Rozchod manželů. Máme hypotéku na dům a byt

hedus1
10. lis 2010

Tak je to tady, po pěti letech vztahu a dvou letech manželství stojíme před rozchodem. Máme ale dvě malé děti ☹ Před rokem proběhla i nevěra z manželovi strany, stalo se toho za tu dobu nějak hodně a teď mi manžel oznámil, že náš vztah už nefunguje, že ke mě necítí to, co předtím. Před pár dny odešel, prý přemýšlet jestli ke mě něco cítí. Jinak jsme měli celkem pohodový vztah, nehádali jsme se. Asi by to nebyla taková tragédie, ale máme domek na hypotéku a já mám svůj byt- taky nesplacený. Byt je ale maličký pro mě a děti, v domku se cítíme jako doma. Manžel navrhuje, že bude hypotéku dál platit, ale je to závazek ještě na dvacet let, tak pořád přemýšlím, jak to vyřešit, jestli prodat byt a aspoň částečně splatit hypotéku na domek a třeba ho nechat ten zbytek doplatit. Nedovedu si představit, jak bude platit svoje bydlení, nám bydlení a ještě platit na děti.
Neprosím, neponižuju se, pokud chce odejít nadobro, pomůžu mu zabalit. Zatím si vzal jen pár věcí....
Nechci bourat rodinu, vím, že děti to vždycky odnesou, ale pokud to jinak nepůjde...je to jeho volba.

hedus1
autor
19. lis 2010

A ještě něco k té nevěře. Ikdyž jsi mu jakoby "odpustila" pořád to v sobě nemáš vyřešené a s tím asi souvisí i tvoje pocity méněcennosti. Znám to a můžu říct, že teprve teď po roce a něco se na to můžu podívat trochu víc racionálně a už mě to tolik nezraňuje. Zrovna v tomhle by ti mohl psycholog hodně pomoci 🙂

sluni1
19. lis 2010

@liberta velice dobře vím o čem mluvíš...sama jsem si to prožila...stejně jako ty...chce to prostě čas...a hlavně sednout si a v klidu si promluvit o těch důvodech, které Tě k tomu vedly...aby se to zase neopakovalo....snažit se budete muset oba dva....ztracená důvěra se vrací těžce...ale když se dva lidé mají rádi...tak se to dá zvládnout....🙂) myslím na Tebe...i když se může zdát ma první pohled, že ty jsi ta špatná.....a on ten chudáček....tak vím, že srovnat se s tím musíte oba...každý po svém ☹(

dajovamaminka
19. lis 2010

takže dnes odpoledne to vygradovalo...udělal mi hysterickou scénu...juknul na facebok a měla jsem tam vyzývavou fotografii a pod ním komplimenty...seštěkali sme se jako koně....řekla jsem že je chladný jak čumák...že odcházím zbalila jsem kufry sebe i syna....on z hrdosti tak at jdu ale syna at mu nechám....řekla jsem že mu ho neberu ale že jsem na MD a on pracuje ..že jdu at má prostor přemýšlet o životě....nenechal mě odejit prý počkej zakuř si ...zakuřila jsem si počkej dopij pití ....udělám ti kávu ...kam bys chodila ...miluju tě ....vylíčila jsem mu co všechno mě mrzí atd atd. že nevidím smysl soužití atd....vybalil mi kufr uvařil ted šel na nákup....no uvidíme co bude dál

hedus1
autor
19. lis 2010

@dajovamaminka
A nemá ten tvůj tak trošku komplex? Ty jsi pěkná baba, lichotivé komentáře na netu...a on může mít ze sebe komplex, proto se snaží ti podkopat sebevědomí? Je dobře, že sis dupla, třeba tohle zrovna potřeboval.

dajovamaminka
19. lis 2010

řekla jsem si at se stane cokoliv dupnu si drsně...šokovalo ho to myslím, že si myslel jak mě má pěkně doma atd...a ona ejhle..ale uvidíme jak to půjde dál...

hedus1
autor
19. lis 2010

@liberta
Ty by sis měla sama pro sebe říct, co ti ve vašem vztahu chybělo, proč jsi to něco hledala jinde. Tvému muži se nediv, že má hrozné představy, to je asi normální reakce a ta důvěra se bude budovat pomaličku. Ty si uvědom co chceš, zda chceš ve vašem manželství setrvat a podle toho bys měla jednat. Pořádně si vyříkat věci kolem nevěry - důvody, proč k ní došlo a pak už to uzavřít a netahat to ven. Tvůj muž potřebuje čas a i ty sama ho potřebuješ. Psycholog by vám mohl pomoci 🙂

hedus1
autor
19. lis 2010

@dajovamaminka
Jen pozor, aby se to nezvrhlo v nějakou boj o moc. Spíš bych se snažila si v klidu popovídat, vylíčit svoje pocity a očekávání, ale bez výčitek, emocí.

