Musím mít k rozvodu právníka, i když na něj nemám?

lollela
14. srp 2013

Dostala jsem už předvolání. Výchovu a výživu máme vyřízenou. Návrh na rozvod jsem poddala já. Našla si s dcerou pronájem. Který ted sama neutáhnu, jsem v částečným důchodu a hmotná nouze je k háji..no škoda mluvit. Jelikož manžel zůstal v novem domě a vše mu tam i zůstalo, já odešla s dcerou jak se říká s holou p..... ☹ .Je podnikatel a ted si i zařídil menší odměny aby nemusel platit velký alimenty, tak věřím, že bude mít u rozvodu právníka, aby přišel o co nejmíň...

lv
15. srp 2013

Nemusíš, ale z toho co píšeš tě chce ex pěkně odrbat..zkus nějaké poradny, získat kontakt na právníka na sociálce atd..

zamilovanadonej
15. srp 2013

Právník být k rozvodu nemusí, ale: Pokud nejste schopni se dohodnout a lítá v tom majetek je určitě lepší. Na tvém místě bych si ho najala a chtěla, aby si vyžádal zpětně daňová přiznání, a chtěla bych výživné i na sebe jako ženu po rozvodu (pokud jste již měli soud o výživné, měla sis určitě zažádat ☹ )
Z tvého dotazu chápu, že soud o děti už proběhl, a teď rozvodový soud a následně soud o majetek....Raděj bych si ho najala a dohonila co se dá- určitě se nějaký slušný najde, co tě vyloženě nezrujnuje....
Ale zase nechápu, ten konec- aby nemusel platit velký alimenty- takže soud o výživné nebyl? Tohle není na otázku, ale na diskuzi. Je jedno kolik má momentálně, důležitá jsou ta daňová přiznání, a také, kdo má jaké výdaje apod...