Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

krasnulka
10. říj 2010

@enilora no to ze by si s nim mala zostat je preto, ze ste boli spolu dost dlho, ste na seba zvyknuty, mate sa radi, preto ten pocit, ze by si mu nechcela tymto ublizit. Ale ten druhy je spravny. Osklbat ho o vsetko. Nech plati maximum. On ked plodil dieta tam, kde a kedy nemal, urcite nerozmyslal nad tym, ci je to spravne alebo nie, ci ti tym ublizi alebo nie, bolo mu vsetko jedno. Kaslal na teba a aj na vase dieta. Tak teraz kasli ty nanho, nech sa aj zoderie z koze len aby mal co do ust dat a mal strechu nad hlavou. nenechaj sa oklamat, A co myslis, ze by urobil on, keby si ty mala dieta z niekym inym? Urobil by ti peklo zo zivota, tak ho urob aj ty nemu a ani na chvilu ho nelutuj. Lebo ta lutost ta casom prejde a potom si budes vycitas, ze si teraz neurobila nieco, co by si za nejaky cas urobila.

dsnadja
10. říj 2010

ahoj enilora-a aj mangel sa chce rozvadzať?ako sa k tomu stavia?

enilora
11. říj 2010

krasnulka-viem že máš pravdu ,keby som ja mala dieťa s iným..no to by len tak nepredýchal ako ja

Včera som konečne nabrala odvahu a povedala som mužovi to viem.Povedal že prečo by to malo byť jeho dieťa.Povedal že pojde na testy.Tak som mu povedala nech sa s "milenkou" porozpráva a pozrie si poriadne malého a ak aj potom bude tvrdiť že on "nič" budú testy.čo mi je čudné vôbec nekričal bol úplne kludný akoby som mu povdala bežnú vec...Uvidím čo bude dnes predpokladám že pojde za nimi ...

natali1985
11. říj 2010

No babulienky....dnes som sa dozvedela že môj ex podal cez pravnika navrh na sud o zniženie vyživneho kôli tomu že je vo vazbe....a jeho priatelka mi vypisuje že mi garantuje že budem dostavat iba 25eu mesečane..... 😖 poviem vam nič moc...som zdava z čoho budeme žit...maleho mi pre nedostatok miesta nechcu zobrat do škôlky vraj že až od buduceho roka....a ja tym padom nemôžem ist do prace...neviem sa pohnut......ešte dobre že žijem u mami...ta nas určite nenecha zomriet od hladu...

krasnulka
11. říj 2010

@natali1985 tak povec jeho priatelke, ze ti moze garantovat co chce,lebo ze sa nebojis. Nech je aj vo styroch vazbach, nikdy zo 125 eur nespadnes na 25 eur. Znizit mozu tak o 20 eur, a pokial ziju spolu s priatelkou, pocita sa aj jej prijem, tak mozes byt vysmiata ty. Moj manzel platil 100 eur vyzivne na dieta z 1.manz. a ked prisiel o pracu, znizili to na 66 a kedze sa za mesiac opat zamestanal, zvysili mu to na 83,33 eur. Znizovanie ide veeeelmi takzo,co som aj ja sklamana, ked potrebujeme znizit na minimum, teda na 25 eur,ale nikdy sa k tejto ciastke nedostaneme. Aj ked sme 4-clenna rodina a manzel zarobi 475 eur a ja mam posranu almuznu 164 eur. Takze podla sudov ajtak mame dost na to,aby sme platili 83,33 eur co je nerealne. A preco je vo vazeni?

krasnulka
11. říj 2010

@enilora počkaj, teraz tomu nerozumniem. Tvoj manzel ma alebo nema nemanzelske dieta s tou cundrou?Prepac za vyraz,ale vydata zena ktora iste veci robi s inymi co ma len zo svojim je u mna cundra a aj to som sa slusneeeee vyjadrila 😀 lebo ja som to pochopila tak, ze tvoj manzel ma milenku-vydatu a s nou ma dieta,len jej manzel o tom nevie a dieta povazuje za svoju pracu 😀 tak teraz nerozumiem co s tymi testami.

enilora
11. říj 2010

Milenka mojho muža má jedno 15r dieťa zo svojim mužom a druhé 10mes. dieťa s mojim mužom..Moj muž si samozrejme to jdieťa predo mnou nechce priznať teda mne tvrdí že ona ho má od svojho muža nie od neho..preto tie testy.

