Máte někdo zkušenosti s vymáháním alimentů?

katalines
3. bře 2008

Máte někdo zkušenosti s vymáháním aimentů? A vše co se kolem toho týká - soudy, exekuce, trestní oznámení, ... až po nástup do vězení?
Zajímá mě vše kolem toho, vaše zkušenosti, vaše příběhy, i rady kolem tohoto tématu...
Děkuju všem za příspěvky 🙂

nikita308
29. kvě 2011

@giulianna trvá to určite dlhšie, ale veľmi dôležité je, z ktorej krajiny partner pochádza, resp. v ktorej sa v súčasnosti zdržiava... pretože ak je z Afriky, Ázie, tam to ide veľmi veľmi pomaly... ak tam tamojšie úrady vôbec budú spolupracovať...

sarzan
30. kvě 2011

caute,ako vidím same zeny maju krivdu
ja som dopadol takto-som darca spermii,dotycna ma odkopla potom ako sa nam zadarilo dietatko a urcite bude teraz chciet papieroveho ocina-uz sa mi vyhrazala sudom,potreboval by som poradit ci ked mi pride na sud-je moznost vidiet tu zalubu? az nezaspim na vavrinoch ona ma znameho pravnika,co vlastne ona da asi na sud? urcenie otcovstva? anonymak odmietla a ja pred matrikou neuznam alebo urcenie rodicovskych prav? prosim odpoved na mail-sarzan@azet.sk

siduska
2. čer 2011

holky muzu se vas zeptat jak se zada o to exekucne vymahnai alimentu, ????

ivanavorlickova
3. čer 2011

@siduska Normálně na soudě, pod který spadáte (resp. dítě) podle místa trvalého pobytu. Doneseš tam trojí vyhotovení "Návrhu na nařízení výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy pro výživné na nezletilé dítě" , k tomu jako přílohu pravomocný rozsudek, ve kterém je stanovena výše alimentů (to nemusíš nosit, pokud o exekuci bude rozhodovat stejný soud, který rozhodl o výši alimentů - jen do toho návrhu napíšeš číslo jednací toho původního rozsudku a oni si to tam už sami dohledají).
Já jsem takhle podávala návrh na exekuci a vzor jsem si našla na netu, zkopírovala ho a jen tam dosadila svoje údaje 🙂

siduska
7. čer 2011

jo aha dekuju a to neco za to platim? prebehne este soud? nebo to uz oni sami to udelaji na zaklade tej mojej zadosti?

ivanavorlickova
8. čer 2011

@siduska Když se to týká alimentů na nezletilé děti, tak je to osvobozeno od soudních poplatků, takže nic platit nebudeš.

Já ještě pořád čekám, až se mi k tomu soud vyjádří, takže ti nemůžu říct, jestli ohledně toho proběhne nějaký řízení, nebo to rozhodnou sami bez nás. Ale já jsem zároveň s návrhem na exekuci podávala i žádost o zvýšení alimentů, tak nevím, jestli mi to neprojednají najednou s tím, ve středu mám soud, tak pak písnu 🙂

siduska
8. čer 2011

tak to drzim palecky at ti to vyjde, ja to podam co nejdriv a uvidim´....pak daj vedet jak tii to dopadlo...

siduska
8. čer 2011

jo a este jsem se chtela zeptat jak to mam podat kdyz envim kde dela nebo vubec ,ze dela...vzor sem si nasla na netu, ten sem si opsala

ivanavorlickova
8. čer 2011

Tak to tam normálně napiš, že zaměstnání otce neznáš a žádáš soud, aby ho zjistil. Soud si to pak sám zjistí, aspoň tak mi to řekli na podatelně 🙂

