Přípravy na rozvod. Zvládnu to psychicky?

zzz111
21. dub 2012

Ahoj, měli jsme s manželem krizi, nějak to neustál, ikdyž si myslím, že šance byla. Ale poslední dobou jsme se hádali kvůli blbinám co skončili urážkami apod. No zkrátka, už mu prý nejde bojovat o mě, nás. Je životem k smrti unavený.....bylo mi to líto, věřila jsem, že se to zlepší. Jsme spolu 5let a vždy jeho slova byla...nikdy bych nedopustil, aby se něco takového stalo, to jak moc miluje, to jak jeho synek je jeho život a dal by za něj ten svůj...Ale když se narodil, kvůli sobě dokázal říct, že přísahá na jeho smrt...a věděl že lhal... Toto mě ted pomáhá překonat ,,dno,,. Je pravda, že se nehezky chová k mému nevlastnímu synovi ...posmívá se mu třeba, že z něj bude povaleč, že neutáhne těžší věc, když hop bolí břicho že jsem hysterka, když za náma přišel do obýváku tak aby jako šel k sobě apod....a toto mi ted taky pomáhá. ..pomáhá mě i to, že je to podruhé co nechává druhé malé dítě. Dřív žil na oko, měl malé dítě..střídal milenky, když mě poznal, změnil se..byl jen pro nás...a ted mi vyčetl, že je podpantofelník. V den kdy to skončilo mi i oznámil, že si určo někoho najde, ale ženit se nebude. A že by chtěl jen jednu ženskou...proč mi to říká??,Já jen doufám, že to zvládnu. Hlavně je to nej způsob pro mého 1.syna.Brzo se odstěhujeme. Jsem ráda že mám kluky pro sebeAle...zvládnu to psychicky? Co vám pomohlo si toho chlapa nějak ,,zhnusit,, - tedy v tom smyslu abyste se neutrápili. Ted jsem ve fázi, že mi to nevadí...ale co příjde pak??....co byste si řekli o chlapovi který podruhé nechal za sebou dítě?

anatanka
21. dub 2012

@zzz111 Jsou muzi, co za sebou nechaji mnohem vic deti, nez 2... Myslim, ze neni potreba si ho zhnusit, cil toho vseho je, abys ho mela svym zpusobem rada jako nekoho, s kym jsi zila a mela s nim dite, abys mu neprala nic zleho, ale aby ti neublizovalo ho vidat a nasla jsi v sobe vnitrni mir a smireni.... Je to strasne dlouha cesta, nejspis na nekolik let, ale verim, ze zvladnout se to da...
Drzim palce.

zzz111
autor
21. dub 2012

@anatanka díky🙂 Ale jo, vycházet s ním budu...ale nikdy nic neřekl co mu bylo, když jsem chtěla mluvit a ted si spočetl účet a položil na stůl. A je smutný že ani kvůli dítěti není schopen dát šanci. tedy kdy jsem o to stála.

slundo
24. dub 2012

Raději si ho nezhnusuj a ani před dětmi o něm nemluv špatně. Myslím, že věci, které si o něm napsala ( že opouští malé dítě, chová se špatně k tvému synovi apod. ) jsou pro tebe dostatečným vysvětlením proč váš vztah končí a není třeba si manžela dál zošklivovat. V těžkých chvílích není ostuda vyhledat odborníka- psychologa, který ti pomůže vyrovnat se s vaším vztahem, uzavřít ho , což ti pomůže vykročit dál , přenést se přes to .... Moc držím pěstičky, aby si se s tím vyrovnala rychle a našla brzy někoho kdo pro tebe bude dobrým partnerem a pro děti dobrým tátou 🙂