krasnulka
11. říj 2010

@enilora jaj taaaak, no uz len to, ze by mozno mal nejake dieta by som ho z koze zodrala. Normalny chlap ma dieta len so svojou zenou a podozrenie o dalsom dietatku zasa len u svojej zeny. Taky nevdacnici si nezasluzia ziadnu lutost. Ty si zasluzis lepsieho chlapa ako takeho, ktory len za cundrami lomcuje a pridom doma ma peknu a dobru zenu. Nech si necha tu, ktora mozno jeho dieta vychovava a mozu v spalni spavat vsetci traja,aj s jejim muzom 😀

diabolico
12. říj 2010

Tak tak krasnulka v tomto s tebou suhlasim muz ma doma sediet a za inou sa ani nepozriet, len mi prezrad kde takeho najst 😀

novazuzu
12. říj 2010

ahojte dievcata.
som tu medzi vami nova, ale uz dlhsie si citam vasu diskusiu..
ja som ten pripad kedy moj priatel a coskoro manzel je rozvedeny, ma syna , kt. bol zvereny do vychovy matky.
my zijeme v zahranici, chystame sa vsak vratit na sr...ale ako to tu vsetko citam tak mam normalne strach sa tam vratit..totizto planujeme si zalozit rodinu tiez..coskoro..teda ako sa podari..a normalne mam strach ze ako sa vratime tak nam nasa ex poziada zvysenie vyzivneho..teraz plati priatel 100 eur mesacne na 6 rocneho syna.mam strach kedze platy na sr su male , ze ako budeme moct uzivit nase deti a este jeho z 1.manzelstva.:(..vsak ked si predstavim ze keby aj zarabal nejakych 650 eur v cistom tak to ked mu sud uzna 400 eur vyzivne..tak my by sme z coho zili???????to naozaj takto na sr funguje, je to realne???lebo ja si nanestastie vzdy predstavujem tu najhorsiu verziu...hadam az take vyzivne by nedostal...:(...no teda neviem...vy mate skusenosti..

krasnulka
12. říj 2010

@novazuzu ahoj, no upokojim ta, ja som veeelmi bojovala na sude aby som od ex dostala pre 3 a pol rocneho syna aspon 150 eur. Jeho cisty prijem bol 591 eur, co je vlasten skoro 600 eur. Tak strasne som bojovala a nesuhlasila s nizsim vyzivnym ako 150 eur,ale marne. Dostala som 120 eur a mohla som ist domov. A to podotykam, ze moj ex nema ine dieta, len to co mame spolu. Jeho vydavky su mesacne 35 eur. Takze pre neho mu zostava 565 eur a z toho mi posle 120 eur, cize sam pre seba ma 445 eur mesacne. Co my mame 320 eur aj s tym vyzivnym ako 4 clenna rodina. Ale zasa naopak, moj manzel ma tiez dieta z 1:manzelstva, plati 100 eur, zarobok vtedy mal 19000sk a ked mu klesol na 475 eur-lebo je v inej praci,s predchadzajucej mu dali vypoved, tak z tych 475 a ja rodicak 164 a pri dvoch detoch(jedno je spolocne) mu nechcu znizit viac ako na 83,33 eur. Cize pre nas nerealna suma na vyzitie, ked z 320 eur musime zaplatit 83,33 eur vyzivne. Takze podla mna su sudy nespravodlive a velkeho vyzivneho sa neboj, viac mu nedaju max mozno tych 120 ale to ak budete mat spolu dieta, ak ma zatial len jednu vyz.povinnost, tak mu mozu dat aj viac.Zalezi na kazdom nespravodlivom sudcovi.To je moj pripad,moj nazor

krasnulka
12. říj 2010

@diabolico ja som takeho nasla 😉 sice ma zoziera ked vidim, ze kukne na inu,co by som ho roztrhala v zuboch 😀 ale je 1000000% verny a toho si vazim najviac 😀

novazuzu
12. říj 2010

novazuzu@krasnulka

..dakujem ti za informacie 🙂
a pokial budeme len partneri a este nebudeme manzelia tak bude brat sud v uvahu vyzivovaciu povinnost mojho partneru ku nasmu dietatu??ak uz teda budeme mat....ci bude teda prihliadat sud aj na to pri zvysovani vyzivneho alebo len na to dieta z jeho prveho manzelstva a na nase nebude brat vobec ohlad...lebo uz aj take pripady som citala pri tychto uzasnych 'spravodlivych' sudoch :(
...krasnulka aspon vam to vyzivne znizili aj ked vas ta suma nepotesila moc ale aspon nieco..v mnohych pripadoch ani to nie...a dlho ste bojovali o to znizenie alebo to islo celkom rychlo??
tak my znizovat urcite nebudeme zatial...zda sa mi to tak akurat mozno fakt este viac by sme jej mohli posielat ked je vsetko take drahe..ale zase ked my budeme mat spolocne dieta tak urcite nie o nejaku vysoku sumu viac...

