Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

andzi
18. čer 2009

denisa17: to je individuálne podľa toho ako dobre napísaný návrh na súd dáš a tiež to záleží od sudcu. Ja však poznám nejaké finty (samozrejme legálne) ako konanie urýchliť.

denisa17
18. čer 2009

Zápisnicu na sociálke som podpísala, len minulý týždeň v stredu a aj tam mi povedali, že môže to byť aj viac ako mesiac a závisí to aj od sudcu. ☹ Nepracujem a on mi poslal len 80€, že sa nehanbí ako živnostník.

andzi
18. čer 2009

80€ ti poslal ako mesačné výživné?

mima3114
18. čer 2009

ahojte baby.vidim ze sa tu bavite o vyživnom.mala by som otazku.mozno mi budete vediet poradit.mam syna a s jeho otcom spolu nezoijeme lebo kratko po narodeni mojho filipka oplodnil druhu a zije s nou.a sud rozhodol,ze ma posielat mesacne vyzivne 50 eur.dva roky to vyzivne posielala jeho mama.a teraz asi sa tam musi u nich nieco iať,pretoze nepracuje idiot a treba mu aj byt platit aj zivit tamto dalsie dieťa a zenu.proste tak to vyzera ze jeho mamu to uz dopalilo, pretože tento mesiac mi poslal vyzivne prvykrat on ale hlupak neposlal mi 50 eur,ale len 30 eur.ako si mohol dovolit poslat menej nez je urcene sudom?aky je postup ak mi aj na dalsi emsiac posle len tolko?poradte ak viete.vdaka.

denisa17
19. čer 2009

Na to, že ma nechal úplne bez peňazí je to od neho šľachetné. Nie???? 🙂 A to len na syna .Pre mňa veľké H.

andzi
19. čer 2009

denisa: a ty si vydatá za toho muža alebo nie? Lebo ak nie, tak teba nie je povinný živiť.

mima: pokiaľ je súdom určené výživné 50 € a on poslal menej, treba sa brániť príslušnými právnymi prostriedkami a výživné vymáhať.

nicky11
19. čer 2009

andzija som si kdesik v zakonoch nasla ze mam pravo ziadat vyzivne aj na seba aj ked sme sa nezobrali.....ci to je blbost??

andzi
19. čer 2009

nicky: keď nie si vydatá, tak právo na výživné nemáš. Slobodná matka má nárok len na náhradu niektorých nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom, ale to nie je výživné. Jednoducho je to bohužiaľ tak, slobodná matka nie je v tomto smere chránená.

nicky11
19. čer 2009

andzi tak potom neviem co som videla 😒 😒 je to ale strasne nespravodlive...inak zelam aby sa vam podarilo kraaasne babatko 🙂

denisa17
19. čer 2009

Som vydatá a to skoro 13 násť rokov. A zbytočne mu to pripomínam. On rozmýšľa len nad rýchlym rozvodom. Žiadne také veci ako určenie práv a povinností a výživné pred a po rpzvode ho nezaujímajú. Že sa chce rozviesť mi oznámil len pred 3-ma týždňami , keď mi povedal aj to že už pol roka ma klame a. Išiel za prácou a toto som dostala. Pýtam sa preto lebo tie veci som začala vybavovať len pred dvoma týždňami.

mima3114
19. čer 2009

andzi, viem že sa treba nejako branit pravnymi prostriedkami,len eviem aky je postup.ci to mam ist oznamit na socialku a oni napisu enjaku sťaznost sudu,alebo ako.voebc neviem aky je pritom postup.aj tak este pockam do dalsieho mesiaca,ze kolko sa mu ZVYSI pre mojho syna dalsi mesiac.a ked zasa neposle 50 eur,tak by som to zacal riesit.ale neviem ako.aky je postup??? 😒

mima3114
19. čer 2009

nicky11,andzi ti dobre vravi.slobodna matka si nema narok ziadat vyzivne aj na seba.take veci som si zistovala lebo tiez som slobodna mama.

