Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

chrenkovae
30. srp 2010

@mariro no praveže otca tam nemôžem uviesť bez jeho suhlasu to je prave to najhoršie budem sa museť opitať v nemocnici asi ako mam postupovať dufam že mi dakto poradi

maznacik007
30. srp 2010

@chrenkovae otca nemozes uviest do RL pokial on nesuhlasi pokial teda nie ste manzelia...

po porode das navrh na sud.. / teda pokial vies ako sa vola... trvaly pobyt si vedia urady zistit pripadne/ a sud ho predvola na pojednavanie o urceni otcovstva

mariro
30. srp 2010

@chrenkovae - sakra , no musis vyzistit,ti chlapi su hrozni poniektori 🙂

mariro
30. srp 2010

@maznacik007 - no tak to je tiez pekne na dlho,jaaaj a ta zena si vsetko musi odskakat

chrenkovae
30. srp 2010

@maznacik007 no to viem že ho tam nemôžem uviesť ja viem kde byva viem presnu adresu takže ho mam dať hned na sud ak sa sam neohlasi

chrenkovae
30. srp 2010

@mariro no tomu ver že hej čo už zostalo to na mne dakujem za radi

maznacik007
30. srp 2010

@chrenkovae ano hned na sud o urcenie otcovstva a aj o urcenie vyzivneho... odkladaj si blocky od vybavicky /priadne si zozen nejake ak si kupovala pouzite/ vsetko dokladuj.. aj lieky na seba... vitaminy aj na dieta vsetko nech mas spisane... a musi ti na to prispiet...
aj ked je to na dlhe lakte...
poradit by ti mohli na upsvar prip. pravnik... ako spisat ten navrh na sud ale nie je to take zlozite

chrenkovae
30. srp 2010

@maznacik007 diky moc za radu

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka nie ja mam sud az 20 septembra a zaraba okolo 3tisic€

krasnulka
31. srp 2010

@lizatko1009 juj, tak s takym platom by som žiadala aj 800 eur. A kolko si ziadala???

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka 200€ no bude musiet dat dnes som bola na socialke, ze musim ist od septembra do skoly ci mam narok na nejaku opatrovatelku, alebo co, tak ze nie a ja jej hovorim a ked z rodicaku 160€ zaplatim opatrovatelke a z coho mat zivot maleho? tak bude musiet tolko platit, lebo ked nie, tak si ho chytim a potom bude zle.

krasnulka
31. srp 2010

@lizatko1009 len 200???? Tolko som si dala do navrhu ja, a ex zaraba 550 eur a vraj my tak 130-150 eur odklepnu. Preco si si nedala viacej z jeho platom?

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka lebo on ako zivnostnik vykazuje 0 a naco mi bude tolko penazi? ved budem mat 380€ na maleho ved to je dost az vela zatial staci

krasnulka
31. srp 2010

@lizatko1009 ked ti mam pravdu povedat, tak mna mesacne maly stoi 250 eur. A to mu kupujem oblečenie z MK a iných bazarov. Nove ma len velmi malo veci,alebo od mojich rodicov. Takze keby som mu mala kupovat este aj oblecenie nove tak mna urcite stoji ovela viac.A tie peniaze nanho nemusis mesacne minut, mozes mu ich davat napr, na knižku alebo na nejake ine setrenie. Raz sa mu urcite zidu.

krasnulka
31. srp 2010

@maznacik007 ahoj, prosim ta chcela by som sa ta spytat, ci musim sudu zdokladovat ake vydavky mam na maleho. A je pravda, ze sa ako moje vydavky na maleho pocita byvanie na osobu? Ako ked platime 240 eur mesacne byvanie, tak na osobu to vychadza 60 eur. Je v tom najom, elekrina, plyn aj voda. A ako pravidelne lieky sa pocita aj probiotikum BioGaia, ktore su na podporu imunity a chuti do jedla, Lebo tie uziva pravidelne. Dakujem za odpoved

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka tak on bude mat problem zaplatit aj tych 200€ este za june nezaplatil jul, august zachvilocku september on ako zivnostnik vykazuje 0 🤐

krasnulka
31. srp 2010

@lizatko1009 ale bude sa musiet preukazat tyma danovyma....neviem co to je,ale asi tym kolko odvadza dane ci co....ja sa tomu nerozumiem,ale aj zivnostnik musi nejaky doklad predlozit.

