Realizácia styku otce s dietatom. Poraďte

zukna
12. kvě 2009

Ahojte, mám problém a potrebujem súrne poradit.
Som rozvedená necelych 5 mesiacov. Na pojednávaní o rozvode manželstva a úprave styku sme s advokátom povolili stretávať sa otcovi s malou každý deň s tým, že ju o 15:00 vyzdvihne v MŠ a o 17:00 ju vráti v mieste môjho bydliska. Urobili sme to z dôvodu, že som po svadbe nasledovala manžela z jedného konca republiky na druhý a tam som sa po MD aj zamestnala. Teda mi nemá kto s malou pomôcť, ani rodičia, ani známi. Problém je v tom, že vždy keď je malá chorá a teda mu ju v čase OČR nedám, podáva na mňa trestné oznámenia. Trestné oznámenie na mňa podal, aj keď som si dovolila cestovať za rodičmi pred sviatkami, mali sme kúpené miestenky. Samozrejme, že som mu to vopred oznámila. Teda za tým 5 mesiacov už na mna podal 7 trestných oznámení, všetky vyšetrovateľ zamietol. Je možné nejako sa brániť? Resp. môžem kľudne ísť poobede v pracovných dňoch s dieťom na nákup (ošatenie, topánky pre dieťa) tak, aby na mňa nepodal trestné oznámenie?

pepibubu
12. kvě 2009

ahoj, nezávidím ti.... zkus napsat IP holčině s přezdívkou skafandrik, je to právnička, třeba by věděla něco co by ti pomohlo. Držím pěsti

skuli
12. kvě 2009

To je teda magor chlap.Měl by být rád,že jsi mu dovolila malou vidět každý den a né se ti mstít,když je nemocná.To máš v rozsudku napsané,že jí má vidět každý den?Jestli ano,tak to je asi špatné,protože porušuješ nařízení soudu,ale zase na druhou stranu,když je děcko nemocné,tak je jasné,že nechodí do školky a tudíž ji nemůže otec ze školky vyzvednout 😝 Je to na hlavu postavené.Kdybys odhlásila malou ze školky,tak by ji asi nemohl vidět vůbec,když jí má vidět jen když ji ze školky vyzvedává.Policajti z něho ale musí mít prdel,jak tam pořád chodí.Ztrapňuje sám sebe.

zukna
autor
12. kvě 2009

Áno, v rozsudku je napísané, že je oprávnený sa s dieťaťom stretávať každý deň a to tým spôsobom, že ju o 15:00 vyzdvihne v MŠ a o 17:00 mi ju v mieste môjho bydliska vráti. Avšak podľa mňa, ak je dieťa choré a mne ho súd zveril do opatery, tak mam právo v kľude sa o choré dieťa starať. A choré dieťa so 40°C teplotami, zvracajúce, na antibiotikách má ležať v teple doma a nie pobehovať z domu do domu. Alebo sa mýlim? Na margo policajtov. Sú to jeho kamoši, ktorí na jeho zavolanie prídu a ešte mi vždy vynadajú, že čo som to za mater, že nechcem dieťa otcovi dať.

popelka.miri
12. kvě 2009

Ahojky, tak já když mám děti nemocné, tak mu je taky nedávám. My jsme u soudu řekli, že jsme dohodnutí o návštěvách. Ale když mám nemocné děti, tak mu je taky nedávám, rozhodně si myslím, že by to bylo na škodu dítěti!! Ale doktorka mi řekla, že sociálka to má tak, že pokud je dítě nemocné a otec je schopný mu zajistit péči (ležet v posteli, léky, čqj at..) tak prý si dítě vzít může 😠 A jedna známá s tím měla taky problém a její ex šel na sociálku a tam mu prý řekli, že pokud dítě není "v ohrožení života"!!tak mu prý dítě předat musí 😖 ..Což se mi zdá jako nesmysl a taky by mě zajímalo, jestli tady někdo ví, jak to ve skutečnosti vlastně je? 😒 A taky by mě zajímalo, jestli jsem povinná ho pustit do bytu za dětmi, když jsou třeba nemocné? Já totiž ho pokud možno doma nechci, protože si pak myslí, že si může ledaccos dovolit 😖

popelka.miri
12. kvě 2009

Zukna, když má dítě takovou horečku a je mu zle, tak bys rozhodně zanedbávala péči a ohrožovala jeho zdraví, pokud bys ho tahala z pośtele kamkoli, než k doktorovi!! Takže bych mu ho lnedala, ať se policajti jdou vycpat!! 😠

zukna
autor
12. kvě 2009

Ak si vlastníkom bytu, stačí ak poveš, že ako vlastník nesúhlasíš aby vstupoval k tebe a je to vybavené.

popelka.miri
12. kvě 2009

Zukna, já když měla děti nemocné a na antib. tak jsem si nechala od doktorky napsat potvrzení, že jsou nemocné a nemůžou ven..Pro případ, kdyby něco zkoušel a taky jsem mu to hned řekla, že na to mám papír a pak držel hubu 😉

popelka.miri
12. kvě 2009

Zukna, je to můj byt, ale pokud tam má děti, nemůžou mi říct, že mu bráním ve styku, když jsou třeba nemocné?

zukna
autor
12. kvě 2009

Dobrý nápad, ďakujem.

