Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

ivana80
25. kvě 2010

a to co je za blbost ze ze zrazu ty mozes zivit svojho syna ale pri tvojho manzela dietati by sa vychadzalo ak by si bola zamestnana aj z tvojho prijmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krasnulka
25. kvě 2010

Sudca povedal: moj manzel ma vyzivovaciu povinnost voci svojmu dietatu s 1.manzelstva a nasmu spolocnemu. na nu mu urcil sud 3000sk vyzivne, musela som preukaza aj svoju matersku. Ked sa pytal, ze kto ma vyzivovaciu povinnost na len moje dieta, tak mu sudca povedal ze ja-a to z tych pridavkov a na nase spolocne dieta poberam matersku. Z jeho platu t.j. z 15000 mu z prace strhaju pozicky, ktore ma s 1.manzelkou a vsetky plati om-teda my a to je okolo 4500sk. Cize z jeho vyplaty nam ostava cca 11000sk,ale to sud nezaujima, pretoze pozicky sa do toho nezahrnaju. On pocital vyzivne z celkoveho prijmu, to je z tych 15000 a este odpocital nase poplatky, to je okolo 7000sk na byvanie. Cize 7000byvanie, 3000vyzivne a z vyplaty nam ostava 1000sk a sud na to povedal, ze vyzivne voci dietatu je prednejsie ako vyzivne medzi manzelmi. takze mi budeme zit ako zobraci, ale jeho byvala si za 3000mesacne vypaluje zobak, chodi po diskotejkach a slope. A moj manzel chodi po "fuskach" aby nas uzivil. Spravodlivost na bode mrazu.

ivana80
25. kvě 2010

a ty na svoje dieta z predchadzajuceho vztahu nedostavas nan vyzivne od byvaleho partnera??

krasnulka
25. kvě 2010

dostavam,ale my to mame na dohodu-80 eur mesacne,lebo keby som to dala sudom, tak by som ten prijem musela dokladovat aj na sude na vyzivne na jeho dieta. A nedovolim, aby ta jeho byvala leniva sv..a mala este aj z penazi na moje dieta uzitok.

ivca82
25. kvě 2010

krasnulka a nemôžeš si teda žiadať výživné na vaše spoločné dieťa? Lebo potom by to bola časť, na ktorú by vám súd nemohol siahnuť myslím. Teda keď vám sudca povedal, že vyživovaciu povinnosť máš voči vášmu spoločnému dieťatu iba ty ako som správne pochopila, pretože to je podľa mňa teda poriadna hlúposť, vyživovaciu povinnosť majú obidvaja rodičia na spoločné deti.

krasnulka
25. kvě 2010

Ja mam 2 deti. Syna s prveho vztahu a teraz dceru z manzelstva. Na syna mam vyzivovaciu povinnost ja, lebo manzel nie je jeho bio otec a na nasu spolocnu dceru poberam rod.prispevok. Takze z manzelovej mzdy mu vypocitali 3000vyzivne, pretoze to je prvorade a prednejsie ako vyzivne voci manzelom.

ivana80
25. kvě 2010

krasnulka..cize to vyzivne 3000 sk co mu vypocitali, to je akoze vyzivne na vase spolocne dieta????????

krasnulka
25. kvě 2010

Nie 🙂 je to zlozite. Ja mam jedno svoje a on ma dceru z 1. manzelstva. My dvaja mame spolu tiez dceru. Cize obaja mame 2 deti, ale len jedno je nase spolocne. A na to jeho prve mu vypocitali 3000sk.

ivana80
25. kvě 2010

krasnulka..
no dobre ale ako beru do uvahy to vase spolocne????vsak aj to musite zivit...tak ako vam mohli vypocitat 3000sk>?

krasnulka
25. kvě 2010

@ivana80
na nase spolocne mam ja matersku. Cize malu mam z coho zivit. Na maleho poberam pridavky-teda len tie mame podlozene takze aj maleho mam z coho zivit a ja a moj manzel ich nezaujima, deti su prednejsie. Preto nadavam na tie dnesne zakony a sucov, ktory z pracujuceho otca tahaju peniaze aj ked ich ma malo a z matky dietata ktora odmieta ist do prace, pretoze "naco" vsak ju zivia rodicia a alimenty tak ta je na sude chudiatko, ktore je na socialke.

