Mohu se po rozvodu s dítětem odstěhovat do zahraničí?

mladapani
24. dub 2009

Nemate s tim nekdo zkusenost? Vazne premyslim o rozvodu, ale manzel by me nenechal v klidu zit, dokud by me neznicil a moje jedina moznost je se odstehovat do ciziny a zacit znova.
V pripade rozvodu chce manzel nase dvoulete dite do sve pece, nemyslim, ze by uspel, vzhledem k faktu, ze se o dite vubec nestara a dite k nemu nema v podstate zadny vztah a je naopak extremne fixovane na me.
Vim ale, ze pokud zustanu v CR, tak se z manzelova teroru nikdy nedostanu a nakonec skoncim v blazinci. Nevim ovsem, zda je mozne odstehovat se po rozvodu i s ditetem, aniz by k tomu otec dal sozuhlas.

kristi
24. dub 2009

to nevim, myslim, ze asi tezko....ovsem kdyz se postehujes po CR, tak to taky bude vsem jedno a pokud to bude v Unii, tak by se to snad dalo udelat bez souhlasu, fakt nevim.

je to nemile, soudne stejne nic nezakazes, vid? to je desny, prece se nebudete celej zivot skryvat

musko
24. dub 2009

po rozvode musí aj druhý rodič súhlasiť s vycestovaním dieťaťa do zahraničia, taký je zákon......Ale neviem, či to platí len mimo EU, alebo aj v jej rámci......

beruska2x
24. dub 2009

pokud bude svereno do tve pece tak vycestovat muzes, musis ale umoznit styk ditete s otcem podle toho jak urci soud.. tzn. ze musi vedet kde dite je a predavat mu ho na navstevy..

jeudi
24. dub 2009

muzes ,ale musis mit souhlas otce

mladapani
autor
24. dub 2009

Prave o ten souhlas otce mi jde, ten samozrejme nedostanu.
V CR zustat muzu a snazit se prestehovat nekam co nejdal od nej, ale porad je to mala vzdalenost, musim od nej byt aspon 1000 km a hlavne z dosahu ceskych socialek, ktere by na me kazdy mesic posilal.

jeudi
24. dub 2009

jo tak to budes mit tezke ja teda nic takoveho nezazila a hlavne kdyby jsi odcestovala bez souhlasu otce tak s toho budes mit pekny prusvih tak se odstehuj zdo jineho mesta a neboj se socialky jestli ti byvaly manzel dela problemy socialka ti prijde max dvakrat a pokud jsi poradna a mala ma vse co potrebuje tak se nemas ceho bat a vetsinou socialky stoji na strane matky neboj ja taky mela doma socialku kdyz jsem si zadala o alimenty tak se prisly podivat a uplne v pohode a ze nejsem zadna z tech co by byli poradne a rekla mi vse na co mam narok a co jak mam udelat a nakonec ta pani sla se mnou i k soudu kdybych si nevedela rady..tak se neboj ono ho to za chvili prestane bavit

dadous
24. dub 2009

nevidím duvod ,proč se neodstěhovat, pokud soud svěří do vychovy dítě tobě 😉 Nikdo ani soud ti nemuže nakazovat kde maš bydlet.Ale problem bude s tím , že soud pravděpodobně určí, kdy muže otec dítě navštěvovat 😕 takže se ho stejně asi nezbavíš. Zaleží na tom jestli se mu bude chtít jezdit tak daleko pro děti. Ale třeba to vzda 😉

jeudi
24. dub 2009

to neni pravda ano muze se odstehovat ,ale ne za hranice takove jsou bohuzel zakony

dadous
24. dub 2009

tak to slyším prvně 😕

ria80
29. dub 2009

Takže nevíme nic.Taky mě to už napadlo,ale neměla bych odvahu jet do ciziny a žít tam s dítěte,.Ale stejně mě napadlo,třeba bych měla hodně peněz a řejkla bych si,že malé udělaá dobře moře a na celý léto bych tam někde bydlela,at si to užijem.Co pak,když otec má právo na návštěvy.Ale mě zas nikdo nemůže zakazovat volný pohyb.To se dost bije,takže taky nevím,jak by se to řešilo.

jeudi
30. dub 2009

kdyz bys tam odjela na dovolenou na dva mesice tak myslim ze by to melo jit ale uplne tam odjet a odstehovat to ne...

ria80
30. dub 2009

Asi by bylo nejlepší se poradit s právníkem,jaký to má řešení.Kdybys to chtěla fakt udělat,asi se to bez soudu neobejde.

srdcebolavy
30. dub 2009

informuj se u právníka,určitě ti poradí,jaké po případném rozvodu budou tvé práva a povinnosti.držím palce 😵

jeudi
30. dub 2009

to bude asi nejlepsi

klaras
1. kvě 2009

musus mit povoleni od otce ditete