skuli
12. kvě 2009

Tak když ji nemůže ze školky v 15.00 vyzvednout,tak jí nemůže ani vidět.Bych ho poslala do háje i s policajtama 😠 Nemocné děcko má být doma pod peřinou, s maminkou,která nejlépe ví jak se o něj postarat.

zukna
autor
12. kvě 2009

Nie, si v prvom rade majiteľka bytu. A keď mu ako vlastník nehnuteľnoti nepovoliš vstup, nepomôže si.

popelka.miri
12. kvě 2009

Zukna, dík 😉 On mi totiž zkoušel nakecat, že má právo jít za dětmi domů

zukna
autor
12. kvě 2009

Nemá právo vstupovať do tvojho bytu, iba v tom prípade ak mu to ty sama dovolíš. Keď nedovolíš, tak nie.

skuli
12. kvě 2009

Tak jsem teď pročetla několik diskusí na toto téma a píšou tam,že když je dítě nemocné,máš si nechat od doktorky napsat potvrzení a to mu předat.Já bych si ho pro jistotu ještě ofotila pro sebe.A taky jde udělat úprava styku s dítětem.To se řeší u soudu a soud vynese nový rozsudek,kde to bude jasné,jak je to v případě nemoci dítěte.
Do bytu bych otce dítěte taky nepustila,kdybych s ním dobře nevycházela.

popelka.miri
12. kvě 2009

Skuli, já to potvrzení měla u sebe, jemu jsem ho jen ukázala pro případ, že bych ho musela použít u soudu..A úprava styku s dítětem jde uděla úplně v pohodě 😉 .A já bejt zukna, tak si ho podám první a řeknu tam soudci, jaké mi dělá problémy!! A dala bych dodatek, že pokud je to ze zdravotních důvodů nebo věcí rodinných (návštěva příbuzných) nebo nákup oblečení, tak je vyjímka 😉

zukna
autor
12. kvě 2009

Požiadať o úpravu styku je možné, ak zmenia "podmienky". V mojom prípade sa jedná o to, že som sa už konečne presťahovala z krízového centra, ušla som tam pred svokrom a ešte vtedy manželom, a malá bude chodiť v novom pôsobisku do novej školky. To znamená, že budem môcť chodiť do práce a sama si ju odniesť do MŠ a aj vyzdvihnúť. Nebudem odkázaná na ex.

zukna
autor
12. kvě 2009

Diky popelka, rozumné riešenie.

rykytyky
8. čer 2009

Ahoj, snad Vám nebude vadit, když se k Vám připojím. Potřebovala bych totiž nutně poradit, jestli nemáte zkušenosti se stykem otce s dítětem po rozvodu. Máme společně klučinu, je mu 3,5 roku. Exmanžel se nám před rokem náhle a bezhlavě zamiloval do nejlepší kamarádky, takže jsem odešla, ona za ním však neodešla, takže žije sám. Je to rok, co jsem s malým odešla. Jsme už rozvedení a domluva ohledně malýho je zatím v celku bez problémů. Jenže tatínek teď chce, aby u něj malej začal spávat a já se toho hrozně bojím. Nemáte někdo zkušenosti, v kolika tak přibližně letech je to optimální a jak to děti zvládají? Moc děkuju

popelka.miri
8. čer 2009

rykytyky: ten tvůj ex je taky pěknej mizera a "kámoška"? no comment 😝 Můj ex taky chtěl, aby u něho děti spaly, teda u jeho matky, on tam bydlí, ale chce, aby ty děti spaly s ním a tou jeho kozou v jedné posteli! Což já naprosto odmítám, jelikož v té posteli jich spí několik během týdne, takže brrr 😝 a ještě moje děti s nimi 😝 Prostě jsem mu to zatrhla, měl sice keci, ale to by na měl se soudem, a to se asi doufám neodváží..já teď řeším něco podobného...chce si vzít moje 2 starší děti a svou milenku na dovolenou asi na 4 dny do jednoho hotelu a mají spát v jednom pokoji všichni, takže z toho mám taky hrůzu, ta jeho už mě jednou před klukem pomlouvala a ještě představa, že si spolu budou užívat na pokoji v noci a děti je třeba uvidí 😝 ..Jenže zakázat mu dovolenou nemůžu a on bez tý svý kozy nepojede 🙄
Máš výhodu, že děti by spaly jen u tvého bývalého, předpokládám bez jeho milenky, tak to bych se tolik asi nebála, teda pokud dítě nechce zatáhnout někam na špinavou ubytovnu, nebo do něčeho podobného.
Ale jestli je malý zvyklý spát jen s tebou a není na otce moc zvyklý a nebyl by bez tebe ještě na delší dobu, tak bych mu ho asi nedávala...nebo bych to zkusila dát mu malého večer a ráno zase vrátit, aby si zvykl pozvolna 😒 A hlavně bych mu dala jeho oblíbenou hračku sebou na ¨spaní 😉

zukna
autor
9. čer 2009

rykytyky: Tusim je to tak, ze akonahle ma dieta 3 roky a viac moze u otca prespavat. Pokial by bolo mensie je mozne na sude argumentovat, ze je este male a sud berie ohlad. Ale kedze tvoj maly ma uz 3,5 roka budes to musiet strpiet. Ja som si ale na pojednavani vydobila a kuratelka mi to odobrila na sude, ze prvy mesiac mi malu cez jeho vikend malu na noc vodil domov. Druhy mesiac mohla spat u neho 1 noc a treti mesiac mohla spat u neho 2 noci. Akesi adaptacne obdobie.