Rozvod a 5ti měs. mimi. Mám nárok na další příspěvky?

enja
25. zář 2008

Poradí mi někdo?
S manželem máme 5. měsíční holčičku, bohužel se náš vztah rozpadá a manžel se chce semnou rozvést.Chci se zeptat, zda mám nárok na nějaké další příspěvky od státu, když budu pobírat rodičovskou dovolenou 7600 Kč. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpovědi.

ria80
25. zář 2008

Jdi na uřad práce a na všechno se tam zeptej,Taky záleží kolik ti bude dávat manžel.Určitě bys měla mít nárok na přídavek na děti,případně soc.příplatek,ale to se počítá z příjmu všechno.Takže se to nedá takhle najednou říct.
Ale ted nemůžeš dělat nic,nejdřív musí proběhnot soud o dítě a když budeš mít v ruce rozsudek,kde je napsáno,že máš dítě v péči a kolik ti má manžel dávat,tak s tím hned na uřad práce určitě ti pak něco dají.

kacka79
25. zář 2008

Ahojky, to je mi moc líto.. moje kamarádka to má stejné. Záleží na tom kolik Ti bude manžel přizpívat na Tebe a na princeznu, pokud by to bylo málo / přesnou cifru nevím/ tak máš nárok na přízpěvek jako samoživitelka..

malwine
26. zář 2008

Enja: To je mi lito tez,myslim si,ze by sis mohla take na urade prace zazadat i o davky v hmotne nouzi.Podle meho by jsi na to mela take narok.

malwine
26. zář 2008

enja,kdyz jsem si cetla tyhle stranky,byla jsem hned o trochu moudrejsi.
http://portal.mpsv.cz/forms

akita
26. zář 2008

enja, teď jsem napsala mega odkaz, ale zmizel mi...k... Psala jsem, že pracuju na odboru soc. péče a že ti můžu trošku poradit....celý postup mi zmizel....jsem vytočená 🙄

akita
26. zář 2008

Takže ještě jednou
1) žádost o svěření dítěte do tvé péče, stanovení výživného a žádost o rozvod => prve bude svěřeno dítě a stanoveno výživné ( zkus vybojovat aspoň 4 tisíce neb to ti nikdy nikdo nevezme ) poté teprve bude probíhat rozvod. Možná bys mohla požádat i o výživné na sebe, ale to nevím, zda projde. Každopádně za zkoušku nic nedáš.
2) poté na úřad práce - státní sociální podporu - požádat o:
- sociální příplatek
- příspěvek na bydlení
- přídavek na dítě
- vyloučení manžela z okruhu společně posuzovaných osob => to je individuální, někde ho vyloučí už když doneseš žádost o svěření dítěte a o rozvod, někde až po svěření dítěte, ale před rozvodem, někde až po rozvodu a někde čekají ještě další 3 měsíce než se ho zbavíš. Nejlepší by bylo zavolat tam a zeptat se, jak to u vás chodí. Každopádně je třeba ho vyloučit neb jinak musíš dokládat stále jeho příjmy a to je jaksi na prd žejo.
Pro zajímavost, abys věděla, že dávky hmotné nouze ti nevyjdou: tvoje životní minimum je 2880 dcery 1600. To sečteš a odečteš od té částky veškeré příjmy, tzn rodičák, všechny dávky státní soc. podpory a výživné...A než bude manžel vyloučen tak i jeho příjem....
Doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně, ale pokud máš nějaký další dotaz nebo jsem to napsala nepochopitelně, napiš, zkusím to znova... 😉 Je to pro mě každodenní chleba, takže je možná něco nesrozumitelného...
Jinak držím pěsti, nemáš to teda moc lehké..

ria80
26. zář 2008

Já jsem na tom, právě stejně a včera jsem se dozvěděla,že už jsem mohla několik měsíc§ pobírat dávky. 😝
Jestli se teda můžu zeptat,tak moc nerozumím tomu,že odtoho odečtu všechny příjmy,to mi nedává smysl.
Problém je,že máme tak špatnou komunikaci,že jeho příjmy z něho ani nedostanu.

