Může mi soud nařídit, abych se o dítě staral?

deellepe
7. dub 2010

Dobrý den,
úvodem přeji Všem krásný den !
Má ex-přítelkyně čeká dítě, já jsem otcem. Nechci mít s ex-přítelkyní mít nic společného, ani s dítětem. Jsem připraven a odhodlán řádně platit alimenty.
Ale již nyní mi ex-přítelkyně píše sms rázu toho, že se mám ke všemu postavit jako chlap (to má ovšem pravdu, mám své důvody, proč se k tomu takto stavím), a bude chtít, abych jsem se podílel na výchově dítětě.
Chci se tedy zeptat, zda má nějaké právní páky, na to, aby mi soud nařídil, že se mám o dítě starat. Pač jak jsem říkal, chci se od nich co nejdále distancovat.
Děkuji všem za vaše přízpěvky, budu vděčný za jakoukoliv připomínku.

S přáním pěkného dne.

Ondra Černý

andelka
7. dub 2010

Jó, babička, její kamarádky, pošťačka, ženský od soudu....bývají nevyzpytatelné 😅

malovani
7. dub 2010

Collette, no vzhledem k tomu, že dítě (5 tt) čeká s ženskou, která bydlí 150 km od místa, kde bydlí on se svojí přítelkyní, se kterou je 18 měsíců, tak je docela možný, že těch dětí se na něho sesype ještě víc...

milmic
7. dub 2010

No....
já bych si možná dávala taky pozor na to, s čím se tady svěřuješ.
Víš co, i zdi mají uši a veřejná diskuse je hold veřejná.

Stejně jako Collette si myslím, že si zaděláváš na pořádnej průšvih.
A taky si myslím, že si své přítelkyně asi moc nevážíš, trošku mi zde chybí projev nějaké úcty nebo jak to říct.

No každopádně je to svízelná situace a ono je někdy lepší pravdu a čelit tomu hrdě a statečně, zkrátka nést si zodpovědnost za své činy, než jednou - nedej Bože - se to provalí a rozbiješ i svoji "zadělanou" rodinu.
Žádná vzdálenost není dost velká na to, aby se na to nemohlo přijít.

malovani
7. dub 2010

Já bych to viděla na teenagera...

andelka
7. dub 2010

Doufám, že jí ta pohoda dlouho vydrží. 🙂

deellepe
autor
7. dub 2010

malovani - víc se jich nesesype, toto jsou dvě partnerky jediný, se kterýma jsem co kdy měl 🙂

collette
7. dub 2010

A že ses s tou "blbkou pitomou" spouštěl... Zas a znova... Když už ho neudržíš v gatích, tak mu dej aspoň náhubek, ne?

malovani
7. dub 2010

Collette, to víš, komu není rady...

deellepe
autor
7. dub 2010

Dávno ne. Několik let ne.

andelka
7. dub 2010

deelep: Tak to je fakt pech.

milmic
7. dub 2010

Collette.... náhubek...
Ted jsem se málem počůrala smíchy. 😀

Čuchám čuchám ale do prdýlky nezodpovědnost...

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - to je to, že jsem nezodpovědnej.. či jak se nazvat.

malovani
7. dub 2010

Tak o tom žádná!

collette
7. dub 2010

milmic - já spíš hec 😉 A kdyby to bylo do prdýlky, tak by to bylo fajn, nejlépe do té jeho...

deellepe - fakt bys jí zasloužil natrhnout 😀

andelka
7. dub 2010

deelep: Tak snad tě tahle zkušenost poučí a budeš nezodpovědnej o trochu míň, současná přítelkyně to jistě ocení 😉

malovani
7. dub 2010

Velká sázka o malý pivo.

milmic
7. dub 2010

Coll.... 😀 😀

Nevím nevím, jak by se mu líbilo do té jeho...
Mno nic... 😀 😀

collette
7. dub 2010

deellepe - nezodpovědnost a dvě partnerky mi teda moc nesedí... Buď kecáš o počtu partnerek, nebo jsi prostě jenom mamlas, kterému se při překrvení malého generála odkrví mozek...

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - do vysoké školy jsem prostě dívku neměl.. je to tak.. nestydím se za to...

milmic
7. dub 2010

Coll...
nakonec proč ne?
Takových nemanželských "omylů" je...... A ty neštastný děti z toho.... 😖

collette
7. dub 2010

deellepe - to se stydět nemusíš... Ale taky to teď nemusíš dohánět tímhle způsobem... Píšeš o VŠ, takže nějakou inteligenci snad máš, tak předpokládám, že o partnerském životě jsi byl schopen pobrat víc, než je ve známém šlágru "Děvčátka, na slovíčko..." Teda pokud to nebylo ČVUT a tvoje inteligence se netočí kolem jedniček a nul...

collette
7. dub 2010

No, měla jsem spíš napsat MatFyz...

malovani
7. dub 2010

Collette: absolovent VŠ žádnou inteligenci mítnemusí...

collette
7. dub 2010

To by ses měl možná spíš chovat jako ti dva z mého oblíbeného vtipu:

Matfyzák a matfyzačka v květnu na Petříně. On se plaše usměje a ptá se: "Myslíš na to, na co myslím já?" a ona se začervená a řekne: "Určitě ano!" A on se zeptá: "A kolik Ti to vychází?"

collette
7. dub 2010

malovani - no jo, já už na to přišla! On je vlivný politik nebo člen zastupitelstva a má práva v Plzni a myslí, že mu to všechno projde stejně tak, jako jeho studium! 😀

milmic
7. dub 2010

Holky,
vy jste éra, jak si z něj děláte legraci. 😀

Já bych spíš šla pro radu za nějakým seriozním právníkem, at je to drahý nebo ne, možná se to vyplatí.
A dávala bych si pozor, co sem píšeš. 😉

collette
7. dub 2010

hele, já jdu spát, aby zítra bylo o jedno deprivované dítě méně...

deellepe - a tobě, ty zmetku dobytčí, přeju exkluzivní noční můry plné setkání tvých bývalých a stávajících v očekávání 😀 Abys měl trénink, až to rupne...

collette
7. dub 2010

milmic - a dá se něco jiného? Vždyť bychom jinak musely nad ním brečet a přestat věřit v dobrou podstatu člověka 😉

Ale opravdu by měl být opatrný, protože pokud nás tady jen tak nehecuje, a já mám své důvody věřit, že to tak je, tak by se mu klidně mohlo stát, že ta jeho cácorka se tu jako snažilka objevuje (když teda psal o tom "zadělávání") a udělá s ním krátký proces. Pokud to teda není jen další "blbka pitomá"...

konoupek
8. dub 2010

NO já lituju obě ženy,že se vůbec kdy zapletly a takovým volem 🙄

pepibubu
8. dub 2010

K213....