Po rozvodu chce na víkend 14ti mesíční dítě. Má nárok?

anitta
19. črc 2010

Bohužel se rozpadá náš život a vztah vše by klapalo pokud by jsme bydleli jinde a tchánovci nám dali pokoj, Do toho jsem před měsícem potratila a manžel druhé na dost dlouho nechce naopak mě stresuje že si syna odvede kdykoliv a i na celý víkend je mu teptve 14 měsíců. má na to nárok??? ☹

anitta
autor
19. črc 2010

např oslovoání no kuk Davídečku, nebo sms typu kuk zlatíčka co provádíte a jaké máte plány chtělaa bych cestovat s vámi -to chodí denne a to je jen zlomek, tchán mi řekl že společnost má již dost detí že není nutné abych měla další - to řekl po potratu, a když jsem byla podruhé těhotná tak jsme se zrovna hádali kvůli tchánovcům že furt melou že neviděj davídka přitom když můžou tak nepřijdou a první reakce na moje těhu bylo no tak to ted už budeme muset zapojit obě babičky ..hrůza... pak už jsem se s ním pohádala i před moji mámou a on mi v aute na cestě domů těhotné řekl že se mnou skončil a za pět minut mě zas enosil na rukou prostě šílenéééé

kaaatinka
19. črc 2010

hele..ono to možná bude znát blbě.... ale pořád lepší než kdyby tě mlátil....

anitta
autor
19. črc 2010

holky já už jsem k našim jednou takhle kvůli tchánovcům odjela protože odmítli přijít na narozeniny davídka porádala jsem doma pro něj větší oslav u a všechny pozvala a oni nepřišli prý proto že se nebudou koukat na to jak zná víc mojí mámu než je ... a když jsem odešla tak prostě mi posílal sms které jistě psal se svým otcem o majetkovém vyrovnání atd myslím že ho vždy tak zmanipulujou že jakmile odejdu a on si na něco postěžuje je to vhajzlu...nemá svojí hlavu to už vím dávno

kristi
19. črc 2010

hm, ta to chapu...taky jsem byla na palici, kdyz jsme bydleli kus za Prahou a ja byla bez auta a s malou furt doma nebo po vesnici. Muj chlap to nastesti pochopil a uz 2,5 roku jsme zase v Praze a je nam blaze. Byt tebou jeste to nevzdavam, ale musis na nej jit fakt chytre a aby si to uvedomil sam....nevim, jak hodne je spolecenskej,ale toho myho sralo, ze se treba nema po kalbe jak dostat domu (krome vlaku)

beruska2x
19. črc 2010

😅 neni malinko psych. labilni, tada to ti nezavidim... 😒 pokud s nima takhle tahne proti tobe, tak to nic dobreho neudela 😅

kveta
19. črc 2010

Súhlasím s Beruska2x dnes o 17.28.

anitta
autor
19. črc 2010

kristi já jsem prostě pro Prahu no... nikdy mě neomrzí ... a je tam tolik pracovních i společenstkých možností navíc jsem chtěla zase pomalu začít dělat trochu věci co před těhu což odtud nejde je tomoooc daleko.. amobilní nejsem a věčně mě taky pakovat nebaví...

kaaatinka
19. črc 2010

njn a mu myslím vyhovuje když tě má pod dozorem rodičů ne? pěkně odstřihlou od "světa"............ taky mě napadlo..jestli jsi už jednou odešla a on s jediným s čím přišel bylo finanční vyrovnání.... to je trochu blbý ..vlastně dost 😖

anitta
autor
19. črc 2010

je to blbý no uvidíme do dalšího týdne ted jsem ještzě tady protože nechDádu po očkování moc někam zase tahat pak mám ještě doktory a pak jedu pokud se nic nezmění ☹

beruska2x
19. črc 2010

@anitta no hlavne je blby pokud ti posila SMS sestavovane s tatinkem 😅 to uz je fakt nemoc 🙄
a presne souhlasim s katinkou, je rad ze te maji pod dozorem, nedej boze aby ses setkavala s jinyma, normalnima lidma...
na tohle dost pozor, to je dost nebezpecne jednani.. asi bych hledala cestu jak z toho pryc ☹ co nejdriv a co nejmin nadapadne - vsechno si potichu pripravit a pak jen odejit...

