Přítel nemá práci, jaké mu soud vypočítá alimenty?

leila.say
15. dub 2013

Ahoj, prosím o radu. Bývalý přítel mi na dceru nedává peníze a už to poženu k soudu, jen mě zajímá to když nemám žádnou práci a ani není vedený na pracáku, dělá jen na černo, co mu soud vypočítá? Díky za odpovědi.

evitaa
15. dub 2013

300,- Kč.

leila.say
autor
15. dub 2013

Jen? ☹

lucyvivien
15. dub 2013

nebo nic, aj takové případy tady znám, že když nevydělá nic nemusí platit...

leila.say
autor
15. dub 2013

TO je bordel.... to je zbytečný davat k soudu, se mi ještě vysměje!!! 😢

anina32
15. dub 2013

Já jsem v podobné situaci měla před 9 lety vyměřeno výživné 500, dostávala jsem ho asi prvních 10 měsíců, pak už ani korunu. Nepomohlo nic, chodila jsem na policii podávat trestní oznámení, po soudech a nic. Exekutor neměl co zabavit a platit ho nedonutilo ani několik pobytů ve vězení. Práci kterou mu tam nabízeli odmítal, a tak nechodili peníze ani z basy. Kdo nechce makat, nedonutí ho nic☹ teď udělali zákon že neplatičům vezmou papíry, ale co je to platný když exmanžel řidičák nemá a jezdí načerno? Nakonec jsme nad tím zlomili hůl a můj současný manžel syna osvojil.

plastelina
16. dub 2013

někteří chlapy fakt nestojí ani za suchej rohlík :/ Taky mám zkušenost, bohužel, popadá mě lítost, vztek, a frustrace..

j.a.n.i
16. dub 2013

@leila.say Pokud bude soudce chtít, tak mu klidně může vypočítat alimenty podle jeho profese, prostě podle hesla, jste nevím třeba profesionální řidič, ti podle statistik berou 20 000,- takže výchozí plat pro určení alimentů bude těch 20 000,- Druhá věc je, že pokud nemá žádný oficiální příjem, tak z něj ty alimenty jen těžko dostaneš...

j.a.n.i
16. dub 2013

@plastelina Na druhou stranu, nikdo člověka nenutil, aby si s nima dělal to dítě...

plastelina
16. dub 2013

@j.a.n.i znám chlapa, úžasnýho, galantný, rozumný, celý život pracovitý atd...žil s přítelkyní 5 let, před 40tkou přišel o práci a všechno se sesypalo. 'Mrdlo mu v bedni jak se říká'. Už přes rok je doma, nehledá si práci, doma nic neudělá, dluhy mu rostou a jemu je to jedno.. odpojili mu elektřinu, v zimě plyn,,a je mu to jedno. přítelkyně to psychicky neunesla, opustila ho, a on zůstal sám, a schne a hnije doma. a je mu to jedno. Nikdo mu nic neudělal, jen mu prostě někde v hlavě přeskočilo a nikdo s nim nehne. Trápí to i mně, protože ho znám skoro celý život, a před pár lety bych neřekla že tohle se může stát rozumnýmu zdravému člověku.. a stává se. Holt život. Vím, že to sem nepatří, tohle bylo na jiné téma, ale tak vzpoměla jsem si na to, a nějak se to ze mě vysypalo : tak pardon 😖

j.a.n.i
16. dub 2013

@plastelina Tak tohle už ale spíš vypadá na nějakou psychickou poruchu (což se prostě může stát), ale u takového člověka se zas nedá říct, že se tomu placení vyhýbá úmyslně. Tady je to prostě holt ten život jak píšeš...

plastelina
16. dub 2013

@j.a.n.i to jo.. asi jsem tím chtěla říct jen to, že někdy se nedá uhlídat to, do koho se zamilovat.. :( jsem z toho pořád smutná když si na něj vzpomenu. No a strašně bych si přála, aby se nějak zázračně změnila legislativa a náš stát si uvědomil, že žena- matka potřebuje víc pozornosti, a opory, finanční i morální..

zakarin
18. dub 2013

alimenty se vypočítávají z příjmu,takže pokud práci nemá a je veden na úřadu práce nemá mu soud z čeho ty alimenty vypočítat.

j.a.n.i
18. dub 2013

@zakarin To není tak úplně pravda, klidně mu je může vypočítat z pravděpodobného příjmu, jaký by dle své profese měl... to že nepracuje soud nemusí zajímat.

