Popření otcovství, jak probíhá soud?

cicinek
28. bře 2014

Hezký večer, nemáte někdo zkušenost jak probíhá soud o popření otcovství? Kamarádka je vdaná,manžel není otcem dítěte.. ale je samozřejmě v rod.listě. Chce mu to oznámit a odejít..jen musí vyřešit syna ,aby byl uznán otec biologický(její dlouholetý přítel)...

jedendomov
29. bře 2014

Ať kamarádka podá návrh na popření otcovství, soud provede znalecký posudek DNA a otce vyškrtne. Trvá to ale několik měsíců, mezitím je stále otcem, ale ať zkusí požádat soud o pozastavení rod. zodpovědnosti otce, mohlo by to vyjít.
Až bude hotovo, podá bio otec návrh na určení otcovství a bude zapsán do RL.

cicinek
autor
29. bře 2014

Mě bylo řečeno že žalobu o popření otcovství by měl podat manžel kamarádky,pokud on nebude chtít není jiná možnost..přítel její podat žalobu nechce..zdá se mi to jako začarovaný kruh..ale snad nějaká možnost existuje..Je z toho zoufalá..

cicinek
autor
29. bře 2014

@jedendomov Mě bylo řečeno že žalobu o popření otcovství by měl podat manžel kamarádky,pokud on nebude chtít není jiná možnost..přítel její podat žalobu nechce..zdá se mi to jako začarovaný kruh..ale snad nějaká možnost existuje..Je z toho zoufalá..

jedendomov
30. bře 2014

Tak podle toho, co píšete, s manželem se asi nedomluví. Návrh na popření otcovství může podat jak matka, tak právní otec. Návrh na určení otcovství pak matka nebo muž, který se domnívá, že je otcem. Pokud ale bio otec otcem být nechce, důrazně jí radím si žalobu o určení otcovství ještě dobře rozmyslet. Když je otec k něčemu nucený, např. platit alimenty proti své vůli, může ze msty začít dělat problémy.
Raději ať najde někoho, kdo její dítě přijme dobrovolně.

meindzi
17. říj 2014

Dobry vecer...rada bych se zeptala, zda by mi nekdo nevedel poradit, jak dlouho trva soud o popreni otcovstvi. Dcera se mi narodila oficialne v manzelstvi, i kdyz jsme jiz byli s ex rozvedeni, rozsudek v den jejiho narozeni nenabyl pravni moci. S ex oba vime, ze neni mozne, ze by byl otcem me dcery, tak jsme "spolecne" podali zalobu na popreni otcovstvi. Podal ji ex, ja jsem se se svym prohlasenim o tom, ze otcem neni, pripojila. Biologicky otec v rodnem liste uveden byt nechce, tedy jeho prohlaseni o uznani otcovstvi nemame - a nehodlam jej ani uvadet, mam na to osobni duvody. Zajima mne, jak dlouho trva, nez se soud ozve? Zaloba je na soudu 5 mesicu a zatim ani tuk. Ex zije v CR, ja jsem momentalne fyzicky na SK, jsem Slovenka. Jestli nemate zkusenosti, jak se bude postupovat, zda budou muset probehnout DNA testy, nebo bude stacit prohlaseni nas obou? Info mame od dvou pravniku a kazdy rika neco jineho 🙂 diky

klara_cako
30. dub 2015

@meindzi mohla bys informovat jak to dopadlo? Jsem ve stejné situaci! Díky

izoe
1. čer 2015

@meindzi ahoj jak ste dopadla docela mne to zajima mam něco podobneho 🙂

susanking
6. zář 2015

@izoe
@klara_cako
@meindzi holky uz mate po? ja resim neco podobneho a soud mam za 25 dni a vubec nevim co cekat

klara_cako
7. zář 2015

@susanking já ještě neporodila takže zatím nic. To spíš můžeš podat za 25 dní informace Ty 😉
Já teď řeším aby mi bývalý alespoň podepsal prohlášení o křestním jméně, což nechce.
Dej urcite vědět jak si dopadla. Budeš uvádět biologického otce do RL?

susanking
7. zář 2015

@klara_cako. Ve ctvrtek jdu k pravnicce tak uvidim co vymysli mam do 15 dnu od doruceni dopisu podat navrh tak ho musim sesmolit a nevim ci uvest nebo neuvest. A jinak manzel tehdy mi take nepodepsal jmena a v porodnici to nikdo neresil a na rodny list podepsat si ho vyzvala matrika🙂

klara_cako
7. zář 2015

@susanking no mně na matrice řekli, že pokud nepodepíše tak bude ještě soud o určení jména, ale pi těch všech peripetiích už mě jeden soud navíc snad nezabije 😀 Já uvádět bio otce nechci. Žalobu mám sepsanou jako že jí napsal bývalý manžel, že jsem mu těhotenství oznámila sama, a že neví kdo je biologickým otcem. K tomu chci přidat své prohlášení že opravdu není možné aby byl otcem, přesně jak to psala @meindzi. Až se dítě narodí tak to hned podám.