samika
19. čer 2009

ahojte maminy, viete mi niektorá poradiť? ☹

s partnerom máme dieťa, nie sme zobratí, doteraz sme bývali (do dnešného dňa) v spoločnej domácnosti (v mojom byte). ale bohužiaľ alkohol a herne sú pravidlom v deň zálohy, výplaty....pravdepodobne pôjde niekde na ubytovňu, alebo čo ja viem kde. to mi je jedno.
chcem požiadať o úpravu práv a povinnosti voči synovi. ale ja myslím, že pokia%l som na materskej má vyživovaciu povinnosť aj voči mne.neviete či je to naozaj tak? akú výšku môžem žiadať, keby mal vyživov. pov. aj voči mne?a kedy je možnosť vyplácania náhradného výživného?
on má totiž ešte dve deti 6 a 8 ročné a na ne má tiež poblém platiť. dokonca mu už aj prišiel rozsudok s podmienkou.
takže výživné od neho bude nekonečný príbeh.

andzi
20. čer 2009

samika: pokiaľ nie si vydatá, tak na výživné na seba môžeš hneď zabudnúť. Na syna môžeš žiadať, ale počítaj s tým, že ak on má ešte ďalšie 2 deti, tak sa to zohľadní a výživné nebude bohvieaká suma.

denisa17
28. čer 2009

Niekde ste spomínali,že manželia majú vyživovaciu povinnosť medzi sebou. Kto mi poradí. Manžel sa chce rozviesť už s nami nebýva a ja kvôli psychike si neviem nájsť prácu. Podľa zákona koľko od neho môžem pýtať na seba, ked to nie je určené súdom. Synovi dal 80€ že vraj podľa zákona a mne nič.

alexandra
28. čer 2009

Ked to nie je urcene sudom, mozes pytat kolko chces a on Ti tiez moze dat kolko chce, cize aj nic. Oddporucam obratit sa na sud.

kaleilah
1. črc 2009

Ahojky holky, nechci kvůli jdomu dotazu zakládat téma, tak snad někdo poradí. Manžel má z prvního vztau 10ti letou dceru, na tu platí výživné 2 tisíce. Spolu máme chlapečka a za nedlouho přibude ještě jedno mimčo, já jsem na rodičáku a mnžela propustili z práce a je na ÚP 😖 je nějaká šance aby mu snížili výživné? a kde a jak o to máme zažádat? 😉 Díky moc

andzi
1. črc 2009

šanca určite je a treba dať návrh na súd o zníženie výživného

efkak
1. črc 2009

Keleilah.
neviem kde žiješ. Slovenské zákony poznám. Robím v právnej oblasti, rodinné právo mi je veľmi blízke tak sa kľudne pýtaj ak niečo.

kaleilah
1. črc 2009

efkak, jsem z čr

efkak
1. črc 2009

Katmi. Tak to ti velmi neporadím. Ovládam len slovenské zákony. V CR sú iné a nerada by som podala zlé infošky.

jabluncanka
2. črc 2009

Kaleilah,

máme to tak nějak podobně = ale zklamu Tě = pokud se jedná o zvýšení,to je raz dva...pokud jde o snížení,pak soudy nijak nepospíchají a nestaví se k tomu nijak pozitivně už jen proto,že 2.000,-Kč na 10tiletou holku je hraniční částka.Záleží jaké příjmy má matka a jaký je celkový rozpočet rodiny,kde dcera Tvého manžela žije... 😉

kaleilah
2. črc 2009

jabluncanka: matka jeho dcery má tři děti, každé s jiným partnerem, momentálně žije s chlapem s kterým má poslední dítě, to je absolutní povaleč a nemaká a celkově bych je označila za "sociály" mají i potvrzení aby neplatili v nemocnici.

kaleilah
2. črc 2009

jablu: nešlo mi psát dál, měla jsem to seklé... manžova dcera ke mně domů nesmí, i manža se s ní přestal vídat, dostala k Vánocům mobil od nás, už je prodanej a takhle skončila většina věcí. Když u nás je tak je nadopovaná otázkama od matky, typu: a kolik vyděláváme, utratíme v obchodě,platíme nájem, jestli máme hypotéku, kolik stál pokojík, kolik stálo to a to..prostě cílené otázky, které by 10 ti leté dítě nenapadly. Problém je že nechceme živit rodinu, další děti ani toho jejího chlapa. Pořád věřím tomu že nám to sníží, máme hypo( to sice nikoho nezajímá), ale dvě děti, poplatky, jídlo,pleny ze sedmi tisíc neutáhnu, když jen 4 tis mi dělají měsíční poplatky za byt...

