom nevyznám.

start
29. črc 2010

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli je rozdíl při vymáhání "běžného" výživného (to BM platí) a dlužného výživného (mám uvedenou výši i způsob splácení v rozsudku, ale ex dluh nevím proč úplně ignoruje). Patřím mezi ty šťastnější z vás, můj ex pracuje jako zaměstnanec, vím kde, má pravidelný příjem - vyřešila by to exekuce z platu? Mám strach, aby pak zase nepřestal platit řádné výživné... nemáte zkušenost? Díky!

mamina31
29. črc 2010

nikto mi prosim nevie poradit???? ☹

krasnulka
29. črc 2010

@mamina31-jasne ze mozes, sud bude musiet pojednavanie odrocit a neho si overit...a keby sud na to neprihliadal, tak si za tou jeho druhou pracou stoj ze ju ma, a ked mas este svedka ze ma dve prace tak ven s nim...moze to potvrdit....poznam jedneho sviniara ktory zatajil druhu pracu a jeho ex si vydupala svoje

krasnulka
29. črc 2010

@start - požiadaj exekutora o zrazky zo mzdy, ked nepomoze, daj to policii ako trestne stihanie za neplnenie si vyzivovacej povinnosti a potom ti to vysoli naraz...

krasnulka
29. črc 2010

@andromeda73 - ahoj, to je zaujimave, lebo my mame s manzelom taky isty problem s jeho ex-tiez jej neplati,ale na to mame velmi vazne dovody....Jeho ex poziadala exekutora na strhavanie zo mzdy vyzivne + dlh po 1000sk mesacne. Ked mu to nebolo strhnute ta podala na policiu trestne oznamenie za neplnenie si vyzivovacej povinnosti a policajti to museli ihned riesit. Nie je pravda,ze a plati nieco, tak nanho nemozu. Poziadaj o trestne oznamenie prokuratora, on na to dohliadne...prave tym prechadzame, tak viem co vsetko sa da...

krasnulka
29. črc 2010

@lizatko1009 -viem ti poradit...staci ak nahlasis u neho v praci ze nezijete spolu v spolocnej domacnosti a danovy bonus mu zoberu a pokial ty pracujes tak si on poziadaj vo svojej praci a este k tomu od tej doby co spolu nezijete ta nemu to strhnu z platu a tebe to vratia. Ak nepracujes, danovy bonus ajtak nebude dostavat,ale ani ty nie...ale tvoj terajsi manzel ho poberat moze,ak sa v jeho praci preukaze vasim sobasnym listom a rodnym listom tvojho dietata.

lizatko1009
30. črc 2010

@krasnulka dakujem velmi pekne zajtra no uz dnes rano mame o 8:30 sud, niesme manzelia, ale nezijeme uz spolu a on je zivnostnik a ked pojdem na danov urad? a ked uz mi neposlal na maleo 3 mesiace nic mozem podat na neho trestne oznamenie? on sa na sud nedostavi on sa mi aj smial ze danovy zhrabne este len 1000€. ze to patri jemu, lebo pracuje.

drzte prsty.

imarikai
30. črc 2010

@lizatko1009 že patrí jemu nemal na to nárok ked spolu nežijete a dokonca mu museli dosť daní vraciať ale to by si mu musela dať papier že si na RP potvrdenie nám to robí každý rok okolo 20 000 sk čo vracajú dane ak si vydatá nech si to uplatní on aj moj druhý muž to berie na dcéru ktorú mám s prvého manželstva

krasnulka
30. črc 2010

@lizatko1009 no ja myslim ze ci si teraz vydata-tem muz by mal narok na danovy bonus...nemyslela som ex ako manzela🙂 mozes ist aj na danovy urad, tam by si to mali vsetko zistit a vybavit. A ked ti neposlal peniaze na maleho tak nanho podaj trestne oznamenie za neplnenie si vyzivovacej povinnosti, policia to musi bezodkladne riesit, tak sa nenechaj odbyt. Ale nemaj strach,on sa dosmeje. Ked sa nedostavy na sud ta bude platit sudne trovy a to nie je malo...kamoskyn byvali sa nedostavil na sud kvoli vyzivnemu a musel zackavat 50.000sk za trovy. A ten bonus mu strhnu a bude ho musiet vratit statu, lebo ja som toto iste mala pred rokom kvoli svojmu ex a davali sme ho na mojho manzela, takze on sa moze smiat kolko chce, ajtak mu to nepomoze. Len si za tym musis stat a nenechat sa nikde odbyt.

lizatko1009
30. črc 2010

@imarikai v pondelok sa zberam na danovy, len neviem co tam mam povedat.
@krasnulka ale jeho este sud nezaviazal, ze mi ma platit, tak mozem aj tak podat trestne oznamenie? no dnes sa na sud nedostavil dostal pokupu vo vyske 100€, ze sposobuje frustraciu mne aj malemu, sud odrucili na 20 septembra cize sa nacakam znova 2 mesiace bez koruny od neho. nie niesom vydata nezijeme spolu uz 5m.

krasnulka
30. črc 2010

@lizatko1009- no vyborne, ale si trufa...tak ked ho este sud nezaviazal tak podat trestne oznamenie nemozes,lebo musis mat doklad o urcenom vyzivnom a to len od sudu. A dufam, ze ked si pisala navrh na vyzivne tak si ziadala vyzivne od narodenia-pospiatku. To ti bude musiet vysolit naraz a ked nezaplati do tej doby pokial si ty urcis datum do kedy chces peniaze tak potom to mozes ohlasit policii ako trestny cin. Ale ty ked nemas este urcene ziadne vyzivne, tak nemozes ziadat ani nahradne vyzivne na socialke☹