Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

maminuska
11. srp 2010

@petrusa5 ale má ju to čo zaujímať, je to jej mama a zákonný zástupca. Ako zákonný zástupca musí dať súhlas k vycestovaniu inak vás môže žalovať.
Pozor na to.

maminuska
11. srp 2010

@mariro nemôže si ju dať zapísať do pasu, podpisuje sa čestné prehlásenie že si jeho zákonný zástupca a máš na tento úkon právo.

petrusa5
11. srp 2010

maminuska

aha takze na to aby si ju tam mohol dat zapisat potrebuje suhlas matky???!!!
a to ona moze len tak nesuhlasit bez nejakeho dovodu??no to je sila...
vsak ani nema dovod, manzel plati pravidelne vyzivne, prejavuje zaujem o malu..to len ona mu brani!!!!!!!

maminuska
11. srp 2010

@petrusa5 ako zákonný zástupca má právo veta, ale ak sa nedohodnete môže tvoj manžel obrátiť na súd .
Je to aj v zákone o rodine.
niektorým mamám ja nerozumiem, ak manžel prejaví záujem o dieťa a má tu aj rodinu - teda sa nebojí že by ho uniesol - tak prečo tie deti nepustia na dovolenku?
Co ja by som za to dala ☹

petrusa5
11. srp 2010

maninuska..

vsak ja ju tiez nechapem!!!!!!!!ona je divna, ona skor ziarli na malu, tak mi to pride!!ze ked nema ona nedopraje ani jej...vsak to je chore!!!!!!!!!!!!

imarikai
11. srp 2010

@maminuska ja so moju pustila s ex k moru bola som rada že uvidí more bude mať zážitok jediný strach som mala ten nech sa vráti v poriadku že sa o ňu postará som vedela 🙂

maminuska
11. srp 2010

@imarikai ja by som si veľmi priala aby sa môj ex stýkal s deťmi pooooodstatne častejšie, aj keď im o mne rozpráva kraviny ale nech si to užije.
lenže u nás to prešlo skôr do teroru - ja chystám a on nechodí, vlastný program s druhým mužom v háji . Minulý rok bol v Chorvátsku a doniesol deťom lacné tričko a cukríky, no uznaj to im nemusel radšej nič však nemuseli vedieť kde bol a neboli by taký nešťastní že ich nevzal.
Treba podporovat záujem otcov, matiek nebrániť im v styku ale nedať sa zasa terorizovať

ada32
11. srp 2010

moja priatelka je tiez rozvedena syna ma zvereneho do svojej starostlivosti a ked s nim iska do svajciarska musela ukazat doklad ze aj otec suhlasi s vycestovanim.

ada32
11. srp 2010

ja som nikdy nic take nemala ked sme isli na dovolenku. 😕

imarikai
11. srp 2010

@petrusa5 kolko ma tá mala rokov? u nás to bolo tak povedal že ju chce vziať pri more ja som jej vybavila pas/nakolko som jej zákonný zástupca možem ho vybaviť len ja/ on to zaplatil a išla do poistovne vybaviť preukaz poistenca do zahraničia no nakolko som o to neskoro požiadala dali mi len potvrdenie ak by sa jej niečo stalo mohla ísť k lekárovi pred odchodom som mu dala pas a ten papier a žiadny súhlas som nepísala ,,,,,,,,,,,,ja som pri mori nebola tak som bola rada že ona pojde
@maminuska može im rozprávať na teba čo chce decká dojdu nato čo majú za ocka aj nám oco tlačil kraviny do hlavy o mame no vieme kde je pravda i nás skor robila intrigy exsvokra ale už rok drží hubu lebo som jej vnučku nedala dva mesiace 😉

petrusa5
11. srp 2010

imarikai

mala ma 6 rokov..

