Může mi soud nařídit, abych se o dítě staral?

deellepe
7. dub 2010

Dobrý den,
úvodem přeji Všem krásný den !
Má ex-přítelkyně čeká dítě, já jsem otcem. Nechci mít s ex-přítelkyní mít nic společného, ani s dítětem. Jsem připraven a odhodlán řádně platit alimenty.
Ale již nyní mi ex-přítelkyně píše sms rázu toho, že se mám ke všemu postavit jako chlap (to má ovšem pravdu, mám své důvody, proč se k tomu takto stavím), a bude chtít, abych jsem se podílel na výchově dítětě.
Chci se tedy zeptat, zda má nějaké právní páky, na to, aby mi soud nařídil, že se mám o dítě starat. Pač jak jsem říkal, chci se od nich co nejdále distancovat.
Děkuji všem za vaše přízpěvky, budu vděčný za jakoukoliv připomínku.

S přáním pěkného dne.

Ondra Černý

deellepe
autor
7. dub 2010

Uveden v RL = možnost dovolávat se práva na dítě, péče, atd, z toho vyplývá placní alimentů (tedy pokud se s ex nedohodnu na ústní domluvě)

Neuveden v RL = žádná možnost dovolávat se práva na dítě, z toho vyplývá že nebudu platit alimenty

andelka
7. dub 2010

deelepe: No, však jo - když nejsi uveden, žádná práva, žádné povinnnosti

amorcilla
7. dub 2010

deellepe:
tak ani tvoje současná přítelkyně neví, že čekáš dítě s jinou? té bys to ale měl říct... 😉

andelka
7. dub 2010

amorcila: No, já bych možná i počkala, jestli se má narodit koncem roku, tak to těhu bude dost čerstvé, nic jistého, znáš to, ne? I když partneři by před sebou tajnosti mít neměli. Zas záleží na tom, jak dlouho s tou současnou přítelkyní je a za jakých okolností bylo to dítě počato - jestli je to paralelní vztah (byl), tak znám spíš případy, kdy se to ta druhá nedozvěděla nikdy.

deellepe
autor
7. dub 2010

Počkám na první soudní obsílku, a pak se buď vždycky něco dá vymyslet, či má nynější přítelkyně se to nikdy nedozví. Či těžko říct, ale jak jsem psal, každopádně si počkám na první soudní zásilku, že se mám dostavit k soudnímu stání

andelka
7. dub 2010

deelepe: Určitě počkej, jak se budou věci vyvíjet.
Jestli a kdy to současné přítelkyni řekneš záleží na vašem vztahu, to bude záležet na tobě, ty víš jak to asi vezme a co bude lepší.
Každopádně tahle situace není záviděníhodná pro nikoho, ani pro dotyčnou budoucí matku, ani pro tebe, ani pro přítelkyni a troufám si říct, že ani pro muže, který bude to dítě vychovávat. Holt, život je někdy složitý.

amorcilla
7. dub 2010

deellepe:
já bych teda ale nechtěla být na místě tvé přítelkyně a někdy v budoucnu zjistit, že máš dítě a mě ses to neobtěžoval ani říct, ačkoliv jsi o tom věděl od samého začátku... 😒

deellepe
autor
7. dub 2010

amorcilla - mám jednu verzi, která tak na 95% vyjde, ale vy ji nevidíte, pač jsem celý příběh zde nenastínil.

andelka
7. dub 2010

deelepe: Ty napínáš teda 😅 Nejlepší verze by byla taková, aby byli spokojení všichni a nikdo se necítil poškozený, nebo ukřivděný, podvedený.
Já bych to určitě vědět chtěla, nemám ráda kostlivce ve skříni, ale teda nevím, odkdy bych to chtěla vědět.

deellepe
autor
7. dub 2010

Dobrá tedy...

taká málá lež.. ex-přítelkyně měla jít před rokem a půl na potrat (ve skutečnosti šla), no a přítelkyni, mé současné, bych to podal tak, že ex-přítelkyně mě podvedla na potrat nešla a teď po 9 měsích chce po mě alimenty zpětně, pač ji asi zřejmě došli prachy.

