Po rozvodu chce na víkend 14ti mesíční dítě. Má nárok?

anitta
19. črc 2010

Bohužel se rozpadá náš život a vztah vše by klapalo pokud by jsme bydleli jinde a tchánovci nám dali pokoj, Do toho jsem před měsícem potratila a manžel druhé na dost dlouho nechce naopak mě stresuje že si syna odvede kdykoliv a i na celý víkend je mu teptve 14 měsíců. má na to nárok??? ☹

kaaatinka
19. črc 2010

nárok nenárok záleží na tobě zda mu to dovolíš..aspon dle mého. já se s tátou dcery rozešla když bylo dceři rok a půl a na víkend jsem mu ji dala za dlouho....záleží asi hodně jak je na tom to dítě, zda má tátu rádo a vydrží s ním celý víkend bez maminky.
Každopádně...smutná situace...ale někdy je to vysvobození

lojzina
19. črc 2010

ahoj,ja teda toto nezazila ale pokud to nemate soudne upraveny tak myslim ze zalezi na domluve a hlavne diteti...a taky jak je schopen se ,,tata" postarat.preju pevne nervy a stastny konec... 🙂

anitta
autor
19. črc 2010

kaati je to děs a jsem na nervy.. malej je po ivf a je vymodlený před měsícem jsem o mimi přišla v sedmém týdnu a to bylo přirozen ě a do těd mám co dělat , nejdřív mi nasliboval že se o další pokusíme co nejdřív pak to začal oddalovat že si chce ještě užívat což jde těžko s ročním prckemalespon ne tak jako předtím a do toho tchánovci do všeho kecaj , bydlíme kousek od Prahy ale pro mě daleko všechny mám v Praze i on tam pracuje a já to tady ráda nemám nic tady není a on je stále pryč na služebkách a v práci do večera , chtěla jsem se jen přestěhovat a to je problém tak se radši rozvede... navíc když teda jedu k našim tak maj tchanovci kecy že neviděj malého přitom když jsem tady tak se ani nezastavěj nebo jen tchyně na hodinu... a onjim to všechno baští je to na mě už moc ale je mi to strašně lítu kvůli malému je to hrozná situace...
ted začal s nárokama na dítě sice vztah k dítěti ok ale je tady tak málo že malej je hlavně fixovaný na mě a já si to opravdu nedovedu představit, je mi jasné že celý víkend by byl s tchánovcema na chatě kde to pro dítě není vůbec uzpůsobené májí šest koček které jsou všude a všude nějaké schody a balkonky a nářadí se válí poc elé zahradě umřela bych strachy , tchyně má papíry na hlavu a tchán nezájem takže fakt psycho... nebránila bych mu malého vidět ale chtěla bych být u toho dokud nebude větší...jen mě děsí že se chce rozvést kvůli tomu že chci pryč odsud(i z důvodu že tchánovci bydlí pět minut od nás a je to peklo) a já jsem to nikdy nechtěla bydlet tady ale ukecal mě , ted je mi jasné proč aby měl svoje rodiče co nejblíž ☹

beruska2x
19. črc 2010

@anitta pokud to fakt mysli vazne tak si nech upravit soudne styk s ditetem, nez aby sis pak vycitala ze mu tam nekde neco stalo...dyz je tam takova situace 😅
pokud by to neslo jinak urovnat tak bych to fakt udelala, ☹

anitta
autor
19. črc 2010

pokud to opravdu dopadne rozvodem tak to rozhodně udělám prostě to nikdy nepochopí ani čím jsem si musela projít během ivf a potratu ti chlapi jsou fakt mimo... uf

beruska2x
19. črc 2010

@anitta jen teda - co ja mam rozejite/rozvedene kamaradky s detma tak u valny vetsiny bylo halo, jak otec bude chtit deti a pka kdyz jde na vec a on se ma v realite starat tak to opadne 😖
dobre pro dite to neni ale zase matka je vetsinou klidnejsi 😅 tak asi tak....