imarikai
11. srp 2010

@petrusa5 tak musí mať vlastný pas a ten vybaví len zak.zástupca dokonca som musela doniesť ukázať aj rozsudok o rozvode ale na otázku či mám napísať potvrdenie mi povedali pokial mu dáte pas nie

petrusa5
12. srp 2010

imarikai

dakujem za info🙂

krasnulka
12. srp 2010

@petrusa5 ahoj, odpoveda ti az dnes, lebo som si toho vcera nevsimla. No moj manzel plati na 4 ročne dieta 100 eur, chodi do skolky. Lenze to mu urcili pri rozvode ked zarabal 21000sk a ked mu klesol zarobol na 15 OOOsk tak sme ziadali o znizenie, ale podla sudu pokles zarobku nie je dovod na znizenie vyzivneho...co je podla mna dobra kravina mat a nemat 6000sk mesacne. No a ked sa nam narodila dcera tak sme si poziadali o znizenie na 33 eur vlastne zo 100 eur ale od novembra minuleho roku sa to stale odrocuje. Takze nevieme. Vraj ziadny sudca neznizi o polovicu,ale ked moze zvysit o raz tolko, tak preco by nemohol znizit o polovicu. A dokonca sme ziadali aby bol rozsudok platny od toho novembra,ale kedze je uz august a teraz 19, ide na pojednavanie tak vraj nie je mozne znizit vyzivne spatne. Ale pocula som ze to ide, ale ci je to tak alebo tak, nevieme. Ale podla mna 100 eur z 500 euroveho zarobku je viac ako doooost.

marecek4
13. srp 2010

krasnulka,mojemu spočítali 5000sk z výdělku necelých 15000kč,na mimino nebrali vůbec ohledy,jako by malý nebyl,sice je pravda,že na děti z předešlého manželství brát ohledy nemusí,ale tím,že jsem na MD mi klesly příjmy a tak mi přítel nyní pomáhá-samozřejmě mimi jsme chtěli a výživné jsme stíhali platit i tak,ale v původní výši a ne navýšené skoro o 100%,tak mám obavy co bude teď,když mladého vzali na výšku,chodil do práce,tak si mohl peníze odložit na školu,když se tam chtěl přihlásit,a ne jen natahovat ruku,kdybych počítala že mu dají to co předtím,tak nám pro 6lidí zůstane na měsíc po zaplacení složenek asi 6000-a to pro puberťáky není ani na jídlo,tak jsem celkem napnutá co bude

marecek4
13. srp 2010

fuj,teď jsem si to přpočítala na eura-z výplaty by dal třetinu pryč,za nic,když se synáček není schopný ozvat ani na svátky

krasnulka
14. srp 2010

@marecek4 lenze ked nie ste zobrany tak sud nemusi zaujimat ze ma dalsie dieta ked je slobodny. Na sude si žiadaju prijem manzelky a pokial nie ste svoji tak predlozi len svoj prijem a ked z 15000 sk ma vyzivne 5000 sk tak mu 10 000 sk ako samemu staci. Sudy su podla mna dost nespravodlive, lebo ak chlap plati vyzivne, tak moze robit od rana do vecera a sud nezaujima, ze zije z minima, hlavne ze nech plati na dieta. Toto svet este nevidel. Chlap sa snazi, chodi do prace aby mal peniaze a mohol si cokolvek kupit,ale sud mu zivot zariadi tak, aby drel len na dieta a on zil pomaly zo vzduchu.

lizatko1009
15. srp 2010

@krasnulka ale znova si zober co je to 33€ na dieta? ved tolko ma len vyjdu plienky mesacne, aj viac 😖

marecek4
15. srp 2010

krasnulka-no jo jenže to je problém,kvůli mojemu bývalému se vzít nemůžeme,protože nasekal za 1500000 dluhů-i bez mého vědomí za manželství,i když už bydlel u nové přítelkyně,no abych pravdu řekla tak s tím ještě nepřestal a mám velké obavy aby jsme je nemuseli platit,takhle řeknu,že nic nemám,jen mateřskou a je to,a naše soudy teda ohledy na další dítě i novou rodinu ohledy berou,i když nejsme vzití,asi budeme muset najít jinou cestu,každopádně děkuju

petrusa5
16. srp 2010

krasnulka

to je jedno ci su partneri zobrati alebo nie..aj ked ziju len v spolocnej domacnosti aj tak sa vnimaju ako ti co hospodaria spolu takze ak ma partner dieta z predchadzajuceho manzelstva a v sucasnom vztahu nie su v manzelskom zvazku aj tak pri zvysovani vyzivneho sa predklada aj prijem jeho partnerky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cize 2 prijmy=vacsie vyzivne...

krasnulka
16. srp 2010

@petrusa5 ale ked sme my neboli zobrany tak sud nezaujimal partner, lebo partneri mozu hospodarit kazdy sam a manzelia jednoznacne spolu, no proste v nasom pripade ich moj prijem nezaujimal, az sme sa zobrali tak som musela preukazat moj prijem.

