Od jakého věku lze dítě svěřit do střídavé péče?

zdenallicka
29. říj 2010

Zajímalo by mne, od jakého věku (od kolika let) leze svěřit/soudci svěřují děti do střídavé péče?

jancaroul
29. říj 2010

Zrovna dnes o tom byla zmínka v pořadu Třináctá komnata Ivany Jirešové. Dle psychologa, který tam vystupoval, žádná dolní věková hranice stanovená není, soudci většinou respektují období, kdy je dítě kojeno ale prý toto období není záhodno cíleně prodlužovat. 🙄 Dále se prý dle sociálních pracovníků hodnotí schopnost domluvy rodičů.

jitulisek
30. říj 2010

Já jsem viděla ten pořad taky a musim říct,že Ivanu Jirešovou obdivuju. Nedokážu si představit,že bych své dítě 14 dní neviděla a nic o něm nevěděla. Ale klonila bych se k názoru paní psycholožky, která hovořila o hranici 6 let. nedokážu si představit,že třeba roční dítě je týden u jednoho rodiče a týden u dalšího. Myslím, že to pro jeho vývoj není nejlepší.Ale pokud není jiné řešení...

blazkovalenka36
3. lis 2012

myslíte že má šanci návrh styku otce s dětmi 1x měsíčně,když otec napadl matku před jejími dětmi..bere se to v potaz..
zrovna píši návhr na ssoud ale mám strach aby otec nepodal žádost na střídavou péči s kterou nesouhlasím protože se dětem celou tu dobu nevěnoval..

ema1984
7. lis 2012

Ne, nemá, pokud otec není agresivní k dětem. Styk 1x měsíčně je hodně málo, počítej minimálně 1x za 14 dnů.