liberta
21. lis 2010

S manželem jsme si o tom popovídali všechno uplně všecičko jsme si řekli co nám na sobě vadí , manžel uznal i svoje chyby který dělal to co mě strašně vadilo, hodně si o tom četl články, o psychologovi uvažujem zatím ne, oba dva jsme si uvědomili o co by jsme přišli o milovanou osobu to ani jeden nechceme aji jsme se bavili o tom když nebudem brát ohled na děti ale na sebe jesli spolu chceme dál být?Oba dva chceme dokonce jsme došli k názoru že nám to možná pomuže v našem vztahu že si budeme víc sebe vážit o všem si povídat-což jsme si nepovídali.Ted i milování je uplně o nečem jiném nádherné.Já vím že každý vztah spadne jednou do stereotypu to je asi i to proč se to stalo , tak i o tom se bavíme aby to tak nedopadlo .Hrozně jsem se bála toho že na mě manžel dlouho nešáhne nedotkne se mě neřekne mi hezká slova ale najednou mě k sobě přituluje víc než před tím , prostě bych řekla že si mě víc všímá samozdřejmě i já jeho ale je to pro mě ještě furt taky těžký občas mám myšlenky někde jinde což bych asi mít neměla ☹

meandra
21. lis 2010

dajovamaminka: dobře jsi udělala. Někdy to chce dát razantněji najevo,že už toho bylo dost. Manžel i teď třeba uvědomil, že si všechno nenecháš líbit a že jsi schopná i odejít. Třeba ho to vyděsilo a dá si pozor.

sluni1
21. lis 2010

@liberta to jsem moc ráda...myslím, že jste na dobré cestě 🙂 i když to prostě nebude lehké ☹ tak když mají zájem oba dva je to nejdůležitější......taky to, že tvůj manžel nemá problém o tom mluvit....uzná i svou vinu....a snaží se ji napravit ...určitě je to běh na dlouhou trať...ale fandím Vám a držím pěsti....

bajnokova
21. lis 2010

Děkujem 🙂 jo mluvit o tom chce , ale vrací se k tomu proč to třeba udělal ten chlap atd... a o tom mě se teda moc mluvit nechce, lehký to nebude to moc dobře vím , ale beru to jako druhou šanci že jsme dostali a myslím že se oba budem snažit aby se to už nestalo aby ten vztah byl pěkně opečováván jako když se vysadí semínko a chceme aby nám vyrostla a dlouho vydržela květina tak tak to beru já že o ten vztah se musí oba starat a opečovávat

sluni1
21. lis 2010

to je pravda...a v tom je celé tajemství 🙂 OBA SE MUSÍ SNAŽIT ....jinak by totiž spolu nikdo dlouho nevydržel....teda podle mě....

neznalek1212
16. led 2011

Mám podobný problém!!!!
Jsme s manželem spolu 6 let a máme ročního chlapečka. Byl mi nevěrný. Táhli to spolu 2 měsíce a prý se do ní zamiloval a mě už má pouze rád a váží si mě...... Za náš vztah jsem bojovala a bojuju stále. 14 dní mi tvrdil,že to ukončil a chce zůstat s rodinou! Ji zase tvrdil, že ji miluje a nás opustí.....s onou dotyčnou jsme se sešli a vyříkali si to. Do očí mu přede mnou řekla, že je to pokrytec a ubližuje úplně všem.Že je konec.Manžel bohužel neprojevil ani kouska lítosti a neřekl ani promiň. Suše se mě zeptal, zda-li začneme od začátku.....(přitom mi 14 dní předtím neustále lhal) nepřinesl kytku-prostě nic!!V afektu jsem mu řekla,ať se sbalí a odejde......že třeba zjistí,že mu chybíme až bude bez nás!! To on odmítl a nikam nešel. Druhý den se už nevrátil z práce i když jsem mu volala že má malý horečky a potřebuju,aby mi přivezl sirup a čípky...... neozval se a já to prostě psychicky nevydržela a druhý den jela za ním do práce!!Řekla, mu,že ho miluju a ať se vrátí!Dohodli jsme se,že tedy spolu budeme dál žít hlavně kvůli malému... (já ho miluju) a on je chladný!! Neřekne mi ani dobrou noc, nepohladí, nepolíbí.........pouze spolu komunikujeme jako by se nic nestalo!!To mě drtí!! Já peru, vařím, žehlím........funguju jako vždycky!!!Nevím, zda to někam povede......Vždy byla chyba v komunikaci!! Vyrůstal bez otce, prakticky byl vždy na všechno sám!!! A když byl problém, tak ho řešit nechtěl-----to se sbalil a odjel a nebo mi o problému, který ve mě viděl nic neřekl.........n a teď to prostě vygradovalo aniž bych já vůbec věděla, že bylo něco špatně!!!!

berenika39
16. led 2011

@neznalek1212 tak rok a půl dvojčátka nebo roční chlapeček?