krasnulka
12. říj 2010

@novazuzu ked budete mat dieta tak bude sud brat do uvahy aj vase dieta,lebo bude mat tvoj priatel dve vyzivovacie povinosti.ALe uz podla vela mamiciek viem, ze sudy su tak nespravodlive, ze akoby pre nich bolo stale to jedno-to prve. Ale na tvojom mieste,nikdy by som nesuhlasila zo zvysenim,lebo sa velmi tazko znizuje a nam to znizili p roku tahania sa po sudoch. A nezabudni na to,ze aj matka toho dietata je povinna zivit ho, takze vyzivovaciu povinnost voci dietatu maju obaja,takze vydajky na dieta by sa mali vydelit dvomi,aby kazdy platil polovicu. Ked som ja ziadala o urcenie vyzivneho,pre syna som zdokladovala 300 eur vydavky a to som teda radne zdokladovala a ajtak som dostala len 120 eur, a to nie je ani polovica a na vysku jeho platu by si kludne mohol dovolit platit 150 eur,ked na sude bez hanby povedal, ze si chce zobrat pozicku na auto. Ale sudy su nespravodlive,vzdy bude platit viac na prve aj ked budete mat spolu dieta.Preto ti radim, nesuhlasit s vyssim vyzivnym, niekedy toho mozete obanovat. Ked budete mat svoje dieta, bdete mat velke vydavky a moze sa stat,ze to treba nebudete zvladat a znizia ti malinko alebo nic.

novazuzu
13. říj 2010

krasnulka..a to sa da ze nesuhlasit s vyssim vyzivnym?lebo myslim ze moj priatel s tym aj tak nic nezmoze ked ona poda navrh na zvysenie..aj tak predsa bude sud no nie????a ten mu podla jeho prijmu zvysi alebo nie to vyzivne nie??ci ako si to myslela ze keby nesuhlasil...ved predsa sud aj tak o tom rozhodne no nie???my tomu asi nezabranime:(..ci sa da nejak?

claudica
13. říj 2010

@novazuzu veď práveže to sudkyňu nebude zaujímať, či súhlasí alebo nie. My sme sa dokonca odvolali na krajský súd a aj tak sme nepochodili, väčšinou potvrdia rozsudok okresného súdu. Taká je moja skúsenosť. 😠

claudica
13. říj 2010

@novazuzu ale nezúfaj, ak to príde /ten súd/, doporučujem nájsť si dobrého advokáta, aj keď to stojí peniaze. My sme nemali, lebo sme si mysleli, že netreba, že pravda je na našej strane, veď musia uznať.... houby! Ona mala takého právnika, že pomaly z nás urobil zločincov. A ešte aj klamali, čo sa týkalo návštev detí. K nám chodili v tom čase jeho deti každý druhý víkend a ona v lete surovo povedala, že naposledy boli u nás na vianoce. A sudkyňa môjmu nedala ani šancu to vyvrátiť... takže jednoznačne s advokátom - to je moja rada. Držím palčeky... 🙂

novazuzu
13. říj 2010

claudica

a na to pojednavanie si mohla ist aj ty??ci iba tvoj manzel??a ked nebudeme este manzelia asi tam nemozem ist nie??

claudica
13. říj 2010

no ja som nebola...ja som to pokladala za samozrejmé, že nám znížia výživné, veď mu klesol plat...veď preto sme ani nemali advokáta.... Teraz by som to už riešila cez advokáta, s tým, že chcem svedčiť ako svedok a pekne by som sudkyni ozrejmila niektoré veci... Váš advokát môže žiadať, aby si bola predvolaná ako svedok, samozrejme aj ked nebudete ešte manželia, veď žijete spolu, najmä ak budete mať spolu dieťa atď... Alebo ak nechceš byť ako svedok, myslím, že sa dá ísť aj na pojednávanie, neviem, malo by byť umožnené....asi to je verejné... v tomto nie som si istá. 😉

krasnulka
13. říj 2010

@novazuzu ale nezabudni na jednu vec, a to taku, ze na sude o vyzivne sa posudzuje aj zarobok partnera,teda osoby, s ktorou zije otec dietata v spolocnej domacnosti.Takze aj tvoj prijem.

