Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

alexandra
4. dub 2008

Mozes ale poziadat o prispevok na niektore vydavky nevydatej matky spojene s tehotenstom a zalahnutim, ludovo povedane, na vybavicku.. Skus sa ale dohodnut s otcom dietata, ak je to mozne 🙂

mima3114
9. dub 2008

caute baby.zajtra mam pojednavanie na sude s ex ohladom vyzivneho.neviem preco ale som z toho hrozne nervozna.a hlavne z toho,ze sa budem musiet pozerat na toho idiota hnusneho.bude sa tam bavit na doleziteho inteligenta a ja tam zrusim nervy ak bude kecať nejake somariny ako on vie.bude sa na tomto sude preberat aj to,ci ma zaujem stratvat sa s malym?lebo on povedal,ze ho nikdy v zivote nechce vidiet.tak ja to tam poviem na tom sude.
ako prebieha taky sud?som z toho nervozna.

alexandra
9. dub 2008

mimi hlavne dychaj, nic ine Ti nepomoze. Kde to mas?

mima3114
9. dub 2008

ten sud sa bude konat vo svidníku

alexandra
10. dub 2008

Tak ako si dopadla?

anielik9
28. dub 2008

Pekny den Vam zelam ....chcela by som sa opytat,ci nahodou nemate niekto skusenost ,ze ako to funguje ,ked mojho exmanzela (obcana Rakuska ) vezmu do vykonu trestu koli neplateniu vyzivneho ,kto mi bude to vyzivne platit? Velmi pekne vam dakujem 🙂

alexandra
28. dub 2008

anielik9 skus napisat do sekcie paragrafy.

alexandra
28. dub 2008

prepac, myslela som pravnu poradnu s fundovanym clovekom, napriklad na babetko.sk/forum

skuli
2. kvě 2008

anielik9-Ahoj,Ten můj bývalý byl taky zavřený kvůli toho,že mi neplatil.Posílali mi to pak z věznice,ale až po určité době,když tam začal pracovat.A byly to směšné částky 😠 Ale jak je to,když je otec cizinec,to teda nevím.

suzana121
3. kvě 2008

Mam otazocku z 22000sk kolko mozem pitat vyzivne ak nemaziadne povinosty a byva u rodicou dakujem???? 🙂

daania
3. kvě 2008

Skuli,

môžeš mi prosím preposlať ten návrh na exekúciu? Dík. Veľmi by mi to pomohlo.
daania@azet.sk

alexandra
4. kvě 2008

suzana pytat mozes kolko chces, kolko Ti prisudia je vec sudcu a tiez zalezi od toho, aku mas zivotnu uroven Ty. Podla mojho nazoru by bolo mozno vhodne napisat do navrhu 5 tisic a uvidis kolko to nakoniec bude.

suzana121
5. kvě 2008

Dekuju nevim ci sa zohladnuje ze platym elektriku a plyn 🙂 coz je tych 5000t co mamm dostavat

alexandra
5. kvě 2008

Co sa zohladnuje je na sudcovi, no zakon hovori, ze vyzivne na dieta je nadradene ostatnym vydavkom, teda az ked je z urcitej sumy uspokojene vsetko, co dieta potrebuje, zohladni sa aj ostatok, teda vydavky na byvanie, uvery a podobne. Maloktory sudca to tak vsak naozaj rozhodne.

suzana121
5. kvě 2008

ved to

suzana121
5. kvě 2008

5000 som mislela rodicovsky prispevok 🙂 dufam ze aspon 3000 t nam priklepne lebo on neplaty uz nic a byva u rodicu takze to ho nepolozi 🙂

suem
5. kvě 2008

Suzana nehnevaj sa, ale tie pravopisne hrúbky tak bijú do očí, že mi nedá nereagovať.
Občas prekontroluj čo napíšeš. Viem, že ide o obsah, nie o formu , ale predsa ...

suzana121
12. kvě 2008

🙂 no ide o obsah

suem
12. kvě 2008

😒

martina.d.
14. kvě 2008

Susana 121, vidím v PASe, že bábätko len čakáte, takže by bolo najlepšie žiadať po narodení dieťaťa. Zatiaľ si môžeš žiadať na seba.A môžeš rodný list doplniť dodatočne. To, že býva u rodičov sa berie, že aj on musí prispievať na domácnosť, v ktorej býva, či je to u frajerky,rodičov, alebo kdekoľvek inde. Oni mu na to môžu dať aj čestné prehlásenie. Tak sme to riešili aj my.

denisa.ojo
9. čer 2008

Zdravím všehcny z Liberce.... 😉
mám dotaz..ex mi neplatí od prosince výživné,které má stanovené soudem.Bohužel se vrátil do zeme svého původu a tou je Afrika.Dnes jdu podat trestní oznámení,ale mám obavy,že to bude asi tak všechno.Není někde uzákoněno,že by mi alíky platil stát a vymáhal je na něm?Nebo se mám spolehnout na policajty,že v tom budou něco konat a bude to mít výsledek?
Už jste se s tím někdo setkal?
Díky a přeji hezký den 😉 🙂

smardik
9. čer 2008

katmi: no nevím já myslím že si matka i v těhotenství může o peníze žádat, někde v zákoně jsem to četla ale musela bych to najít

lukin
9. čer 2008

denisa: Jo, může to platit stát a pak to vymáhá po něm. Takže to trestní oznámení klidně podej a poptej se na soudu, co a jak.

denisa.ojo
9. čer 2008

lukin:a to že podám trestní oznámení stačí?nebo u soudu se ještě něco dál podává? 😉

lukin
9. čer 2008

denisa: Tak to přesně nevím, ale poptej se normálně na podatelně nebo na informacích. Od toho tam jsou, aby poradili.