anitta
autor
19. črc 2010

já vím taky mi to hoodně holek už říkalo že byli plní zájmu a navíc je stále pryč v cizině na služebkách a přes týden hodně pracuje takže chodí domů večer takže se často stane že už malej spí takže ho vlastně vidí i tak jen třikrát týdně ☹ navíc když jsem byla na čiště ní po tom samovolném potratu tak to tak tak zvládnul a tojsem tam byla necelé dva dny a už mi brečel do telefonu že nechápe jak zlvádnu dělat ještě neco jiného než se starat o dítě a ž emě obdivuje... kecy at ed by se rval a staral jak nikdy

beruska2x
19. črc 2010

@anitta no prave 😖 spis si myslim ze to je takovy natlak na tebe aby ses uklidnila s tim stehovanim 😅

anitta
autor
19. črc 2010

my už to řešíme od porodu jsme ve 4 patře bez výtahu a mezonet 150m takže furt jen uklízím a tahání v rizikáči a i po porodu prcka bylo dost hrozný a to nikdo nevidí tak jsem to začala řešil ale i tak vždy řekl ne

lojzina
19. črc 2010

trochu sobecek,ne?

beruska2x
19. črc 2010

@anitta 😒 hm jsme tak ve 4. patre a nakupy a kocar a trojkolku bez vytahu to si teda neumim predstavit 😅 to ti nezavidim, je fak ze co by za byt ostatni dali, kdyz nemaji pomalu kde bydlet 😕
nebylo by taky hodno zapijit ho do domacnosti at vidi co to obnasi???? vim ze je hodne v praci a prijde a ma vse pripravene vid 😅
takze to to netlaci a ani nenapadne 😝

lojzina
19. črc 2010

nezkouselas s nim sednout a promluvit,rict jak se citis,v klidu a bez vycitek,treba topochopi...

anitta
autor
19. črc 2010

doma se o nic nestará a má vše ale já jsem tady stále sama jsem zvyklá na Prahu na ruch nalidi a tady je to fakt pr...el
to on nechápe pracuje v centru Prahy a doma naklizeno navařeno postaráno oděcko vše cisté ale to že se tady trápím a ani nemám kam s davídkem to ho nezajímá vždy mi řekne že mě kdykoliv odveze do Prahy at se tam vyřádím a zpět no jenomže když tam pak jedu tak poslouchámzase kecy od tchánovců že jsem tam pořád což není pravda vždy tam jedeme k dr davídka jelikož tady jsou hrozný a zároven to spojím s naávštěvou našich a kamarádek ale to cestování zacpanou dálnicí je taky masakr a daví tím trpí

anitta
autor
19. črc 2010

lojzi zkoušela jsem to všelijakejma způsobama a nechápe vzdy mi řekne že ted to nejde a ž v roce 2012 o fixaci a zaplacení hypo se to dá řešit a že si pak třeba najdeme něco v Praze ale jak mu to mám po tom všem věřit????

beruska2x
19. črc 2010

@anitta no je to tezky, ja zila nejakch 24 let na vesnici a fakt na krouzky a tak jsme nechodili, pac nebylo jak...
ted bydlime na samem okraji mesta, skok jak do centra (5 minut MHD) tak do lesa - a uz bych taky nemenila...

mame klid ale kdyz nekam chci tak jdu a do par minut jsme vsude (MC, DR, bazen, kramy, hriste...)

podle me na nej prohod neco z povinnosti - nenakoupil jsi?? tak tu nic k jidlu neni... nebo dneska hlidas, jdu na 2 hodky pryc... at vidi co prace za tim vsim nacancanym je... 😉

beruska2x
19. črc 2010

tak pokud v nem nemas duveru tak to je na prd ☹

lojzina
19. črc 2010

@anitta tak kompromis,at to resi o rok drive,dala bych trosicku ultimatum...

kaaatinka
19. črc 2010

to je vždycky situace na prd.. pokud jsi rozhodnutá odejít asi bych mu řekla že mu rcka samotnýho prostě nedáš, až styk upraví soud...pokud mu chceš dát šanci, obrň se nervy. Asi by si měl chlapec uvědomit že o vás může přijít úplně a bud uzpůsobí podmínky k tomu aby jste mohli fungovat jako rodina....tedy bez rušivých elementů jako je ta jeho rodinka a odstěhujete se..a nebo o vás prostě příjde a budete to řešit soudně. Ex mi taky dělal výstupy...pořád jen rodiče jeho..dost pili. Pak byl konec a prvně to zkoušel po zlým kdy si vezme holku a alimenty neplatil. Až jsem se pak vzpamatovala a šla na to přes soudy...pak se chlapec divil. Ted je prioritní co řeknu já, dítě vychovávám, živím šatím a je na mě kdy a co, zvlášt když nedodržuje dohodu od soudu!
Holt někdyje zapotřebí se "pochlapit" i když ti chlapy se občas chovaj jak id..!!