ivca82
25. kvě 2010

Krasnula ale aj na vaše spoločné dieťa majú obidvaja rodičia vyživovaciu povinnosť, čiže aj ty s rodičovského a rovnako aj tvoj manžel so svojho platu, rovnako ako na má vyživovaciu povinnosť voči dcére s 1.manželstva!!!

ivana80
26. kvě 2010

krasnula...
presne ako pise ivca82, ze predsa vyzivovacia povinnost voci vasmu spolocnemu dietatu nemoze byt predsa zabezpecena iba materskou!!!!vsak matersku poberas iba ty!!a co tvoj manzel?????on ma tiez vyzivovaciu povinnost voci vasmu spolocnemu dietatu, a to sudy nezaujima???????

krasnulka
26. kvě 2010

@ivca82
@ivana80 Ja neviem ako sudy u vas, ale u nas v Skalici je to na hlavu padnute. Dnes nam prisla posta, skoro nas porazilo ked to bolo zo sudu, ze jeho ex chce vyzivne aj na seba. Nej nestaci, ze za nu platime pozicky-teda ich spolocne, taha nas po policii a exekuckach kvoli vyzivnemu, manzel je mesiac nezamestnany a ona si s drzostou zaziada vyzivne na seba vo vyske 50 eur. Toto je uz fakt moc. A ja som pisala len to, co nam na sude povedali. Vsak to este neskoncilo, to za 3 mesiace maju dalsie sedenie a teraz na druhy mesiac este aj to vyzivne na nu. Neviete, ako to je s tym vyzivnym na rozvedenu manzelku? Budeme musiet aj na nu platit? Vsak toto je uz nenormalne co nam ona robi. Vobec neberie ohlad na to, ze my mame doma 2 malolete deti na jednu matersku a biedny plat-teraz uz ziadny ale ona si hviezda pobera nahradne vyzivne v sume 3000sk, pridavky 600sk a ze si podala aj ziadost o hmotnu nudzu ale to este nema vypocitane...Na to ze je sama s deckom a byva u rodicov ma pekny prijem, ked jej my este k tomu posielame 1000sk a mame nic neplati-vraj nema z coho.

ivca82
26. kvě 2010

@krasnulka ak to je v prípade výživného na exmanželku teda neviem, viem že sú prípady, kedy sa to môže priznať, myslím, že prinajmenšom pokiaľ je žena na MD resp. RD, ako to je potom neviem. V tomto prípade, ale celkovo keď vás takto ťahá po súdoch by som to minimálne konzultovala s právnikom. Chápem, že právnici sú drahí, len keď to je takto, ako píšeš, je to najrozumnejšie riešenie, popýtaj sa aj známych, či niekoho dobrého nepoznajú. Sami sme sa s mojim priateľom ťahali po súdoch, teda jeho ex, nebol rok, čo by sme minimálne 1x nemali súd, či už kôli výživnému, zmene priezviska, rozdeleniu BSM v posledný deň, kedy to bolo možné, aj keď si majetok rozdelili skôr, nebolo nič na papiery,takže si to pýtala ešte raz, zrazu sme zistili, že sme si mali odkladať všetky doklady a bločky o tom čo sme kedy deťom kúpili, keďže tvrdila, že deťom nič nekúpime čo potrebujú,a súd jej samozrejme vyhovel. Len keď sme si zohnali dobrého právnika a zmenil sa sudca, konečne sme sa aj dočkali, že súd bol objektívny!! Zrazu sa ukázalo, že sa dá opýtať aj druhej strany ako to vlastne je! Odvtedy máme pokoj, neboli už ani problémy so stretávaním sa s priateľovými deťmi...

krasnulka
26. kvě 2010

@ivica82 dakujem za radu,nad tym pravnikom by sme naozaj uvazovali, a myslim ze u nass by mal byt taky, ktory pomaha rodinam v hmotnej nudzi, no neviem to iste. Ked sa ta este mozem opytat na to BSM ako ste dopadli-ak by ti nevadilo ze som zvedava, lebo my sme tiez dali navrh na rozdelenie BSM a islo tam hlavne o pozicky, pretoze po ich rozvode ostali vsetky manzelovi a teda my ich platime a ziadali sme v navrhu a rozdelenie poziciek a o vratenie sumy co bolo 40000sk za to, ze za rok a pol co platime pozicky len my zaplatili sme 80000 a z toho od nej ziada polovicu. tak by som chcela vediet, ci nam to sud priklepne alebo jej neda platit ziadne pozicky, pretoze ona je chudatko na socialke.