theodorika
8. čer 2011

Jakmile v žádosti o exekuční strhávání z platu neuvedeš zaměstnavatele, vyzvou tě, abys to do 10ti dnů doplnila, jinak nic. Takže doporučuju brnkout na soud a zeptat se, jak máš podat žádost o Doložení příjmu podle paragrafu( jsem zapomněla to číslo ) - protože jsem to ani nesepisovala. Bývalý manžel dluží výživné na "nerozvedenou manželku" i dítě, takže jsem ho s ledovým klidem nahlásila na policii oikamžitě, jak částka přesáhla 10 tis. ( to už je trestný čin zanedbání povinné péče ) - sepsali protokol a než jsem se rozkoukala, sebrala sílu na další sepisování , přišel mi z kriminálky dopis, kde je jeho zaměstnavatel uveden = tady jsem obšvihla zaměstnavatele a podala žádost o strhávání z platu . Nic jsem teda neplatila ani jednou.
teď už jen čekám, jestli holka dostane aspoň do druhých narozenin konečně nějaký ten peníz z výdělku svého otce ( ****ozvou se do 30ti dnů , žádné projednávání s tebou už nebude, o čem taky, když o tom, že má platit a kolik už rozhodnuto je )

herault
9. čer 2011

Ja by som sa tiez chcela pridat do diskusie,lebo sa ma tyka. Manzelovi urcil sud platit vyzivne este pred rozvodom, ale nic neplati. Odvolal sa, ja som na to napisala vyjadrenie a zatial mi nic neprislo. Ziadost na rozvod mam podanu. Na sociálnom mi povedali, že musím len čakať, že mi nemôžu pomôcť. Ale ako máme žiť keď už teraz budeme v dlhu? Z jednej vyplaty to nejde keď mám dve deti. Manžel mi už dlží viac ako tisic eur a len sa smeje, že nikdy od neho peniaze neuvidim. Nechcu mi pomoct ani jeho rodicia, ani jeho sestra. Je niekto v takej situacii? Ako to riesite? Nemozem si najst este jednu pracu, kam by som dala deti /5,10/ Na právnika nemám peniaze. Dakujem za odpovede.

siduska
9. čer 2011

theodorika a kdyz nevim jeslti je vubec zamestanan, tak pak od neho zadny penize teda neuviidm? kdyz on meni zamestnani jako ponozky, nikdy nezustane na jednom miste protze ho honi exekuce...

sarzan
9. čer 2011

@asanaa a co su nezbytne vydaje nevies to nejak blizssie specifikovat? napr.poistka na auto je?

krasnulka
9. čer 2011

@herault ahoj, ked sa na rozsudok odvolal, tak ti ani na socialke nepomozu pokial nemas pravoplatnost rozsudku, ale je zaujimave, ked pises ze je to rok a nic sa nedeje, niekde som citala, ze vo veci maloletých deti by sa mal sud vyjadrit do pol roka. Peniaze od neho dostanes, tomu ver, ale najprv musis podat trestne oznamenie, nasledne exekuciu a ak mu to nebudu moct z coho zrazat, tak to pojde sudnou cestou a prokurator si uz s nim urobi poriadky 🙂 Ale aj ked budes mat v rukach pravoplatnost rozsudku, pojdes na policiu, to pojde na sud a sud mu napr.da podmienku a bude ti to musiet do roka vyplatit, moze sa odvolat a mas to zasa na dlhe trate. Ale tak ci tak ti to vrati aj ked za dost dlho. Ale mozes aspon potom dostavat nahradne vyzivne, ked on nebude platit. Treba sa spytat pravnicky co mas robit teraz ked ti zo sudu este neprisla predvolanka

sarzan
9. čer 2011

@lizatko1009 vidíš to by ma zaujimalo kolko ta vyjdu plienky,mliecko mesacne?

kithy
10. čer 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, jak by to bylo, pokud se otec nezdržuje na adrese, kam mu přijde předvolani k soudu ohledně alimentů? Pokud se to nedoručí, tak může soud rozhodnout i bez jeho přítomnosti? Otec mého dítěte mi dal adresu, kde teď bydlí, ale stěhuje se a já nevím kam. A trvalé bydliště má na Slovensku. A ještě jeden dotaz-nevím, zda je stále zaměstnán. Pokud by o práci přišel, z čeho a jak vysoké mu alimenty vyměří?