anina32
18. dub 2013

@j.a.n.i jenže pokud nemá profesi.........

j.a.n.i
18. dub 2013

@anina32 Jako, že má jen základku a od té doby nic nedělal 😕 no tam nevím, ale zase já bych si třeba s takovým člověkem dítě nepořizovala...

olik76
27. dub 2013

j.a.n.i. má pravdu. Soudce by měl vycházet z potencionality, nikoliv fakticity příjmu. Takže by měl zjistit, jaké má otec vzdělání, praxi, samozřejmě i zdr. stav hraje roli a učinit dotaz na Min.práce a sociálních věcí, jaký je průměrný příjem pracovníka daného vzdělání a praxe. Pro jistotu je lepší to soudci navrhnout, i když dnes to už všichni umí takto dělat. To, že otec nepracuje, i když by mohl, je irelevantní.
Taky pokud lze prokázat, že dělá načerno a kolik z toho má, tak je potřeba to tvrdit. I když to lze prokázat jen velmi těžko. K tomu je dobré namítat, že životní úroveň neodpovídá tvrzeným příjmům - tím by se měl soudce také zamítat. Jestliže např. otec tvrdí, že má minimální mzdu a jezdí v dobrém autě a na zahraniční dovolené - tak z čeho asi - snižuje to jeho důvěryhodnost.

lucyvivien
27. dub 2013

z praxe znám, že soudce vychádzi z real. příjmu

j.a.n.i
28. dub 2013

@lucyvivien Asi jak kde... třeba u nás z potenciálního.

jop
15. kvě 2013

@leila.say je to všechno víceméně na konkrétním soudci, jak moc si dá práci se zjišťováním skutečného příjmu a životní úrovně otce. Jedna paní soudkyně dokonce přišla do bytu otce, který tvrdil, že nemá žádný příjem a ejhle - v lednici drahé víno, na stěnách drahé obrazy, v garáži drahé auto... 🙂 To je ale opravdu výjimka. Soudy to dnes vesměs řeší poukazem na potenciální příjmy, jak je psáno výše. Fakt jsem se poslední dobou nesetkala s tím, že by soud přiznal 0 nebo 300 Kč výživné pro zdravého chlapa, který nemá oficiální příjem...

saries
10. črc 2013

a co vyživne po prarodičích dítěte? Otec meho dítěte také nepracuje...a soud to udělal tak že vyžívné budou muset platit jeho rodiče.

karfice
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neojezis
26. čer 2014

Když ženská odejde s dětmi za jiným chlapem a vezme s sebou i děti,které jejich otec miluje,tak by měli být alimenty dobrovolné.Otec dětí si má platit jen tu chvíli co je se svými dětmi.Nevychováváš,neplatíš.Něco jiného je,když chlap odejde za jinou a nechá ženu s dětmi samotnou,to by měl platit jak mourovatý.Zákony by měli být spravedlivější a lidi lepší 😔

klaras26
26. čer 2014

Ja chci jen podotazat...ehm...Moje mama se s mym tzv. otcem soudila takovou dobu protoze neplatil alimenty,nemel praci,nic...takze mama dostavala jen prispevek na me a to v hodnote 700 korun a to mi bylo 17 let co jsme si o tom povidaly....takzekvuli tomu papirovani a stresu co mam az do ted bych ho radsi nechala oddelat :DNe opravdu....

j.a.n.i
26. čer 2014

@neojezis Spíše by soudy neměly dávat děti automaticky do péče matky...

neojezis
28. čer 2014

@j.a.n.i S tim souhlasim

endlessblue
23. črc 2014

Holky moc prosím o radu. Kamarádka má s přítelem dítě. Nejsou tedy manželé. Ale koupili si společně byt. Rozcházejí se a začínají problémy. On od října 2013 oficiálně nepracuje. Pracoval na černo a vydělal si celkem balík. Jejich společný byt má hodnotu cca1,8mil. On nedávno zdědil asi 2mil. Takže on je skutečně za vodou. Nicméně je to držgrešle a vzal si právníka, že na dítě nebude nic platit, když je nezaměstnaný. Lze to vůbec? Sice příjem nemá, ale peněz jinak hromadu. Kamarádka se snaží prodat ten jejich společný byt, aby peníze použila na pořízení si něčeho malého pro sebe a pro malou. On prodeji brání, chce v tom bytě bydlet a ještě po ní chce příspěvek na měsíční provoz.... to je šílený. Má ona jako matka vůbec na něco nárok? 😠