Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

mausy21
28. dub 2010

bolo by fajn keby sa to dá vymenit aby si obe strany vyskušali opak....zistenie?že ani jedny strana to nie je med lizat.

dajna11
28. dub 2010

ja hovorím že sa to tak predpokladá že má bližšie.....preto súd ich prideluje k matkám,ak si myslíte opak treba to potom dať preveriť,a potom nastupuje tortúra psychologov,soc.pracovnic a pod.tak ako dieťa može nenávidieť otca može samozrejme aj matku,prečo nie? každý sme iný,len chápem aj súdy ,ak muž preukáže plat rázne vyšší ako žena,tak je samozrejme že mu vyrúbia slušné výživne.on ked si hlada prácu nepýta sa ich nik kolko má detí a či bývaju často choré a ak ano,kto s nimi ostava doma...ja to poznám. malis a dohodnuť na určitom výživvom a nemal pokračovať platiť poistky a tak.prečo?bez nich sa dá žiť!

mausy21
28. dub 2010

dá sa bez nich žit ale on pre svojho syna niečo chce, che ho zabezpečit.......nasporit mu niečo,a poistka aj ked si len zlomi ruku samozrekme nedaj boh....peniažky na benzin k lekarom....a určite nesuhlasim s tym že ak preukaže plat razne vyšši musia mu vyrubit vyššie výživne..HLUPOST
Ved má aj druhe dieta.nie len jedno ako jeho ex, má povinnost aj voči našej dcere,a máme uveri ovela vyššie ako ked sa dohodli na alimentoch...mohli sme podat o zniženie ked sa nam narodila malá,ale neurobili sme to......a bola to obrovska chyba!!!!!
má viac vydajov ako ex,ktora má jedno decko ktore živy spoločne s mojim skoro manželom a chaby uver......pretože keby nebola hlupa a peniaze čo si rozdeleii nebola vrazila do novučkeho auta nemusela si žiadeb uver na byvanie brat, ale čo už......je to velka nespravodlivost
Kto pozera na naše spoločne deti, či dostavaju to čo má z predchadzajuceho manželstva???ha?kto?

lizatko1009
28. dub 2010

baby necudujte sa, tam uz normalny zivot mat nebudete, ked ste s takym co uz ma dieta, vzdy to je tak a bude to tak, aj to druhe dieta potrebuje otca, tak ako ste to zabezpecili svojmu.

mausy otrasne pises, ze ked nema peniaze nech ide decko to je dieta k otcovi a chcela by si aby prisiel byvat k vam?

dajna11
28. dub 2010

no taka le požiadať si može stále o zníženie nie?ked sa mu to nepáči.vždy má volbu.chceš povedať že vaše spoločne dieťa trpí na úkor jeho prvého?aj moj známy platí vysoké výživne,a k tom u sporenie na stavebnom a poistky..má dve deti. jemu ostane niečo 40eu po vyplateni všetkeho.....sťažuje sa?tak nech neplatí sporenie.ak cche,tak nech si dá znížiť výživne....nch niečo skuša ked je to akože nespravodlivé. ja som sid ala iba raz zvýšiť výživne a po súde sa mi chcelo grcať...z mojho ex.ja od neho nič necchem,nikdy som nechcela. ale súd to jasne vysvetlil...ak sa darí jemu,prečo by sa nemalo aj jeho deiťaťu?to akože nieje logicke?

mausy21
28. dub 2010

ja s tym problem nemam pretože s malym som si vychadzala fantasticky,pokym som neotehotnela...maly prestal s nami komunikovat aj napriek všetkym možnym snham

dajna11
28. dub 2010

hej lizatko...súhlas. vedeli ste koho si beriete,tak ste to mohli čakať nie?je aj taka možnosť ked si myslíte že výživne čo platí otec nieje využité na dieťa.....treba to oznámiť súdu...dá sa dávať tie penieze aj na nejaký extra účet. nie do ruk matky.