ivana80
26. kvě 2010

krasnulka..
mozes poziadat na sude o zmenu sudcu....na to mas pravo!!!urcite by som to urobila v tvojom pripade!!!!lebo zjavne vas sudca je zaujaty....

ivca82
26. kvě 2010

@krasnulka to si myslím aj ja so zmenou sudcu 😉 a máš IP

samika
26. kvě 2010

ahojte, viem mi prosím niektorá z vás poradiť ohľadom výživného? vo februári tohoto roku súd zaviazal otca dieťaťa k plateniu výživného. vo februári, teda prvé výživné poslala a od vtedy nič. môžem po troch mesiacoch neplatenia podať trestné oznámenie? kde sa podáva a ako ho spísať?srdečná vďaka za pomoc

samika
26. kvě 2010

,,poslal" 🙂

dajna11
27. kvě 2010

samika....chod za exekútorom,tam podaj žiadosť...neplatí sa nič.ten to podá na súd....

samika
27. kvě 2010

dajna ďakujem 🙂 a to môžem ísť za hoci ktorým exekútorom, ktorého si nájdem napr. na nete?

dajna11
27. kvě 2010

ano. keby si chcela od štátu náhradné výživné,tak musíš čakať kef ti nezapaltí po sebe tri mesiace,ale ak chceš podať na exekúciu...to možeš aj ked ti nezaplatil len mesiac. nejakého si najdi...ja som bola tiež len čo som našla v zlatých stránkach,šla som tam,musela som mať rozhodnutie zo súdu..orazene a právoplatné...teda jeho riadne overenú fotokopiu,rodný lsit malej,tiež overneú kopiu a na papieri napísané presne za ktoré mesiace a kolko mi nezaplatil.oni mi tam dali predtlačene tlačivo...ako žiadosť o exekuciu,to somvyplnila,to ostatne doložila a bolo......šlo to na súd.

krasnulka
28. kvě 2010

@dajna11 my mame skusenost s exekutorom aj ked kazdy mesiac plati manzel vyzivne, nie sice v plnej vyske ale plati. Cize exekutora mozes poziadat aj ked plati, ale staci ak ma voci tebe nejaky dlh.

krasnulka
28. kvě 2010

@samika
ak potrebujes radu,napis IP a ja ti napisem cely postup ako mas pokracovat. My sme to vsetko zazili a este stale toto prezivame.

suzanna
16. čer 2010

Ahoj,
chci se zeptat zda nekdo nevite,zda je ex manzel povinny platit alimenty,kdyz nema zrovna pres zimu praci.
Muj ex v zime nepracoval a neposilal mi 7 mesicu alimenty ,ale ani mi nesdelil,ze nepracuje, proste prestal najednou platit....ted se s nim soudim...

dajna11
16. čer 2010

platiť musí,...či prácu ma alebo nie.....jednoducho dieťa sa musí z niečoho živiť a je to jeho povinnosť!!!

suzanna
16. čer 2010

dajna dekuji ti moc 😉 on u soudu porad tvrdi,ze nemel praci,tak jsem se jen chtela zeptat ci mu to projde...ja sama bydlim v zahranici a v Cr me zastupuje advokat....s kterym nejsem moc spokojena. 😒

dajna11
16. čer 2010

no aj my ked sme sa rozvádzali ex nebol zamestnany....bol po liečbe na psychiatrii a takže bolo málo pravdepodobne žeby aj začal v blizkej dobe robiť......ale platiť musí. ked sa nedohodnete a nemal by príjem,tak musí to minimum...ale musí!!! u nás je to minimum nejakých 750sk....teda teraz máme eurá🙂))

suzanna
16. čer 2010

dajna jsem rada,ze to vim...on je znovu zenaty a ma dite a tvrdil,ze by nemeli z ceho zit....ale na svoje 3 deti by taky nemel zapominat....jsem zvedava jak mi to dopadne zazadala jsme si i o zvyseni,protoze jsme se rozvadeli,kdyz deti byli na zakladni skole a ted jsou dve na stredni a nejstarsi na vysoke,tak snad by to meli zvysit.

dajna11
16. čer 2010

no myslím že ano....zmenili sa podmienky,deti sú väčšie,škola,cestovanie,krúžky. vyživovacia povinnosť má prednosť pred všetkým...úvermi,požičkami...to súd nezaujima. prvoradé sú deti!!!!