pet.s
11. čer 2011

Prosím o radu, bývalý manžel mi po rozvodu neplatil alimenty.Asi 5 let. Měl je vyměřené a stanovené soudem. Sem tam občas zaplatil, ale nikdy celou částku. Nikdy jsem nepodala žádné trestní oznámení nebo to po něm nevymáhala.
Před 2 roky jsem žádala o zvýšení alimentů. Hned jsem si požádala od ledna o exekuci. Musel mi doplatit to zvýšení. Asi za 3 měsíce zpětně. Od té doby mu alimenty strhávají z výplaty.
Mám ještě šanci vymáhat po něm dluh na alimentech zpětně za ty roky? Nebo když jsem exekuci požadovala až od toho ledna, tak před tím se bere jako, že platil normálně a nemám šanci?
A ještě mě zajímá. Vypořádali jsme si majetek po rozvodu sepsáním dohody, která byla součástí rozvodové smlouvy. Já měla zaplatit dva úvěry a on dva úvěry, které byly vyšší než moje. Ale já mu za to nechala byt a auto. Nyní se zjistilo náhodou, že on ten jeden úvěr neplatil.Od roku 2001!!Jeho současná přítelkyně mi napsala, že chtějí ten dluh zaplatit ode mě a nebo alespoň půlku? Já vím, že když vznikl za manželství je to na půl,ale když se zavázal v tom vypořádání, že ho uhradí on, může to po mně požadovat?

sarzan
12. čer 2011

@rosie a ako sa ziadaju tie geneticke testy? to sa vypisuje nejaka ziadost na sude?

alexandra
13. čer 2011

@sarzan nepovedal si ze to nechas tak? 😉

sarzan
14. čer 2011

@alexandra mam to nechat konovi? ten ma väčšiu hlavu 🙂

alexandra
14. čer 2011

@sarzan Ale aspon viac rozumu v nej 😉

sarzan
14. čer 2011

@alexandra vidím,že o konoch toho moc nevieš,vieš ako sa radi na konovi spiatocka btw? 🙂

alexandra
14. čer 2011

@sarzan Asi nie, ono 7 rokov co som za nimi chodila, jazdila, trenovala ich, to nie je vela, to je fakt 😉

sarzan
14. čer 2011

@alexandra a potom si zahorela tuzbou po laske k muzovi nie konovi? 🙂

alexandra
14. čer 2011

@sarzan Zlatko, je to neuveritelne, ale ja dokazem sklbit 2 veci. Dokonca aj 3 😉

sarzan
14. čer 2011

@alexandra ty si ako ta instantna kava-3v1 🙂

sisaha
14. čer 2011

@pet.s vymahat späne vyzivne od manzela mozes.. Co sa tyka nedodrziania vasho rozdelenia dlhov, akou formou je ta zmluva napisana? Tu by som ti poradila obratit sa na pravnika ake mas moznosti. ja osobne by som to odmietla zaplatit (ale nech ti to odobrí právnik), kedze to bola asi iba dohoda medzi vami... Ak je ta zmluva medzi vami spisana pred notarom, vzala by som rozvodove papiere a tuto dohodu do banky a ziadala prepisat uver iba na neho. Ale nie som si velmi tymto postupom ista, tak to neber za bernu mincu a porad sa s pravnikom.

alexandra
14. čer 2011

@sarzan A Ty si ako caj vyluhovany v studenej vode 😀

sarzan
14. čer 2011

@alexandra tomu sa nadáva macerovaný 🙂

maminuska
9. črc 2011

Ahojte dievčatá , stala sa mi taká vec, exmanžel mi do šeku na výživnom napísal zlé meno , teda ja mám dve mená a tie mená mi prehodil a ešte tam dal aj pomlčku, no a ja u nemám. Výživné bolo doručené načas a v plnej výške ale čo z toho , ked sa k nemu na pošte nemôžem dostat lebo nie je na moje meno !!!!
Slušne som exmanžela upozornila na tento problém, nereagoval no a tento mesiac napísal moje meno rovnako.
Už sm druhý mesiac bez výživného, lebo hoci ho poslal, poslal ho neexistujucej osobe.
Je toto dôvod na to aby som sa obrátila na exekutora ?