krasnulka
16. srp 2010

Mam jednu otazku: Preco ked ide muz na sud kvoli vyzivnemu, tak sud ziada aj prijem manzelky-teda aj vyzvne, ktore ona pobera na svoje dietat, ved tie peniaze su pre dieta a preco sa tym musi preukazovat na sude ako dalsi prijem? Tym padom bude vyzivne vyssie.

petrusa5
16. srp 2010

krasnulka..

presne tak lebo ako som napisala..tak sud ked ste manzelia tak to berie co je samozrejme ze hospodarite spolu, cize prijem ktory mate dokopy je vlastne spolocny....
cize preto potrebuje prijem aj manzela aj manzelky....
..inak to ste dobre obisli ze sud nezaujimal tvoj prijem este ked ste neboli manzelia..
pretoze vacsinou ako som tiez uz pisala sud nezaujima ci ste manzelia alebo nie, ale pokial zijete v spolocnej domacnosti ako partneri tak sa posudzuje prijem obidvoch..cize jednoducho povedane, muz prijem 600, zena 600..tak pri zvysovani vyzivneho sa bude vychadzat z prijmu 1200 eur a nie len muzovho 600...cize vyzivne bude vyssie...

petrusa5
16. srp 2010

krasnulka

a to uz sud nezaujima ked ste len partneri..ze to dieta nie je tvoje...hospodarite spolu tak aj platte...:(
no je to tak..

krasnulka
16. srp 2010

@petrusa5 to je potom dobra hlupost...vsetko robia len v prospech vyssieho vyzivneho. Mne sa napr. stalo, ze ked manzel na sude na vyzivne na jeho dieta povedal, ze je zenaty, mame spolu dieta a ja mam svoje dieta, tak sudca mu povedal, ze moje dieta mam zivit ja...moj manzel s nim nema nic spoločne.ale voci mne ma vyzivovaciu povinnost moj manzel...to je kravina.

petronesa
16. srp 2010

prosim vas chcem sa spytat chcem dnes podat trestne oznamenie ale neviem ci ubehli tri mesiace ma mi platit do 15 vcera to boli tri mesiace do 15 co mi nezaplatil on mi vlastne nedal ani korunu a mala ma 8 mesiacov ale na rozsudku je ze pravoplatnost to nadobudlo 30.6...som jelen podla coho sa mam riadit?mozem uz podat trestne oznamenie?

krasnulka
16. srp 2010

@petronesa V prípade, ak si rozvedený rodič dobrovoľne neplní svoje povinnosti (neplatí výživné, a to hoci už len za jeden mesiac), ktoré mu ukladá právoplatný rozsudok súdu, môžete podať návrh na vykonanie exekúcie. Následne exekútor uskutoční nútený výkon súdneho rozhodnutia- to som skopirovala z netu o neplneni si vyzivovacej povinnosti

krasnulka
16. srp 2010

@petronesa - aj toto som skopirovala🙂 Zároveň môžete podať trestné oznámenie pre trestný čin zanedbania povinnej výživy, avšak len ak si druhý rodič neplní vyživovaciu povinnosť najmenej tri mesiace v období dvoch rokov. „Okrem exekúcií môže neplatičovi hroziť aj trest odňatia slobody až na tri roky a, samozrejme, celú sumu musí doplatiť. Odsudzujúci rozsudok však sám osebe peniaze za výživné nevymôže. Možno dosiahnuť len jeho odsúdenie, respektíve ho hrozbou odsúdenia motivovať na plnenie vyživovacej povinnosti

mel23
16. srp 2010

@petronesa lepsie by si urobila keby si ho dala aj na exekuciu.Na sude kde mu urcili vyzivne su informacie,mi mame na nastenke vsetko mozne aj kde sa exekutory nachadzaju.Ked podas trestne oznamenie policia to bude od necho ziadat ak nezaplati pojde sediet.Exekutorom sa poistis ze ak nebude platit vyzivne tak okrem toho zaplati aj trovy exekutorovi,ktore nie su lacne.Ak ma vodicak tak mu ho exekutor zoberie plus majetok,ktory ma./ak vobec nieco vlastni/

petrusa5
16. srp 2010

krasnulka..

no tak to je teda riadne odveci..takze podla sudu svoje dieta si mas zivit sama ale co sa tyka jeho dietata tak to uz od teba ziadali aj tvoj prijem ked ste uz boli manzelia????????