kaaatinka
19. črc 2010

pokud máš kam jít... zkusit by jsi to mohla, snad se mu rožne....a když ne..... lepší ted než za 5 let a třeba s dalším dítětem, to by bylo ještě težší. budu držet palce

beruska2x
19. črc 2010

to je stejne v prdeli ☹ ja mela tchyni super a zemrela kdyz bylo malemu 6 tydnu, vubec si ho neuzila 😔 a pak kdyz je nekdo megera tak otravuje rodine leta zivot 😝

anitta
autor
19. črc 2010

já už se v tom totiž sama nevyznám co on a co jeho rodiče oni se všichni tváří jakože nic ale přitom jsou jak sekta... uf

kaaatinka
19. črc 2010

@beruska2x přesně.....ještě by chtěl zaplatit nájem ne? pokud jsou takhle vyčuraní ti super rodiče...

sambucca
19. črc 2010

@anitta me prijde ze se tu plete spoustu vec;i dohromady, chapu ze spolu souvisi, ale... chces se rozvadet? nebo to rsit? veris v reseni? duvod problemu je: tchyne s tchanem, bydleni mimo mesto, neempaticky manzel po potratu? myslim ze i ty sama by ses mela zamyslet co se vlastne deje, proc se tak deje a jak s toho jde nejak vybruslit.

anitta
autor
19. črc 2010

sambucca je to vše dohromady tchánovci , byt , i jeho chování v mých špatných situacích... nevím jak z toho ven vůbec nechci se rozvádět ale zase v tomhle dlouho nevydržím... nevím co dál,,, kdyby přišel s něčím rozumným byla bych štastná ale nějak tomu přestávám věřit a jsem dost zmatená to jo...

kaaatinka
19. črc 2010

@anitta : chceš po chlapovy něco rozumnýho jo? 😀

sambucca
19. črc 2010

Byt tebou asi vezmu malyho a jdu bydlet jinam... bud to pochopi ze je nutna zmena, nebo to nepochopi a bude rozvod. Jestli neni schopen poslouchat, napis mu dopis. Mozna ze i ty si tim spoustu veci v sobe srovnas.

Jinak chapu ze bydleni v izolaci je na hlavu, ale duvod k rozvodu to rozhodne neni - pokud by vam slo o zachovani vztahu, vzdycky jde vymyslet reseni aby byly spokojeny obe strany. Nez najdete bydleni v Praze o kterym manzel mluvi ( a rozhodne bych ho to nenechala zamluvit!) treba pro tebe jeden den v tydnu v Praze - urcite by ses na nej tesila a uzila si ho, manzel by doma videl spokojenou zenu... co ja vim. Nejvetsi zlo vidim v jeho pristupu v interakci s tchanovcema, na prvnim miste by jsi mela byt ty a ne to co si o tom mysli mamka s tatkou 🙄 Jaky mas s nima vztah ty? Mluvis s nima otevrene co se ti libi a co ne? Pusobi to na me ze ze ne...

anitta
autor
19. črc 2010

holčiny musím jít zítra přijdu co nového děkuju moc

sambuc zítra ti to vše písnu je toho hodněpapa aděkuju moooc

sambucca
19. črc 2010

🙂 drzim palce!

anitta
autor
19. črc 2010

sambuc já jsem vždy s tchyni byla ok ale od doby co jsme tady a ona v důchodu je to peklo. když si tenkrát zlomila ruku vzala jsem ji an týden k nám a starala se oni , když ji umřela máma.. tedy i babička manžela všeho jsem nechala a byla s ní a všechno vyběhala atd

pak se to zlomilo začala se do všeho plést třeba jsme ji vzali na výlet a chtěli jsme jít na véču a ona že nemáme hlad a že se nebude utrácet no tak se nešlo... nebo jsme sedeli na lavičce a ona z ničeho nic vytáhla naučnou knížku a začala nám ředčítat co a jak se v tom městě kdy stalo a kdy co bylo postaveno no psycho

anitta
autor
20. črc 2010

ahojky

jinak s jeho rodinou to vždy bylo obtížné , jeho bratr se před měsícem rozvedl ona si někoho našla ale nedívím se,
jeho roidče jsou taky rozvedený ale jsou jakoby spolu ale vztah hrůza...
včera jsme ještě diskutovali no bylo to dost hustý já mu řekla že chci odsud pryč do Prahy a nechci rozvod on že neví a že siasi nikde jinde nezvykne a plno keců takže uvidím s čím přijde a pak to začne no... pokud chce rozvod budu muset bojovat o vše co půjde.. hlavně o Davídka... pevně doufám že to skončí lépe a že čím dál od tchánovců a blíž civilizaci budme bude určitě lépe...