akita
26. zář 2008

Rio ty jsi z brna takže to bych ti pak mohla poradit konkrétně kam zajít a tak. Počítá se životní minimum 2880 + 1600 ( dítě do 6ti let ) a mínus 7600 rodičák, 500 přídavek a další příjmy které máš jako výživné atd a pokud se dostaneš do mínusových hodnot nemá smysl chodit pro dávky hmotné nouze v Brně na Koliště 19, ale pro dávky státní sociální podpory ( sociál případně pro příspěvek na bydlení ) na Mojmírovo náměstí 10 v Kr poli určitě zajdi..A už jsi rozvedená nebo máte požádáno?

enja
autor
28. zář 2008

Holky děkuji všem za pomoc.

ria80
28. zář 2008

Akito,díky za rady.Tak tě využiju.
Chodím na Mojmírovo náměstí,o Kolišti jsem ani nevěděla.Rozvedená ještě nejsem,ale už mám rozsudek o dítěti.

TAky mám ted zprávu z nemocnice,že malá musí zatím nejmín do dvou let bezlepkovou dietu,myslíš,že bych i na to někde něco dostala?
Taky teda nechápu,jaký je rozdíl mezi dávkama v hmotné nouzi a dávkama sociální podpody.

akita
28. zář 2008

Rio rozdíl v tom je velkej, ale nejzákladnější je v tom, že dávky hmotné nouze jsou jako poslední v řadě.Tím si ale nelamn hlavu,je to strašně těžké vysvětlit takhle formou psanou, lidem když za mnou přijdou to mám vysvětlený raz dva, ale tady se trápím, abych vám to vysvětlila a nezamotala hlavu ještě více 😒 ... Každopádně bezlepková dieta navyšuje životní minimum o myslím 2600,- tzn, že tvoje dítě má jako všechny do 6ti let živ.min. 1600,-, ale kvůli bezlepkové dietě se k tomu přičte 2600,- ( teda myslím, kouknu se zítra v práci do zákona a pisnu ) No každopádně výpočet vašeho příjmu je jednoduchej:
2880,- tvoje živ.minimum
1600,- tvoje dítě
2600,- navýšení kvůli dietě
-------------
ale musíš odečíst veškeré příjmy
- 7600,- rodičák
- ???? výživné
- dávky státní soc. podpory z Mojmíráku
pokud se dostaneš do mínusových hodnot nemá smysl chodit pro ty dávky hmotné nouze...

Ale je důležité, abys na mojmíráku měla vyřízený přídavek, sociální ( nemusí vyjít vzhledem k příjmu, ale za pokus nic nedáš. uplatňuje se každé 3 měsíce ) a příspěvek ny bydlení ( nárok pouze pokud máš byt v os.vlastnictví anebo máš obecní či nájemní byt, kde máš dekret na své jméno )
Takže asi tak, pokud máš vše z mojmíráku, máš stanopvené výživné a otec dítěte ho platí, tak jsi asi pro vaši finanční situaci udělala vše.

ria80
1. říj 2008

Díky akito,já zkusím,co se dá.

marc
6. říj 2008

Ahoj všichni!

Právě hledám co a jak mě čeká při a po rozvodu.A potřebovala bych také poradit od akity.

Jsem vedená na ÚP,nepobírám od něj žádnou podporu.Mám 3 děti.11,14a5.
Na ty starši(z prvního manželství) beru alimenty 1700,-na obě a na všechny 3 přídavky.
Třetí dítě mám s ním.Na ni mi bude platit prý tolik kolik mu vypočítají(průměr má 15,000,-měsíčně)
Bydlíme v RD na který mame hypotéku.

Když jsem navrhla zozvod tak po mě chtěk manžel platit půlku hypotéky tj.2000,-a tři pětiny inkasa tj.2800,-.
Teď nevím co mám dělat.
Budu něco na socíálce dostávat?Zvlášt´ když to vypadá ,že budeme bydlet ve stejném domě?

Má někdo podobné zážitky?
Rada by se mi hodila.
Díky všem.
Marc