Může mi soud nařídit, abych se o dítě staral?

deellepe
7. dub 2010

Dobrý den,
úvodem přeji Všem krásný den !
Má ex-přítelkyně čeká dítě, já jsem otcem. Nechci mít s ex-přítelkyní mít nic společného, ani s dítětem. Jsem připraven a odhodlán řádně platit alimenty.
Ale již nyní mi ex-přítelkyně píše sms rázu toho, že se mám ke všemu postavit jako chlap (to má ovšem pravdu, mám své důvody, proč se k tomu takto stavím), a bude chtít, abych jsem se podílel na výchově dítětě.
Chci se tedy zeptat, zda má nějaké právní páky, na to, aby mi soud nařídil, že se mám o dítě starat. Pač jak jsem říkal, chci se od nich co nejdále distancovat.
Děkuji všem za vaše přízpěvky, budu vděčný za jakoukoliv připomínku.

S přáním pěkného dne.

Ondra Černý

akshara
7. dub 2010

Ahoj ss! 😉 Vidím, že invence začíná docházet! No, člověk už se časem vyčerpá, pravda! 🙂

jittuss
7. dub 2010

Že by zase téma aby se jen dohadovalo?

No ale pokud ona tě uvede do RL jako otce tak asi nic nezmůžeš a budeš platit alimenty(což jak píšeš ti nevadí),ale to jestli se budeš muset podílet jakýmkoliv způsobem na výchově asi dáno není a níkdo tě asi nepřinutí!
Tohle by ti spíš poradil právník!

ria80
7. dub 2010

Ne ex nebude mít žádné páky.kromě placení tě nikdo k ničemu nemůže nutit. 😉

ria80
7. dub 2010

A nerozjmím tomu "střídavá péče",co to s tím má společného?

jakoubka
7. dub 2010

doufám,že se nepletu,ale budeš mít vyživovací povinost ,jak na dítě tak na ex partnerku(na partnerku,myslím do 2 let dítě )pokud tě uvede v rodném listě.

deellepe
autor
7. dub 2010

Rychle rychle jsem hledal jak diskusi nazvat, ale tak o střídavou péči, pokud by existovaly nějaké paký, tak by to u toho střídání skončilo... 😒

ria80
7. dub 2010

Nesmysl,do péče nebo do stýkání s dítětem tě nikdo nemůže nutit.Takže v pohodě.

jakoubka
7. dub 2010

dee-promiň,ale ty s tím maličkým nechceš mít nic společného(tedy kromě alimentů)?
Já s Kubíkovým tátou taky nežiju ☹ ale jako táta je super(řekla bych ,že i lepší než jsme spolu žili)

deellepe
autor
7. dub 2010

Je to smutné, ale nechci mít nic společného. 😒

jakoubka
7. dub 2010

dee-samozřejmě,že tě neodsuzuji 😉 Určitě máš k tomu své důvody.
Ale znáš to,ted ti to nevadí,ale později může 😉

deellepe
autor
7. dub 2010

Co se týče RL, tak abych byl v něm uveden, musím dát svůj souhlas, samozřejmě se budu zdráhat, pak je na tahu ex. Musí to dát k soudu, a soud pak rozhodne. Je více variant, ale než se rozkouká, tak ji na určení otcovství zbyde jen jedna varianta a to DNA.
Což nevím, zda se po roce (než se vše vyřeší i soudně) se nechá ještě mé jméno dopsat do RL. Až vyjde najevo i soudu, že jsem otec, tak se budu muset do RL zapsat, či NEMUSÍM ??? 😔

deellepe
autor
7. dub 2010

jakoubka - teď nevadí, ale do mého rozhodnutí zahrňuji i to, že mi to třeba i časem vadit bude.
Což, třeba si mě dítě po 30 letech vyhledá formou Pošty pro tebe. 🙂

jittuss
7. dub 2010

pokud se prokáže,že jsi otec tak tě tam zpětně podle mě dopíšou a taky zpětně doplatíš alimenty jak na dítě tak na matku!

deellepe
autor
7. dub 2010

Takže pokud bychom to tu shrnuli, platit alimenty musím. OK
Ale donutit mě má ex, abych jsem se o ni a o dětsko staral nemůže. OK ?
Tuším též, že o ex se musím 2 roky "starat", nevíte jak je velká ta částka ?

jakoubka
7. dub 2010

a dá se s tvou ex rozumně mluvit?Že by jste se spolu domluvili o všem kolem a kolem 😉

jittuss
7. dub 2010

to ti určí soud podle toho jaký máš příjem tuším!

deellepe
autor
7. dub 2010

jittuss.. ano, se zpětným doplacením počítám, počítám i s tím, že si budu po dobu kdy nebudu v RL tvořit rezervu pro alimenty.

jakoubka
7. dub 2010

donutit tě,aby ses o ně staral(finačně ano)tě nedonutí

deellepe
autor
7. dub 2010

jakoubka - že je ex těhtná jsem se dozvěděl formou sms. Takže asi tak. Což dohodnout se s ní budu chtít, mimo soudně.

deellepe
autor
7. dub 2010

A co takhle změnit si trvalý pobyt ? Nebude pak problém doručit mi zásilku. A jaksi to "očůrat" ? 😅

deellepe
autor
7. dub 2010

Jinak děkuji všem, jež mi pomohli udělat si jasno 🙂

akshara
7. dub 2010

...a teď se sem nastěhují ufoni! 😀 😀 😀 Poté, co se zaselo zdánlivě upřímným dotazem, aby vlákno nebylo hned zavřené! 😉

deellepe
autor
7. dub 2010

akshara - a ty jsi kdo ?

akshara
7. dub 2010

Těžko říct, nechávám tvořit cizí fantazii! 😉 Je to pak daleko zábavnější! 😀

ria80
7. dub 2010

Ne ,jestli tvoje ex bude chtít,abys platil,stejně tomu neujdeš.To obcházení a nedoručování zásilek,to mi přijde dost nedůstojné.Ale to už je na tobě.

filipal
7. dub 2010

Ria, tento pan nestoji v skutocnosti o nasu radu..... 😉

deellepe
autor
7. dub 2010

ria80 - jak již jsem ptal úvodem, placení se nevyhýbám, jen spekuluji, co a jak, a jak by to bylo, kdych jsem si změnil adresu trvalýho bydliště, jak by se to řešilo, zda by mě našli 😎 jen o tom tak přemýšlím, a napadají mě všechny možné i nemožné varianty.

deellepe
autor
7. dub 2010

filipal - vážím si vašich rad, toto foru hledám už pár dní, našel jsem toto, a tak jsem moc rád za vaše příspěvky.

akshara
7. dub 2010

...možná, že to mírné pochlebování zabere, uvidíme... Já bych moc teda nevěřil! 😉

filipal
7. dub 2010

tiez mi to napadlo Akshara! ale ja som obozretna.... 😅