Matka opustila tělesně postiženého syna a další dvě děti

otec72
13. bře 2013

Manželka opustila tři nezletilé děti 15 13 a 12 letého syny trvale upoután na vozík diagnóza DMO a to devět dní před vánocemi. Byl to její druhy odchod ze společné domácnosti ten první odchod byl o dva měsíce dříve předcházejícího roku. Manželka je za tři měsíce viděla asi třikrát. Proběhl soud a svěřil děti do péče otce protože matka nechtěla ani střídavou péči na které jsme se dohodli a také už jednou fungovala. Já jen nechápu, co matku od třech dětí donutí odejit v tak nevhodnou dobu pro děti ale i nás dospělé. U soudu ze mě udělala grázla atd. Samozřejmě pracuje ale oficiálně je na pracovním úřadě a tak výživné soud neurčil.

llluckaaa
13. bře 2013

Smutné. Ale co my s tím? 😅

aneta0707
14. bře 2013

jo, je to smutny, ale nechapu, co je za otazku? zkus se poradit v nejakych nadacich, treba ti pomuzou s peci.
s tim vyzivnym ti moc neverim. kazdy musi platit i kdyz nepracuje. vypocitaj mu to z prumernyho platu z nabidek uradu prace a nezajima je, kde na to vezme

petrajurinova
14. bře 2013

@aneta0707 s tím výživným, že každý musí platit i když nepracuje, to není tak úplně pravda. Česká legislativa říká:

Jak se stanoví výživné rodiči, který nepracuje a nemá jiný příjem?

V případě, že je povinný rodič nezaviněně sám sociálně potřebný, nemá možnost ani schopnost plnit svoji vyživovací povinnost k dítěti, vyživovací povinnost se nestanoví.

Jestliže by se rodič záměrně vyhýbal práci, nespolupracoval s příslušným úřadem práce apod., mohl by soud vycházet při hodnocení možností a schopností takového rodiče z možnosti příjmů - tzn. kolik by asi činil jeho příjem, kdyby pracoval ve svém oboru nebo z toho, kolik vydělával, než se vzdal bez důležitého důvodu zaměstnání nebo jiné výdělečné činnosti nebo jiného majetkového prospěchu.

Pokud je povinný rodič ve vazbě nebo výkonu trestu odnětí svobody, vyhláška Ministerstva spravedlnosti č. 10/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, vymezuje, kolik lze z výdělku povinného použít na úhradu výživného. Jestliže takový rodič nemá výdělečné a majetkové možnosti buď proto, že je neschopen k práci, nebo proto, že mu správou věznice nebyla práce přidělena, nelze mu za takovou dobu ukládat placení výživného. Pokud je ovšem povinný rodič odsouzen za trestný čin zanedbání povinné výživy, je v takovém případě nutné ponechat i po dobu trestu odnětí svobody stanovené výživné v dosavadní výši, nesvědčí-li tu jiné okolnosti pro jeho změnu.

otec72
autor
14. bře 2013

@aneta0707
Chápu že mi nevěříte je to neuvěřitelné to je pravda .Má otázka byla co muže matku dětí donutit k odchodu před štědrým dnem .Pravdou je že vztah nebyl harmonický ale nikdy jsem ji neuhodil a nevyhazoval protože jsem se bál že odejde. A s výživným to pravda je protože byt manželka pracuje tak ne na smlouvu ale jen tak a těsně před soudem se přihlásila na pracovní uřad takže nebylo z čeho vypočítávat a já jsem podnikatel byt ne uspěšný

pajenka
14. bře 2013

Ááá brego, vítej zpátky! 😀

jfd81
14. bře 2013

@otec72
ruplo jí v kouli. Jedna nejmenovaná bývalá tchýně jedné kamošky nechala doma 12 letýho kluka a za 3 rtoky mu volala, ať si přijde pro vánoční dárek.
Bylo to v 80 ´s. Už měla o 10 let staršího kluka, co odešel z domu. Její muž byl taxikářž, co v té době byl udajně zlaterj důl. Oni měli jen dluhy, chlap prstem nepohnul. Odstěhoval se k přítelce a mladýmu vozil obědy.
Z toho 12 letýho kluka vyrostl slušnej člověk. Samovýchovou. Ale když jsem viděla, v čem v 17 žil, bylo to otřesný.
Ona mi pak říkala, že se to nedalo vydržet. Že tam prostě nemohla být.
Z živočišné říše, jen lidský matky jdou do kriminálu, když opustí nebo zabijou svoje mládě. Ale příroda to tak má. Vysvětli si to tak nějak, nevim co poradit.