Co vy na to ?

monikapok1
7. dub 2010

No já teda nevím deellepe 😀 , víš co se říká - lež má krátké nohy..... 😀 Člověk si myslí, že to bude v pohodě a ono se to stejně časem provalí. A většinou v tu nejnevhodnější chvíli.. Co prostě říct pravdu? To nejde??

monikapok1
7. dub 2010

Ačkoliv - nechápu část věty - ve skutečnosti šla.. 😝

deellepe
autor
7. dub 2010

že na potrat šla :D

collette
7. dub 2010

deellepe - ty woloďo, ty jsi teda číslo 😀

deellepe
autor
7. dub 2010

Pravdu říct nemůžu, pač toto se rovná pranýři, to bych nepřežil, pravdu ji říct nemůžu.
Jediná možnost únosná pro mne, je kdyby se nynější přítelkyně se mnou rozešla..

malovani
7. dub 2010

Ježiš, vy jste už jednou dítě čekali, Tvoje ex šla na potrat, pak jste spolu normálně dál chodili, teď čeká Tvoje dítě, je v 5. týdnu, pak jste se rozešli, má už jiného přítele a Ty jinou přítelkyni, chápu to dobře?

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - co na to říkáš ? šlo by to ? prostě mé současné přítelkyní říci to, že má ex-přítelkyně měla jít před 18 měsíci na potrat, já ji dal na to 3 000,- . Ona na to kývla, ale v poslední chvíli ji přesvědčila její matka, a na potrat nešla a tři tisíce si nechala. Myslela, že to sama zvládne, ale nezvládla, a teď se mi po 18 měsících ozvala (9 měsíců těhotenství + 9 měsíců života dítěte), takže teď je dítěti 9 měsíců a chce po mě zpětně výživné, a že musím jít na testy DNA pač to chce soud.
P.S. se současnou přítelkyní jsem 18 měsíců, o potratu mé ex-přítelkyně ví, takže já si myslím, že vše do sebe krásně zapadá.

deellepe
autor
7. dub 2010

malovani - ne
po potratu jsme se rozešli, neviděli se, já si našel současnou přítelkyni, spíš ona si našla mě 🙂

andelka
7. dub 2010

deelepe: No tak záleží na tom, jak dlouho se současnou přítelkyní jsi, jaký váš vztah je (jestli to vypadá jako dlouhodobý, do budoucna), jak moc by tě mrzelo, kdyby se s tebou rozešla. Jestli je to pro tebe únosné, tak jí to řekni narovinu hned. Rozejít se zkraje je lepší, než později, když už máte něco za sebou, plánujete budoucnost a tak.
Kdyby mi přítel řekl někdy na začátku vztahu, že mě třeba podvedl a bylo z toho dítě, tak bych ho asi zabila. Kdyby to dítě počal ještě před vztahem se mnou, tak bych to brala jinak a určitě bych to chtěla vědět hned a ne že by se to provalilo za x let.
Ona se může provalit i pohádka o potratu, na který ex nešla.
Jak šla na potrat před rokem a půl - doufám, že to nebylo taky tvoje...

malovani
7. dub 2010

Aha, takže vy jste spolu nechodili, vy jste se spolu jednou vyspali? Takže nevěra?

malovani
7. dub 2010

Andelka, já předpokládám, že to bylo jeho (ten potrat předtím...)...

andelka
7. dub 2010

deelepe: Ježiš to je zašmodrchané 😕
No jako šlo by to tak říct, ale aby jí některá dobrá duše později neřekla, jak to bylo doopravdy.

malovani
7. dub 2010

Doufám, že jste všichni z jednoho města, nejlépe z nějakého menšího...

collette
7. dub 2010

Počkej, v jakém se pohybujeme čase? To už tu je další dítě? Vždyť jsi psal, že je v 5 tt a najednou mu je 9 měsíců! Mám v tom trochu hockey 😀

malovani
7. dub 2010

To devítiměsíční dítě je pouze hypotetický 😀 ...

andelka
7. dub 2010

Moment: já se v těch skutečných a fingovaných potratech už nějak neorientuju. To to ti chlapi neumí říct polopaticky?

andelka
7. dub 2010

já mám pocit, že on chce to současné očekávané dítě "naroubovat" na ten potrat před časem 😕

deellepe
autor
7. dub 2010

Jakej hockej ? :D

Na jednom potratu byla před 18 měsíci... OK ?
Teď čeká další dítě se mnou ... OK ?

Teď si to spojíte ne ?

deellepe
autor
7. dub 2010

andelka - přesně !

collette
7. dub 2010

Jako že je jeho stávající úplně pitomá a nepozná, že je to dítě tak nějak starší? 😀

To malé město by bylo fajn a mohla by se do toho taky vložit ta maminka, co jí měla rozmluvit ten potrat...