krasnulka
13. říj 2010

@claudica a to ste boli na pojednavani na krajskom sude alebo vam len poslali domov rozhodnutie? Lebo my sme sa tiez odvolali a mame to uz mesiac na krajskom a este zatial nic,tak nevieme co bude

krasnulka
13. říj 2010

@novazuzu a s tym advokatom ma pravdu,lebo ja som sa pred pojednavanim pytala 2 advokatov,kolko by som na vysku platu ex mojla dostat vyzivne a obaja mi povelai, ze okolo 140-150 eur,menej nie a to som dala odhadom plat, ex mal dokonca o 50 eur viac ako bol moj typ. A sudca povedal, ze vyzivne 120 eur je maximalna vyska aku moze dat,a to zobral ohlad na to, ze som mala doporucenie od lekarky ze syn musi uzivat dlhodobo probiotikum a ine lieky na podporu chuti do jedla. Takze som bola bez advokata a takto som dopadla. Nabuduce len s advokatom.

claudica
14. říj 2010

@krasnulka ahoj, dostanete predvolanie a bude zase súdne pojednávanie...takže čakajte poštu a tam bude termín. Držím ti palčeky... 😉

krasnulka
14. říj 2010

@claudica oh....a ja som dufala, ze by mohol sud rozhodnut sam,lebo ist 70 km na krajsky sud....uf....uz teraz toho ma manzel plne zuby a asi este len bude mat 😉 dakujem

claudica
14. říj 2010

@krasnulka ja viem, aj od nás bol ten súd ďaleko, je to všetko na dlhé lakte, hlavne keď potom výsledok bol taký ako bol... je to na nervy...Hádam Vám to vyjde, treba dúfať. Všetko dobré!

novazuzu
14. říj 2010

@claudica@krasnulka dievcata dakujem vam za rady;)
takze na sud len s pravnikom....ok, nechame si poradit...

@krasnulka ano to som vedela ze sa berie aj prijem partnera, a pokial budem na materskej a budem ju poberat z ineho statu aj na to budu prihliadat ci nie???ja len ze mi materska bude vychadzat celkom pekne peniazky tak sa obavam ze ked to daju potom s priatelovym platom dohromady ze mu vyrubia vysoke vyzivne..ale ako vy pisete tak hadam z 600-700 eur v cistom mu nedaju 300 eur vyzivne...takze vam pravnici povedali ze 140,150 mozes ziadat..a ja som si myslela ze to aj viac moze sudca schvalit pri takom prijme..600 eurovom..no trochu si ma skludnila...🙂

krasnulka
14. říj 2010

@novazuzu no ked ty budes mat peknu matersku,tak sa moze aj zvysit,ale no...neviem. Ja len viem,ze prijem partnere treba 600 eur, vyzivne moze byt napr.120 eur. Ak ma partner 600 eur, partnerka tiez 600 eur tak sud bude vychadzat zo sumy 1200 eur ako prijem a to bude urcite vyssie.Takze podla mna-nespravodlive. Preto radim urcite pravnika a za ziadnu cenu dobrovolne nezvysit.

novazuzu
14. říj 2010

@krasnulka vsak to predsa by bola moja materska, na tu mi predsa nemozu siahnut!!ci?? no tak to je fakt nespravodlive, vsak tie peniaze co ja budem dostavat matersku budu na moje dieta, nie na jeho!!!!!!!!!!!tak preco by to mal brat sud v uvahu!!chapem keby to bral keby to nebola materska ale moj zarobok..ale materska!!!!!!!!!!!!

krasnulka
14. říj 2010

@novazuzu ved prave to je na tom nespravodlive,ze sa berie do uvahy aj tvoja materska. Aj moja sa brala pri vyzivnom na manzelove decko. A preco? Vsak ja mam 2 deti, a materska je pre moje deti. A nenarobim nic.Je to o nervy ako su sudy nespravodlive. A dokonca sa berie na sude ako prijem aj vyzivne,ktore by si napr dostavala na tvojho syna. A preco? ved to vyzivne je od jeho otca pre tvojho syna. Preco by mali byt "zdanene" peniaze pre dieta? Lebo ak je nas prijem o 120 eur vyssi na vyzivnom pre mojho syna, automaticky sa zvysi vyzivne na dieta manzelovej ex. Takze,akoby to vyzivne bolo "zdanene"

novazuzu
14. říj 2010

@krasnulka no tak ako citam tak je to riadne o drzku.:(
to akoze sud by nam napr vyratal vyzivne zo spolocneho prijmu napr. 1000 euroveho...500 eur vyzivne...pri com ja by som matersku len brala pol roka..a vlastne po polroku by sme mali len 600 eur prijem..a aj tak by nam to ostalo a platili by sme 500 eur vyzivne zo 600 prijmu???????to co je za blbost????to oni vobec by nebrali v uvahu ze matersku by som mala len polroka????a potom akoze mozeme zit zo 100 eur a jeho dieta z 500 eur????tak toto dufam nie je mozne!!!!!!!!!!to uz by co bolo???