jfd81
14. bře 2013

@otec72
Vánoce jsou stresový období pro každýho. A 3 děti, jedno postižený, to je hodně silná káva. Víš, my holky vyrůstáme v tom, že na bílim koni přijede princ a my budeme žít v zámku, šťastně až do smrti. A potom JEB! 3+1 v paneláku, děti na krku, , jediná životní jistota je 5000 měsíčně na splátku hypotéky dalších 30 let, nezaměstnaný nebo nezaměstnantelný, chlap na chofno... Některý chlastaj, některý se s tim poperou, ta tvoja pláchla.

otec72
autor
14. bře 2013

@jfd81
Tak to je přesné dokud jsem podnikal a dařilo se tak to nějak šlo ale ted v době krize je to moc mizerné .Já mam ještě štěstí zatím mám z čeho brát a pomáha mi moje 72letá maminka .Nic měně neokrádá mě ale své vlastní děti .Žádnej chlap není svatoušek ale vychovali mě k něčemu jinému než k utěku

speedygon
15. bře 2013

@otec72 Tvá žena není zdaleka první ani poslední(bohužel), co opustil rodinu...přítelova ex také od rodiny odešla, o syna zájem nejevila...odešla od nich na jaře 2007 a do dnešního dne poslala klukovi 1 pohled k Velikonocům a volala 3x. A to telefonáty byly krátce po odchodu jenom, pohled tuším v r.2011 nebo možná 2010. Výživné neplatila a jelikož také oficiálně nedělá(neoficiálně nevíme), tak jí stanovili směšné výživné ve výši 100Kč, které také neplatila. Kluk byl umístěn do Dětského domova se školou-předtím byl i jinde a ani ústavům výživné madam neplatí. O kluka jsme se starali já s přítelem, živili jsme jej sami, ač sami na tom nejsme slavně. Jenže u ní to je tím, že je prostě kamarádská, užívala si všude jinde....má další dítě s bůhvíkým, které si osvojil její současný přítel(mmj byl v kriminále za neplacení výživného, takže mají stejné zájmy)....takže asi tak

otec72
autor
16. bře 2013

Má svůj vlastní byt 3+1 kde minulého roku bydlela a děti tam byt nechtěně docházeli. V té době jsme měli schválenou dohodu o střídavé péči. Když se konal soud tak jí tam tekly slzy proudem, když se dohadovalo kde budou na štědrý den a kde na silvestra mě určily štědrý den a manželce silvestra týden a týden .mě určily výživné 20 000. manželce nic a v tu dobu mela požádáno o výživné na manželku který ji soud přiznal v dalších 20 000 ,. Jen jsme vyšli ven před budovu soudu tak na mě s pani advokátkou pověděli, že u ní budou pouze dva dny v týdnu a jedem víkend v měsíci dobře OK. Nabídnul jsem ji, že ji odvezu a při cestě mi řekla na silvestra je nechci už mám něco domluvené .jen prostě nechápu né že odešla ale proč před vanocemi

viperka
17. bře 2013

Co může matku 3 dětí donutit odejít od rodiny před Vánocemi? Nervy, pocit vlastního selhání a vyhoření. Chlap který nedokáže pochopit co jí vadilo a kde je problém. Existence bytí mezi 4 zdmi panelákového domova. Prádlo, vaření, péče, a chlap věčně někde v trapu, aby uživil rodinku. Možná nějá příležitostná milenka, a postoj chlapa no co...však se o rodinu postarám, vydělávám peníze tak proč bych si někde neužil jinde? Někdo to řeší pitím, někdo výčitkami a pláčem a někdo odchodem. Neříkejte že ste si nikdy ničeho nevšiml, že si s Vámi nikdy nepovídala co jí trápí a co jí vadí. Bez důvodu určitě neodešla. Zvláštní je že když odejde muž od ženy, bere se to jako samozřejmost, lidi mávnou rukou a řeknou je to silná žena ona to zvládne však není ani první ani poslední. Když ale odejde žena, protože dál nemůže psychicky pak je veřejně bičována a haněna....a muž je najednou ten chudáček který se musí starat o děti, to že to žena před tím dělala mlčky a ještě musela snášet třeba Vaše nevěry o tom se v tichosti pomlčí....
Když se pak podívám kolem sebe kolik žen je s dětmi samo a jak těžko nacházejí nového partnera - pošramocené sebevědomí a k tomu výchova o dítě na které jsou samy. A muž který si najde novou přítelkyni a je vysmátý protože nemusí platit alimenty právě z toho důvodu že pracuje na černo, a o děti nejeví zájem. Pak se nedivím, že některé ženy pod nátlakem a s pohledu vyčerpanosti odejdou a řeknou si ať se teď postará o ně on...

Žena která má 3 děti z toho 1 postižené, bude mít výrazně menší šance na kvalitního dalšího partnera.
Kdežto muž který zůstane sám s takto dětmi, bude považován za hrdinu a každá druhá laskavá a něžná ženskáá ukáže prstem na tu mrchu co odešla a nechala děti bez povšimnutí.