ria80
19. črc 2010

No jasně,však mu nemusíš dovolit to dítě jen tak odvézt.Nedávej dítě z ruky.On má ted stejná práva jako ty a kdyby se rozhodl dítě ti unést,tak s tím nic nenaděláš.Nemusíš mu ho dávat.A kdyby to mezi váma nějak nedopadalo,tak si dej žádost o svěření do péče a upravu styku a nebudeš se muset bát.

beruska2x
19. črc 2010

@ria80 nedavej dite z ruky.. je to jeho tata, ma pravo vzit dite na vylet treba k babicce nebo kamkoliv... to mohl rict on to same... pokud to neni na papire od soudu tak bez oboustrane dohody 😒
nic nenadelas...

kaaatinka
19. črc 2010

No pokud na něj není prcek zvyknutý ..jakože není .. tak by to asi nebylo moc v zájmu dítěte být celý víkend bez maminky. A vždycky jde o to dítě a ne o city rodičů. Zvlášt když mají prarodiče ne zrovna spolehlivý a chatu nezabezpečenou....

anitta
autor
19. črc 2010

já bych nikdy nechtěla brát Dádovi tátu ale je ještě malej a pokud nejsem v dosahu je zle, a navíc se občas stane že když ho náhodou uspává táta tak řve dokud nepřijdu já prostě jsme stále spolu a je malej a chce víc mě s tátou si hraje vše ok ale prostě je ještě brzy na takoévé odloučení a to on nedokáže pochopit navíc to dělá hlavně kvůli svejm rodičům ani ne tak kvůli sobě a to mě mrzí nejvíc

ria80
19. črc 2010

Právě proto,nedávno tady byla maminka,která si taky říkala,je to přece jeho otec,nemůžu mu nedat přece dítě na výlet... Dítě bylo "na výletě" už třičtvrtě roku a maminka ho celou tu dobu neviděla

beruska2x
19. črc 2010

@anitta tak to se nedej, prece tam nenechaji maleho urvat 😲 🙄

anitta
autor
19. črc 2010

je to peklo nevvěřím že se to děje mě , vymodlené dítě druhé potrat samá operace od 21 let když byl manža v úzkých vždy jsem při něm stála a od narození davídka to jde z kopce.. prostě se chce bavit je stále pryč ale pokud chci k našim nebose stěhova tje to problém tak co mám sakra dělat ???? chtěla bych byt rodina a věřím že by byl v pohodě kdyby si třikrát denně nevolal s matkou a nelíčil ji naše situace oni jsou jak blázni... to jeale na dlouho a asi to sem nepatří mám ho rada a nikdy mi nic hrozného neudělal ale tohle je psycho hlavně když se ohání soudama ohledně dítěte ... stačilo by jen mi říct jdeme do jiného bytu do Prahy pro oba by to rozhodně i do budoucna bylo lepší a na rovinu mi říct dítě chci nebo nechci ale on je jak pako neřekne nic rovnou a vše hrozně obchází..

jinak vám moc děkuju za rady názory a postřehy moc si toho vážím a pomáhá mi že na to nejsem sama 😔

kaaatinka
19. črc 2010

to se teda chce bavit brzo 😖
já nevím že někteří chlapy maj tu pupeční šňůru tolikrát omotanou ☹

beruska2x
19. črc 2010

@anitta nezlob se ale pokud takhle moc visi na mamince tak opravdova rodina nikdy nebudete a je jedno, kde budete bydlet, stejne ona bude xy x denne volat atd 😅

boze, ty chlapi si nekdy neuvedomuji co maji 🙄 nakopad do zadku fakt malo, prece kdyz chci vlastni rodinu tak se ji venuju a delam vse pro ni 😖

beruska2x
19. črc 2010

a
@anitta a myslis ze kdyby s fakt s malym odesla ze by ho to netrklo a nevzpamatoval se?? asi si mysli ze to neudelas, ze to jsou reci, ze te ma jistou tak hraje machra.. ale kdyby to prislo 😕 kdo vi...
treba by mu nejaky "tresk" pomohl si uvedomit co doma vlastne ma..

kaaatinka
19. črc 2010

to není tak špatný nápad to zkusit...třeba mu to docvakne

beruska2x
19. črc 2010

a kdyz mu to bude jedno tak aspon budes vedet na cem jses, jak moc o vas stoji 😅 asi tvrde ale nejistota te vydepta, alespon me by to nicilo 😒