mausy21
28. dub 2010

no možno pišem otrasne,aleak by som nemala n ato uživit svoje vlastne dieta robila by som preto všetko možne a nie zdierala len jeho otca a jeho novu rodinu...aspon kym by som sa nepostavila na nohy by mohol byvat u otca.ja nevime je to všetko komplikovane a najhoršie n avšetkom j eže vždy su chudence len ex

lizatko1009
28. dub 2010

mausy stale to bude jeho otec a vies dobre, ze tak by si reagovala aj ty, keby si bola na jej mieste a su chudence, ostat sama z dietatom nieje ziadna vyhra, otec nieje ten co spravi a utecie, ale ten co vychova, taky je en obycajny zbabelec bez hanby.

mausy21
28. dub 2010

nie nepožiadali sme o zvyšenie pretože vieme že maly potrebuje peniaze to je samozrejmost a nikdy by sme mu neubližili tak ako to robi jeho mater,že ohovra pred noim otca že ho už nelubi a ine veci......ona chcela odist tak nech drži hubu!!!!
A ak aj vy ste odišli pretože mate lepšieho tak prečo sa o vas nepostara ved si vas bral s dietatom

danula2
28. dub 2010

dajna to nie je take jednoduche
ta nasa "ex" sa stala jedinou porucnickou a zatupovatelkou majetku, dokonca si sudne vydobila premenovanie deti podla svojho noveho muza
moj muz ma iba povinnosti - platit

lizatko1009
28. dub 2010

preklep s dietatom

mausy21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dajna11
28. dub 2010

ja som mala priatela...tiež bol rozvedený a mal dcerku. a ked som počula čo všetko robil preto aby nemusel platiť výživne...tak som zdupkala,moj manžel..terajší,nikdy sa nezaujimal kolko mi platí ex a či platí. moju malu berie ako svoju,stará sa o nu,pltí jej čo treba,sporí...a to sám od seba.
a danula......ja som ani nič také necchelq a v súdnom rozsudku mi sami napísali že som jedinou poručničkou a zastupujem malej majetok.to neznamená že to výslovne chcela.ja ju neobhajujem,bože chrán,neviem,nepoznám.....ale so zmenou mena suhlasil aj manžel?otec detí?

poki10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mausy21
28. dub 2010

no ja neviem je to zložite.....ale pred sudom su tro vždy milujuce mamaičky

poki10
28. dub 2010

su chudence a budu. a taky chlap, ktory urobil svojej ex a svojmu dietatu zle, tak nech plati. ale ked je pravda na opacnej strane, tak potom nech za to ta zena pyka.

dajna11
28. dub 2010

ale tak ludia sa schádzaju a rozchádzaju....su rozne dovody.

dajna11
28. dub 2010

prečo by mal vždy niekto pykať?

danula2
28. dub 2010

dajna samozrejme ze nesuhlasil
bol kvoli tomu sud
pretoze cica sa znova vydala jej decko dalsie sa vola inak ako surodenci, ona sa vola inak ako jeje deti a vsetci na dedine sa smiali a podobne vymysly.....

tak sud pristupil na zmenu mena po sucasnom mene matky 😠

dajna11
28. dub 2010

a ved aj ja cchem by mala dcera meno k mám ja abude mať naše spoločne dieťa...čo je n tom?on tým neprestava byť otec nie?tak si ich mal jej terajší muž osvojiť a nemuselio by ste platiť už výživne.

poki10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mausy21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dajna11
28. dub 2010

to iba meno robí otca otcom?

mausy21
28. dub 2010

nie,tak prečo na tom ženy stoja?????

dajna11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dajna11
28. dub 2010

lebo sa aj deti vypytuju prečo sa mama volá inak alebo surodenec a ono inak.....že spolužiaci to nechápu,že aj ja musim každemu vysvetlovať ked idem niekam s malou že moje meno je ine a prečo je iné.

poki10
28. dub 2010

dajna, ale tu nikto nehovori o tebe. ani o tych detoch. ale o nechutnych sposoboch, ktore maju niektore matky.

dajna11
28. dub 2010

ja len že ste začali akoby ženy normálne zarabali na výživnom.bože!!!

dajna11
28. dub 2010

a ak nie je otec spokojný s výživným nech niečo robí a nehundre so ženou doma.tak ako jeho ex očiernuje vraj jeho,tak čo robite vy?to isté"!