kaaatinka
20. črc 2010

Zvykne...není to 5 letý dítě aby si nezvykl... a snad je důležití vztah. Chlapy... ale mám z toho dojem že to není až tak ztracené 😉

anitta
autor
20. črc 2010

kaati já doufám a vím že jde hlavně o to kde ted jsme jinak by to bylo ok ale jsem tadystále sama a to na psychice nepřidá a pak mě rozhodí každá kravina nehledě na to že tchánovci pet minut od nás takže rychle pryč a bude dobře ale uvidíme jak se rozhodne on no... určitě ho nebudu přemlouvat musí to chtít sám byt s námi

tetes1
20. črc 2010

Proboha,proč by nemohlo být 14-ti měsíční dítě se svým otcem na víkend? Pokud samozřejmě otec není alkoholik,násilník a je svéprávný. Ale dítě má právo na oba rodiče. A jestli má teď separačku,tak fajn počkat až ho přejde,ale otce víc zapojovat a hlavně se kvůli dítěti rozumně domluvit a né používat dítě jako rukojmí a to obě strany. Ale nezapomeňte,že otec má stejná práva jako matka. Děti mám taktéž z IVF,dokonce sjem proležela 3 měsíce v nemocnici,měla ošklivý porod apod.,ale že bych to vytahovala jako zásluhu a dělalo mi to větší právo na dítě,to si teda fakt nemyslím. Každopádně jestli to ještě není ztracené,tak držím palce ať se vztah urovná.

tetes1
20. črc 2010

A Anitta jsi moc hezká ženská s krásným úsměvem. 🙂

anitta
autor
20. črc 2010

tetes nikdo mu dítě vzít nechce ba naopak já se vůbec trhat nechci jen je to hodně těžké já chci aby měli super vztah ale mám o malého strach . zatím mi připadá vůči malému dost hrozný ho na dva dny odvézt kdy vím co dělá kdy mě nemá na očích... prostě nechci aby prošel záchvatama pláče kvůli tomu že se nemůtžeme dohodnout i přes to že já chci... je tam moc okolních vlivů které na manžela působí a bohužel dost negativně a to já nedokážu ovlivnit bohužel

ráda bych zapojila otce víc ale jak to mám udělat když odchází v osm ráno z bytu a vrací se v osm večer a tak 2 dny v týdnu je na služebce???? tí víc je dítě fixováno na mě at chci nebo ne a já jsem zde sama ale to jsem tady už rozepisovala

nic jako zásluhu nevytahuju jen jsem podotkla že jsem si neprošla zrovna růžovým životem již od 21 let a nikoho to tady třeba nezajímá že musím šlapat 4 poschodí tahat věci i dítě po operacích a v rizikáči atd jen to nijak se nelituju ani od nikoho nečekám žádné lítosti jen trochu pochopení

kveta
20. črc 2010

@anitta Celkovo sa k Tvojmu problému nebudem vyjadrovať, lebo nie som schopná naň pozrieť objektívne, ale k otázke ako dieťa zblížiť s otcom: posunula by som malému večierku tak, že by chodil trebárs spať až o jedenástej v noci a manžel by ho tak videl viac naživo..

tetes1
20. črc 2010

@anitta můžete se rozumně domluvit a zkoušet to po půl dnech, po dnech.....Předpokládám,že o víkendu je doma,takže jestli má o malýho zájem,může se mu více věnovat o víkendech,aby si zvykl. Posunout koupání, aby otec koupal....Proto jsem taky psala,že pokud má dítě separačku,tak počkat a postupně zvykat. Sice chápu,že to nemáš jednoduché malého tahat (mám dvě a tahám,tak vím co to je),ale jenom jsem se ti snažila říct, že to prostě nemá souvislost s právem dítěte na otce. Respektive si ani nemyslím,že by to bral soud jako důvod zamezení styku a to ani to,že nevyjdete s tchýní či jestli má tchýně 6 koček, to prostě není důležité a podstatné. Důležité je dítě a to prostě otce potřebuje i přes oběti a zásluhy matky. Možná je to pro tebe smutný,ale je to tak. A neboj se tolik,vím,že je to těžké,ale ono ty vhodné či nevhodné podmínky pro dítě,které vidíme my pro dítě až tak důležité nejsou. My furt nakupujeme všechny vymoženosti,hračky,oblečky, aby dítě mělo to nejlepší a pak zjistíme,že si nejvíc vyhraje s plastovou flaškou,nejspokojenější je ve zajetých hadrech,hlavně,že si může "dělat co chce". Prostě kolikrát ty děti potřebují k tomu,aby byly šťastné daleko méně než si myslíme. A i pro ně je dobré poznat něco jiného být s jinýma lidma než s maminkou. Akorát našim problémem (teda soudě podle sebe) je ten dojem,že všechno děláme nejlépe. 🙂

beruska2x
20. črc 2010

@tetes1 myslim ze Anite nejde ani tak o blaho prcka jako o jeho bezpecnost 😕 coz bych teda taky nepodcenovala, zvlast pokud tchyne ja psychicky v neporadku 😖