tulejova
15. lis 2008

😎

enee
25. lis 2008

ahoj, právě jsem přidávala příspěvek k zvýšení výživnho a podplacený soudce, myslím že by vás to zajímalo 😅

ada32
26. lis 2008

denisa kedysi sa takito chlapi vyhladavali cez cerveny kriz.
mali sme tento pripad v rodine.nasli ho az po dlhej dobe,ale potom mu to spocitali.

bila.pani
26. lis 2008

Ahoj,
prosím Vás o radu.
Po rozvodu bývalému manželovi vyměřili 2000 vyýživné a 1600 splátky výživného po dobu trvání soudu. Zaplatil však jen třikrát Podávala jsem trestní oznámení na policii,a po půl roce jsem z něho vymohla jen jednu splátku.Ted je tomu rok,co zase neplatí.Kam se obrátit? Zase na policii?

emjee
27. lis 2008

zajo79 • 1d, 33tt • Včera v 19:40
Ahojte maminky,

nemate nahodou skusenost, aku ciastku z vyplaty zo zakona je povinny tatinko davat exmanzelke na svoje deti?

Viem ze dieta ma pravo na taky isty zivotny standart ako jeho rodic...tak by ma to zaujmalo, nech viem v akej ciastke sa mam pohybovat... Chcem zaziadat o zvysenie. A pripadne...viete poradit ako by malo take zvysenie vyzerat?

dakujeeeem

ajka27 • 2d, 12tt • Včera ve 20:21
ahoj ja som čerstvo po rozvode, moj ex sa dal zamestnať úmyselne na minimálnu mzdu, teda vždy tak zarábal a ostatok dostava načierno a aj tak mi sudkyňa schválila výživné na jedno dieťa vo výške 4000 sk lebo sme mu dokázali čierny prjem ... teda to že to dostáva , ale závisí to od sudkyne ale aj jeho príjmu, je to idividuálne, kamoške z minimálnej mzdy exmanžella vyčíslili výživné len 2000 sk na dieťa, teda 4000 mu strhávajú a on dostáva vraj len 4500 mzdu, tak neviem či som ti poradila.
Držkaj sa

zajo79 • 1d, 33tt • Včera ve 20:49
ked sme sa rozvadzali, tak zarabal minimalne 35tisic.. vtedy sme sa dohodli ze mi bude davat 4tisicky, sam povedal ze by mu vyslo ovela viacej, ale ze ked bude maly nieco potrebovat, tak mu bez problemov kupi...

Po dvoch rokoch to uz nieje pravda, ked ho poprosim, ze maly potrebuje povie ze nech mu kupim sama...ze nema cas...tak by som bola rada vedela naco vsetko ma maly narok.

Netrufnem si tipnut kolko zaraba teraz, lebo sa mu myslim dost dari...takze ani neviem kolko si mam pytat, ale nieco by som od brucha strelila, len by som potrebovala vediet kolko z platu mozem ziadat.

A zavazi nejako u sudu, ze byvam s priatelom a cakame spolu dieta? Cize tym padom ja nemam zamestnanie a budem mat vyzivovaciu povinnost na dalsie dieta.

Daaakujem za rady a reakcie.

zajo79 • 1d, 33tt • Včera ve 20:51
a ako zistim kde vsade je zamestnany? myslim ze okrem jednej roboty ma este jednu,tiez dost dobre platenu....

podla rodneho cisla v socialnej poistovni to nezistim????

expertka8 • Včera ve 20:56
...sud si vyziada potvrdenie o vyske mzdy mangela u jeho zamestnavatela....
...takze "na skryvacky" sa hrat neoplati

... vyska vyzivneho sa urcuje na zaklade -
- schopností, možností a majetkových pomerov, pričom dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni svojich rodičov.
-Pri určení rozsahu vyživovacej povinnosti rodičov súd prihliada na to, ktorý z rodičov a v akej miere sa o dieťa osobne stará. Ak rodičia žijú spolu, prihliadne sa aj na starostlivosť rodičov o spoločnú domácnosť
-Pri určení výživného prihliadne súd na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti a možnosti povinného. Na schopnosti a možnosti povinného prihliadne súd aj vtedy, ak sa povinný vzdá bez dôležitého dôvodu výhodnejšieho zamestnania alebo nejakého majetkového prospechu.
-Ak to majetkové pomery povinného rodiča pripúšťajú, možno za odôvodnené potreby dieťaťa považovať i tvorbu úspor zabezpečujúcich najmä prípravu na budúce povolanie.

expertka8 • Včera ve 20:59
Rodič, ktorý má príjmy z inej než závislej činnosti (teda nie z pracovného pomeru) podliehajúcej dani z príjmu (sem patria najmä príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, z prenájmu, príjmy z kapitálového majetku, príjmy z cenných papierov, z príležitostných činností...) je povinný súdu preukázať svoje príjmy, predložiť podklady na zhodnotenie svojich majetkových pomerov a umožniť súdu zistiť aj ďalšie skutočnosti potrebné na rozhodnutie sprístupnením údajov chránených podľa osobitného predpisu.
Súd teda neberie do úvahy len príjmy ktoré povinný preukáže, ale posudzujú sa i jeho majetkové pomery.

zajo79 • 1d, 33tt • Včera ve 21:15
a ako sud vie ze nieco nezamlci???

ajka27 • 2d, 12tt • Včera ve 21:20
no ja som mu to dokázala, on kedysi to dostával na takom lístku takže som mala dôkazy a ja som to vlastne predložila aj súdu rovno na rozvodovom konaní a ona to vzala