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka no ved danove priznanie sa podava a tam je 0 uz sa mi s tym smial.

krasnulka
31. srp 2010

@lizatko1009 no tak to potom nevie z coho mu to vypocitaju...ale keby bol sam od seba normalny,tak by ti dal viac aj bez sudu ked ma taky prijem

lizatko1009
31. srp 2010

@krasnulka bud rada, ze ho nepoznas, lebo to len strcit nozik, vziat nohy na plecia a utekat ona aj mojim kamosom rozprava, ze ma maleho v p... ze ho neazujima, jeho len k...y, ale aj tak dopadne.

ada32
1. zář 2010

musi predloziot danove priznanie.@lizatko1009 kazdopadne ziadaj dolozit penazny dennik.a spytaj sa naco podnika ked v zakone stoji ze podniká sa za ucelom zisku.spytaj sa ho z coho zije ked vykazuje 0.tam by sa ti hodil pravnik.oni uz vedia co takymito "otcami"

ada32
1. zář 2010
evca999
1. zář 2010

@ada32 ..no presne..ja mam takyto isty problem..ex ma minusove danove..´myslim,ze naschval..uz mu aj sud nariadil spatne doplatit vyzivne..on sa len smial..este aj socialnej pracovnicke povedal, ze on zaraba vela, ale na danovom 0, ona na to vobec nereagovala,ponahlala sa totiz na obed, uz ju kolegyne netrpezlivo vyckavali pred sudom 🙂..napriek tomu som si nemyslela, ze si dovoli nezaplatit, predsa len je to trestny cin..no stalo sa..od aprila ani euro, a predtym vlastne od septembra 2009..,mozno chce natiahnut cas, deti uz budu mat 17..no nazeniem ich na vysku keby co bolo 🙂..tak sa chystam podat trestne oznamenie..takze myslis, ze by mohlo pomoct vyziadanie penazneho dennika? A co si myslis o sluzbach pravnika v tomto stadiu?

evca999
1. zář 2010

mozno teraz trosku odbocim od temy..aku mate skusenost so socialnymi pracovnickami?

ada32
1. zář 2010

@evca999 urcite by som k pravnikovi skocila.rozhodne.ked sa vysmieval ze zaraba vela a nik nanho nema dsa sa zistit na co zisky utraca.vyziva deti ma prednost pred novym autom a inymi casto fiktivnymi vydajmi.
ked nebude vediet riadne vysvetlit kam peniaze presne dava a vykazuje 0, sudca moze vychadzat z 10/?/ nasobku zivotneho minima - neviem presne kolko nasobku ale je to slusna suma a sudca moze predpokladat taky prijem a urcit z neho vyzivne.
tu by zase vedela poradit presne @andzi

zuzika009
3. zář 2010

ahojte baby, poraďte mi niektorá- ako napísať návrh na zvýšenie výživného pre maloleté dieťa? prosím do IP nejaký vzor. ďakujem, pekný deň všetkým 🙂

migaska
9. zář 2010

Ahoj mám s tím zkušenosti synovi bude 28.9. rok a ještě jsem neviděla ani kačku a to jsem podala i ekzekuci ale náš stát stojí za prd 😢

kittyna
16. zář 2010

Môžete mi prosím niekto poradiť? vo februári som mala súd ohľadom výživného a zverenie dcérky do opateri. Súd zveril malú mne a určil výšku výživného 200 eur so splatnosťou do 15 dňa v mesiaci. Ale, mám problém s bývalým ktorý mi neplatí načas. Vyhovára sa každý mesiac že vo firme nemajú peniaze (je to veľká autodoprava), nemá mi ich ako doviesť domov - bývam od neho 2 km, banka má meškanie, nestíha lebo je dlho v robote... a mňa to stále nebaví počúvať. Nosí ich aj naďalej ako sa mu chce (kvôli tomu bol aj vlastne súd). Keď som mu vravela aby si z výplaty odložil na ďalší mesiac a potom ich vložil do banky, tak sa začne vyhovárať. Dá sa to nejako riešiť aby mu strhávali z platu? meškáva niekedy aj 2 týždne s peniazmi.
Ďakujem

mel23
16. zář 2010

Je lepsie ak meska ako by nemal platit vobec.Ja by som to nechala tak aj mne meska vyzivne,stale ale hlavne je ze pride.Ak budes do neho sprtat a tahat ho po sudoch moze ziadat striedavu starostlivost a potom vyzivne nebude musiet platit vobec.Alebo odide do zahranicia a peniaze uz viac neuvidis.Ak to chces risknut chod za exekutorom a budu mu to strhavat z platu.

kittyna
17. zář 2010

ja viem že je to lepšie ako nedostávať nič. Ibaže ide o to že tie peniaze si musím ja vydobýjať telefonátmi a nadávkami ale už ani to na neho neplatí. On si porobil ešte pred našim vzťahom veľmi veľa dlhov o ktorých som sa dozvedela keď som bola v 8 mesiaci tehotenstva. A ja keď si ich nebudem vydobýjať telefonátmi tak mi nedá nič a povie dám ti na druhý mesiac. U neho sú na prvom mieste dlhy a potom dieťa. Dohodu o stretávke s malou nemáme spýsanú, tak je to moja dobrá vôla že ju vidí každé 2 týždňe a dokonca keď ju nevidí 1 mesiac tak nič nenamieta. Malá ani nemá k nemu vzťah. Ja som už z toho každý mesiac zdeptaná lebo to musím takto vydobíjať...
Nedá sa to zasa nejako cez sociálku a cez súd?