Nevyřízené SJM. Manžel si chce něco odvézt, já odmítám

maka410
15. zář 2017

Ahoj holky, potřebuju poradit jestli máte některá zkušenost.Jsem rozvedená,ale nemáme vyřešeno SJM.Bydlim v domě kde je vlastník i bývalý manžel.Ustni dohoda ó vypořádání SJM byla,ale nikde neni sepsána.Byla jsem u právníka ten vše sepsal a odeslal bývalému.Ted si chce něco odvezt já jsem to odmítla,dokud nebude dohoda nebo konečné vypořádání.Vim že už bych tu věc nikdy neviděla a hlavně pak nemám jak prokázat, že vůbec byla.Jde mi ó to jak se dá postupovat jestli když zavolam policii a nebudu mu to chtít vydat jestli vůbec mají takovou pravomoc.Stacilo by aby udělali nějaký zapis ó co se jedná vyfotili a to už se da použít u soudu u vypořádání SJM.Moc děkuju za nějaké info

dominikaromanova
16. zář 2017

Ahoj @maka410,

jestli to dobře chápu, vlastníky nemovitosti jste oba, ale manžel bydlí jinde. Je to tak?
Klidně policii zavolat můžeš, ale nepomůže Ti, protože nemáte vypořádání SJM, pomohla by Ti jen v případě, když bys prokázala, že daná věc nespadá do SJM, tudíž byla pořízena ještě před uzavřením sňatku. Dokud nebudeš mít vypořádání, vlastníky všech věcí v dané nemovitosti (včetně) jste oba. Jestli si chce manžel něco vzít, Ty mu v tom bohužel bránit nemůžeš. Takže má rada zní, domluv se s ním. Vypořádání SJM se dá vyřešit za jeden den, na to nepotřebuješ ani právníka, ale když to je již sepsané, stačí podepsat a máš to v klidu. U tohoto se nemusí čekat na PM, tedy pokud to nepůjde přes soud.

maka410
autor
16. zář 2017

Moc děkuju.To že se to dá vyřídit za jeden den vím jenže k tomu musi byt dva.A protože bývalý ó to nestojí nebo spíš nechce proto jsem to musela dat přes právníka sepsal návrh a ten mu odeslal teď na cca 14dni na tu dohodu pak to půjde k soudu.jinak se to řešit nedá.Ta daná věc spadá do SJM a v dohodě je psáno že bude jeho v připade dohody.Bydli jinde a asi tady nemá ani trvalý pobyt.A dá se to nějakým způsobem zaevidovat že tu věc odvezl i když nejsem vyporadani? Já už pak nikde nedokážu že si ji odvezl.Pravnik radil nedávat,ale když se sem bude dobývat tak se přece nějak bránit musim.Mame ještě jednu nemovitost v SJM a ta by měla být v případě dohody pouze jeho.Od doby co se odstěhoval jsem tam nebyla a beru to tak že je už skoro jeho.

dominikaromanova
16. zář 2017

Když manžel nechce spolupracovat, držela bych se rad právního zástupce. Jestli si chce manžel něco odvézt, ať sepíše prohlášení, kde uvede, jakou věc/i si odvezl. Jestli nebude chtít, nic mu nedávejte a počkejte na vyrovnání SJM soudem.

maka410
autor
16. zář 2017

No já právě myslela že bych pokud to bude nutné zavolala policii a ta by to jen vyfotila a napsala co si odváží jen nevím jestli to oni můžou udělat prý se do toho moc nepletou do tehle sporů.O tu věc mi vůbec nejde,ale má celkem hodnotu a když to půjde soudně tak bych to už uplatnila.Moc děkuju za odpověď nemám ráda konflikt a proto sem chtěla dohodu už ať mám tohle za sebou to hrozně ubíjí moc děkuju

dominikaromanova
17. zář 2017

Vzhledem k tomu, že nemáte vypořádané SJM, jsou tyto věci i jeho. Policie by to řešila jen tehdy, kdyby vypořádání bylo.
Tak si na místě s manželem sepište čestné prohlášení, kde bude uvedeno, kdy a jaké věc si manžel odvezl, podpis nemusí být ověřený.
Není problém Vám sepsat vzor.

maka410
autor
17. zář 2017

No nějak to udělat musím.Moc děkuju za odpovědi

dominikaromanova
17. zář 2017

Moc jsem Vám nepomohla, jestli ten vzor čestného prohlášení chcete, napíši Vám ho do osobní zprávy, stačí napsat. Přeji hodně štěstí a pevné nervy.

maka410
autor
17. zář 2017

Ještě písnu právníkovi jestli by to prohlášení stačilo u soudu.Ono totiž jak tak koukam to budu muset podat.Rozvod a dítě bylo ok,ale tohle je oříšek.Moc dekuju a kdyztak písnu ó ten vzor.

maka410
autor
20. zář 2017

Dobrý den můžu vás poprosit ó ten vzor?moc děkuji asi vím co by tam mělo být ale jistota je kulomet:

kopacka01
30. led 2018

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak probíhá soud o vyrovnání SJM když bývalý manžel se k prvnímu stání nedostavil a jeho právník neměl žádné informace od manžela, stání bylo proto odročeno a ex se mi později ve zprávě přiznal že ostatní jednání bude bojkotovat aby lhůta pro vypořádání SJM propadla.Jak v takových případech soud postupuje?

maka410
autor
30. led 2018

Ahoj ráda bych poradila,ale zatím u nás je to ve fázi podání u soudu tak sama nevím jak to bude probíhat.Myslim si, že tohle soud nedovolí rozhodne bez něj.Takhle by to totiž mohl udělat každý a nikdy by se SJM nerozdělilo.Pevné nervy a držím palce