andzi
2. črc 2009

kaleihah: presne ako napísala jabluncanka, výživné 2000 Kč na 10 ročné dieťa nie je vysoké. Pochybujem, že ho súd zníži, pretože výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov, ako sú napr. úvery, poplatky za byt a pod.

ada32
2. črc 2009

kaleilah tvoj manzel sa ma podielat polovicou na vyzive dcery.som si ista ze z 2000kc nezivite dalsie deti,povalacov a nejaku rodinu.naklady na take dieta su vyssie ako tych 4000kc spolu.to mi ver.

kaleilah
2. črc 2009

já jsem ořed 3 lety dostávala výživné 2 tis, otec bral přes 40 tisíc v té době, mamka umřela, bydlela jsem na intru a živila se sama...cokoliv malý koupíme, matka prodá, pak k nám jede v rozdrbaným oblečení s dírama aby jsme museli kupovat nový, i když id nás třeba týden před tím dostala džíny a bundu. navís obě děti nechodili v září prvních 14 dnů do školy, údajně neměli na sešity, víme že výživné na výživu dítěte nejde, jde na alkohol a automaty přítele matky

ada32
3. črc 2009

kaleilah ak je dieta v takych podmienkach nerozmyslate radsej nad osvojenim?

ja mam 12 rocneho syna a naklady na neho su teda dost vysoke ked si to spocitam...

ja som bola na intraku pred 15 rokmi ,dostavala som od rodicov vtedy tusim 1500sk a teda ledva som z toho prezila.oblecenie mi kupovali oni a kadejake mimoriadne platby tiez znasali oni.takze ked si vyzila pred tromi rokmi z dvoch tisicok ,zaplatila si si internat,oblecenie ,stravu,tak klobuk dole pred tebou.aj ked sa mi to zda zazrak bez toho aby si si privyrabala.

ak si myslite,ze dieta nedostava z tych penazi nic/o com pochybujem,lebo to uz by zomrelo od hladu/,tak to skuste robit tak,ze veci malej kupite vy a si to odpocitate.neviem ci sa to vsak zo zakona da.
vies,je to proste dieta tvojho partnera a on JE povinny sa o dieta ktore splodil postarat.

ja mam tiez partnera ktory ma dieta z prveho manzelstva,kazde leto treba vyhrabat spod zeme 200tisic,co je polovica nakladov na jeho rocne skolne okrem inych mastnych vydavkov,no poviem ti,tiez sa obraciame,ale je to raz jeho syn,ja som si ho s tym brala. to,ze my sme si splodili dalsie dieta tak to je nas problem.uzivit treba vsetky.
za manzelove dalsie deti nemoze ani jeho ex ani jeho syn.

ale nemyslim to v zlom,ako som uz povedala,ked viete,ze peniaze nejdu dietatu,to je velmi zle.bud by som potom bojovala o zverenie ak ma mala zit v takych podmienkach,alebo by som to riesila inak.ja neviem...robila jej desiatu,platila jej obedy v jedalni,kupila jej skolske potreby a zosity,proste veci,ktore ex nerozpreda.
a mozno by som ju zobrala na dovolenku,lebo s matkou sa pravdepodobne nikam nedostane.

alexandra
3. črc 2009

Z vyzivneho sa nic odratavat nesmie..

ada32
3. črc 2009

hm,tak to potom neviem ako by to mali riesit.ked dieta aj tak z tych prostriedkov potom vela nema.
alexandra to sa neda tak,ze by mali dokazatelne,ze tolko a tolko investovali do diatata...nie? 😕 😖

ved aj matka ked podava navrh na zvysenie vyzivneho vacsinou dokazuje naklady.