Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

helenca
6. říj 2010

a presne o tomto som pisala..ze je to nespravodlive...
nechapem naozaj tie sudy ako mozu takto pristupovat..
a co ak ten chlap uz ma deti s novou manzelkou>?>>>> voci tym akoze nema vyzivovaciu povinnost!!no podal nasich sudov v mnohych pripadoch asi nie..to tak vypada bohuzial:(

mel23
6. říj 2010

Spravne ja s rodicavskeho som musela zivit 4 ludi a tahat domacnost sama lebo muz musel platit na deti s minuleho manzelstva vsetky peniaze co mu prisli.Ale to ze ma manzelku na materskej a dieta to ich nezaujimalo iba to ze jeho prvorodena musi chodit na kruzky/na ktore ani nechodi/ a ze jej matka musi kupovat na mesiac oblecenie za 2500 SK a specialne jedlo lebo domace nema rada to hned brali do uvahy . Pritom je to vymysel aby si mohla kupovat cigarety

helenca
6. říj 2010

mel23
iank je to sila ze na tom sude to normalne aj preslo!!!!!!! ja to fakt nechapem...
a ked argumentoval ze musi zivit aj dieta v druhom manzelstve tak sud co na to/?????
to je brutalna nespravodlivost!!

mel23
6. říj 2010

Kedze je zdrave a ja dostavam matersku tak moze kludne platit take vyzivne,ale aspon o nieco mu znizili ale nie na minimum

helenca
7. říj 2010

mel23

tak ale super ze vobec mu znizili....niektori nedosiahnu ani to..

mel23
7. říj 2010

Ved hej ale ked clovek ma kazdy mesiac cakat papier zo sudu kvoli zvyseniu,lebo sme ju obrali o par cigariet,tak to nie je bohvie co.Este pockat zopar rokov a mame pokoj 🙂

krasnulka
7. říj 2010

@mel23 ahoj, mozem sa ta spytat, o kolko vam znizili vyzivne? Sme tiez v tom tak nevieme,co nas bude cakat

mel23
7. říj 2010

O 1900 SK viac uz nechceli,ze nech si najde dobru robotu alebo nech ide do zahlanicia

diabolico
8. říj 2010

Fúúúha tak to blahoželam mel23 ešte som nepočula aby takto znižili výživne. Aj nám ide súd o vyživne (zniženie) tak dufam že to dajú aspon na polovicu platime 100eur. Ja viem kazda si teraz poviete co je to 100eur ale aj ja mam dieta a tak isto chcem pre neho to najlepšie. Nechcem byt sebecka ale mna jeho dieta nezaujíma.

natali1985
8. říj 2010

Ahojte...mohol by mi niekto poradit?..v aprili sme z byvalim priatelom maly sud ohladom vyživneho na nášho syna...sud mu stanovyl platit 125eu mesačne...no pravdupovediac si platil ako chcel aj teraz mi nezaplatil za dva mesiace a na treti mesiac mi poslala jeho priatelka tych 125eu s tym že môj ex je vo vezeni,že mi platit nebude lebo nemá z čoho,a dokonca vraj jeho advokád podá žiadost na sud o zniženie vyživneho.....neviem čo mam robit....poradi mi niekto?

dajna11
8. říj 2010

@diabolico ale jeho by malo jeho dieťa zaujimať a tak by mal niečo predsa na neho prispievať nie?

mel23
8. říj 2010

@diabolico Muz platil 154 eur vyzivne a socialku dostaval 150 eur takze nebolo bohvie co vsetko tahat s mojej materskej
@dajna11 To je pravda ze by malo ho zaujimat svoje dieta ale ked matka brani v pravach otca o dieta je horsie.Moj muz by detom aj modre z neba zniesol ale ked prisla jeho dcera a pytala iba peniaze a ze nemaju z coho zit atd. ale hlavne ze smrdela od cigariet lebo jej matka fajcila a na cigarety mala.Alebo ked si mal prist pre dieta 2 krat do mesiaca a z toho bola dost casto chora aby nahodou nemala radsej otca ako matku aby si neprisla o vyzivne,ktore si uziva ona,ked by dcera chcela radsej byvat u otca.

krasnulka
8. říj 2010

@tin007 ahoj,chcela by som sa ta spytat, ako si myslela to ze cast pojde na uspory a zvysok na spotrebu. Ja som totiz bola pred 2 dnami na urceni vyzivneho, ex mal priemer 591 eur a mne urcili 120 vyzivne pre 3 a pol rocne dieta. Som na materskej z druhym dietatom a manzel ma prijem 475 eur. Podla mna je 120 eur na prijem ex velmi malo,no nepomozem si. Preto by som chcela vediet,ako je to s tyma usporama. Chcem si podat o pol roka o zvysenie aspon na 200 eur,ale neviem,ci mi to prejde s jeho platom. Vraj chudiatko chce zobrat pozicku na auto a na opravu domu. Podla mna,ked ma na to, aby platil pozicku na auto, moze mat aj na vyssie vyzivne. Dakujem za odpoved.

krasnulka
8. říj 2010

@diabolico 😉 tak tak, mna tiez nezaujima, ze moj manzel ma dieta z 1. manz., ja mam dve a kolkokrat nemozeme vyzit. Ale vidim, ze sudy to nezaujima.Nespravodlivost.