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/manzelov...

daisy1
16. led 2011

@berenika39 😀 😀 😀

shaula
16. led 2011

@berenika39 Ber, a že ty si nedáš pokoj, ty Sherlocku 😀 😀 😀

ivetalo
18. led 2012

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je mi 27 let a manželovi 28 let. Se svým manželem jsem ve vztahu 10 let, z toho jsme 4 roky manželé. Před rokem jsme si vzali společně hypotéku a začali si stavět podkroví u mých rodičů. Teď k věci. Asi před měsícem měl můj manžel vánoční večírek. Od té doby se začal chovat jinak, než jsem byla zvyklá. Jsem dost podezřívává, takže jsem si nechala vyjet manželův výpis hovorů, vím, že to ode mě nebylo fér, ale chtěla jsem vědět, co se děje. Samozřejmě jsem zjistila, že si manžel denně posílá 15 sms se svojí kolegyní z práce. Mně neposlal sms ani nepamatuji. Tak jsem na něj včera uhodila. Bylo to katastrofální. Řekl mi, že se se mnou dusí, prý mu pořád něco vyčítám, jsem prostě podle něj úplně strašná. Je pravda, že se občas pohádáme, ale normálně, jako každý člověk, který žije v delším vztahu. Tak mně zajímalo, co tedy s námi plánuje dál. Jeho odpoveď mě dorazila, prý sám neví co bude dál, co s námi bude, že nikdy nečekal, že ho tohle potká. Tak jsem se ho zeptala, zda je do ní zamilovaný, jeho odpověď zněla, ať to neřeším. Úlet bych mu odpustila, ale tohle je vážné. Prý si spolu rozumějí, ona se rozvádí, tak si asi vylévají srdce navzájem, i když nechápu, co jsem manželovi udělala tak strašného, že to neumí řešit se mnou. Jsem na manželovi hodně závislá, nemám prakticky žádné kamarády, protože jsem pořád chtěla být s ním. Opravdu ho moc miluji, měl ode mně vždy vše, co si přál, starala jsem se o něj, přála jsem si miminko. Jsem v situaci, že nevím, co bude, a to mě strašně ubíjí. Nejhorší je, že se bojím, že na vše zůstanu sama, hypotéku tak tak pokryje můj plat. Rodiče nám ručí jejich domem, takže, když nebudu platit, tak přijdou i oni o střecha nad hlavou. Je mi opravdu hrozně. Nemám se ani komu svěřit kamarády nemám a rodičům se bojím o tom říct, aby nebyli nešťastní i oni. Mají ho hodně rádi, bydlí u nás celých deset let, hrozně by je to ranilo. Prosím o radu.

petrajah
18. led 2012

@berenika39 Týý jo, to je fakt síla.....jste spolu šest nebo deset let? Chlapeček nebo dvojčátka? Teď babo raď.....kdybys aspoň vymyslela dva originály!! 😕- to by nikdo nepoznal, ale existují chytrý holky a hloupý holky...

evelp
18. led 2012

@ivetalo rodičům se to neboj říct, ty za nic nemůžeš.

já se teď taky rozvádím, sice z trochu jiných důvodů, než ty, ale nicméně, také máme hypotéku, novomanželskou půjčku a pod....všeho jsem se bála, ale tak nějak jsme se do toho prostě vrhli po hlavě a nakonec to všechno šlo.
bála jsem se, že mě zavrhne i to málo kamarádů, které jsme měli společně a ono se tak i stalo, takový je život, musela jsem si najít nové, mrzí mě, že jsem přišla o jeho rodinu, která ze začátku stála při mě, ale pak se obrátila ke svému synáčkovi. takže mě v tom v podstatě nechali sami.

byt si bude u nás nechávat manžel a mě vyplatí- naštěstí mu zrovna skončilo spoření, jinak by mu to nedalo. ale náklady na to bydlení jsou vysoké, tak sám neví, jestli ten byt nebude muset nakonec prodat, ale to se nedá nic dělat.

spíš jestli můžu radit...hned se nerozvádějte, nerocházejte. zkuste poradny a udělejte pro to maximum, aby se to ještě zachránilo, manžel může mít slabší chvilku, někdo mu nabídl něco, co už třeba dlouho nezažil (tím tě nechci urazit, ale u delších vztahů to máme všichni) a on prostě teď vidí štěstí jinde, i když může být jenom převlečené....

berenika39
18. led 2012

@petrajah je to staré přesně rok🙂, jsem vůbec nevěděla, kde jsem se tu vzala🙂))

petrajah
19. led 2012

Jejda - až teď jsem si všimla roku 2011, ani jsem si to včera neuvědomila - já taky nevím, co tady dělám, jen, že tohle téma je docela drsný, je mi to líto, ale pokud někdo si dělá srandu a hraje na city, tak ať jde někam....
Tak se měj pěkně, ale seš šikovná, žes to takhle našla, taková náhoda!

lipetra
5. led 2013

Ahojte holky, rozchazime se s pritelem, mame spolu hypoteku, kterou jsme si brali na rekonstrukci pudy v baraku jeho mati. Mame spolu 15 mesicniho chlapecka. Jak to poresit s hypotekou a jak to poresit s malym, kolik mi ma prispivat a jak s navstevami? Dekuji za pripadne rady.