enilora
8. říj 2010

Ahojte chcem vás poprosiť o radu...Budem sa rozvádzať lebo som prišla nato že manžel má mimomanž.dieťa...Kolko by som mala chcieť výživné na 9r syna keď manžel má príjem okolo 550€ ja som rozmýšlala že 120€ by aj mohlo byť ok.čo si o tom myslíte...nie je to prehnané..?ďakujem

krasnulka
8. říj 2010

@enilora nie je to prehnane, ja mam 120 eur pre 3,5 rocneho syna a cim bude starsi, tym bude dostavat vacsie vyzivne. Na tvojom mieste by som ziadala 200 eur. Tolko som ziadala aj ja,sud ta ajtak stiahne a da,kolko uzna za vhodne

diabolico
8. říj 2010

dejna11 ked sa dieta nezaujma o otca prečo by sa mal on, chodi k nam teda zavola aby pre neho prišiel iba vtedy ked niečo potrebuje alebo ked ma nejaky sviatok a prečo asi???

diabolico
8. říj 2010

Krasnulka tak to poznam a velmi dobre a to mame len jedno dieta a je to z mesiaca na mesiac horšie, dufam aspon v to že ten rodičak zdvihnu aspon na tych 190eur.

enilora
8. říj 2010

@krasnulka ďakujem za radu..Ja som asi šibnutá ale nejako sa mi vidí 200€ vela no uvidím ako sa dohodneme s mužom teda ak sa vôbec bude dať s ním nejako dohodnúť.

krasnulka
8. říj 2010

@diabolico v to ja nedufam....ja som vobec rada, ze nam nechaju tych 164 eurovu almuznu a neznizia nam ju 😀

krasnulka
8. říj 2010

@enilora s chlapom sa dohodnut neda....s ex som sa pred pojednavanim chcela dohodnut na 150 eur,aj som vyhrazala,ze sa odvolam na krajsky ak tolko neurcia,no ale marne. Nechcel sa dohodnut.Nakoniec som dostala tolko, kolko bol ochotny dat maximum...ja debil som sa vzdala odvolania, co teraz banujem...ked bude mat dost penazi na platenie pozicky za auto, takze namiesto auta ma dost penazi na vacsie vyzivne. Ale mala som sudcu chlapa, takze som tak aj dopadla. Ale o pol roka podam znovu navrh zasa na 200 eur a snad potom 150 eur bude. A to som dokonca zdokladovala 200 eur vydavky na maleho ako je kozmetika, oblecenie, vitaminy a mala som od lekarky doklad,ze maly musi pravidelne dlhodobo uzivat probiotikum,lebo nechce jedavat tak aby mal probiotika na podporu chuti do jedla. No ajtak som dopadla na hov..a okrem toho + strava a obuv a ostatne oblecenie-zdokladovane som mala len zakladne.

enilora
8. říj 2010

@krasnulka Ako tak čítam mám sa vela čo učiť od teba...Ja ho chcem tak trochu"vydierať" že ak nám zo synom nenechá byt bez nároku na jeho polovicu tak porozprávam manželovi tej jeho milenky že chlapec o ktorého sa stará nie je jeho syn....Teda mu hrozí ďalšie výživné+kopecproblémov s tým spojených.
Už len potrebujem nejako super to spísať aby to bolo čo najlepšie..

krasnulka
8. říj 2010

@enilora no to by bolo zaujimave🙂 to by som zazit nechcela 😀 len ho dobre zoder nech plati a da maximum. Preco by si mala s dietatom trpiet za to, ze plodi tam, kde nema a hlavne ked nema. A nezabudni na vyzivne na seba. a ja sa ucim od mamiciek tu na MK a od manzelovej ex, to,co robi ona nam, je neunosne, tak budem robit aj ja mojmu ex a radit inym mamickam 😀 vsetko zle, je na nieco dobre 😀

enilora
8. říj 2010

@krasnulka ako je to s výživným na mna...Mám naň nárok?..prečo?

krasnulka
8. říj 2010

@enilora pokial nie si zamestnana tak ano...ak poberas socialku alebo nic tak mas narok,ak si zamestnana tak nemas. Jedine, ze by si mala taky prijem, ze by si zo synom nemala ziv. minimum.

mel23
8. říj 2010

@enilora pokial ste manzelia tak by ste si mali zit na rovnakej urovni a podla toho sud urci vyzivne aj ked robis.Ak by ste boli rozvedeni tak plati co napisala krasnulka.

krasnulka
9. říj 2010

@mel23 😀 aspon trochu sa snad vyznam,ked mame tolko preskakane 😀 😀

enilora
9. říj 2010

ďakujem za pomoc 🙂)

krasnulka
9. říj 2010

@enilora ak budes potrebovat poradit, ozvy sa, treba ti budem vediet poradit 😉

enilora
9. říj 2010

Jej si zlatá že si taká ochotná pomocť mi...povedz mi ako mám prekonať to že mi je manžela lúto ošklbať ho o velké výživné,byt a vobec rozviesť sa s ním.Vo mne sú akoby 2 ja 1 mi hovorí že by som bola blbá keby som s ním nadalej žila a to druhé mi hovorí že sa rozvádzať nemám ..a to aj napriek tomu že má dieťa s inou...hoci viem že asi ani jedna by so svojim mužom po takom čosi nezostala celkom ma to celé zožiera.ako stými pocitmi mám bojovať? 🙂